Чакаме и последното ОКТОМВРИйско човече и се местим във родени вече! - Тема 13

  • 37 409
  • 763
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 917
Peackock по колко ам мляко даваш за дохранване. Слагам го да суче и след около 20 мин спира да ми излиза преходно мляко от гърдата и давам ам по 30 мл. Заспива но не знам достатъчно ли е. С помпа успяеам да изцедя 15 мл. Което с ам 30 мл прави 45 мл. А пише за бебе до 1 седмица трябва дозата да е 60. Вчера ака два пъти и това е. Днес пробвах да дам само ам 60 мл. Изпи 45 и върна даже. В шах съм

# 676
  • Мнения: 267
Ох като чуя високо позиционирана главичка и настръхвам. Час и половина напъвах с 10см разкритие, докато слезе ниско.

Някоя от вас замразява ли кърма в пликчета? 10 контейнера са 30лв, а вече напълних два комплекта. Не ми се дават толкова пари.
А как изобщо се замразява и размразява кърма ми е въпросът!Този път съм решила да включа таткото в храненето, а както се разбра веднага след като ми я дадоха, моите деца цица не отказват, а породата ми е с добър млеконадой😂😂Т.е. и с номер 2 ще се кърмим успешно.

# 677
  • София
  • Мнения: 685
Аз си взех от джъмбо пликчета стерилни за замразяване. Пишеш датата и часа на изцеждане на самото пликче и който реши да храни бебето взима от най-старата, размразява се на водна баня, а може да си я сложиш малко на стайна Т преди това

# 678
  • Мнения: 1 639
Mrs Bamboo, купуваш си контейнерчета за кърма или пликчета и един хубав маркер, и като се изцедиш пъхаш вътре и отгоре надписваш датата да знаеш откога е, пъхаш във фризера и забравяш. Ако решиш да го извадиш, незнам колко време и тряжваше на едно контейнерче да се размръзи но в топла вода ги киснеш и така докато се размразят. После притопляш и даваш. Аз бях изпозамразила цялата камера беше пълна и така и никога не успях да ги изразходвам, та накрая даже ги хвърлих. Ама честно казано няма какво да се лъжем едно е прясна кърма , други е замразена. Ако решиш принципно отвреме навреме да излизаш си му давайте АМ. Кво толкова ако няколко пъти на лесец яде АМ нищо няма да му стане.

# 679
  • Мнения: 627
Ангела, и при мен е абсолютно същото положението, но чак от днес ще започна да го дохранвам. Педиатърката каза да изчакам, но като го гледам как се извервя на гърдата, че нищо не излиза и не може да спи спокойно....не мога повече да чакам. Боян няма 10 дни и кърмата ми е само толкова, според вас дали изобщо ще се увеличи още?? Много ми е мъчно

# 680
  • Мнения: 1 130
Нещо не мога да вляза в ритъм. Нямам време за нищо, спи ми се. До обяд никаква не мога да я свърша вкъщи, на обяд взимам баткото от училище и сме по улиците кажи речи цял ден.
Днес София става на 1 месец, +1400 г. и +3 см., общо 4500 г. и 53 см.
Да се включа по темите, нищо че е малко късно.
Капя физ. разтвор на дозички в нослето и чистя с навито памуче на фитилче.
Замразих 10 контейнера по 180 мл. и 10 по 240 мл. на Авент и 25 бр. по 180 мл. на Нук пликчетата. Спирам с цеденето, че вече е много досадно. А и искам да регулирам кърмата.
И аз ползвах спрея на А-Дерма - Цителиум за пъпът. Четох за него , а и моя приятелка ми каза, че е го е ползвала, когато бебето се подсече.
Честито на всички обебили се мами и успех на всички неродили!

# 681
  • Мнения: 289
Роди се и моят син!  Heart Eyes Със секцио по медицински причини.
Възстановяването наистина е трудно първите дни. Моля ви, ако някой може да ми каже как да си помогна срещу главоболието от спиналната упойка. Ужасно е. Много ми е трудно да стоя седнала дори за половин час, за да правя опити да кърмя, не мога да си се нарадвам на детенцето, като ми го донесат заради болката

# 682
  • Мнения: 1 130
При моя приятелка имаше такъв страничен ефект, да я боли много главата от спиналната. Бяха и казала да пие много вода, за да се изчисти по-бързо организма.

# 683
  • Варна
  • Мнения: 917
Toni_sti колко ам ще даваш?

# 684
  • Мнения: 267
Mrs Bamboo, купуваш си контейнерчета за кърма или пликчета и един хубав маркер, и като се изцедиш пъхаш вътре и отгоре надписваш датата да знаеш откога е, пъхаш във фризера и забравяш. Ако решиш да го извадиш, незнам колко време и тряжваше на едно контейнерче да се размръзи но в топла вода ги киснеш и така докато се размразят. После притопляш и даваш. Аз бях изпозамразила цялата камера беше пълна и така и никога не успях да ги изразходвам, та накрая даже ги хвърлих. Ама честно казано няма какво да се лъжем едно е прясна кърма , други е замразена. Ако решиш принципно отвреме навреме да излизаш си му давайте АМ. Кво толкова ако няколко пъти на лесец яде АМ нищо няма да му стане.
Всъщност си права:)Ама трябва да знам пък какво АМ да взема, трябва да науча таткото как се приготвя...то не е едно🤣🤣Пък кърмата...все е рамразявал разни неща от фризера, знае как става🤣🤣Тенкююю!!

Дебора- честит син!Да ви носи гордост и радост!
Joaniki липсва?!

# 685
  • Мнения: 1 639
Взимаш каквото и да е АМ, аптамил е хубава марка. Елементарно се проготвя, със сигурност по-лесно отколкото да размеазиш кърма и да я стоплиш:)

# 686
  • Мнения: 406
Честито на всички щастливки! Да сте живи и здрави и вие и бирниците и безпроблемно да се гледате 💓

Тук съм, още няма бебе и няма с какво да се похваля, освен гадни контракции, колкото да ме обнадеждат. Само чета кой какво прави и се подготвям психически 😀

# 687
  • Мнения: 267
Взимаш каквото и да е АМ, аптамил е хубава марка. Елементарно се проготвя, със сигурност по-лесно отколкото да размеазиш кърма и да я стоплиш:)
Ще пробвам с АМ:)Мерсии!
Joaniki за кога ти беше термина?Гадни контракции...мирише на понеделник🤣🤣Айде да бъде...дето се вика да свършва, че да се започва😂😂😉

# 688
  • Мнения: 627
Ангела, мисля да пробвам с около 20-30 мл, защото сроред мен толкова кърма изсуква, та да го докарам до 60 мл едно ядене...🤔

# 689
  • Мнения: 406

Joaniki за кога ти беше термина?Гадни контракции...мирише на понеделник🤣🤣Айде да бъде...дето се вика да свършва, че да се започва😂😂😉

Не си знам термина, хахаха. Местиха го.няколко пъти - по МЦ е 27ми октомври, според ехографа и ФМ 17ти. Ама аз като се гледам, ще го.откаран до Коледа 😂 И се убих да се мажа с какво ли не и оня ден се събудих с едни огромни лилави стрии. 😑 Нямах нищо цяла бременност и се бях обнадеждила.

Вие как сте с малката? Свиквате ли? Кога ви пускат вкъщи?

Общи условия

Активация на акаунт