Не знам как да постъпя

  • 7 746
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 345
5 години, като шестата е държавен стаж, който мога да карам във всяка една държавна болница в България.

Не знам доколко историята ти е истинска. Но случайно да не си въобразяваш, че следваш точно медицина?
Обучението е ШЕСТ години, като последната е наистина стаж по Вътрешни болести, Педиатрия, АГО , Хирургия и  Хигиена, но този стаж е във Университетски болници, не в болницата в Каспичан, примерно. И се полагат доста сериозни изпити, след всеки стаж . Не може това да не го знаеш, ако действително си студентка по медицина.

# 31
  • Мнения: 3 760
Да се бориш за връзката си не означава да се бориш срещу партньора си, а заедно с него да се борите за любовта си.
Ужасно неправилно е да водиш подобна борба сам. И да успееш, резултатите не са трайни и определено не е това начинът!

# 32
  • Мнения: 36
5 години, като шестата е държавен стаж, който мога да карам във всяка една държавна болница в България.

Не знам доколко историята ти е истинска. Но случайно да не си въобразяваш, че следваш точно медицина?
Обучението е ШЕСТ години, като последната е наистина стаж по Вътрешни болести, Педиатрия, АГО , Хирургия и  Хигиена, но този стаж е във Университетски болници, не в болницата в Каспичан, примерно. И се полагат доста сериозни изпити, след всеки стаж . Не може това да не го знаеш, ако действително си студентка по медицина.

Да грешката е моя, университетска. Но
Вие сериозно ли? Да си въобразявам?!  Много добре знам какво се полага и колко тежки са изпитите. Няма болници в София ли?   Ако не бяхте вие сигурно, нямаше да знам и какви изпити имам, макар че те са 6. Проблемът тук беше малко по-различен и не съм длъжна и няма да ви доказвам обратното.  Просто реших да го вметна. Благодаря Ви все пак за споделеното.

# 33
  • Мнения: 36
Да се бориш за връзката си не означава да се бориш срещу партньора си, а заедно с него да се борите за любовта си.
Ужасно неправилно е да водиш подобна борба сам. И да успееш, резултатите не са трайни и определено не е това начинът


Нещата вече са по-спокойни при мен. Говорих с него и стана ясно, че проблемът е в моето доста често  искане на внимание, когато той просто е зает. Както казах, ежедневието му се промени и ... Както и да е, пуснала съм се по течението и каквото стане. Няма да се задълбочавам в размисли, времето само може да покаже.

# 34
  • Мнения: X
Без да искам да съм лош пророк, но за мен преводът на "Искаш прекалено много внимание от мен, когато аз съм просто зает" означава "Остави ме на мира, имам си по-интересни занимания. Обаче не знам как да го кажа по-деликатно, за да избегна излишната драма."

Докато си се пуснала по течението и чакаш времето да покаже, сърцето ти е затворено за всякакви други възможности, които биха могли да са ти пред очите. Има жени, при които това се отразява на поведението им, нещо като табелка "Не ме търсете, заета съм".

А междувременно на челото на твоя човек пише "Търся си нещо по-добро от настоящото".

Ясно е, че в момента не си готова да го пуснеш да си отиде. Но мисли в тази посока, оглеждай се за алтернативи. Защото връзката ви с твоя човек вече е приключена, независимо дали сте го обявили официално.

# 35
  • Мнения: X
Да се бориш за връзката си не означава да се бориш срещу партньора си, а заедно с него да се борите за любовта си.
Ужасно неправилно е да водиш подобна борба сам. И да успееш, резултатите не са трайни и определено не е това начинът!
Стигне ли се до фаза "борим се за връзката си", без значение двамата или поединично, то връзка вече няма.Краят е само въпрос на време.
"Борбата за връзката" може да има ефект, като съвсем не е сигурно, ако става дума за дългогоидшна връзка, влязла в руслото на навика....просто нещо ново, за съживяване.
Връзка, в която от самото начало се налагат борби, няма шанс.

# 36
  • Мнения: 592
Да си на 21 и да не знаеш, че на този свят има още 3.5 милиарда мъже, от които поне половин милиард могат да заместят твоя, щом се прави на интересен!? Много има да те брули живота още!

# 37
  • София
  • Мнения: 17 596

Виж сега, когато се налага да се извади зъб, по-добре е това да стане бързо отколкото продължително и постепенно.
Връзка от разстояние... става, да - ако си поне колкото мен - над 2 пъти твоите години, ако си женена за този човек от 20на години, имате няколко дечица заедно, дом и... да речем, дълго минало заедно. За няколко месеца... получава се. При някои хора. И дори и при тези условия е по-скоро трудно, не "тривиално". Ти може и много да се бориш, но освен, ако не възнамеряваш да се откажеш от образованието си (в който пък случай може да те зареже, понеже вероятно с друг тип човек е искал да се свърже), тази връзка си е била почти сигурно обречена още от самото начало - или поне от момента, в който е станало ясно, че ще учите в различни градове.

# 38
  • Мнения: 2 286
Както сама написа "за една връзка са нужни двама". Как я виждаш само ти да се бориш за нея? И колко унижения можеш да понесеш? Щом след година и половина само ти си тази, която ще се бори за връзката ви - къде е смисълът?
Човекът иска друго. Разделете се цивилизовано и всеки да си търси щастието.

Общи условия

Активация на акаунт