НОЕМВРИйчета 2❤️2❤️ - Тема 2

  • 29 271
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 7 486
Ако имаш плацента превиа (плацентата покрива шийката) е възможно да прокърви. Каза ли ти поне колко е дължината на шийката? Спря ли кървенето?

# 706
  • Мнения: 1 019
BubblyFogg,

Това звучи много неприятно, дано се оправи лесно... още ли има кръв - дадоха ли ти нещо за да спре? Чудя се защо те е проверявала с ръка - не можеше ли с вагинален ехограф да ти я измери колко сантиметра е? Оправяй се бързо и дано да няма повече такива случки.

# 707
  • Мнения: X
Кръвта спря, пих магнезий и но шпа и спря и болката. Първо с ръка я пипа, после с вагинален ехограф,каза че е 3 см. , което определи за нормално. Вече съм по-спокойна, но надали ще дам да ми пипат нещо вече.

# 708
  • Мнения: X
Ауу, Bubbly, много неприятно. Чувала съм, че прегледи с опипване само много в краен случай, но как да откажеш на доктор. Не ми звучи да е нормално да има кървене, сега как си?
Коя седмица си? И моята плацента е ниска все още (18+3 съм), но според др. Георгиев, при който бях на фетална днес, засега не е  повод за притеснение.
Шийката я измери 34 мм, нищо не каза.

Абе аз лека полека спирам с клиниката, колкото и да ми допадаха. Днес в 12 ч. началото на месеца, когато уж правят графика , нямаше час нито за Чачева , нито за Георгиев.  Е как е възможно толкова бързо да се изчерпят часовете ... та при трети различен ми предложиха за следващата фетална. Опитах се да изразя конструктивно и възмущението си за начина на водене на ЖК, но не срещнах никакво разбиране.

Както и да е, имам още варианти и в крайна сметка ще се спра на доктор, който е съгласен да имаме някаква форма на контакт между прегледите.

Извинявам се, че отклонявам вниманието ви с личните си проблеми, но да ви питам усещали ли сте тежест преди уриниране и постоянно чувство, че много ви се пишка, въпреки че мехурът е празен? Най-трудно ми е на мене да различавам обичайните неудобства от притискането и нарастванего на матката от евентуални усложнения...Последно урина изследвах преди месец, дано не съм закъсняла и да е станала някоя инфекция.

# 709
  • София
  • Мнения: 7 486
Bubbly,
Следете да не се скъсява шийката (мери се вагинално на около 3 седмици), но не давай да те пипат.

При мен излезе някаква вена в шийката, забраниха ни секса, за да не се размести нещо и да прокървя.

MrsAlwayssRight, при мен имаше такива симптоми, както и еритроцити в урината, но ми изписаха някакви хапове, и се оправиха нещата. Междувременно бебките се разместиха, коремът щръкна и явно не ме притискат вече толкова.

Flowers Hibiscus

# 710
  • Мнения: 1 019
Моят корем сякаш ще се пръсне , а е още много рано да расте толкова усилено - 14+2 съм, но имам усещането, че вътре има балон с вода, който се пълни и почва да опъва кожата отвън. Въпреки това външно все още изглеждам като преяла по Коледа и не ми личи че съм бременна...много тъпо Simple Smile

# 711
  • Мнения: 528
Момичета какво мислите за 2 кафета на ден Pensive дъщеря ми не спи много добре по тия дни, ходя и на работа досега си позволявах 1 кафе на ден. Предишната ми доза може би беше 3-4 кафета на ден страшно трудно свикнах с 1 кафе ама се трае. От няколко дни немога да се наспя, ходя на работа после пак с малката и по вкъщи и просто немога да оцелея до вечерта. Много ли е страшно ако понякога, не всеки ден си позволя второто кафе ? Вие изобщо пиете ли кафе ?

# 712
  • Мнения: 863
Ахах, и аз се чувствам често така 😁
На феталната морфология в 20г.с ще ме преглеждат ли вагинално? С вагинален ехограх ?
Аз един път вече отказах на лекар да ме прегледа, когато ходих в спешното,защото нито го знаех, нито го нях чувала. За следящия аг вече си е друго, но и при тази, която ми води ЖК по НЗОК няма да легна Grinning
Много съм страхлива и предпазлива за
" отдолу" и секс не правя и вече ми е съвсем свещено Joy

# 713
  • Мнения: 1 019
Мисля, че шийката се следи с вагинален ехограф най-добре, така че май ще има ръчкане и занапред...
Кафето ми е голяма слабост на мен - и аз пия по едно-две на ден и съм ок засега. Имаше период, в който дори миризмата му не можех да понасям - тогава не пиех, но сега не мога без кафенце. Мисля, че няма нищо страшно, ако е умерено. Виж цигарите бих спряла ако пушех - радвам се ,че ги отказах преди години - иначе сега щеше да е голям стрес. Лекарите разрешават да се пуши умерено по време на бременност, но не знам дали бих рискувала.

# 714
  • Мнения: 863
Бременна жена с цигара ми е абсолютния ужас Sad Много отблъскваща гледка.

# 715
  • Мнения: X
Deli, благодаря! Аз ще пусна сега и обикновена и стерилна урина и с резултатите ще отида за консултация. Сега видях, че в предното изследване съм имала еритроцити 2-3 бр., но нищо не ми казаха за тях. Дано се размести и намести човека. Днес беше много спокоен на прегледа, не благоволи да се обърне в лице, въпреки стабилното ръчкане , само махна пръста от устата Grinning

Иначе за шийката на мен досега навсякъде ми я мериха с коремен и всеки път излиза различно. Имам чувството че някои неща ги мерят доста относително, в зависимост от апаратурата и доктора зад нея.

Относно кафето, днес тъкмо си взехме нова кафемашина, една китайска марка, дето предната ми изкара 5 години без майтап и съм много доволна и е ценови клас 100 лв Grinning Нямам.търпяние да я пробвам , по 1 еспресо пия на ден , малко ме гризе съвестта, ама това е. До към 12 седмица беше спрямо да ми се пие, сега страстта пак се завърна. За две или повече вече не знам, преди бременността си пиех по две , но сега не смея.

# 716
  • Мнения: X
Момичета какво мислите за 2 кафета на ден Pensive дъщеря ми не спи много добре по тия дни, ходя и на работа досега си позволявах 1 кафе на ден. Предишната ми доза може би беше 3-4 кафета на ден страшно трудно свикнах с 1 кафе ама се трае. От няколко дни немога да се наспя, ходя на работа после пак с малката и по вкъщи и просто немога да оцелея до вечерта. Много ли е страшно ако понякога, не всеки ден си позволя второто кафе ? Вие изобщо пиете ли кафе ?
Аз и преди казах - правя всичко, което правих и преди, просто се съпбразявам малко повече с кафето (и о, абсоютният ужас, цигарите). Пия по 2 кафета на ден и ако супер много ми се допуши - пуша една цигара. Случва се през  3-4-5-6 дни 1, но се случва и нито се мразя, нито се самонаказвам, че освен бременна съм и човек. Сдържам се до колкото мога и чакам до последно, но ако наистина вече ми се пуши много паля.

# 717
  • Мнения: 3 033
Искам да се запиша и аз в темата. Терминът ми е 4 декември, но вероятно, ако всичко е наред, ще родя края на ноември, та затова се записвам при вас. Надявам се, че ще ме допуснете.
Годинките ми са съвсем малко над 40 😊 Надявам се всичко да е наред. Първата ми бременност беше след дълги години опити и се случи благодарение на асистираните репродуктивни технологии. До втората се стигна съвсем неочаквано. Полът е ясен и е желания и тъкмо различен от на първото. 😍
Засега се чувствам добре. Дано е така докрая. Още не съм минала първите рутинни изследвания по ЖК, но иначе имам два прегледа и направих Пренатест.

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 08:11 от Helinor17

# 718
  • Мнения: 397
Аз кафе си пия, гледам да се огранича до едно на ден, аз го пия с доста мляко така или иначе.

За работата не знам иска ми се да си ходя до края, но ще видим имам чуството, че тази бременност ще ме измъчи, а  идват и горещи месеци. Определено се чувствам много по-зле на моменти отколкото с предишната.
И за капак отивам вчера при следящия ме от ЖК не стига, че вдигнах кръвно да бързам сутринта да заведа каката за първи ден на ясла, ами и той гледа ме гледа на ехографа стувало му се, че има леко отлепяне на плацентата от единия край. Сега почвам пак Диаспорал, Алеракт и повече да лежа и да не вдигам тежко. Последното как ще стане с малко дете не го виждам, но ще гледам да се пазя повече няма как.
 Да видим да минат юни и юли, че имам много работа и август мисля да си пусна целия месец отпуска и без това имам много натрупана и трябва да поизчистя преди да изляза в майчинство.

# 719
  • Мнения: 2 515
Хич не се и замисляйте дали да работите, ако състоянието не го позволява, особено онези от вас, които имат малки деца. Грижете се за себе си максимално, защото никой няма да оцени, че се пренебрегвате (най-вече бебетата).

Аз да ви питам - усещате ли вече бебетата? Аз я усетих само веднъж, след разходка, като полегнах. Иначе всяка вечер притискам ръка, с надеждата да мръдне, за да усети и таткото, ама не ще да му достави това удоволствие все още. Знам, че е много рано, пък и съм с предна плацента, но си се надявам. Нямам търпение да дойде време да ме сритва в бърбеците Grinning.
А количка харесали ли сте си? Аз набелязах една. Мисля септември да съм приключила с по-големите покупки.
Да дам съвет и на мамите на фракси/клексан - ставаха ми много буци по корема и там беше невъзможно да бия, не пробиваше изобщо иглата. Започнах в паласките, докато се разнесе, сега коремът ми е готов отново за действие...поне докато не се опъне до толкова, че да не може. Притеснява ме биенето в краката, че чета, че там е най-болезнено.

Общи условия

Активация на акаунт