Коледа

  • 34 724
  • 175
  •   1
Отговори
# 30
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 881
По стечение на обстоятелствата последните години Коледа за нас се доближава до тази
Не си я представям така     Laughing
Скрит текст:






Не е чак толкова топло, но всичко е зелено и цъфти. Първата година ми се струваше леко странно украсените елхи в парка насред цъфнали циклами и бегонии, после вече не ми правеха впечатление.
За съжаление, рядко можем и да се съберем цялата фамилия, пръснати сме в отделни държави. Но пък да живее нета и модерните технологии - виртуално сме заедно, посрещаме Нова година по няколко пъти - според различните часови зони.

# 31
  • Мнения: 1 698
Аз не можах да свикна с жегавата Коледа и това си е...хем доволно количество години.  Елхи не липсват, роднини също, ако решим да се събираме с тях, но имам си аз едно подозрение, че не свикнах не за друго, а просто защото обичам зимата.  До такава степен ми липсва сняг и студ, че взех да си задавам идиотски въпроси от рода на: абе, дали не се предава генетично любовта към зимата? Дребното не е виждало сняг, но с такъв ентусиазъм крещи  „сняг, сняг“, когато види на филм, че взех да се усъмнявам къде свършва науката и започва самовнушението;)

# 32
  • Мнения: 1 985
За мен Коледа е семеен празник. Винаги сме я празнували цялото семейство, винаги е имало елха, подаръци, истинския коледен дух. За мен това е времето, когато всички сме вкъщи, отпуснати, без бързане за работа и ранно ставане.
Особено тази година със сигурност ще празнуваме пак така, с родителите ни и другите най- близки. Нямам намерение да лиша детето от първата съзнателна коледа в живота и, нито пък бабите и дядовците и от радостта да я видят как отваря подаръците си и как се радва. Време за топли дестинации през зимата има бол, не виждам защо трябва да е на връх Коледа.

# 33
  • София
  • Мнения: 23 110
Коледата изобщо не ми представлява интерес, ако мога това време да го изкарам на хубаво и топло местенце. С майка ми мога да се видя когато поискам. Други роднини, които да ме вълнуват нямам.
И Бъдни вечер и Коледа ме напрягат.

# 34
  • Мнения: 1 701
Време за топли дестинации през зимата има бол, не виждам защо трябва да е на връх Коледа.
Няма време за топли дестинации, отпуската покрай Коледа е най-голяма.  Peace

# 35
  • Мнения: X
Да, случвало се е. Важно е да има разнообразие, всяка следваща да е различна.
Е, ако имам внуци ще ми е тъжно, ако ме "забравят".

# 36
  • Мнения: 6 999
Коледа, ако няма да я празнуваме с роднини, бих я празнувала във Финландия . Какво топло, какви пет лева Grinning Трябва ми на мен сняг, елени, дядо ви Коледа, джудженца, елхички, светлинки, коледни песни, финтифлюшки, абе целия кич Grinning
Но си я празнуваме с роднините, мм е традиционалист някакъв. Гледам поне с ходене на коледни базари да се уредя Simple Smile))

# 37
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Иска ми се да съм някъде на топло, поне по празниците. Мразя зимата.

# 38
  • Мнения: 1 565
Аз бих останала и цялата зима в друга държава с плаж и слънце ,ако имах възможност ,не обичам студа и навличането с много дрехи и не мисля ,че ще ми липсва зимата по някакъв начин. 

# 39
  • Мнения: 2 050
За Коледа и Нова Година си трябва студ,  сняг и червено вино. По стечение на обстоятелствата втора година ще празнуваме на топло и някак не е същото. Лампички по палмите, пфу. А тук както си падат да кичат някакви грамадни изкуствени елхи с лъскави игрчки, съвсем гротескно ми се струва.

Последна редакция: пт, 13 окт 2017, 22:22 от Фиффи

# 40
  • Мнения: 960
И аз съм на мнение, че уюта у дома със семейството, с домашни сладки, елха и лампички е незаменим за Коледа. Иначе и аз се замислих на скоро какво ли би било ако пътуваме някъде по празниците.

# 41
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Обожавам Бъдни вечер и Коледа и не бих ги заменила за друго!
Вече нямам търпение да си сложим елхата, да украсим, да направим сладки и всички онези неща, които в къщи обичаме!

# 42
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Чак пък незаменим. Уют и лампички можем да имаме всяка вечер и пак да е приятно. Но свободно време рядко се случва и пак да сме на същото място за мен не е върхът на сладоледа. Нямам нищо против да съм някъде без лампички и елхи и със сигурност ще ми е по-приятно.

# 43
  • Мнения: X
Може да е приятно всяка вечер, разбира се, но общото настроение заразява и създава усещане за празник. Например, аз съм католичка, но празнувам и православния Великден. Някак ми е тъпо всички да боядисват яйца, да се кефят, а аз да стоя отстрани и да се цупя, само защото не съм православна. Предпочитам да имам още един купон и той е различен от приятните дни и вечери, които са само за семейството.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 23 784
Моето семейство не цени нещо уюта. Миналата година на Бъдни вечер, целия 24 декември, семейството гласува, че не иска да си стои вкъщи да готвя, ами отидохме да караме ски. И на 25 декември също Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile С довода, че тази година имало сняг, кой знае кога пак щяло да има такава снежна зима и да я използваме пълноценно. Еми..... аз никак не се противих.

Общи условия

Активация на акаунт