Малко помощ за северното черноморие

  • 8 101
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На Камен бряг също можеш да отседнеш- има бунгалца, а и хората предлагат квартири........Но там е малко опасен плажа и не става за не тренирани бременни.......Само скали са и на повечето места трябва директно да се скача във водата......Иначе ако обикаляте можете да спите там за няколко нощи, много красиви гледки има ...направо страхотни

# 16
  • Мнения: 2 534
Всяко лято съм си в Балчик .
Аз съм родом оттам и има къде да почивам .
Това е място точно за почивка , не за безпаметни нощи  Joy Joy Joy
Ако отседнеш там са ти близо и Каварна , и Албена .

# 17
  • Мнения: 54
Кранево също е добро решение

# 18
  • Мнения: 5 877
Аз съм фен на Балчик.
Летувала съм там като дете многократно, миналата година също ходихме - взехме си квартира на 10 метра от морето, самостоятелна стая с телевизор, хладилника и банята (много хубава) деляхме с още една стая.
Градчето е много чаровно, ботаническата градина е страхотно място за разходка. Имам едно любимо бонбонено дърво, Ането редовно спеше в количката под него. Има хартиено дърво, розариум, кактусова градина, асми... Вълшебно място.
В града има хубави стари сгради, кафененца, променада (алея до морето). Плажовете напоследък са по-хубави, насипали са пясък (едно време бяха доста каменисти). Цените са градски, а не курортни.
Обичам Балчик, много.
Има кейове, на които вечер можеш да се разходиш и да гледаш глада откъм морето. Има моторни лодки, с които можеш да се разхождаш. Има магазини, аптеки, книжарници, всичко нормално за един град.
Ей, да не идете всички там и да няма място за мен!

# 19
  • Мнения: 5 877
Комплексът между Балчик и Албена също е хубав, но няма много развлечения.
Камен бряг и Тюленово са хубави, но  не съм ходила наскоро и не знам дали не са много застроени. А красотата им е в дивото, тоест не знам дали са подходящи за бременни.
Албена не я обичам, много ми е комерсиална - там българите не са много тачени, луксът е остарял, соц, а много скъп. Казват обаче, че било пригодено за родители с деца и немски пенсионери. Всичките ми съученици ходеха като сервитьори и администратори там.
За Крапец чувам хубави думи, но там идеята май е да си стоиш в хотела и на плаж, няма много друго за правене. Не е лошо по принцип, ако точно това искаш.
Варна също е вариант, ако обичаш да си в град.
Константин и Елена е лъскаво и приятно, но доста скъпо.
В Каварна не съм ходила скоро, може би е станало интересно с новия кмет и си струва да се види.

# 20
  • Мнения: 13 512
Мисля,че Балчик е по-доброто място от Каварна. Можеш  да отседнеш в хотел Айсберг-ще останеш доволна.

# 21
  • Мнения: 13 512
Кранево също е добро решение
Кранево    newsm11 newsm11

# 22
  • Мнения: 144
Честно да ти кажа не знам как е хотелската база като качество в Каварна. (а Балчик никога не съм го обичала, въпреки че "Царския дворец"е станал доста приятно местенце и струва да се види) Просто никога не ми се е налаго да я ползвам, защото имам роднинин там. Като малка, като местен кадър, винаги ми беше скучно, но сега откато ходя със съпруга си и имаме доста време да се размотаваме, откривам, че има много приятни и интересни местенца, а и много познати казват положителни неща за региона. Определено има какво да се види - нос Калиакра, двореца в Балчик, скалите на с. Тюленово. Във всяко селце има по-нещо диво и приятно за окото - само трябва добре да поразпиташ местните, както и за добрата кухня разбира се. Наколко предложения от мен - в Каварна до плажа - механа "Българка" - вкусно и приятно; ресторанта на нос Калиакра - в дивотията, върху скалите; Мидена ферма Дълбока, на 5 км от Каварна, с две малки ресторанчета, едното доста романтично от рода "моряшка среща" (лично съм за него) - страхотни мидени деликатеси - в активния сезон вечер е доста пълно, трябва да се ходи рано, Плажа на к.к. Русалка - не този на затворения комплекс, а със свободния достъп - диво и красиво.  Grinning Междо другото комплекса предлага доста добри условия за почивка - само е малко скъпичко и по-уединено.
Много се разписах-  приятна почивка.

# 23
  • Мнения: 5 500
В духа на горния постинг, не ходете на Дълбока, това са две порции панирани миди и са събрани в една чиния, че са ужасно много, а другото е само миди, но на шиш и са свалени от шиша, виждате 5 броя на кръс:

А обслужването и просто отвратително. Единственото хубаво нещо е гледката към морето, ма нея и от друго място мога да я гледам.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Константин и Елена е лъскаво и приятно, но доста скъпо....

По системата ол инклузив, почивката в Сейнт-а си е доста прилична сумата. Така, че също става. И най-вече не можете да се изненадата от порции, като показаните от Афродита.

Балчик го харесвам и аз. Ботаническата градина и крайморската ивица са чудесни. Централния плаж си е нормален средностатичстически плаж. Само този към Ботаническата е малко нетрадиционен... Confused

Албена - също. Нали няма някой да тръгне да ме убеждава, че има друг плаж по нашето черноморие, както пясъка на Албена?!  Thinking

Кранево и Каварна - нямам спомен  newsm78...била съм дете.

# 25
  • Мнения: 3 491
И аз между Балчик и Албена бих предпочела Балчик, поради съображенията на Анда. Последните ми впечатления са от лятото на 2001-ва обаче. Ако трябва да е с деца, особено с моите две момчета, бих си харесала Русалка. Също, с много добри впечатления останах от плажа, прозрачно чистата вода, рибките и плиткото дъно на Тузлата. Дали вече е пооправено там, защото като бяхме тогава, през 2001-ва, беше незаслужено занемарено? newsm78

# 26
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз съм за Балчик и Златната рибка-м/у Балчик и Албена Peace

# 27
  • Мнения: 3 491
Що се отнася до Албена - не знам дали другаде в България има море с толкова фатални водовъртежи, освен ако земните пластове не са се пооправили. Отваря се дупката под тебе, завърта те и не пита плуваш ли, не плуваш ли. Баща на моя съученичка загина така, дете на колежка на майка ми - също. Случи ли се такова нещо, няма спасител, дето може да те измъкне. Освен ако морето не благоволи да те изхвърли в достатъчно живо състояние.

# 28
  • Мнения: 5 877
Да, това също съм го чувала.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
В  "Една седмица в София " пише, че от 1 до 4 юни на Камен бряг ще има Индиански фестивал........Организатори са Бен Челеро ( водещ на семинара ), Сержио Толтек, Едуардо Нима, Туку, У'ата, А- паку Челеро......
Записване на  0887 09 77 88

Общи условия

Активация на акаунт