Колко често някой ви пакости по колата

  • 12 151
  • 121
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 041
Ей, от десет кладенеца вода ще се донесат в оправдание на спирането по тротоара  ooooh!
Всеки си има причини, но за тази цел има правила и те трябва да са валидни за всички и по всяко време. Който ги нарушава, да е с ясното съзнание и разбиране, че има последствия  Peace

Кой е телефонът за сигнали? Ще съм много благодарна, защото на мен лично много ми е писнало от качени коли върху тротоарите.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 36 856
Да. Точно това имах предвид, да се калкулира цената на гаража/мястото в цената на апартамента. И да не може да се закупува жилище без предвидено място за поне две коли. А не разни тарикати да си взимат жилище на центъра щото ги тресе снобизъм да живеят на пъпа на града, а после да се чудят къде да слагат 1,2,3 коли, които имат, щото нали гъзарията не позволява всеки член на семейството да няма собствена кола, пък дали наистина му е нужна е съвсем друг въпрос. Имаме едни такива в кооперация, която навряха пред блока ни, на мястото на и без това мизерна тревна площ. Накупиха си жилища ама не си купиха паркоместа в подземния паркинг, който е направен както трябва, че разполага и с автоматична врата даже. Всичките им коли седят навън. Щото не им се дават пари за места там. Ми да ги взимат под наем тогава, собственикът ги отдава. Ама не, що да се минават със съвсем прилична месечна сума като може да си изплющят колите навън без пари. И не говорим за таралясници, новички коли са. Ама аз като пожелах да наема едно паркомясто в подземния - не можело за мотор, щял да им шуми на влизане и излизане. Да им имам логиката. Хем не ги щат, хем не ги дават.

# 62
  • Мнения: 19 368
Мда, ние сме в стар блок с два паркинга. Редовно от съседния нов блок с подземен паркинг спират на нашите.

# 63
  • Мнения: X
На паркинга на нашия блок построиха три кооперации. Как успяха да реституират земята не разбрах. Сега около тях са сложени антипаркинг колчета, защото разбираш ли, тази земя е частна. А от кооперациите спират зад нашия блок, където са останали около десет паркоместа. Когато е строен блока ни е било предвидено, че за толкова много апартаменти трябва голям паркинг. Но алчните общинари....
Един прекрасен ден просто звъннаха да си преместим колата, защото били дошли багерите и им пречим...

# 64
  • Мнения: X
медицински център. По едно време една малка кола паркира на тротоара, от нея слезе една майка с плачещо детенце на около годинка и бързо влезе в центъра.
Неразумна постъпка. Малко дете, болно и плачещо в МПС.
Шофьорът(майка) не е концентриран.
Поставя в опасност себе си и др. участници в движението!
При такива ситуации-такси.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 36 856
Лелеле, ми ти ако видиш колко още неконцентрирани карат коли, поставяйки в опасност себе си и останалите БЕЗ да има в колите им плачещи деца - блейки, наврени в телефона, дами, гримиращи се, разни батки дето се изживяват на мутри с лъскави коли, да не говорим за пишлемета с дараци на по 20 и нагоре години, уж тунинговани и мислещи се за бързи и яростни... Май не трябва да излизаш от вкъщи. По твоята логика всички те трябва да правят оборот на такситата. Ама гиди калпазани, не щат бе! Карат си.

Как не съм се раззвъняла на такси като ми е болно детето. Мятам си го в колата и директно при личната или в спешното - според случая. Че аз тая кола съм я взела не само за личното си удобство ами главно и заради детето.

# 66
  • Мнения: 3 916
Много емоционално вадите някакви случки тук. Истината е, че и на здравния център не му е мястото сред навалицата и без възможност да  се паркира. До нас имаше такъв (в жилищна!! сграда), без оглед, че няма къде да се спре. Редовно спираха на аварийки така, че друг живущ в нужда не може да излезе. За дете с температура или кашлица чак такъв зор няма. Има зор, ако е спешен случай - тогава се отива в спешен център. На нито една кола не и е мястото на тротоарите, дори да са за малко, на аварийки, спешно или каквото и да е. Но не е това темата на темата.
Ядосах се тази сутрин, точно защото минавам покрай училище. Така спират, за да си свалят децата точно пред входа, грам мисъл нямат, грам. Спира по тротоарите пред входа на хората, деца лавират между колите, не се виждат-някакъв кошмар е. А времето е сухо и слънчево-нямат чак такава въпиеща нужда и все десет крачки тези деца и сами могат да направят. По тротоарите-ако собствените им родители не са ги заели с колите си.

# 67
  • Мнения: 9 018
Чудя се в нормалните държави, в които има солени глоби, как майките на ревящи деца не си спират колите, където им падне? И дори ги возят в столчета, за разлика от тук, но това е друга тема.
Изобщо тук ще намерим от сто кладенеца вода, само и само да не спазваме правилата.
Не се спира на тротоар, забранено е. Толкова. Кое е сложното?
Не се спира, така че да пречиш на другите пешеходни и  автомобили.
Паркоместата пред блоковете не са платени, всеки може да си спира, където си реши, това че някой живее там от сто години, не го прави собственик на паркомясто.

# 68
  • Мнения: 5 178
smetnapalata, и аз гледам тази свинщина всеки ден и ме потриса.. ако има как ще ги качат по стълбите с колите .. За огледалцето на златната госпожа писах вчера.., макар че съвсем непознато дете и отнесе огледалото

# 69
  • Мнения: X
Малко след това дойде паяка и вдигна колата. След около час майката с малкото дете излезе от центъра и видя, че колата й я няма.
 Обясни ми, че в нея има само 100 лв, с които трябвало да вземе лекарствата за детето, което е с 38 градуса температура, а сега трябва да даде повече от половината, за да си вземе колата.
Чудя се в нормалните държави, в които има солени глоби, как майките на ревящи деца не си спират колите, където им падне?
Изобщо тук ще намерим от сто кладенеца вода, само и само да не спазваме правилата.
Не се спира на тротоар, забранено е. Толкова. Кое е сложното?
Във Варна пред спешното на Окръжна болница това не може да се случи.
МПС-то може да спре, не паркира и то само за разтоварване на нуждаещия се, и то само през отделен подход.
Скрит текст:
Има подход само за линейки.
Скрит текст:
Има пропуск с охрана.
като ми е болно детето. Мятам си го в колата и директно при личната или в спешното - според случая. Че аз тая кола съм я взела не само за личното си удобство ами главно и заради детето.
Директно влезте и в кабинета, за по-бързо или пререгистрирайте колата си със специален режим на движение.

# 70
  • Мнения: 9 018
Пред всяка болница е така, но това няма нищо общо.

# 71
  • София
  • Мнения: 30 253
....Мятам си го в колата и директно при личната или в спешното - според случая. Че аз тая кола съм я взела не само за личното си удобство ами главно и заради детето.

Мяташ си го в колата и се молиш някой да не те е затворил на аварийски "за малко" или майка с ревящо дете, че тогава и ти ще заревеш, ако трябва да почакаш един час.

Всеки си мисли, че неговото спешно състояние е по-спешно от на другия и е единственото спешно към момента.

# 72
  • Мнения: 22 036
Чудя се в нормалните държави, в които има солени глоби, как майките на ревящи деца не си спират колите, където им падне? И дори ги возят в столчета, за разлика от тук, но това е друга тема.
Изобщо тук ще намерим от сто кладенеца вода, само и само да не спазваме правилата.
Не се спира на тротоар, забранено е. Толкова. Кое е сложното?
Не се спира, така че да пречиш на другите пешеходни и  автомобили.
Паркоместата пред блоковете не са платени, всеки може да си спира, където си реши, това че някой живее там от сто години, не го прави собственик на паркомясто.

По принцип съм съгласна, че не трябва да се паркира неправилно, но в т.нар. нормални държави, рядко има търговски обект, медицински център, банка, държавно учереждение, които да нямат паркинг за клиенти. Може да не е безплатен, но има  и никой не е принуден да се чуди къде да паркира.

# 73
  • Мнения: 3 916
Това и аз писах. едва ли има медицински център в блок, на партерния етаж.

# 74
  • Мнения: 9 018
Чудя се в нормалните държави, в които има солени глоби, как майките на ревящи деца не си спират колите, където им падне? И дори ги возят в столчета, за разлика от тук, но това е друга тема.
Изобщо тук ще намерим от сто кладенеца вода, само и само да не спазваме правилата.
Не се спира на тротоар, забранено е. Толкова. Кое е сложното?
Не се спира, така че да пречиш на другите пешеходни и  автомобили.
Паркоместата пред блоковете не са платени, всеки може да си спира, където си реши, това че някой живее там от сто години, не го прави собственик на паркомясто.

По принцип съм съгласна, че не трябва да се паркира неправилно, но в т.нар. нормални държави, рядко има търговски обект, медицински център, банка, държавно учереждение, които да нямат паркинг за клиенти. Може да не е безплатен, но има  и никой не е принуден да се чуди къде да паркира.

Живея в София и съм ходила в доста от болниците с кола. Не съм имала проблем с паркирането. Повечето големи болници имат платен паркинг, има такива и с безплатен, около повечето медицински центрове има места за паркиране, да, не са пред входа, но не е и нужно.
Същото се отнася за болниците в Плевен и Габрово. За другите градове не знам как е, но едва ли е много по-различно. Когато някой иска да си намери оправдание, той си го намира.

Общи условия

Активация на акаунт