Outlander - Тема 3

  • 69 255
  • 801
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 4 871
Аз прочетох спойлера и решението на проблема не отврати
Така го е измислила Габалдон. Сценаристите адски много са ни спестили този сезон, нито са показвали как са насилвали Клеър, докато беше отвлечена, нито показаха всичко около Малва - препускат през събитията и всичко е отгоре-отгоре. За 8 серии толкова.

# 781
  • Мнения: 47 971
Определено историята е отгоре отгоре, не грабва, а сценарий в който във всички държави и времена все някой е влюбен в някой от тях двамата ...вече адски банално.

# 782
  • София
  • Мнения: 27 157
Жалко, че са орязали сезона. Щеше да е по-интересно да ни разкажат по-подробно историята. Не обичам такова препускане из сюжета за сезона. Но с този ковид много неща се осраха с много сериали и филми.
Дано следващия сезон да се върне към миналото. Повече епизоди и по-плавна история.

# 783
  • Мнения: 4 871
Happy, не само това е банално. Толкова са изсмукани вече историите, всеки втори герой е изнасилен...

А иначе за Джейми - да, и тук се сражава. Може би ще го оставят за следващия сезон, а може и така да завърши сезона, по подобие на края на втори сезон с битката при Колоден.

# 784
  • Мнения: 4 871
Последното мнение е мое, но пак аз пускам, защото не се пише.

Ех, тази невинна Лизи!

Забавиха действието около Малва и се прехвърлиха към Клеър и нейните терзания. Какъв е този неин живот - все неволи, все мъки... Вече е скучно.

# 785
  • София
  • Мнения: 27 157
Изгледах епизод 7, а днес излиза епизод 8.

Леле тази Лизи, ти да видиш. Тихите води са най-дълобки казват. 😃
Ау, арестуваха Клер в края, тц тц и то точно онзи боклук. Всъщност не са. Може да се стигне и до конфликт и Джейми да не я пусне, но вярвам, че всичко съвсем скоро ще си дойде по местата. Писна ми да тормозят Клер, баси, миг спокойствие нямат.
Сега и Роджър и Брияна ли ще ''напускат'' Искам да ги гледам всеки епизод, а не от време на време. 😥
И Марсали я забиха в девета глуха. Докога?

# 786
  • София
  • Мнения: 3 407
Не напускат, отиват в някаква енория за да ръкоположен Роджър за свещеник.

# 787
  • София
  • Мнения: 27 157
Да бе, ясно е това.
Ама това предполага по-малко екранно време, а на мен са ми любимци и искам да ги гледма много (както и Джейми и Клер).
Ето например друга моя любимка, Марсали, която също не е напуснала откакто замина не я дават. И се опасявам да не стане същото и с тях.

# 788
  • София
  • Мнения: 27 157
Изгледах финалния 8 епизод от сезон 6.
Жалко, че се оказа толкова къс сезон и някак си свърши в нищото. Тъпа работа.

Самият епизод ми се видя 3 часа дълъг. Протяжен, скучен, твърде много подробен секс (бляк) и доста шизофренични сцени с Клер/Джейми и онези боклуци дето искаха да я линчуват. Стрелбата с пушките, заканите, абе цялата постановка беше ужасно направена.
И свърши в нищото. Хареса ми как индианците и Йън ги насметоха.

Въпреки всичко сезона ми хареса въпреки слабия финал и си чакам сезон 7 от който очаквам много, защото акцента трябва да е войната. Надявам се, че Клеър ще я освободят от затвора рано, рано и ще си върне доброто име.
Аз ако бях щях да изгоня всички онези хрантутници, които печелиха от Джейм и Клеър и живееха добре и охолно и защитено, а искаха да я убиват с камъни, защото била вещица.

# 789
# 790
  • Мнения: 7
Започнах новият сезон Simple Smile На мен ли ми се струва или са сменили актрисата която играе Брияна в настоящето?

# 791
  • Мнения: 21
Актрисата е същата; сменена е актрисата, която играе Джени - сестрата на Джейми. А къде гледате новия сезон?

# 792
  • София
  • Мнения: 27 157
Съвсем бях забравил, че този прекрасен сериал си има и тема. Simple Smile
Уви, сезон 8 ще е последния. Официално бе обявено. Предполагам, че този ще се съсредоточи върху войната за независимост, макар че два епизода изгледах и тя все още не е започнала. Защо ли имам неприятното усещане, че Джейми ще срещне Уилям на фронта, уфф. 🤔
И сезон 8 ще е някакъв епилог, като се надявам на добър финал, че иначе всичко хубаво през годините ще бъде захвърлено на вятъра.

Мнението ми за епизод 1:
https://bg-mam.ma/p/1547686/46626848

Преди малко изгледах епизод 2. Гледам, че и епизод 3 е качен вече. Ще го дръпна.
Епизодът 2 е страхотен! Дадох му 9 в ИМДБ. 😊 На предния дадох осмица.

Скрит текст:
Бях шокиран, че отново се разделиха. Изобщо не го очаквах. Жалко. Дано спасят Манди де! Ама защо така казаха, че се виждат за последно? Че и сбогом си казаха. Не помня, забравил съм вече ама тези камъни не стават ли за многократно пътуване? Или са еднопосочни? И така да е, ще намерят други и ще се върнат, какво толкова? Друг е въпросът дали ще го искат, защото за децата е много по-голям риск да растат в миналото, особено в онези кървави години...

Ей този изрод мръсен Уендиго! Спомням си, че една фенка тук ме предупреди за него още преди 2 години, ама бях забравил. Мръсна гад! 😠 Отиде им къщата на Джейми и Клеър. Толкова години, толкова труд и спомени, и накрая някакъв пропил се негодник изпепели всичко. Кретен!

Срещата на Лорд Джон с Бри и особено после с Джейми беше спираща дъха. Изключителен момент. И Бри и Уилям най-накрая се срещнаха. 😎 Дали е за последно? Сигурно...
Нещата отиват май на среща на бойното поле. Дано Джейми някак си успее да измъкне Уилям от кашата, защото той ми се вижда идеалист и благородник, т.е. ще се бие докрай за английската корона и най-вероятно ще загине освен ако Джейми не го спаси, както вярвам, че ще стане.

# 793
  • Мнения: 4 378
Благодаря за спойлерите.
Пишете повече спойлери Simple Smile

Относно
Скрит текст:
пожара, нямаше ли една изрезка от вестник, където пишеше, че Клеър и Джейми са умрели в пожар?

# 794
  • София
  • Мнения: 27 157
Това май мина доколкото си спомням, а и абсурд да
Скрит текст:
умрат в епизод 2 на предпоследния сезон. Wink Даже ги има в промото за епизод 3.

Общи условия

Активация на акаунт