Обилна задна хрема

  • 1 728
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Здравейте, от една седмица сина ми  почти на 5 месеца има задна хрема, изписаха ни капки тобрекс, антибиотик оспамокс! Но утре седми ден резултат няма, кашля като смърка назад сополите. Венеца и надут и според мен започва неразположението от зъбоникнене. Имали ли сте такива проблеми със зъбките, дали е от това и излишно пием антибиотик...

# 1
  • Мнения: 46 489
Няма как да се каже без изследвания.
Ако те покажат бактерия, тогава лечението е с АБ, ако е вирус и резултатите са чисти, тогава няма да се наложи АБ.

Възможно е да е от зъбите, те смъкват имунитета и лесно се развива вирус/бактерия.
Но какво е при вас ще покаже единствено антибиограмата. Най-вероятно е вирус, но все пак не отлагайте изследването.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 467
Как така са изписали антибиотик за задна хрема? Няма ли друга причина? Бактерии някакви?

Много дълго време, когато синът ми имаше хрема, ползвах бейби вак – във форума има много теми за него. Не трябва да се прекалява, защото изсушава лигавицата, но е много ефикасно.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Изписват, изписват. На дъщеря ми също изписваха, в комбинация със сиропи, по схема. Какво ли не бях пробвала, само това я оправи, голям тормоз беше, храчките я давеха, не можеше да диша и посиняваше в ръцете ми. Давах антибиотика и песни пеех. Отврат е тая задна хрема, пък в комбинация с кашлица става нещо ужасно. Ние бяхме стигнали до детски пулмолог заради това.

Последна редакция: вт, 10 окт 2017, 11:33 от HighSpeed

# 4
  • Мнения: 422
Днес ще отидем на преглед за всеки случай, според мен днес е седми ден на антибиотик, и все така! Ще отидем за мое успокоение!

# 5
  • Мнения: 46 489
Изписват, изписват. На дъщеря ми също изписваха, в комбинация със сиропи, по схема. Какво ли не бях пробвала, само това я оправи, голям тормоз беше, храчките я давеха, не можеше да диша и посиняваше в ръцете ми. Давах антибиотика и песни пеех. Отврат е тая задна хрема, пък в комбинация с кашлица става нещо ужасно. Ние бяхме стигнали до детски пулмолог заради това.
Помогнал е, защото е имало бактериална инфекция. Иначе няма как да повлияе на вирус или обикновена хрема.
Лошото е, че се изписва на око и не всеки път уцелват АБ, което доразвива болестта.
Затова изследването е задължително.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Възможно е, вече не помня всичко, през което минахме тогава, докато накрая кацнем при пулмолога. Беше ужас някакъв.

# 7
  • Мнения: 10 581
Според мен, е съмнително, бебе на 5 месеца да има бактериална инфекция - контактът им с външния свят е все още доста ограничен, за да се "нагълта" с бактерии. Антибиотикът (амоксицилин) по-скоро са го предписали профилактично, а не би трябвало, без доказано наличие на инфекция. Поне кръвна картина пуснаха ли ви като изследване?  Също, виждам, че не знаете, че Тобрекс е също антибиотик (локален, кортикостероиден). След толкова антибиотик (и локален и системен) е немислимо да се изследва секрет от носа! Просто ще излезе чист. За такова малко бебе само промивки с физиологичен разтвор ми се вижда логично. Или поне само капки за отпушване на носа. Някои мами се оплакаха от отрицателен ефект (отит) от капки за нос, така че трябва да се внимава там да не стане някое усложнение от даването на антибиотик без доказана бактериална инфекция. Консултирайте се и с друг педиатър, според мен.

# 8
  • Мнения: 46 489
В човешкото тяло по принцип си има бактерии. И при спад на имунитета се развихрят. Също така има контакт с баща си и др. хора, които са по-активни във външния свят, не живее в стерилна среда.

Това по принцип, най-вероятно е някое банално вирусче.

# 9
  • Мнения: 10 581
В човешкото тяло по принцип си има бактерии. И при спад на имунитета се развихрят. Също така има контакт с баща си и др. хора, които са по-активни във външния свят, не живее в стерилна среда.

Това по принцип, най-вероятно е някое банално вирусче.

Да бе, ама нито ходи, нито си лапа пръстите с които рови или пипа из парковете. 5-месечно бебе би трябвало да се пази, все пак, нали... Не говорим да стоим с маски, ами за нормална хигиена. Бактериите се поглъщат, докато вирусите се предават и по въздушна среда. Simple Smile
Иначе, кашлящи до 5-месечно, без маска да се доближават, за мен е абсурдно! Това да не е кукла... Ще има време да се "бацилира" вече след като проходи.

# 10
  • Мнения: 422
Изписаха ни коларгол и нещата се оправят! Simple Smile имаме си голяма кака на почти 10 години, най—вероятно от училище докара нещо, но важното е, че сме добре, имаме тук таме секрети. Но не е както беше. А и венеца нещо се подува и леко побелява може и зъби да излезе

Общи условия

Активация на акаунт