Столче В колата - за и против

  • 9 378
  • 150
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 883
Какво значи "за" или "против"? newsm78 Едва ли ще има "против"! Rolling Eyes

По-скоро трябва да се запитаме,кога Бг Правителството,ще измисли нормални закони? Thinking

На всякъде по света е ЗАБРАНЕНО детето да пътува без детско столче,защото дори и да няма катастрофа при едно сериозно набиване на спирачки изправеното отзад между двете седалки дете може да излети и да се забие в предното стъкло! ooooh!

Аз съм "за" приемането на Закон за сигурността на Децата по пътищата! Peace

  bouquet  bouquet  bouquet

# 61
  • Мнения: 8 505
Не просто ЗА.Според мен е задължително.Имаме 2 катастрофи с малката,последната от които от преди седмица...не ми се мисли ако тя не беше в стол...

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 1 438
Абсолютно ЗА...Не оставям детето без столче, защото съм чувала за страховити истории...Още дълго време смятам да си седи там...

# 63
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Не мога да гласувам- едното ни дете на година и след половината- вози се в столче, другото е на близо 5 г. и е абсурд да я сложа в такова.

# 64
  • Мнения: 3 089
ние нямаме кола. съответно, когато пътуваме в такси, детето не е столче. на 8 месеца е. обче гласувах ЗА.
 

# 65
  • Мнения: 4 414
преди 17 години гледах филм по телевизията за производството на кукли за симулативни катастрофи. една гледка се е запечатала дълбоко в съзнанието ми: правят експеримент. майка с бебе /кукли/ на предната седалка. автомобилът спира рязко, бебето излита директно през предното стъкло. повтарят експеримента с майката и бебето на задната седалка. майката е с колан. бебето излита през предното стъкло. казаха, че се взема предвид инстинкта на майката да стисне детето, когато се случва нещо, но това не помага. а колкото по-тежко е бебето/детето, с толкова по-голяма сила излита.
как мислите дали съм за или против столчетата?
мисля, че ако на всеки превозващ детето си без столче му пуснат подобен филм, няма и да помисли да го вози по друг начин, освен в столче.
м/у другото имам приятел, който живее в САЩ. естествено, момче-българче кара без колан. спират го. глобяват го. но освен това го викат в събота и му пускат филм с катастрофи на хора без колани. човекът каза, че след 1/2 час му идело да реве. вече кара само с колан.

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 08:42 от agneshka

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моите вече не са в столче. Но в моята кола задължително слагат колани. При баща си минават метър. Но синът ми до миналата година беше в столче, дъщеря ми и тя почти до 5-тата си годинка беше в столче. Тук всички сме горещи привърженици на столчетата. Аз от колата не слизам, всичките ми познати имат коли и деца. От техните коли столче има само в ЕДНА кола от поне 20.

Дъщеря ми сега е на осем години /ще ги навърши през август/. Всеки ден я водя на тренировки. Вечер, когато си я взимам пред залата сме поне 10-12 автомобила с родители, които си чакат децата. От тези 10-12 автомобила само в ДВА децата сядат на задната седалка. Какви столчета, какви колани, какви 5 лева? Масово деца се возят отпред. Да не говоря каква изумителна гледка е за мен майка на задната седалка, а дете на видима възраст 4-5-6 години само отпред до шофьора. Не мога да повярвам, че никой тук не е виждал такова нещо поне по 2 пъти на ден.

Иначе, да, всички сме изключително загрижени. Тогава аз като шофирам, кого за бога срещам по улиците? Хайде пуснете една анкета колко от нас тук, шофьорите, си слагат коланите, когато шофират? Аз с ръка на сърцето ще кажа, че НИКОЙ от познатите ми не го прави. Тук сигурно обаче, всички като се качите в колата и това ви е първата работа - да си сложите колана.  Grinning Grinning Grinning

# 67
  • Мнения: 6 472
Намирам столчетата за абсолютно задължителни. Покрай работата ми се сблъсках с няколко случаи на деца пострадали или загинали при катастрофи и още по- лошо - при рязко спиране на кола. Не бяха много, но мисля, че и един ти е достатъчен за да сънуваш кошмари 2 седмици и да си твърдо убеден, че столчетата са точно тлкова необходима покупка, колкото са примерно детските креватчета.
КОгато си купих кола, голямата ми дъщеря беше на 3 г и ми костваше известно усилие да я убедя, че трябва да се вози в стол. Номерата и не минаха. Ако не иска да се вози в стол, просто стоя, чакам и не тръгвам. Ако по време на път се разхленчи, спирам, разхождаме се, късаме цветенца, дишаме чист въздух, товарим се и тръгваме пак. Средно положение няма. В момента е в седалка за по- големи деца. Понякога прави фасони и се пазари, че е голяма, но и това бързо и минава след заплахи за финансови санкции Mr. Green
Дребната от раждането си е в столче. Малко е тежка на дълъг път и почва да хленчи. Пак спираме, вадим я от столчето, разхождам я и продължаваме. През ум не ми е минало, че мога да я взема в мен и така да продължим да пътуваме (когато кара друг разбира се) #Crazy

# 68
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
за разбира се,не бих рискувала да я  държа така без столче.

# 69
  • Мнения: 178
Категорично ЗА.

# 70
  • София
  • Мнения: 6 999
Дъщеря ми сега е на осем години /ще ги навърши през август/. Всеки ден я водя на тренировки. Вечер, когато си я взимам пред залата сме поне 10-12 автомобила с родители, които си чакат децата. От тези 10-12 автомобила само в ДВА децата сядат на задната седалка. Какви столчета, какви колани, какви 5 лева? Масово деца се возят отпред. Да не говоря каква изумителна гледка е за мен майка на задната седалка, а дете на видима възраст 4-5-6 години само отпред до шофьора. Не мога да повярвам, че никой тук не е виждал такова нещо поне по 2 пъти на ден.

Иначе, да, всички сме изключително загрижени. Тогава аз като шофирам, кого за бога срещам по улиците? Хайде пуснете една анкета колко от нас тук, шофьорите, си слагат коланите, когато шофират? Аз с ръка на сърцето ще кажа, че НИКОЙ от познатите ми не го прави. Тук сигурно обаче, всички като се качите в колата и това ви е първата работа - да си сложите колана.  Grinning Grinning Grinning

Хъм, Дара, аз слагам колан/в моята кола не може иначе дори да искаш - пищи та се къса Mr. Green/, всичките ми познати също слагат. Дори баща ми върл противник на коланите до скоро и той слага...

Дариа се вози в столче, което ще използва докато стане 24 кг. ако съдя по себе си най-малкото до 1-ви клас. Непрекъснато съм в колата м/у хиляда и две хиляди км. навъртам месечно и също виждам колко много хора возят децата си без столчета, но на предната седалка рядко виждам дете...

# 71
  • Мнения: 1 220
не знам как се събира 7 годишно дете в столче за кола ,но щом се събира и не чувста дискомфорт от това - ок .


ДА!
синът ми е на 7 год и е 30 кг, вози се в стол за големи деца! Има закон , в който е упоменато до колко килограма и години трябва да е в стол! В Бг съм виждала само за малки деца стол4ета за кола, няма търсене за по-големите! Сори, ама така нЕма никога да се оправим! Съзнание трябва!

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Хъм, Дара, аз слагам колан/в моята кола не може иначе дори да искаш - пищи та се къса Mr. Green/, всичките ми познати също слагат. Дори баща ми върл противник на коланите до скоро и той слага...

Тя и на мъжа ми колата пищеше, и на брат ми пищеше, и на снаха ми пищеше... Намериха му цаката. И пак не слагат колани. Мъжа ми слага само когато пътуваме заедно, и то защото аз му меля непрекъснато. Но кои и колко коли пищят? И колко хора карат такива коли? Не повече от 20% от шофьорите. А от тези 20% поне 10% са направили като моите хора, за които писах горе.

Горчивата истина е, че на българина тотално му липсва култура при шофирането. В същото време има критичен излишък от самочувствие зад волана. Тук масово ще се окажем бели лястовици, което е несериозно.

# 73
  • Букурещ
  • Мнения: 7 841
Абсолютно ЗА.
Тия проценти не са ли достатъчно категорични.

# 74
  • Мнения: 1 860
мисля, че ако на всеки превозващ детето си без столче му пуснат подобен филм, няма и да помисли да го вози по друг начин, освен в столче.
м/у другото имам приятел, който живее в САЩ. естествено, момче-българче кара без колан. спират го. глобяват го. но освен това го викат в събота и му пускат филм с катастрофи на хора без колани. човекът каза, че след 1/2 час му идело да реве. вече кара само с колан.
Ето така се прави... newsm10
 
 По темата: Абсолютно ЗА! И ние сме без кола, но столче имам и мисля дори скоро да купуваме ново за поотраснали бебоци. Племенника ми е на 4 и редовно го возят В.Търново - Павликени на коленете на батко ми зад волана...Еми сестра ми е, но не го разбирам.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт