Добре дошли, СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2017г.!!!

  • 30 657
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 223
Ох момичета, как да му сменя режима? Денем спи, нощем будува.
Малката през деня понеже се храни и отгоре споменатото дискомфорта и е по голям предполагам разбираш..Изобщо неможе да спи..Заспи и се буди от паренето... Ама пък вечер спи като заклана по 8-10ч! Според мен се дължи на малкото сън през деня... както искаш го тълкувай.Знам че не е добре да будуват дълго,но щом може нощем значи може и денем... Wink

# 691
  • Мнения: 177
Бебчо вдигна температура от тези ваксини и е много отпуснат. Все го унася , а като е буден е нервен. Въоръжавам се с търпение, да минава вече.
Unknown 16 пробва ли да го будиш или да го държиш по- дълго буден? Преди време моя племенник като бебе така си обърна режима, сам си го оправи, не продължи дълго този период. При вас от кога е ?

# 692
  • Мнения: 118
Здравейте! Дани от няколко дни е доста поспалив и през деня и през нощта. Буден е около час покрай храненето и после все му се затварят очите, иска да е гушнат в мен. Като го оставя да си гледа въртележката се сърди. Вчера бяхме на консултация, сложиха му ваксина. Но той и преди нея си спеше така. Педиатърката му показва едно червено плюшено сърце, за да види дали ще го проследи с поглед. Ми не го проследи Sad тя нищо не каза... Не знам. Да не би нещо да му има ?

# 693
  • Мнения: 118
Не е вдигал температура, мерих на два часа цяла нощ. Кога отминава този страничен ефект на ваксината?

# 694
  • Мнения: 18 473
Agredecida, май и мойта бебси е със същия проблем, защото като върне млякп (често пресечено) заплаква. Днес ми въна на фонтан доста. Вие на лекар ли ходихте?

# 695
  • Мнения: 223
Agredecida, май и мойта бебси е със същия проблем, защото като върне млякп (често пресечено) заплаква. Днес ми въна на фонтан доста. Вие на лекар ли ходихте?
При 3ма.Единият тесен специалист детски гастроентеролог.Гледа я и на ехограф.
 Тя не повръща по много.Връща стомашни сокове премесени с мляко,защото вече пие Hipp AR а то е сгъстено и не позволява да се връща нагоре в големи количества,но киселините от стомашния сок я дразнят и парят и така... Лоша работа.Плаче и мрънка милото тормози се.Мислех че са колики но вече се убедих че не са,те са само в късния следобед.
 Плюнчи се много,нервничи след хранене,плези се всякаш и се гади и иска да върне,а после като стане напечено...Яко рев. Когято я държа изправена без да и натискам коремчето е най-спокойна.Понякога усещам как и се връща нещо нагоре и тя си го преглъща обратно...тогава е най-зле.
 Виж за подобни симптоми и говори с педиатър а ако се притесньваш много като мен и с гастро;) Надявам се,ще го израстем по-бързо... Да видим

# 696
  • София
  • Мнения: 5 617
При нас тоя период със спането е от около две седмици. Имало е дни, в които след всяко хранене е спал по час и половина и вечерта пак правеше пауза по 6часа. Имало е и дни, в които съм го вържала буден по 3-4 часа и то преди къпане и сън и пак същото..
Пробвах да го къпем по-рано и по-късно. Само да го поливаме и да е в стоиката на  ваничката. Ефект зеро.

# 697
  • Мнения: 1 872
Анди вчера също доста си поспа докъм 18:30. Беше ял само 4 пъти за 15 часа и се шашнах малко. После си навакса и се кърмихме още 4 пъти до 23:00, когато заспа за 6 часа. Днес пак си поспива повече.

Тия дни като че ли суче по-активно и поема повече на едно хранене и затова прави по-големи паузи.

За следенето на играчката: може нещо друго да му е привлякло вниманието при педиатъра. Анди следи топките над шезлонга си, ама не всяко нещо, което му раздрусаш пред очите,  му е интересно.

# 698
  • Мнения: 3 500
Момичета, отчаяна съм. Цяла сутрин Зара реве, рева й аз. Срам ме е да кажа какви чувства бошуват в мен. Мисля да приключвам с това мъчително кърмене. Тя не ще и не ще да суче. Кърмаческа стачка ли е, какво ли е. Пробвах всичко, сешоари, хранене на голо, пози, каквото се сетите. Не иска да засуква и това е. Всеки ден го има това, някой път се случва по 1 път на ден, през другото време суче, но някой път по повече. От тая нощ като се почна, сутринта, на обяд... не ще и не ще и реве истерично. Яде от шише, а аз преливам от кърма. Цедя се, но не излиза същото количество, на всичкото отгоре едва успявам да стимулирам гърдата да потече. Какво се обърка, не знам, но не издържам.
Изпуших една цигара, опитах се да се успокоя, но не мога. Вкъщи е кочина, нищо наоколо не е като хората, а на мен ми идва да се вкореня в земята и да не пониквам повече.

# 699
  • Мнения: 177
Ноел, ще се справиш, сигурна съм , каквото и да направиш ще е правилно. Все пак нищо не е на всяка цена. Съвет не мога да дам , и аз съм пълна с въпроси без отговори, може консултант да намериш.

# 700
  • София
  • Мнения: 5 617
Каква ти е помпата? Не всяка успява да изкара наличното количество, дето се вика

# 701
  • Мнения: 118
Ноел, спокооооооойно! Моля те, дръж се. Ако ще цедиш опитай номера със зелето, върши чудеса, казвам ти...
Вземи и Седатиф и смучи яко.
Ако не искаш да кърмиш не се обвинявай, важното е да си психически здрава, защото детето те усеща и още повече ще се тръшка

# 702
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Днес ни сложиха ваксините...баща й беше с нас и в погледа му прочетох желание да убие сестрата докато я боцкаше :d това малкл ме развесели и не се ревнах и аз с нея. Сложих и лепенки и се надявам да не вдига температура.
Виктори, не видях дали са ти отговорили,но педи каза, че 48 часа е периодът За реакция.
Ноел, според мен иЗобщо не се впрягай и тормози. Според мен тая следродилна депресия еднп 60% от мамите е заради кърменето, а не трябва. Не че и миенето на шишета, топлене на води не изнервя, но псих.състояние е мн важно. Аз лично почти се бях отказала, купих АМ...ее така и не го доизползвахме...като се наложи пак ще купя...колкото толкова. Знам, че е лесно да се говори, но съм сигурна, че скоро ше мине тоЗи период

# 703
  • Мнения: 355
Noel, за кърменето си дай още малко шанс, до края на седмицата, примерно, после до края на месеца, след това до Никулден. Ако и до тогава не потръгне, измисли си някакъв нов срок. За АМ и цеденето нищо не мога да кажа, но за кочината вкъщи мога да напиша наръчник: облечи се, излез навън, пий една бира и не я мисли.🍷💃

# 704
  • Мнения: 360
   Ноел,с баткото имах такъв период. Беше на 4-5мес. и продължи към  мес.-2. Цедих се и му давах. После пак започна да суче до 11мес.възраст.
  Да се оплача ,бебка много кашля и днес я заведохме на педи. Тя каза,че е от секретите,които се стичат в гърлото ѝ. Изписа сиропче и да дърпаме сополи. Палчето на левия крак има нещо черничко до нокътя и е възпалено. Оказа се,че е враснало нокътче. Ще го мажа с крем йодасепт и ако не се оправи ще ходим на хирург. Сви ми се сърцето. Дано да ѝ мине от йодасепта.

Общи условия

Активация на акаунт