Фентъзи и фантастика - Тема 12

  • 35 935
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 787
Приключих с Чаения майстор. Странна книга, не мога да кажа категорично - хареса ми или не ми хареса. Историята в книгата е спокойна, донякъде меланхолична, основно монолог, възприятията и чувствата на младо момиче. И понеже основното в книгата е водата ще я опиша така -  не тече като буен планински поток, а като бавна ленива река.Не съм решила с какво да продължа.Angel_Dust ми напомни за "Момиче на пружина", бях я забравила. Много харесах "Водосрез" предполагам, че и тя ще ми хареса. Може и някакво криминале да прочета. Ще реша, та толкова за плановете ми до края на годината Grinning, а за следващата каквото дойде Laughing

# 691
  • София
  • Мнения: 44 354
Мег - Мерси за Чаеният майстор, май за сега ще го пропусна Simple Smile
Как така си забравила Пружинката, тя реално му е по-силната книга, въпреки че аз и двете ги харесах, но при много хора гледам Водосрез е препъникамъче.
Аз годишни планове си правя лесно, но виж следващата книга никога не знам коя ще е точно Simple Smile Плановете са ми до там, че нещо ми е хванало вниманието и искам да го прочета и го вписвам в списък, за да ен го забравя Simple Smile Ако не стане 2018, все някога поне се надявам, да ги прочета Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 дек 2017, 12:41 от Angel_Dust

# 692
  • Мнения: 19 022
Приключих окончателно барарярският цикъл сега ще чета  последната книга на Спомен, Печал, Трън. След нея - или момиче на пружина или Своенравното хлапе., ще видим в каква последователност ще ги чета.

# 693
  • Мнения: 5 787
Как така си забравила Пружинката, тя реално му е по-слината книга, въпрек
Ами забравих я:satisfied:, сега ще сменя жанра с "Човека сянка" и след това я почвам.
В тази версия емотикони има ли?

# 694
  • София
  • Мнения: 44 354
Как така си забравила Пружинката, тя реално му е по-силната книга
Ами забравих я Satisfied , сега ще сменя жанра с "Човека сянка" и след това я почвам.
В тази версия емотикони има ли?
в новата ли? Има разни емотикони, крайно несимпатичини....

Последна редакция: сб, 30 дек 2017, 12:42 от Angel_Dust

# 695
  • Мнения: 19 022
Hands PunchGrinScreamMaskотдясно Меган, отдясно са емотиконите. Влизаш да цитираш някого или да си редактираш пост  - и са отдясно.Hands Plus1

I 'll be backHands Plus1
говори ми на ръката Hands Punch

Последна редакция: сб, 30 дек 2017, 12:58 от Джон Сняг

# 696
  • Мнения: 5 787
Сега на телефона виждам емотикона, но преди това на лаптопа не. Само някакъв текст.Не знам защо, на новата версия бях.

# 697
  • Мнения: 19 022
отиваш на редакция - примерно . или на цитиране.  и оттам - всяно има едно иконки.
Ако е ти излиза на лаптопа - пробвай с друг браузър. Ако и така не става обнови мозилата/хрома. Друго не мога да те посъветвам.
.......................

- Д
Скрит текст:
жон Конър към Терминатор
-Ако някой много се пали - казваш му -   шшш, изпусни въздуха.
а ако изкаш да ракараш някого му казваш "разкарай се пич". Може и комбинации разбра ли?
Терминатор претегли възможните отговори в главата си и каза:
-Шшш, изпусни въздуха пич! Simple Smile
Терминатор 2, страшният съд Smirk

п.с. не можах да се удържа днес съм на вълан любимията си филм по-горните реплики също са от него

Скрит текст:
Джон Конър - ако искаш да чупиш окончателно някоя мацка казваш и  - Хаста ла виста бейби.

Териминатор стреля от упор с гранатомета  в Т-1000 и каза
Хаста ла виста , бейби!*
*Чао до скиф сладур - мекс.

Последна редакция: сб, 30 дек 2017, 13:27 от Джон Сняг

# 698
  • Мнения: 5 787
отиваш на редакция - примерно . или на цитиране.  и оттам - всяно има едно иконки.
Ако е ти излиза на лаптопа - пробвай с друг браузър. Ако и така не става обнови мозилата/хрома. Друго не мога да те посъветвам.
Не ми е важно Джон, благодаря, все пак.

# 699
  • Мнения: 19 022
Поздравявам всички фентъзи почитатетели с песента she is  my sin https://www.youtube.com/watch?v=3mtlDc072cE

Скрит текст:
Tarja turunen ми е много любима рок-певица

Последна редакция: сб, 30 дек 2017, 13:50 от Джон Сняг

# 700
  • Майничка
  • Мнения: 12 700
Третата част на Локи Ламора има ли я в ел.вариант? Не че няма да си купя трилогията, обаче първо трябва да си купя още една библиотека. Миналата година си взехме една, която вече пращи по шевовете, а всички скринове, холната маса, нощни шкафчета и бюра пак са затлачени с купове книги...

# 701
  • София
  • Мнения: 44 354
Да знаеш обаче, че тя за разлика от предните завършва с доста отворен финал, а за следващите 4 доколкото разбрах, вече ще са съвсем тясно навързани една за друга.

Последна редакция: сб, 30 дек 2017, 15:51 от Angel_Dust

# 702
  • България
  • Мнения: 6 299
Напредвам с "Пророчеството" на Едингс.
Доста напомня на "Колелото на времето".
Кой от кого е преписвал не знам  Grinning.

# 703
  • Мнения: 19 022
Спомен мен най-много хора са преписвали от Толкин - ранния Джордан, раниня Реймънд Фийст, Тери Брукс, дори Едингс. Това него казвам непременно в лошия смисъл на думата, просто някъде до средата на 90-те години масово фентъзи -авторите са черпели идеите си от Толкин, както сега Хоб,  Абъркроби, Питър Брет и т.н. черпят вдъхновение от Мартин, а Маклелън - от Сандърсън и Ериксън. Друг е въпросът, че тъй като Мартин е съвременик дали на споменатите автори не знам дали и той не е черпил вдъхновение от тях (Вж- Толкин няма как да е черпил вдъхновение от Джордан или Едингс), но принципът е същият.

# 704
  • Майничка
  • Мнения: 12 700
Ами, "Пророчеството" излиза 1984, а "Окото на света" - 1990. Сигурно са мислили еднакво.  Whistling

А сега сериозно - фентъзито през 80-те си минава почти изцяло под знака на дериватни D&D саги. Тогава започват или се развиват сериите на Фийст, Тад Уилямс, Дейвид Едингс, Салваторе, "Мъглите на Авалон" на Зимър Брадли, Шанара на Тери Брукс, драконовата на Ан Маккафри, херолдите на Мерседес Лаки и т.н.
Тези двете напълно си следват тренда. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт