Разкажете как форумът промени живота ви и станете част от историята на BG-Mamma

  • 7 825
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Концепцията се промени, и то не от потребителите. Когато промениш концепцията от "работи за потребителите" в "работи за случани посетители, цъкащи реклами", нататък всичко става различно.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Концепцията се промени, и то не от потребителите. Когато промениш концепцията от "работи за потребителите" в "работи за случани посетители, цъкащи реклами", нататък всичко става различно.
Да. И на старите кучета не им харесва. Обаче ще го преживеем.

# 17
  • Мнения: X
С удоволствие бих разказал нещо, но за съжаление няма какво - към настоящия момент форумът не прави нищо, за да привлече и насърчи татковци да участват.

Татковският под-форум е преди всичко място за търсене на запознанства на самотници, за шеговити или фалшиви теми и рядко теми по същество, които биват обсебени от скучаещи, редовни посетителки за отрицателно време.

Вместо да влагате време и усилия в блог-формат, който вече е по-непотребен и остарял и от форумния, опитайте се да разширите форума към повече потребители и да следите/модерирате по-съвестно специализираните форуми - форум "Семейни отношения" например може само да спечели от някой брачен консултант, който да дава становище по по-сериозните теми. Също има немалко теми-запознанства там, за които или трябва да се обособи нов под-форум или-и да бъдат трити по-съвестно от "Семейни отношения", както и от "Татковци".

След като изглежда се полага някакво усилие да се развива платформата, би било разумно да се направи нещо повече в посока разширяване и към мъжете родители, които към момента нямаме интернет място, където да можем да говорим сериозно с други татковци по специализираните теми, свързани с децата и произхождащите от тях промени в живота ни.

# 18
  • Мнения: 41
Flushedсъветите и другите мнения са важно нещо,аз съм нов тук ....ще разгадавам тайните на женската психика:flushed:

# 19
  • Мнения: X
Flushedсъветите и другите мнения са важно нещо,аз съм нов тук ....ще разгадавам тайните на женската психика:flushed:
Ти сериозно ли?     Joy
Съжалявам за офтопика, но искрено ме разсмя.    Laughing
Мисля, че все още не се е родил мъжът, който ще разгадае и разбере женската психика.    Peace
Но това, разбира се, не пречи да правиш опити.    Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 1 573
Янтра, W'A'S'P, защо да няма история? Да, под формата на интервю е, но и двете потребителки са променили живота си, благодарение на форума. Дамаянти сменя професията си и започва да прави това, което обича, а Вержи започва да вярва в себе си, заради нашето окуражаване (казвам "нашето", защото съм пряк свидетел и участник в нейната история). От свито момиче, което тепърва се учеше да се гримира, тя стана един от най-успелите и награждавани гримьори.

Историята не е нужно да бъде тежка и драматична, за да е вдъхновяваща Simple Smile

bgtatko81, прав сте. Наистина има нужда да се поработи в тази насока и ще се постараем това да се случи.

Във форума съм от 9 години и мога да кажа, че той не се е променил, освен чисто визуално. Промениха се обаче хората в него и тяхната нагласа. Искаме да поправим това и да се поучим от грешките си, за да върнем отношенията и усмивките, които помните. Това обаче няма как да се случи без ваша помощ и ви молим да не приемате така негативно опитите ни да се променим към по-добро.

# 21
  • Мнения: X
На вас хората ли са ви виновни, че сте задръстили сайта с реклама? Или че сте намерили най-неспособните кодописачи, които от една година не могат да пуснат форум без постоянни грешки? Най-големият форум в България не може да си намери кадърни хора?

Хората се били променили... Защо не погледнете малко мениджърските си решения, включително и тези включвания, в които се натвърдва, че хората тук са злобни и гадни и затова форумът е променен? Що за обидно послание - като в скаутско или пионерско движение. Все едно говори Джей Еф Кенеди - не питайте, както Бг-мама е направила за вас, а какво вие сте направили за бг-мамма. С усмивки ще променим системата... Бъдете позитивни, защото вашата намусеност вреди на форума...

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Адри, съжалявам, но продължавам да твърдя, че няма история. И е скучно, и се чете скучно. Аз харесвам форума. Явно е. Прекарала съм достатъчно години тук. И още повече съжалявам да кажа, че форума не е това, което беше. И мненията на потребителите имат все по-малко значение.

# 23
  • Мнения: 6 122
С удоволствие бих разказал нещо, но за съжаление няма какво - към настоящия момент форумът не прави нищо, за да привлече и насърчи татковци да участват.

Татковският под-форум е преди всичко място за търсене на запознанства на самотници, за шеговити или фалшиви теми и рядко теми по същество, които биват обсебени от скучаещи, редовни посетителки за отрицателно време.

Вместо да влагате време и усилия в блог-формат, който вече е по-непотребен и остарял и от форумния, опитайте се да разширите форума към повече потребители и да следите/модерирате по-съвестно специализираните форуми - форум "Семейни отношения" например може само да спечели от някой брачен консултант, който да дава становище по по-сериозните теми. Също има немалко теми-запознанства там, за които или трябва да се обособи нов под-форум или-и да бъдат трити по-съвестно от "Семейни отношения", както и от "Татковци".

След като изглежда се полага някакво усилие да се развива платформата, би било разумно да се направи нещо повече в посока разширяване и към мъжете родители, които към момента нямаме интернет място, където да можем да говорим сериозно с други татковци по специализираните теми, свързани с децата и произхождащите от тях промени в живота ни.

Ами то самото наименование на сайта "БГ Мама" някак инстинктивно отблъсква татковците, които сякаш смятат, че това е само женски форум, в който се разнищват "женски проблеми". И поради тази причина и не могат да стигнат до раздел "Татковци".

# 24
  • Мнения: X
Bella Anna, на всички мъже ни е ясно, че това е форумът в българското пространство, където се обсъждат най-много неща, свързани с децата. Което съвсем не е само "женски проблеми". Много мъже четат тук, аз също съм чел още преди да започна да пиша. Името определено е леко дискриминативно, но се е наложило вече, та не казвам да се сменя, но могат да се направят много други неща за татковците, за да се чувстваме добре дошли във форума, стига наистина да има желание. 

# 25
  • Мнения: 41
Flushedсъветите и другите мнения са важно нещо,аз съм нов тук ....ще разгадавам тайните на женската психика:flushed:
Ти сериозно ли?     Joy
Съжалявам за офтопика, но искрено ме разсмя.    Laughing
Мисля, че все още не се е родил мъжът, който ще разгадае и разбере женската психика.    Peace
Но това, разбира се, не пречи да правиш опити.    Grinning
ХА ХА ,аз съм оптимист нали?...но това ми помага в живота...

# 26
  • Мнения: 2 013
Нямам необходимост да си чеша егото пудрейки определена история за това как ми е "помогнал форума". Всъщност форумът не помага, потребителите в него са тези, които помагат.

На мен ми повлия в 2 направления и това е по-скоро равносметка:
- осъзнах огромната меркантилност и сметкаджийство на масата (т.е. на преобладаващата част от хората). Бях доста голям идеалист. Но след като изчетеш определен брой мнения как материалната подплътеност на половинката оказва влияние за вземането на определени решения... Сверих си часовника просто.
- намерих правилния лекар, който ми помогна. Но и се "подхлъзнах" преди това да отида при друг лекар и клиника, които ме разочароваха. Така че тук е 50%-50%. За малко да се подхлъзна и за други лекари, но просто внимателно изчитах старите публикации на потребителите, за да отсея кои са истински и кои са от тролене. Времеемко е, но все пак успях да отсея сеното от плявата.

Моето предложение е, да се следят по-изкъсо троловете, пакетите от новорегистрирани потребители, тези, които пишат от едно и също IP и т.н.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Сега се сещам, че в седмокласните теми излезе нещо като мантра - "форумските деца винаги успяват" . Имаше и крилата фраза за една подправка, един треволяк, който действа положително на концентрацията и че преди изпита мама ще приготви пържолка с точно този треволяк. Ако някой се сети за коя точно подправка ставаше въпрос, да я допълни. Дори една потребителка беше направила забавна картинка от сандъче с тази подправка за детето и опаковка валидол за мама.

# 28
  • Мнения: X
Няма нужда от вторачване в тази инициатива... Става дума за форма на реклама, насочена да привлича нови потребители с позитивни истории, тъй като форумът изглежда да запада и това се е отразило на приходите.

Иначе бгтатко е прав, че блогът като форма на общуване също вече е демоде, а аз лично дори не знаех, че към форума има и блог... Голям брейсторминг е паднал. Разцъках другите статии в https://blog.bg-mamma.com/, като някакво женско списание, нацвъкано с линкове на теми е. Мисля, че има нужда от по-добри пишещи...

# 29
  • Мнения: 19 848
Ами те истинските истории се пишат из темите.
Има и разни измислени сериали, но има и хора с реални истории, които ако се следят, се развиват точно като книга или филм. Не виждам смисъл от отделен блог със статии тип "ето това е личната история на еди кого си и тя успя чрез бг мама". Това е като скалъпените сценарирани реклами за спечелилите от лотариите. Напънато и неестествено е.

Първо, тук форумът затова е интересен, защото запазваш относително личността си от публичност.
Второ, маниерът да пълниш с безплатни истории и съдържание сайтове ми е известен, но не ми допада, макар че при желание на автора, го толерирам, изборът е негов.
Има много полезна информация по различни теми, систематизирана на едно място. Чак промяна на животи звучи пресилено.

Общи условия

Активация на акаунт