Милано - 11

  • 42 669
  • 745
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 18 020
Ще имаме 2 дни в Милано. Още се чудим какво да посетим, дано не е голям студ-. Колко км е до Комо? Верона ни препоръчаха, но гледам, че е доста далеч...Приемам всякакви препоръки и идеи, никакъв план нямаме все още

# 196
  • Мнения: 6 360
45 минути с влак е до Комо. С кола горе-долу също, но много зависи от трафика. Околовръстното на Милано и границата (при Швейцария, където са последните изходи от магистралата за Комо) са проблемни точки с много чести задръствания.

Днес е последният ден на шарените светлини в Комо, ура! Месец и половина разминаването по улиците е като в претъпкан автобус! Дори и сега в момента. Надявам се от утре нещата вече да се нормализират. Simple Smile

# 197
  • Варна
  • Мнения: 367
Здравейте:)
Планираме едно семейно пътуване към Милано около средата на април/началото на май. Интересува ме какво е времето горе долу по това време?
Благодаря!

# 198
  • Мнения: 18 020
45 минути с влак е до Комо. С кола горе-долу също, но много зависи от трафика. Околовръстното на Милано и границата (при Швейцария, където са последните изходи от магистралата за Комо) са проблемни точки с много чести задръствания.


А струва ли си през февруари?

# 199
  • София
  • Мнения: 1 115
Здравейте! На 19,01 заминаваме за Милано... Дъщеря ми има. Рд на 21 януари и решихме да и направим една разходка. Сега ще чета темата назад какво можем да посетим, 🌺🌺🌺🌺

# 200
  • Мнения: 18 020
Ще бъдем за 3 дни ние, видях, че има такива карти, каква е цената им и къде трябва да попълня документа за безплатната? На 13 е едната ми дъщеря

# 201
  • Мнения: 9 132
45 минути с влак е до Комо.

А струва ли си през февруари?
и  за края на март питам аз Simple Smile
Здравейте! Сега открих темата, че ни предстои пътуване и с изненада открих колко с информация е пълен първия пост . Благодаря на всички!

# 202
  • Мнения: 18 020
Не ми се отваря линка за гарите, до които важи билета.
Ако си купим 3-дневна карта, важи ли за до Комо и Бергамо или трябва допълнителни да си купим до там?
ние ще пристигнем на 27-ми, значи картата ще е валидна до 29 февруари, в деня на прибирането трябва да си купуваме отделни билети, или то до летището в Бергамо май и без това си е отделен....

# 203
  • Варна
  • Мнения: 4 444
За мен Комо си заслужава, дори през зимата. Бяхме преди две години с приятели, които са с малко дете. Разхождахме се средата на януари почти сами. Качихме се с фуникуляра. Беше спокойно, тихо, страхотно! През топлите сезони 100% има какво повече и по-красиво да видите, но за мен беше прекрасно!

# 204
  • Мнения: 18 020
Чудесно, разкажете малко повече, от Милано до Комо как се придвижихте, от къде до къде е този фуникуляр...Всичко ще ми е от полза

# 205
  • София
  • Мнения: 436
Чудесно, разкажете малко повече, от Милано до Комо как се придвижихте, от къде до къде е този фуникуляр...Всичко ще ми е от полза
И аз се присъединявам към молбата. Ще пътуваме на 23-ти. Имаме намерение да посетим Комо ако е хубаво времето и събирам всякаква инфирмация.
По отношение на 3-дневните карти, доколото разбрах от прочетеното, те важат само за зони 1-3, т.е само за самия град, но не разбрах дали са само за метрото или за целия транспорт. И за децата разбрах че до 14 г. пътуват безплатно, но нещо трябва ли да се попълва? издава ли им се някакъв документ (например както тук в метрото- безплатна пластика).
Предполагам че картите можем да закупим на място?

# 206
  • Мнения: 18 020
Аз разбрах, че се попълва, но беше постнат на италиански, от къде ще го искаме...И на мен ми е много сложно с този транспорт, да не се окажем нарушители, без да искаме. Повечето  линкове са на италиански, даже не знам от къде да превключа на английски, а голяма част вече не са активни. Наистина се опитвам, да се справя, ама ми е за пръв път и съм ужасно спечена.
Иначе...огромни благодарност, за огромния труд на 1 стр.!

edna, да пишеш като се върнете, ние сме чак края на февруари. Дано не реши баш тогава да ни връхлети зимата.

# 207
  • София
  • Мнения: 436
Аз разбрах, че се попълва, но беше постнат на италиански, от къде ще го искаме...
Скрит текст:
През басейна на мобилността и в град Милано момичета и момчета под 14 години пътуват безплатно .

Можете да пътувате безплатно за всички интегрирани услуги за обществен транспорт, просто като покажете валиден документ за самоличност, удостоверяващ възрастта под 14 години.

Освен това по желание родителят или настойникът може да поиска една от следните карти:

Карта под 14 години за момичета и момчета от 11 години до 14-годишна възраст. Същата карта може да бъде поискана и от тези, които са на 10 години, при условие че навършат 11 години в рамките на текущата учебна година. Тази карта може да бъде заявена само през запазената зона на сайта на банкомат и ще бъде изпратена безплатно на посочения адрес.
Под 11 карта , различна от предишната, за момичета и момчета до 11 години, които могат да бъдат заявени чрез запазената зона на уебсайта на банкомат и след това трябва да бъдат отпечатани от кандидатите.
Достъп до наземните превозни средства на банкоматите, другите оператори на тарифната система и железопътните услуги Trenord е на място. До достъп до подземната мрежа ще се премине през прохода, който е до кабината на оператора на гарата. За достъп до гарите на линията М5 ще е необходимо да се свържете с персонала на банкомата чрез съответните интерфони във всяка станция, които искат отваряне на прохода. В случай на проверки заедно с картата, трябва да бъде показан валиден документ за самоличност на непълнолетния.

Заявката за картите под 14 и под 11 години трябва да бъде направена изключително през резервираната зона на сайта на банкомат от родител или настойник. Картата не може да бъде заявена нито в банкоматите, нито в търговските обекти.
Преведено с гугъл-транслейт, затова има малко грешки, но мисля че става ясно. Може само с документ, удостоверяващ възрастта под 14 години.
А по отношение на 3-дневните карти не успях да разбера от къде се закупуват Disappointed
Букнали сме апартамент в Сан Сиро (Via Fornari 20, Сан Сиро, Милано. Дали ще можем да пътуваме до централната част на града с такава карта (от 12 евро зона М1-М3) или трябва нещо друго да вземем?

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 15:47 от edna....

# 208
  • Milano
  • Мнения: 3 692
За времето, гледайте прогнозата. Какво е обикновено, нищо не значи. Напр. м.май беше най-дъждовният от 60г.насам и бяхме с якета до последно, иначе обикновено сме по-къси ръкави.

Съвет за билетите - не четете стари теми, всичко е променено от юли.
Навсякъде в града може да се пътува с тях (той е зона Ми1), във всяко превозно средство и то многократно.
3-дневните билети се купуват където и всички останали.

Рая-Никол,  кажи за кой точно тридневен билет питаш?
Понеже споменаваш Милано, Комо, Бергамо, летище не става ясно за билетите в Милано ли става въпрос или за '"Аз пътувам навсякъде в Ломбардия"?
За Милано няма нужда от декларации за деца под 14г.
Ако ще се пътува до Комо, Бергамо трябва.
Шатълите не са включени в никой от билетите.

П.п. на мен се отварят линковете

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 19:15 от regina di cuori

# 209
  • София
  • Мнения: 436

Съвет за билетите - не четете стари теми, всичко е променено от юли.
Навсякъде в града може да се пътува с тях (той е зона Ми1), във всяко превозно средство и то многократно.
3-дневните билети се купуват където и всички останали.

За Милано няма нужда от декларации за деца под 14г.
Ако ще се пътува до Комо, Бергамо трябва.
Шатълите не са включени в никой от билетите.

П.п. на мен се отварят линковете
Много благодаря за бързия отговор. Но ако позволите да Ви попитам тази декларация къде се представя? Ние сме с две деца под 14 г. и ще пътуваме и от/до
 Бергамо и до Комо и ако има възможност бихме се възползвали от безплатно пътуване за децата. Декларацията, която е посочена в сайта ли трябва да попъпним?
За 3 дневните билети в града успях да разбера, благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт