Коледа

  • 34 718
  • 175
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 167
Винаги съм празнувала Бъдни вечер и Коледа вкъщи със семейството ми. Но за съжаление, се случи така че останахме само с брат ми, а той живее в чужбина. Като цяло ми става тъжно около тези празници последните години. Но не съм променила обичая да празнувам семейно с брат ми, когато се прибира в България.
Тази година има вариант да празнувам с приятеля ми и семейството му. Няма да е същото, но пак ще е в семейна обстановка. Обичам домашния уют и не бих тръгнала по екскурзии точно на Коледа.

# 61
  • Мнения: 12
Здравейте, ние празнуваме Коледа вкъщи. Украсяваме заедно цялото семейство елхата, готвим. Децата с нетърпение очакват Дядо Коледа. Този празник е семеен и мисля, че е много важно да се празнува заедно цялото семейство.

# 62
  • Мнения: 138
Не мога да си представя Коледа на топло. Представям си я, както винаги е била - топла къща, богата трапеза, много подаръци, приятни разговори и търчащи деца, цялото семейство на куп. Blush На топло ходим през януари/февруари - тези месеци са най-смотаните през година, точат се безкрайно длълго и определено тогава имам най-голяма нужда от вит. Д. Nature High Brightness

# 63
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
И аз не си представям Коледа на топло, дори Коледа без сняг не е баш Коледа Simple Smile инак класика свещи, лампички, плюскане и после се нареждаме всички като кебабчета на скара пред телевизора и заспиваме.

# 64
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А аз не си представям всяка година да правя едно и също до втръсване, като развалена плоча. Един път на студено, един път на топло, един път с приятели, един път с деца, един път с родители, един път никъде, един път на ресторант, един път на ски и т.н.

# 65
  • Мнения: 239
Празнувала съм Коледа без роднини и деца(тогава нямах дете).Без Коледна елха лампи,подаръци и кич.На Бъдни вечер постно,на Коледа мръвка и на НГ баница...честно да си призная най добре се чувствах тогава с половинката.Няма суматоха,блъскане по магазините и прочие...и без елха и коледен дух се чувствахме добре и си го направихме уютно...въпрос на избор е.Преди да се омъжа родителите ми постоянно се суетяха около празниците и всяка година купуваха нови и нови играчки и гирлянди на които после не им се намираше място.След като родих искам не искам започнах и аз да украсявам - заради малкият.Имам финансова възможност за украса и лампички но ми е някакъв кич.Достатъчни са ми 3-4 свещи над камината с буен огън и чаша вино.За 4 години украсяване и търчане за подаръци,да си призная честно намразих Коледа и празниците след това - даже и на НГ ми е някак безлично.

# 66
  • Мнения: 5 647
Празнували ли сте Коледа без роднини или на някоя топла дестинация, например само родителите и децата, без други роднини.

Смятам да го направя живот и здраве другата Коледа, но с детето и мъжа ми. Семейните сбирки с родата не са от най-приятните ми занимания. Същото е като всяка една такава сбирка през годината - ядене, пиене и говорене на едни и същи, до болка познати глупости. Малко изкуствено ми се струва вече - да си играем на колко сме щастливи. Ами, висенето с часове по маси и плюскането до пръсване не ме прави никак щастлива, изнервя ме и ми е омръзнало. Искам вече разнообразие и разчупване на "модела". Нещо коренно различно, някъде на екзотично местенце, сред бели пясъци, кристални води и кокосови орехи...само с двете ми най-любими същества. Суматохата около празниците в последните години ми идва твърде нагорно, всяка година все едно идва края на света...а беше време, когато чаках Коледа с нетърпение. Сега търся друг тип преживявания Stuck Out Tongue

# 67
  • Мнения: 3 231
Коледа за мен значи ухания от включена фурна, вътре се пече нещо голямо с кокал, вънка вие мраз, стъклата заскрежени, тежко вино на масата, мезета най-различни, мързел и домашни игри с децата, кратки и смислени посещения от близки роднини. Просто време за семейството. Не мисля, че бих усетил този празник, ако съм по къси гащи на някой плаж в южното полукълбо.  Т.е. ако съм там, пак ще ми е добре, но няма да ми е ... Коледа Simple Smile

# 68
  • Мнения: 2 286
С удоволствие, но няма да е скоро... Дано поне е в този живот.
Покрай "семейния" ми живот намразих Коледа. Та няма да ми липсват ни роднини, ни сняг, ни -15С.

# 69
  • Мнения: 239
Сигурно би било хубаво да си някъде на топло на връх Коледа или НГ,дадохте ми много добра идея за размисъл.Дано догодина да отскочим някъде с ММ.
nofelet Обръщам се лично към теб с въпроса...през останалото време от годината не се ли събирате по семейно ? Не печете ли нещо във фурната с кокал и да има мезета ?
Питам не с цел заяждане а защото в моето семейство почти през ден два се случва именно това - сбирка я с родители я с брат сестра чинка чичо братовчеди.Все някой е във вкъщи и някак си просто съм изморена от всичко,най вече пък около Коледа когато трябва да събера всички под един покрив а това са поне 12-13 човека ако не и повече.,за които да готвиш.Отделно от това пък че трябва да мисля и някой от тях които са отдалеч трябва да останат и с преспиване а това си е голям ангажимент...

# 70
  • Мнения: 36 513
Коледа и Нова година си ги празнуваме само вкъщи. Обичам екскурзии, но по празници предпочитам да заложа на сигурно (повечето ми близки са като мен) - дори и на ресторант не бих отишла (преди празниците да, но не и на самите дати). Но и семейството ми е малко - няма кой да ми досажда. Като цяло е малко скучно, но приятно - не очаквам и не търся силни вълнения точно в тези дни.
Бих празнувала на топло, ако имам жилище на място, където няма зима и ако мястото ми е добре познато(т.е. ако се чувствам като у дома си). Няма изглед да се случи в обозримо бъдеще))

# 71
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Не бих заминала на ваканция точно по Коледа, защото няма как да си направя моята си украса, моите си сладки и да си оставим подаръците под елхата. Няма да го има трепетното усещане за Коледа.

Искам си и готвенето, пък. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 5 647
С удоволствие, но няма да е скоро... Дано поне е в този живот.
Покрай "семейния" ми живот намразих Коледа. Та няма да ми липсват ни роднини, ни сняг, ни -15С.

Ох, реших, че само аз съм издънката, която ненавижда роднинските сбирки. Smiley Готвенето и суетенето около печката никога не са ми били приоритет и никак няма да ми липсват. С родата може да се съберем и след празниците, както се казва няма да си кажем нищо ново.

# 73
  • Мнения: 9 903
Даже предпочитаме да пътуваме някъде, категорично на топло, че не сме оборудвани със зимти дрехи. Родата е далеч така или иначе. А мъж ми на 90 процента работи навръх НГ, така че просто правим барбекю на двора и който иска от неуспелите да се организират по друг начин, идва без костюми, без тежести и организации.
Вече навсякъде има коледна украса, дори и да е заради бизнеса... преди години подготвихме на децата специално писмо от Дядо Коледа, което ни намери някъде из африканската савана. Още го споменават. Иначе все из Азия се озоваваме навръх Коледа.

# 74
  • Мнения: 2 286
С удоволствие, но няма да е скоро... Дано поне е в този живот.
Покрай "семейния" ми живот намразих Коледа. Та няма да ми липсват ни роднини, ни сняг, ни -15С.

Ох, реших, че само аз съм издънката, която ненавижда роднинските сбирки. Smiley Готвенето и суетенето около печката никога не са ми били приоритет и никак няма да ми липсват. С родата може да се съберем и след празниците, както се казва няма да си кажем нищо ново.

Не само, че няма да си кажем нищо ново, но ще се заформи и поредната караница на същата тема като миналата година. Head Band

Общи условия

Активация на акаунт