как правите заливката за мусака

  • 2 871
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
Около 1/2 кофичка кисело мляко, 1с.л.брашно, 1-2 яйца, щипка сода

Към това само прибавям малко сол и е супер.

# 16
  • Мнения: 2 825
3-4 яйца (зависи от големината на тавата), сол и 1 коф. кисело мляко.
И аз така я правя  Peace
Но то зависи каква я искаш, ние не обичаме дебела заливка и затова не слагам брашно, ако я искаш по дебела сложи 1-2 лъжици

# 17
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Яйца, кофичка кисело мляко и щипка сода. Бъркам хубаво и заливам.

# 18
  • Мнения: 3 537
1 кофичка кисело мляко,яйца,малко черен пипер и сол

# 19
  • Мнения: 5 299
Кис. мляко, браШно и яйца bowuu

# 20
  • Мнения: 14 490
истинската заливка за мусака се прави с прясно мляко по следния начин
запича се на котлона брашно, разрежда се с прясното мляко, добавят се жалтаците и като поистине разбитите на сняг белтъци. това е - по-голяма играчка е но става пръхкава и вкусна, с киселото мляко е по-жилава.

# 21
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
3/4 яйца , 1 коф. кис. мляко , 2 суп. лъж брашно по щипка сол и сода . Разбърквам добре

# 22
  • София
  • Мнения: 39 771
истинската заливка за мусака се прави с прясно мляко по следния начин
запича се на котлона брашно, разрежда се с прясното мляко, добавят се жалтаците и като поистине разбитите на сняг белтъци. това е - по-голяма играчка е но става пръхкава и вкусна, с киселото мляко е по-жилава.

Аз не отделям жълтъци и белтъци, но наистина с прясно мляко заливката ми харесва повече.

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз я правя с прясно мляко отскоро - в пъти по-добре е от киселото.Слагам около 2 чаши, 2-3 яйца, лъжица брашно и настърган кашкавал вътре в самата смес.Много ми харесва така, по рецепта на свеки е, а тя ги разбира нещата  chef

# 24
  • Мнения: 8 917
И аз я правя с прясно мляко отскоро - в пъти по-добре е от киселото.Слагам около 2 чаши, 2-3 яйца, лъжица брашно и настърган кашкавал вътре в самата смес.
Понякога и аз си майстроя тая заливка с кашкавала вътре - страхотна е Peace

# 25
  • Мнения: 5 475
И аз я правя с прясно мляко отскоро - в пъти по-добре е от киселото.Слагам около 2 чаши, 2-3 яйца, лъжица брашно и настърган кашкавал вътре в самата смес.

 И аз с кашкавал я правя и досега се е харесвала на всички!  Peace

# 26
  • Мнения: 14 490
 и аз ще пробвам това за кашкавала вътре - не ми беше хрумвало.
благодаря за идеята

# 27
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз я правя с прясно мляко, повече ни харесва. С кисело я правя само при липса на прясно. Брашно не слагам - не обичам "дебелите заливки".

Обаче веднъж бях оставила на татко да залее една мусака и аз излязох. На него обаче му се сторила малко заливката, която бях приготвила и добавил кисело мляко към прясното. Като се върнах и ми каза, като го навиках едно хубаво, а после като опитах мусаката - беше станала чудесна. Така, че сега казвам - най-хубавата мусака става с кисело и прясно мляко Grinning

# 28
  • Мнения: 614
1 кофа кис. мляко
3 бр. яйца
щипка сода
сол на вкус

Хммм мусакааа....

# 29
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
1 кофа кис. мляко
3 бр. яйца
щипка сода
сол на вкус

Хммм мусакааа....

и аз така Peace

Общи условия

Активация на акаунт