ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ - да поговорим

  • 122 349
  • 685
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 4 700
Подкрепям леа, в референтните стойности са, zначи няма проблем. Аz като си ги правих даже не ми каzаха колко са точно. Щом са под реф. само пиШат отр.  Hug

# 511
  • BG
  • Мнения: 793
Сега ме успокоихте вие, остава да ме успокои и лекаря и всичко ще е ок  Peace Като изключим НК клетките обаче  Thinking Аз в момента се змаислих за нещо- има ли янкой, който си изследвал въпросните клетки и те са в норма  newsm78 Вече се замислих да не е някакво масово явление  Thinking

# 512
  • Мнения: 1 284
Рози и аз се питах същото newsm78

# 513
  • София
  • Мнения: 4 272
Ами моите са в норма.  Wink

# 514
  • BG
  • Мнения: 793
Момичета, имам проблем  Rolling Eyes
Изследвах си НК клетките в Сф, някъде из Александровска болница, в затънтена сграда, приличаща на трафопост  Embarassed Обещаха ми, че ще ми изпратят изследването по e- mail . Познайте дали ми го изпратиха  Sad Обадих се по телефона и ми казаха резултата, но това беше доста отдавна. Сегане мога да намеря листчето с телефоните, даже и имената не помня на лекарите  Sick А изследването ми трябва за утре- на преглед съм  #Cussing out
Акоможе някой да ми помогне  Praynig


Намерих ги- изпратиха ми изследването  newsm44

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 15:08 от rozaly

# 515
И аз съм с повишени НК клетки  Sad.Питам се понеже съм със съмнение за ендометриоза дали не е от нея?

# 516
  • София
  • Мнения: 55
Рози утре да пишеш.

# 517
  • Мнения: 3 016
Привет на всички !Ще ви разкажа моята история и ако някой знае нещо по въпроса ще му бъда мн благодарна .Имам си едно живо и здраво детенце на 6 год.Преди 6 мес родих второ дете ,което за съжаление сега не е с нас.Роди се със сърдечна малформация ,огледални органи и какво ли не още.Не можех да повярвам,че ми се случва.На въпроса ми защо е станало така лекари от 3-та градска ми обясниха,че това не се дължи на наследствена обремененост,а на това,че в началото на бремеността съм прекарала някакъв вирус.Това наистина беше така без да съм им казвала,че още в 1-вия мес бях с гнойна ангина.Антибиотици не съм пила ,но има ли значение -вируса е бил в мен и е увредил органите които се сформират точно в началото на бременността.Въпреки това др доктори ми казаха ,че е хубаво да си направим със съпруга ми генетични изследвания още преди евентуално да забременея.Но аз искам да ви споделя и друго -Аз съм 0 отриц а мъжа ми е 0 полож кръвн гр.И при двете бременности ме изследваха за антитела.Не бяха открити.Но знаете ли какво правят"специалистите"вБургас.Не слагат ваксината ,която се полага гама глобулин или анти D глутинин,защото струва 100лв.На първото раждане не ми сложиха ,въпреки че бях с доктор на който си бях платила.Вторият път ми сложиха след като 100 пъти им напомнях.Чудя се дали и това ,че не ми сложиха първия път  не е оказало влияние?Но лекарите казаха ,че в днешно време не е проблем.Пишете  ако знаете нещо по мойте проблеми.Страхувам  се да не ми се случи отново.

# 518
  • Мнения: 157
Здравейте, момичета! На 38г. съм. Имам момченце на 3г. Бременността и раждането ми минаха изключително леко. От септември след преглед при д-р Тодорова съм с диагноза автоимунен тиреоидит на Хашимото и многократно завишени ТАТ и МАТ. Провеждам курс със селен, аспирин-протект и еутирокс. До тогава изобщо и идея си нямах от опасността, която крият антителата по време на бременност. Дори в петия месец ми правиха амниоцентеза, но слава богу, вкичко беше наред (странно е, че при такива високи нива на ТАТ и МАТ и риск от отхвърляне на плода, не получих нито една контракция...). Много искам да имам още едно детенце. Но възможните усложнения, гарнирани с немалкото ми години ме объркват все повече с всеки изминал ден. Лутането в двете крайности ЗА и ПРОТИВ ужасно ме натоварва, а времето минава... Моля, ако има сред вас в същото положение, да споделим опит! Предварително благодаря!  bouquet

# 519
  • Мнения: 4 700
true blue, а въzможно ли е, когато си била бременна да не са били високи стойностите на хормоните и атителата?

Успокой се, Щом си zапочнала подходяЩо лечение Ще има и реzултат.  Hug

# 520
  • Мнения: 172
Привет на всички !Ще ви разкажа моята история и ако някой знае нещо по въпроса ще му бъда мн благодарна .Имам си едно живо и здраво детенце на 6 год.Преди 6 мес родих второ дете ,което за съжаление сега не е с нас.Роди се със сърдечна малформация ,огледални органи и какво ли не още.Не можех да повярвам,че ми се случва.На въпроса ми защо е станало така лекари от 3-та градска ми обясниха,че това не се дължи на наследствена обремененост,а на това,че в началото на бремеността съм прекарала някакъв вирус.Това наистина беше така без да съм им казвала,че още в 1-вия мес бях с гнойна ангина.Антибиотици не съм пила ,но има ли значение -вируса е бил в мен и е увредил органите които се сформират точно в началото на бременността.Въпреки това др доктори ми казаха ,че е хубаво да си направим със съпруга ми генетични изследвания още преди евентуално да забременея.Но аз искам да ви споделя и друго -Аз съм 0 отриц а мъжа ми е 0 полож кръвн гр.И при двете бременности ме изследваха за антитела.Не бяха открити.Но знаете ли какво правят"специалистите"вБургас.Не слагат ваксината ,която се полага гама глобулин или анти D глутинин,защото струва 100лв.На първото раждане не ми сложиха ,въпреки че бях с доктор на който си бях платила.Вторият път ми сложиха след като 100 пъти им напомнях.Чудя се дали и това ,че не ми сложиха първия път  не е оказало влияние?Но лекарите казаха ,че в днешно време не е проблем.Пишете  ако знаете нещо по мойте проблеми.Страхувам  се да не ми се случи отново.
Здравей Рени, ужасно съжалявам за това, което си преживяла! Аз съм с кр. група О(-), а мъжа ми е с Б(+) и по същия начин след всяка бременност трябва да ми се бие инжекция Анти Д гамаглобулин. Единствения път когато ми я сложиха "нормално", т.е. по здравна каса беше когато родих сина ми. След това при всеки аборт (общо вече 3) си я купувам, защото се правят на разсеяни и казват, че се полагала само на родилки... Но доколкото знам антителата не предизвикват такива проблеми, каквито са се получили с твоето бебче, а още повече при теб не са били открити антитела и при двете бременности, значи не е това причината. Имам приятелка, която преживя нещо подобно съвсем наскоро - бебчето се роди преждевременно със сърдечна малформация и след няколко дни почина. Тя също кара сериозен грип в 4 месец, има едно здраво дете на 5години и сега ще си прави генетични изследвания.
Щом не си имала антитела по време на втората бременност, значи не си образувала при първата, а след втората са ти били и инжекцията - значи си "на чисто" с антителата. Ако и генетичните са о.к. - можеш да го приемеш за ужасна случайност и да опиташ отново. И да се пазиш от грип!  Praynig  Hug

# 521
  • Мнения: 3 016
Asaly,благодаря ти че сподели като чуя подобни неща някак си ми става по-леко.

# 522
  • София
  • Мнения: 1 902
Зздравейте и от мен,ужасена съм и доста уплашена след като прочетох този абзац:"Възникващите функционални изменения на щитовидната жлеза /хипо - и хиперфункции/ неблагоприятно влияят на протичането на бременността. Неадекватното лечение на майчината хипертиреоза може да доведе до различни усложнения по време на бременност: анемии, прееклампсия, отлепване на плацентата, следродови кръвотечения и нарушение на функциите на сърдечно-съдовата система. При тиротоксикоза по време на бременност има риск от спонтанен аборт, ниско тегло на плода, проблеми в развитието. "

Аз имах,или имам проблем с щитовидната жлеза.От 5 години се мъкна по ендокринолози,и те ми казват-Имаш Хашимото,нямаш Хашимото newsm78и така,изследванията през тези години,са показали единственно завишени антитела...като последния път преди година и половина-всичко си беше е норма,а иди разбери има ли ти нещо или не.Аз съм бременна в 16-та седмица,и чак сега разбирам от гореспоменатия абзац,че ако имам проблем-той ще навреди и на бебчето ми,ако някой е наясно да помага.Ще ходя на гинеколог-ендокринолог на 14-ти февруари

# 523
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
kali-76, ако искаш преди да отидеш на лекар пусни си TAT, MAT, TSH, FT3, FT4 за да му занесеш резултатите. Ще спестиш време.
Дано всичко е наред! Аз съм с Хашимото, засега нещата вървят добре.

# 524
  • София
  • Мнения: 1 902
вчера ми изляоха резултатите:
FT4-15,20/12,0-22,0/
TSH-1,76/0,27-4,20/
TAT-1512/0-115,0/тук може би са пропуснали запетаята...защото иначе newsm78се получава Shocked
MAT-48,53/0-34,0/
Говорих с д-р.Тодорова каза да не се притеснявам и да отида в четвъртък,но щом хормоните са добре-нямало страшно,товаме успокои но не много Rolling Eyes
Ако има някой с подобен проблем нека сподели
Благодаря ви

Общи условия

Активация на акаунт