Домакини 63/ Златна есен при нас поспри

  • 62 512
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 11 625
Вале с бишкоти всичко става - от тирамису през чийзкейк до френска селска торта Kissing Heart Просто използваш любим крем. Най-бързата торта с бишкоти ми е да ги заливам на два реда с подсладено кис. мляко и настъргана кора от лимон.

# 691
  • София
  • Мнения: 9 862
Тирамису не ща. Обаче идеята за Френска селска торта с бишкоти много ми допадна, много. Точно нещо такова си представям- в никакъв случай шоколад, нещо млечно, не много сладко. Дали да потапям бишкотите предварително, как мислиш?
Благодаря!

# 692
  • Мнения: 11 625
Зависи колко ти е течна сметаната и колко твърди бишкотите - иначе ще е супер да ги натопиш леко в плодов сироп от размито сладко, което ще слагаш. Аз примерно я правя със сладко от боровинки - размиваш сладко с топла вода и леко топваш - като при тирамису-то. Според мен аромата на кафе няма да подхожда на заквасената сметана - трябва да е с леко сладко-кисела жилка. Абе пробвай с една бишкота и ще ти се изясни - нищо, че си на диета - те бишкотите са диетични! Казах!

# 693
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
оха какъв сняг
при нас само дъжд и вятър , пак ..хахха
добре , че ММ почива днес и утре , че ако завали некой сняг , не може да иде до работа

# 694
  • Мнения: 39 405
Ей, Лейди..... И при нас снегът е мираж. Да не отварям дума и колко градуса е.

# 695
  • София
  • Мнения: 9 862
Хора, да се похваля, ще ставам плетачка- съвсем начинаеща, но все пак:
https://www.facebook.com/valentina.g.hristova/posts/10212637348306089?pnref=story

# 696
  • Мнения: 6 013
Вале много е хубаво Simple Smile
Ladybird_ ще се възползвам от идеите за торта Wink
mariat то снега добре е далеч, ама и студа го няма .Хладилника ми е пълен и мислех сиренето да го държа на терасата с тези температури явно ще трябва са му правя място, ама как ...А вчера по пътя край Калофер сняг , в Карлово беше топло.
Днес супа от пиле за обяд и за вечеря за момчетата има , за нас качамак с много сирене .И предизвикана от Мама Сладка пекох орехчета , ама на газовия котлон, докато направя температурата, някои са по препечени.Утре ще ги слепвам.

# 697
  • Мнения: 3 841
Привет! Нашето новозеландско пътуване е към приключване. В момента чакаме самолета за Сидни, да стиснете по едни палци, плийззз!
Много красива страна е НЗ, много! Все сме виждали природа по света, но тук е в топ 3 досега. Но след 19-19:30 навън е паднала бомба, дори ресторантите ги затварят около 20 часа. Само в Окланд е малко по-така, ама и тук снощи беше много обрано откъм хора.
Сега е наред Сидни, за тук имам големи очаквания, дано не се разочароваме!

Тази идея за тортата с бишкоти много ми допада. Ще гледам да я запомня, ако не, като й дойде редът - ще тормозя Калинка за подробности.
Има ли още сняг по английските ширини? Нас две седмици не спря да ни духа вятър...

Отивам да пия кафе, че тук е сутринта на другия ден и сме станали рано-рано, а има още време до полета.

# 698
  • Мнения: 39 405
Как се пекат орехчета на котлон?
Вале, до пролетта ще ти мине плетенето и пак ще се нахвърлиш върху  селската градина. Обаче ти симпатизирам за ентусиазмът. Браво!
Смърфи, стискам палци! И....чакаме снимки!

# 699
  • Мнения: 1 826
Валеее браво на теб за плетенето,а мерака няма да ти мине.Лятото след работа като седнеш това ще ти е почивката.
А за тортата,аз ще правя това.Бишкоти ,ама ще ги топя в нещо си ,че останаха сухи.500 гр маскарпоне + 400 гр заквасена сметана и 1 бурканче сладко.С това между бишкотите на три реда става супер.
Калинка красива снимка от снега,а тук само топло.Кокичетата цъфнаха,а минзухарите още преди месец се бяха подали заедно с нарцисите....
Ние също ще сме си в къщи,тук ми е най добре.

# 700
  • Мнения: 6 013
Като напишеш преса за орехчета излизат много варианти преси Моята ( която прибрах от мама) е с орехчета, жълъди, гънки и мидички и шишарки .Но орехчетата най ми допадат.Пекат се на котлона много бързо.

# 701
  • Мнения: 11 625
Смърфи лек полет! Стискам палци! Сняг имаше сутринта - дори имахме снежен човек, ама вече няма Laughing
Вале Kissing Heart сърчицето може и да мине за начинаещи, ама розата....
Джейми аз пък нищо не мога да оставям на вън заради лисицата Laughing Преди Коледа мм донесе 7 патици в 21часа вечерта и скубах и оправях до 3,30 сутринта Imp ама ако ги бях оставила в остъклението щеше да има лисичи пир Smiley
Писе на мен мушкатата продължават да цъфтят - те са в градината, цъфнаха ми игликите и всеки момент ще имам и кокичета. Минзухарите само са се подали. Утре ще снимам.
За бишкотите - тук са "дамски пръсти" - два пъти по-тесни от савоярди-то и май по-твърди. Въпреки всичко много си ги харесвам - за бързи торти тип "шарлота" са уникални. Готовите блатове за торта така и не ги харес, но пък всичко става с бишкоти. Топя ги според крема - ако е с шоколад - топя в кафе и ром, ако е с мус от плодове - в размито сладко от същия плод - абе въпрос на вкус и моментно настроение - важното е, че винаги става перфектно Sunglasses

# 702
  • при късмета
  • Мнения: 24 013

Да ви почерпя едно дъждовно Тюленово

# 703
  • Мнения: 11 625
Лелеееее Ма ко - моята страст - скали, море, дъжд и вятър Kissing Heart
При нас снега е далечен спомен.... от снежния човек е останал само моркова....
Последната простотия на сина ми е да кара познатите ни англичани да казват "Черно море, чакар лакар де" - е можеш да се съсипеш от смях Laughing

# 704
  • Мнения: 39 405
Ех, Ма ко!
Лейди, аз щях да подаря част от патките барабар с перата.

Общи условия

Активация на акаунт