Не се бойте от бебето на ръце!

  • 26 760
  • 121
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 223
и аз благодаря за хубавата статия  bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 167
Благодаря и аз!!!!!!!! Hug  bouquet

# 32
  • Мнения: 462
А как да държа на ръце постоянно две бебета ?

Преди около месец попаднах една статия за носене на близнаци в слинг http://omama.ru/docs/tpl/doc.asp?id=259&. Има страшно умилителни снимки. Виж цялата статия дори и да не четеш руски. Има линк към видеоматериал за носене на близнаци, както и към снимките има линкове към инструкции как точно се поставя слинга в съответната поза. Тук привеждам само снимките:

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 16:06 от Poli.

# 33
  • Мнения: 988
Статията ми разби сърцето. Никога не с Вени не сме преживявали такова нещо, е, сега го преживях докато четях. Дъщеря ми от раждането си е на ръце или в слинг. Първия месец дори спеше през деня в ръцете ни или на гърдите ни с баща й, сгушена като кученце, защото не понасяше креватчето денем.  Не знам за слизането от ръце, но факт е, че още на месец тя спря да се разплаква когато иска нещо и започна да ни "вика" когато има нужда от нас, с все по-изразителни звуци, и е все по-търпелива, ако нещо ме забави за малко. Отдавам го изцяло на това че никога не е оставяна да се "наплаче".

Благодаря ти Поли!

# 34
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
И ние сме на ръце доста, но сега ще бъдем още повече! Много се разчувствах! Благодаря ти, Поли!   bouquet

# 35
  • Мнения: 2 220
Поли, чудесна статия! Много трогателна и определено кара човек да се замисли... Точно това си мислех скоро да отговоря на реплики от рода "остави го да плаче, ще свикне" (защото сина ми напоследък заспива само по един определн начин и само с мен) - с какво ще свикне, с това, че майка му не е до него, когато е нещастен и разстроен?!? Не, не искам да свиква с тази мисъл, а и да съм до него докато заспива за мен е прекрасна емоция...

# 36
  • Мнения: 435
Благодаря , Поли   bouquet !
Жалко , че не намерих книгите на български  Sad

# 37
  • София
  • Мнения: 198
И аз благодаря! Flowers Bouquet

# 38
  • Мнения: 462
Жалко , че не намерих книгите на български  Sad

Жалко е, да... Няма ги на български... Между другото на руски има много полезни книжки за раждане, кърмене, гледане на деца. Ето, например тези http://omama.ru/docs/tpl/doc.asp?id=95&&tid=648. Чувствам се щастливка, че имам достъп до тях.

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 18:57 от Poli.

# 39
  • Мнения: 435
Мдаааа  Outta Joint добре че е форума и ви има вас , че да се информираме   smile3501 newsm51

# 40
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
Редувахме Саб и Еспумизан по съвет на гастроентеролог, но накрая почнахме само Еспумизан.  При нас помагаше. Бебиноса малкия не го хареса. Извън въпроса, но пак по темата: коликите не спират задължително след 3 месец, понякога това става в средата на 4 месец.

# 41
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
Съжалявам за грешката. Горното беше отговор за "Еспумизан или Бебинос в "Бъдещи и настоящи майки".
А тук исках да напиша: Благодаря! Ние сме все на ръце - и обича да се гушка, и понеже още не ходи, иска да доближи всичко интересно. Знам, че като проходи, вече ще е по-самостоятелен, но дотогава, а и след това, ще удовлетворявам любознателността му и нуждата от нежност.

# 42
  • София
  • Мнения: 12 229
   Poli, благодаря ти много за линка Simple Smile
Снимките наистина са много сладки  Grinning
   Днес си купих двойна количка най-накрая сега остава да открия и откъде мога да си взема двоен слниг или да си поръчам да ми ушият Party

# 43
  • Мнения: 462
Много се радвам, Aila и съм сигурна, че не съм само аз! Стискаме ти палци да не усетиш нищо от двойната мъка, за която се говори, а само двойната радост! Защото този начин на отглеждане носи само радост  Heart Eyes.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Понеже лутането относно приучване да спи само, трябва ли да се носи, неразглезването и т.н. съм ги минавала с баткото, този път нямах колебания и от самото начало с дребната си се гледахме така - много по-спокойно, с много по-малко стрес и притеснение - и с много повече време, в което усещам любов и нежност, вместо раздразнение и напрежение дали всичко ще върви както аз съм решила Grinning

Хедра, искрено се надявам един ден, когато /дано!/ се грижа за второто си детенце, да избегна това лутане, за което говориш ти, което и аз изживях с първото си бебе... и аз бях притеснена, напрегната, нервна, объркана, шашната... и разбира се раздразнена, когато нещата около Алекс не вървяха така както ги бях планирала аз...  Embarassed  Rolling Eyes  Laughing

Дано с второто дете съм по-спокойна майка, дано!  Praynig
Междувременно гледам СЕГА да съм добра, нежна и търпелива към почти 2-годишния ми "пубер"... хихихи...  Laughing /което невинаги ми се удава, уви!/ Но гледам поне да не се чувствам ВИНОВНА...  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт