Коледни и новогодишни идеи и декорации - 2017/2018 г.

  • 150 247
  • 1 418
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Ааа, тука тука, за елхичката Simple Smile

# 1 366
  • SF
  • Мнения: 21 226
Преди 10 години я засадих в голяма кашпа и я гледам на балкона. Тогава беше мъничка и тъничка - колкото педя максимум.
В момента е около метър - растат бавно - по около 3 см на година. Първите години расте повече - 5-6 см на година. Расте и настрани - не само на височина. Миналата година даже на височина не дръпна, защото върхът й се разклони настрани. От 1-2 години става за украсяване, но ме беше страх да не я унищожа на парното и сега за пръв път рискувах и я внесох вътре и я украсих.
С разсада се сдобих от едно залесяване на Витоша. След буря цяла иглолистна гора беше унищожена и имаше кампания по възстановяването й. Беше интересно и приятно.

Ти можеш да си купиш от някой градински център по-голямо дръвче, за да не го чакаш години наред да дръпне. В началото беше толкова мъничка, че се губеше между останалите цветя в кашпата.
Засадих и една пред входа, но тя така и не успя да се захване. А може и някой да й е помогнал в унищожаването й.

# 1 367
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Честита нова година ,момичета.Бъдете живи и здрави.Благодаря за всички идеи и красоти,които споделихте.Аз както се бях ентусиазирала да правя нови неща,така ми и секна ентусиазма още на 25.11(вуйчо ми почина и оттам всякакво настоение и желание ми се изпариха), но пък идват други празници,може за Великден нещо да измисля(от миналата година почнах и за него да украсявам), а както е казала и Добри защо не и за 14.02...

# 1 368
  • Мнения: 5 297
А на мен ми подариха декоративно дръвче, напръскано с изкуствен сняг. Дръвчето е нещо средно между елха и кипарис ))). Бях сигурна, че е изкуствено. Както и подаряващия . Докато не бръкнах в платнената торбичка, а вътре е влажна пръст. Сега се чудя какво да го правя и как да махна тази бяла гадост от дръвчето.

# 1 369
  • Мнения: 2 687
А съм чувала,че няма как. Това бялото ги.отравяло.
Имала съм веднъж, загина си макс месец.

# 1 370
  • SF
  • Мнения: 21 226
Ееееех, жалко. Иначе си е чудесно растение за балкона. Ако имах място, щях да купя туи и кипариси за балкона. През пролетта обаче изнасям бенджамините и плюс елхата, не искам да го превръщам в джунгла. Кашпите им са широки и не искам да го "зазиждам" да няма къде да се стъпи. Това е единствената причина да не си взема кипариси.
Цялото ли е напръскано или само върховете? Пробвай да го предасиш, дръж го у вас през зимата и ако само върховете са напръскани, ги изрежи с ножица. Може да тръгне да расте от отрязаното място.
Аз така отрязах стърчащи клони на бенджамина и от същото място поникнаха нови разклонения.

# 1 371
  • Мнения: 5 297
Жалко, но напръскано е цялото дръвчe (((. Утре ще опитам да го измия някак.

# 1 372
  • SF
  • Мнения: 21 226
Измий го и го засади. Не знаеш с какво е напръскано. Може и да не е толкова вредно. Ако е купено, трябва да пише с какво е напръскано. Може някой да тръгне да го яде, да го пипа и да си лапа пръстите, да има домашен любимец, дете, което слага всичко в устата... Задължително се пише какво купуват хората и внасят там, където спят/ядат/живеят. Можеш ли да покажеш снимка?

# 1 373
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
От къде е тази украса?
Съжалявам, не знам къде живееш? Какво е Рейес Магос?
В цяла Испания се празнува Рейес Магос - на 6 януари. По-тачен празник е от Коледа, тогава децата получават подаръци от тримата рейеси (крале) или влъхви - Мелхиор, Гаспар и Балтасар. В цялата страна има шествия по този случай.
Тук при нас шествието започва от единия край на най-големия булевард, преминава през целия град и завършва в кметството. Най-напред минават представители на пожарната и полицията, следват различните платформи и накрая дефилират и служителите от чистотата, които също изнасят своеобразно шоу и едновременно с това почистват всичко. Защото непрекъснато се хвърлят конфети, а от специална платформа се хвърлят бонбони.
Това е от миналата година - имаше 400 участника в шествието и раздадоха 3,5 т бонбони:
Скрит текст:












и платформата за бонбони:
И спирам вече Simple Smile, повече няма да досаждам.

# 1 374
  • Мнения: 5 297
Измий го и го засади. Не знаеш с какво е напръскано. Може и да не е толкова вредно. Ако е купено, трябва да пише с какво е напръскано. Може някой да тръгне да го яде, да го пипа и да си лапа пръстите, да има домашен любимец, дете, което слага всичко в устата... Задължително се пише какво купуват хората и внасят там, където спят/ядат/живеят. Можеш ли да покажеш снимка?

В ателието е, утре ще го снимам.

YanaDG, точно по темата си. Снежинки много ми харесаха )));

# 1 375
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Момичета, за много години! Здраве и късмет! Само хубави неща да ви се случват!

# 1 376
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Досаждай,досаждай...........Страхотно изглежда. Heart Eyes

# 1 377
  • DE
  • Мнения: 9 068
И в Германия има шествия с платформи от които хвърлят бонбони. Миналата година ходихме в едно градче наблизо, но не помня датата  Blush, беше в началото на февруари май  newsm78
Беше нещо като нашите карнавали, ако ходим тази година ще снимам да покажа.

# 1 378
  • SF
  • Мнения: 21 226
На мене ми беше интересно да прочета. Никога не бях чувала за Рейес Магос.

# 1 379
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
През февруари си има карнавал. Тогава всички си ходят маскирани по улиците, събират се в заведенията. Дори и за домашните любимци пускат карнавални костюми в магазините. Интересно е Пипи Дългото чорапче да ти маркира покупките на касата в магазина или монахиня да мие пода, пират да ти сервира кафето в заведението.
През август имаме фиеста, която трае буквално 9 денонощия. И тогава има карнавално шествие. Изобщо, празници да искаш - национални, регионални, църковни, на областта, на квартала...

Сега за Рейес магос се яде роскон - сладкиш, който може да бъде със сметана, с крем или само така:




Общи условия

Активация на акаунт