Добре дошли, СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2017г.!!!

  • 30 639
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 500
Вие като излизате,как обличате бебоците?
Както си стои вкъщи, само, че с есенно якенце и много тънка шапчица.

# 31
  • Мнения: 85
Страхотно, нова тема да ни е честита ....само за здрави  и добрички бебета да пишем и щастливи мами .
Та сега набързо да ви попитам коя марка витамин Д давате на бебоците -вигантол на джеимисън или друга ?Hug

# 32
  • Мнения: 355
Като ви чета за колики и зъбки и тръпки ме побиват каква гадост ме чака😷

Night Shadow Mom, Вигантол предписа моят педиатър, трябва да го започна в края на тази седмица.
Tonil83, успех с първите разходки!
crossfade, много хубави новини Simple Smile
Честито, DesGs!

Моловете изведнъж ми станаха любими спирки: стаи за преповиване, кътчета за кърмене. По паркове и улици аз не мога да го оголя да преповивам, кърменето също ми е тегаво по пейките, колкото и да са скрити и аз загърната. Става и студено за такива ходове вече. Кажете как го правите с преповиването и храненето навън?

# 33
  • Мнения: 146
Хоп и аз вече тук...Не съм влизала над седмица тук!Благодаря за новата темичка!Спокойни бебчета на всички

# 34
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 557
И на нас Вигантол ни предписаха.
Вашите бебоци будуват ли по време на разходките? Моята я приспивам и така излизаме и като се събуди надава такъв вой, че сигурно на километър ни чуват. Та затова гледам да се разхождаме в близост до вкъщи...да можем бързичко да се приберем.

# 35
  • София
  • Мнения: 141
На нас педиатъра ни изписа Baby Guard D3. Каза че е на капсули, които се изтискват като еднократна доза в устата и са по удобни от други видове които са на капки и трябва да се смесват с кърма в лъжица. Още не сме ги купили де, казаха да започнем от 21вия ден, а още сме на 2 седмици.

# 36
  • Мнения: 355
Въпрос за къпането. Споделете вашия начин, понеже с ММ имаме спор как се прави, когато е наакан:
1. Бършеш каквото може с мокри кърпи и после къпеш във ваната
или 2. Къпеш под душа/чешмата и след като е измит, тогава го слагаш във ваната за цялостна баня
или нещо 3рето, за което не сме се сетили? 🐳

# 37
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Момичета, чета ви почти редовно, ама не ми остава вътък да пиша Grinning
Благодаря за темичката, Ноел Simple Smile
Скабиела, ползвам слинг, обаче докато го увия и направо си загубвам слуха, иначе малката даже заспива там. Засега само у дома съм го ползвала, но май ще се насоча към ергораница или кенгуру, не знам дали защото моя е някакъв рипсан или ми е къс, нещо не ми е натамън...но ще го мъча
Сура, аз мия на чешмата ако има голямо омазване, мокри кърпички ползвам в другите случаи, и един път на ден цялостно къпане.
Йови, бебка почти веднага заспива като сме навън. При мен проблемът с рева е докато излезем - предполагам всяко дете е различно. Много мои приятелки много й се радват, защото техните деца хич не искали да стоя в количката...
И аз давам Вигантол

# 38
  • Мнения: 203
Мами някоя от вас да е пила рицинус нещо си за увеличаване на кърмата и дали има ефект?

# 39
  • Мнения: 3 500
Martss, кърмата се увеличава с по-често слагане на бебето да суче. Например през 2 часа и дори през 1. Дори и да няма нищо, бебето суче "на сухо" и това е сигнал за организма, че млякото не стига и трябва да произведе по-голямо количество. Също така, пий много течности.

# 40
  • Мнения: 355
Martss, аз пия чай Bekley за кърма, български е, намерих го в Ремедиум аптека, но сигурно и другаде да го има. Взела съм и един чай на гранули на Hipp, но го пазя за като нямам време да кисна пакетчета. Не съм сигурна има ли ефект от чая или както казва Noel, кърмата идва от стимулацията и пиенето на течност изобщо.

Моето дете постоянно ми виси на гърдите, кърмата ми пак е зачезнала или той расте и не смогвам, но от няколко дни на хранене изпразва и двете, почива час и пак писва за храна, плюе залъгалката и иска веднага. Особено като съм навън е някакъв кошмар бързо да намеря място за кърмене. Постоянно пробвам да го вкарам в режим на 3 часа, но детето все изпреварва с рев за храна. Нормално ли е за първия месец това или аз някъде и къде бъркам?

# 41
  • Мнения: 355
ralito89, започнах твоята схема и се родих, че преди като сме у нас и на всеки опикан памперс го подмивах да не се подсече от урината. С акото също. 😎

# 42
  • София
  • Мнения: 5 617
На 10 дни е, по колко трябва да яде? Давам изцедена кърма, но все е гладен и ръцете са му в устата.

# 43
  • Мнения: 564
Здравейте, нас ни изписаха и от два дни вече сме си вкъщи.
Имам един въпрос към майките с момчета, нашето при всяка смяна на памперс ни напишква. Знам, че е нормално, но толкова често ли го правят или има някаква техника за смяна на памперса при момчета, която не знам😀.
За увеличаване на кърмата аз съм ползвала сминдух. Направо ми спаси кърменето предишния път. Има го и на добавка в магазините за фитнес.

# 44
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
На 10 дни е, по колко трябва да яде? Давам изцедена кърма, но все е гладен и ръцете са му в устата.
аз към 10тия ден май давах 60на, като цяло гони лека полека 100 мл. Педи ми беше казала следната схема на увеличаване - едната сутрин с по 10 мл повече, следобед пак като предишния ден, след това например целия ден с 10 повече, за да не се натоварва рязко стомахчето

Общи условия

Активация на акаунт