ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ - да поговорим

  • 122 374
  • 685
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 347
вчера ми изляоха резултатите:
FT4-15,20/12,0-22,0/
TSH-1,76/0,27-4,20/
TAT-1512/0-115,0/тук може би са пропуснали запетаята...защото иначе newsm78се получава Shocked
MAT-48,53/0-34,0/
Говорих с д-р.Тодорова каза да не се притеснявам и да отида в четвъртък,но щом хормоните са добре-нямало страшно,товаме успокои но не много Rolling Eyes
Ако има някой с подобен проблем нека сподели
Благодаря ви


zdrawej
аз съм нещо подобно
по-напред бях писала-tsh ми е 3.22
тат 200 а мат 36.67
лично при тодорова ходих, каза, че мат и тат са тези антитела, които аткуват самата щитовидна жлеза а и всичко чуждо вътре в тялото, включително и оплодена айцеклетк
изписа ми цефасел 100 и аспирин протект, двете в комбинация неутрализирали мат и тат, спират ги или нещо от сорта. обяснявам ти го със съвсем прости думи, както аз горе долу си го обясних  Rolling Eyes

# 526
  • София
  • Мнения: 1 902
А дали има проблем при беб4ето,аз съм в 17-та седмица и чак сега разбирам че трябва да пия хапчета?

# 527
  • Мнения: 7 716
Кали, д-р Тодорова е добър специалист. Довери и се.

# 528
  • Мнения: 54
Здравейте Кали-76 и Yanoren. Желая Ви успех и всичко да минава благополучно и безпроблемно. Аз съм с Базедова болест. В момента стойностите ми са: FT4 - 12,0 и ТSH - 2,0, което значи, че са ми в границите, но МАТа (1653,0) и ТАТа (375) са извън границите. Моята ендокриноложка се опита да ме лекува с преднизолон преди години, но не се повлияха и до момента не съм търсила друг подобен специалист. Виждам, че всички тук са изключително доволни от Д-р Тодорова. Бихте ли могли да ми дадете нейните координати и със записване ли става посещението при нея. Благодаря Ви предварително. Приятен уикенд.

# 529
  • Пирдоп
  • Мнения: 127
Д-р Катя Тодорова - Ананиева
Консултант-ендокринолог,

Телефони за контакт: 9 52 36 00,
мобилен 0 888 40 82 03

бул. Пенчо Славейков, в блока до Капитан Кук, № 18. 

# 530
  • Мнения: 54
Благодаря много за отзивчивостта Ви Маry Ch.
Хубава вечер, успех и много късмет.  bouquet

# 531
  • Мнения: 342
Здравейте момичета  Grinning! искам да попитам имате ли представа дали тези два теста са едно и също:
1-Метод за установяване на фрагментация на ДНК на сперматозоидите (Sperm DNA Integrity assay – SDI тест)
2-ДНК-фрагментационен тест на сперматозоиди(HALOSPERM)
по това,което намерих на търсачка излиза,че са едно и също нещо,но английският ми не е много добър и незнам колко вярно съм си превела някои неща..затова ако имате престава дали става въпрос за едно и също нещо ще съм ви благодарна да ми кажете!! Hug

# 532
  • Мнения: 83
 Здравейте! Преживях миссед в 9 г.с. миналия месец. Още преди кюретажа ми взеха кръв за имунологични и генетични в КИРМ - Плевен. С хормоните на щитовидната жлеза нямам проблем , но имам завишени NK - клетки  - 18.04 % и антифосфолипидни антитела - анти бета 2 гликопротеин I антитела. Правих си и от безплатното изследване за тромбоцитно - левкоцитните агрегати и те са умерено завишени  - 1.69%.
 Генетичните са ми добре освен МТFHR - хетерозиготен носител по мутантен алел.
 В терапията преди забременяването ми е предписано вливане на интралипид , предполагам за НК - клетките и аспирин протект от15 до 28 ден на МЦ.
 Искам да разбера как повлиява аспирина (освен съдоразширяващо) , по - точно оказва ли влияние на овуто? Да започвам ли приема му , при условие , че още нямаме зелена светлина за бебеправене.?

# 533
  • Мнения: 83
Здравейте момичета  Grinning! искам да попитам имате ли представа дали тези два теста са едно и също:
1-Метод за установяване на фрагментация на ДНК на сперматозоидите (Sperm DNA Integrity assay – SDI тест)
2-ДНК-фрагментационен тест на сперматозоиди(HALOSPERM)
по това,което намерих на търсачка излиза,че са едно и също нещо,но английският ми не е много добър и незнам колко вярно съм си превела някои неща..затова ако имате престава дали става въпрос за едно и също нещо ще съм ви благодарна да ми кажете!! Hug

Мисля , че става въпрос за един и същ тест. И аз се интерисувам от тестовете на сперматогенезата.Мъжът ми е с астенотератозооспермия.

# 534
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 269
goddes , аз пих аспирин протект в продължение на месеци без прекъсване  преди да забременея , така ми беше изписан.При мен не се отрази на овулацията.
Но съм чувала, че при някои момичета пречи на пукането на фоликулите.
Може би трябва да спазиш препоръките на Конова, или ако искаш я попитай допълнително за аспирина.
Успех!

# 535
  • Мнения: 342
Здравейте момичета  Grinning! искам да попитам имате ли представа дали тези два теста са едно и също:
1-Метод за установяване на фрагментация на ДНК на сперматозоидите (Sperm DNA Integrity assay – SDI тест)
2-ДНК-фрагментационен тест на сперматозоиди(HALOSPERM)
по това,което намерих на търсачка излиза,че са едно и също нещо,но английският ми не е много добър и незнам колко вярно съм си превела някои неща..затова ако имате престава дали става въпрос за едно и също нещо ще съм ви благодарна да ми кажете!! Hug

Мисля , че става въпрос за един и същ тест. И аз се интерисувам от тестовете на сперматогенезата.Мъжът ми е с астенотератозооспермия.
благодаря ти и аз останах с такова впечатление,но реших да питам, за всеки случай момичета дето са минали вече през тези изследвания ще са по наясно..много благодаря за отговорът ти още веднъж!успех в борбата Hug

# 536
  • Мнения: 558
Здравейте, и аз да се включа тук за коментар на изследванията ми, които направих днес,
TSH 3.48  ref 0.27- 4.2
TAT 122.1   ref.0-115
MAT 6.18   REF. 0-34
притесних се от този завишен ТАТ, по принцип сега започвам лечение на стерилитет и ми пуснаха изследвания на доста хормони,при първоначално изследване имах повишен тестостерон, а днес като повторих изследването тестостерона ми е в норма, а този ТАТ беше черешката на тортата за днес, какво смятате, има ли място за притеснение  Sad

# 537
  • София
  • Мнения: 1 902
Отиди на лекар...мисля,че и TSH-то е високо.На мен д-р Тодорова ми каза че трябва да е 0,9/но аз съм бременна/за теб незнам,успех.А иначе антителата не са толкова страшни Simple Smile

# 538
  • Мнения: 4 700
Снеж, надявам се да имаШ добър ендокринолог. И аz мисля, че имаШ високо ТСХ. Каzва се, че когато се цели zабременяване е добре ТСХ да е между 1 и 2.

# 539
  • Мнения: 558
Снеж, надявам се да имаШ добър ендокринолог. И аz мисля, че имаШ високо ТСХ. Каzва се, че когато се цели zабременяване е добре ТСХ да е между 1 и 2.
А по принцип тези хормони влияят ли се от наднорменото тегло, защото при мен е доста и сега започвам усилена диета и аеробика,как мислите, дали може след намаляне на теглото да се нормализират. Иначе за ендокринолог, д-р Даскалов ми препоръча консултация при доц.Орбецова,сигурно няма да се размина без срещата с нея.

Общи условия

Активация на акаунт