Милано - 11

  • 42 520
  • 745
  •   1
Отговори
# 210
  • Milano
  • Мнения: 3 685
https://www.regione.lombardia.it/wps/portal/istituzionale/HP/Det … ratis-in-famiglia

Понеже не ми дава да цитирам, погледнете на първа стр.за билетите "Аз пътувам навсякъде в Ломбардия". Там където пише "продължение" съм обяснила за децата, има я декларацията и превода й (понеже не я намерих на английски).
На практика с нея деца под 14г пътуват безплатно с родител и т.н. в областта Ломбардия, в която са и Комо и Бергамо - влакове (регионални), градски транспорт в съответните градове, фуниколяр в Бергамо, Комо и т.н., без шатъли за летището.

Показвате я при проверка.
П.п. понеже има много некомпетентни служители, запазете си линка, който съм ви пуснала горе.
На някой се беше случило да му искат валидиране на декларацията.
В частта "Come accedere" е подчертано, че такава не се изисква.
Освен това на фуниколяра в Бергамо искаха да имало снимка...Такава се изисква само, ако правиш карта на детето.
Откъде да знаели, че детето било това в декларацията - показах й ЛК и приключихме.
Сложете им снимки, ако не ви се занимава...с компетентни.😄

П.п.2. Вижте и обяснението за "аз пътувам навсякъде в Ломбардия". Ще ви бъде по-изгодно да купите такива билети щом ще ходите до Бергамо, Комо.

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 13:28 от regina di cuori

# 211
  • София
  • Мнения: 435
Regina огромно благодаря 🤗

# 212
  • Мнения: 1 681
На нас ни се случи преди 2 години малък проблем с тази карта. Аз я бях разпечатала оттук и попълнила. В метрото я показвам на някакви служители, за да може детето да мине без билет, и те казват, че няма такова нещо. В Милано. Доста се разправяхме. ММ се нервира и искаше да купи карта, но аз се заинатих и едва третият служител имаше представа от тая карта. После детето минаваше под турникета. Даже една жена ни овика.

# 213
  • Мнения: 18 003
Отварят се линковете, ама на италиански да, сега пробвах пак, за да видя цените.
Ние ще бъдем 3 дни, планираме ходене до Бергамо и Комо, те влизат ли в обхвата на билетите Аз пътувам навсякъде в Ломбардия? Значи ни трябват билети и за Милано, и за тези дестинации

# 214
  • Milano
  • Мнения: 3 685
Не си правите дори труда да прочетете предните постове...
Влизат, да, и Милано влиза - главен град на областта.
 
И пак да кажа - на 1-ва стр.има подробно обяснение за тези билети на български.

Единствено различна е цената на билетите с ок.50 цента.

Ето ви областта Ломбардия:

https://photos.app.goo.gl/WiJSUbkbETNNf5KS6

# 215
  • Мнения: 183
С посочената декларация не трябва ли да бъде издадена карта или само с нея е възможно да се пътува?
На нас ни се случи преди 2 години малък проблем с тази карта. Аз я бях разпечатала оттук и попълнила. В метрото я показвам на някакви служители, за да може детето да мине без билет, и те казват, че няма такова нещо. В Милано. Доста се разправяхме. ММ се нервира и искаше да купи карта, но аз се заинатих и едва третият служител имаше представа от тая карта. После детето минаваше под турникета. Даже една жена ни овика.
Карта ли извадихте на база декларацията ?

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 17:21 от AnMary

# 216
  • Мнения: 18 003
Извинявай, да върнах се и прочетох отново. В линковете на италиански има ли опция да се мине на английски?
Единият ден няма да попада в тридневната, ще трябват и билети само за него. Разпечатах декларацията, попълних я, дано нямаме проблеми като посочените, че как ще се аргументирам....

# 217
  • Milano
  • Мнения: 3 685
Опцията да се мине на английски е отдолу на страницата, под символите на инстаграм и т.н., но в тази версия не намирам обяснението.

Същото се отнася и за сайта на гр.транспорт - в английската версия го няма текста.

Ако желаете можете да си принтирате написаното в линка, който съм сложила в пост 210 на тази страница за аргументация.

За Милано няма да е нужно, защото с вдигането на цената на билетите вдигнаха и възрастта на децата (от 10 на 14г ненавършени), до която пътуват безплатно.

Вероника, само с декларация и документ за самоличност на детето се пътува.
Важи 60 дни.
Често и дългосрочно-ползващите я могат да поискат издаването на карта за удобство.
В сайта на Тренорд (влаковете) пише, че е готова след 30 дни.

Не ви засяга, като туристи.

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 18:38 от regina di cuori

# 218
  • sf
  • Мнения: 10 189
Здравейте, била съм в Милано отдавна. Скоро планувам еднодневно ходене. Кацаме на Бергамо, а аз бях на Малпенса. Та въпросът ми е - от Бергамо пак ли с автобус до Централна гара?

# 219
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Да, автобусите са точно на изхода на пристигащи. На всеки пише за къде е, както  и мъже викат и подканват пътниците.

# 220
  • sf
  • Мнения: 10 189
Супер. А за колко време се стига до гарата?
И само за инфо- ако има авантюристи- wizzair имат полет София- Бергамо в 7:40, а ryanair обратно в 18:10ч.
Ще водя детето, колко ще разгледаме не знам, ама поне Катедралата и няколко сладоледа ще отчетем 😄

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 40 837
Донсита, кога го плануваш?

# 222
  • sf
  • Мнения: 10 189
4ти март. Вече купих билети.

# 223
  • Мнения: 1 995
Здравейте, включвам се и аз с един насочващ въпрос. Тепърва ще изчета по-детайлно цялата подробна информация, която наистина е много ценна!
Лятото имам рожден ден и сме взели билети за 4 пълни дни в района (летим от и до Бергамо). Иска ни се да пообиколим, като засега ми се въртят кято основни точки Бергамо, Милано, Комо, Лугано, Беладжо. Но нищо не е окончателно - не познавам Ломбардия и тепърва ще чета Blush
Та исках да попитам като отправна точка къде според вас си струва да е вечерта на рождения ден (с нощувка)? Дали да е някое градче около езеро? И кое? Иска ми се да е живописно, да е по-специално/романтично... Какво ще ми препоръчате?

# 224
  • Мнения: 1 681
На нас ни се случи преди 2 години малък проблем с тази карта. Аз я бях разпечатала оттук и попълнила. В метрото я показвам на някакви служители, за да може детето да мине без билет, и те казват, че няма такова нещо. В Милано. Доста се разправяхме. ММ се нервира и искаше да купи карта, но аз се заинатих и едва третият служител имаше представа от тая карта. После детето минаваше под турникета. Даже една жена ни овика.

Карта ли извадихте на база декларацията ?
Не, даже не съм се сетила. Показах декларацията на служителите /на италиански беше/. Но както писах, според мен някои не са наясно.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт