Outlander - Тема 3

  • 69 319
  • 801
  •   1
Отговори
# 405
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Някой ще ми каже ли каква е историята с Дженева в книгата? Тя изнудва ли го?
Дженева го хареса и тъй като щяха да я женят за един дъртак, а беше девствена, реши да спи с Джейми. Той я отряза, но тя намери писмата на Джени и го изнуди. Като затворник му беше забранен контакт с роднини. Та Джейми с нежелание спа а нея, даже ако се зачетете повече той си я изнасили. Тя пищеше да спре, защото я боли, но той напук довърши. Тя забременя, но се разбра че е на Джейми след като  роди. Графът се усети, стана панаир и Джейми го утрепа. Дженева умря при раждането. Уилиам е копие на Джейми, само че има руса коса. Бриана и Уилиам са едно към едно с Джейми. Клеър много тежко изживя факта, че той июа друго дете, но пък няма контакт с него, така че е наказан направо. Лорд Джон пък се ожени за сестрата на Дженева, за да изгледа детето на Джейми, толкова е влюбен в него. Заведе го в планината нагости, това предстои.
Иначе докъде съм стигнала Уилиан не знае кой е баща му, запозна се с Бриана и Роджър, те знаеха. Участва във войната като английски офицер, ходи насам натам на някакви мисии, скучна ми е неговата линия.

# 406
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Има я втора серия по торентите

# 407
  • Мнения: 1 416
Извинявам се,но ми хрумна още един паралел между шотландците и българите-О,Каладън!:)И "Не плачи,Клеър,не тъжи,че станах азе хайдутин"...
Първият епизод завърши ударно и драматично.Онзи Стивън ли щеше да е новият мъж на Клеър?Понеже вече го бях прочела някъде,очаквах едва ли не Джейми уж да го оставят в безпомощно състояние,пребит,а Клеър да я отвлекат.
Но не ми харесва като че ли новата версия на песента от интрото.Ясно е,че се предполага да е в кънтри стил,но не ме грабна.
Странно,когато пак почна новият сезон,интересът ми се върна,а последните серии на предишния ги изгледах без голям ентусиазъм.

# 408
  • Мнения: 4 871
Засега аз нямам някакъв ентусиазъм за сериала, гледам по навик. Не са показали нещо, което да не е тема на хиляди други филми и сериали-робовладелчеството. Иначе леля Джокаста ми хареса.

# 409
  • София
  • Мнения: 3 411
Голяма скука. Бива ли толкова да идеализират Джейми? Не ми харесва и з Клеър как я представят. Крайно време е да проумее, че не е в 20 век.
Очаквам да се пораздвижат нещата като се включат Бри и Роджър.

# 410
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Стивън е новият лош, никакъв мъж няма да й е.

На мен пък ми хареса последния епизод и то доста. Актрисата, която играе Джокаста много я харесвам!

# 411
  • София
  • Мнения: 27 181
Изгледал двата епизода. Харесва ми както почти винаги. Сериалът си остава топ и все още не ми е доскучал. Много вдигнаха летвата с предните сезони и честно казано сега не знам каква ще я надробят. Дано да има повече динамика. Първият епизод ми беше малко скучен, но пък краят бе шокиращ и брутален. Не го очаквах това. Баси, те му спасиха живота и тази гад Бонет така ли им се отплаща? Мизерник.
Вторият епизод бе тежък и тези теми, които засягат хич не ми се нравят. Не знам какъв ще е откликът в Америка, те точно тази срамна част от своята история хич не я обичат, особено да им се напомня така брутално. Леля Джакоста е страхотна, много ми харесва актрисата. Клеър би трябвало да се държи по-разбиращо спрямо епохата в която се намират след като много добре познава историята и трябва да подхожда по-деликатно, а не така директно като слон в стъкларски магазин ако изобщо иска да постигне нещо.
Ще е тегав сезон с темите, които засягат. Не ги виждам и двамата да водят такъв живот, а сравнително скоро ще избухне и войната срещу британската корона.

# 412
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Според мен Клейр се разстрои не защото не знае, че за това време е било така, а защото й напомнят на приятеля й доктор, нали и той беше афроамериканец.

# 413
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Цитат на: Tiffany А link=topic=9
99509.msg37693860#msg37693860 date=1542179852
Според мен Клейр се разстрои не защото не знае, че за това време е било така, а защото й напомнят на приятеля й доктор, нали и той беше афроамериканец.
Точно!
Отделно тя живее в Америка точно по времето на Мартин Лутър Кинг и борбите на чернокожите.
Не знам какво очаквате, че не ви харесва? Не са изобрерили нещо ново. Книгите са в пъти по-тегави. Нищо кой знае какво не случва след като се качат в планината. Ще има да строят колиба 3 серии ..
Даже на този етап на никой не препоръчвам да чете книгите. Освен ако не желае да се наслади на добре написани локуми порабъркани с изнасилвания тук там

# 414
  • София
  • Мнения: 3 411
Нищо не очаквам, не гледам сериала заради супер вълнуващия и поучителен сюжет, ако ме разбирате 😄
За мен историята си е розов роман с елементи на фантастика. Купища такива има. Всичко след първи сезон е изсмукано от пръстите, Диана си каза, че ще пише докато може.
Нямам намерение да чета книгите, сериала обаче е направен майсторски.

# 415
  • София
  • Мнения: 27 181
Книгите никога не бих си ги причинил. Приличат ми като Дързост и красота ама в книжен формат...  Laughing
Иначе сериала е топ отвсякъде. На мен всичките сезони до тук ми харесват, макар че след Шотландия това е друга история вече и никога няма да я има тази тръпка и емоция.

# 416
  • Мнения: 3 020
Мен пък точно книгите ми подпалиха искрата и сериалът не може да ми даде това усещане, което книгата дава. Филмът даде реален образ на героите, но в книгата много по-добре за мен са описани нещата, жалко че излизат толкова бавно на български и първо гледам епизодите, които после ми развалят радостта от четенето.

# 417
  • Варна
  • Мнения: 2 942
С години четох 4, 5 и 6 книги, няма такава скука просто. Винаги ми е било смешно как във фб групите някоя фенка обяснява как се мъчи с някоя от тия книги и другите я насърчават да чете. Ми щом е мъка, как са такива яростни фенове?!! Отделно с тая раздяла от 20 г, героите са на по 50 в трета книга, а все едно четеш за 20 годишни.
В сериала нямам търпение за Мърта, в книгите е мъртъв, а тък ще заеме мястото на Дънкан и ще е хубава сюжетна линия.

# 418
  • София
  • Мнения: 3 411
Яростни фенове са, Диана е напипала ниша 😀 40-50 и нагоре годишни жени, които олицетворяват героите със себе си. Като гледам публиката по панелите и интервютата ми става неудобно.
Ест. тук сме млади 😄

# 419
  • Варна
  • Мнения: 2 942
То и на Маас феновете същата история, а си казал нещо и айде Wink
Ама там са дечковци повечето, пък и съм фен. Но има яростни агитки от хора без личен живот, които се изявяват по този начин. На мен лично ми е странно.

Общи условия

Активация на акаунт