ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ - да поговорим

  • 122 413
  • 685
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 4 700
Снеж, доц Орбецова е добър иzбор.  Peace Иначе и аz съм с наднормено тегло. Хубаво е да свалим някое друго килце, обаче това не трябва да става ряzко. В никакъв случай не прави ряzка диета, това може да попрече zа бебето.

# 541
  • Мнения: 558
Снеж, доц Орбецова е добър иzбор.  Peace Иначе и аz съм с наднормено тегло. Хубаво е да свалим някое друго килце, обаче това не трябва да става ряzко. В никакъв случай не прави ряzка диета, това може да попрече zа бебето.
Нямам намерение да гладувам, само съм спряла хляба, сладкото, слънчогледа и всичко друго тестяно, пък и пролетта вече идва и ще хапвам салати на воля Grinning дано и в съчетанието с аеробиката да има добър ефект,целта ми е поне 10 кг. до края на май, което не е много рязко, нали?

# 542
  • Мнения: 174
Здравей Снеж, рязко е! До края на май има точно 3 месеца, плавното отслабване е с около 2кг месечно, т.е. ако искаш да отслабнеш без да се отрази на функциите на организма ти и после да задържиш постигнатото, трябва да се ограничиш с 6-7кг до края на май. А що се отнася до хляба и тестените продукти - не ги спирай напълно, те съдържат добри количества фолиева киселина!

# 543
  • Мнения: 80
Здравейте,
оказа се че и аз се записвам в клуба на имунологичните причини.
CD56+CD16+NK CELLS - 19% /под 12%/
Препоръка и заключение: Повишен процент на CD56+CD16+NK клетъчна субпопулация. Препоръчва се имуномодулираща терапия преди АРТ:
- при in Vitro: 48 ампули IVIG - 10 дни преди овулация;  48 ампули IVIG - 10 дни преди ЕТ
Всички коментари, както и лични патила с тези НК клетки ще са ми много полезни. Имате ли подобрение след вливанията?

# 544
  • Мнения: 397
Здравей Санторини,

и мойте нк-клетки са 19,9% при положителен тест за бременост и доц. Конова ми препоръча вливане на интралипид. Миналият четвъртък го направих вливането, ще видим как са се повлияли след 1 месец. За съжаление аз нямам много опит с тия пусти нк-клетки и не мога много да помогна. Във форума има обаче много момичета, които се надявам да се включат и да споделят.
Успешна седмица! 

# 545
  • Мнения: 184
Здравейте,
оказа се че и аз се записвам в клуба на имунологичните причини.
CD56+CD16+NK CELLS - 19% /под 12%/
Препоръка и заключение: Повишен процент на CD56+CD16+NK клетъчна субпопулация. Препоръчва се имуномодулираща терапия преди АРТ:
- при in Vitro: 48 ампули IVIG - 10 дни преди овулация;  48 ампули IVIG - 10 дни преди ЕТ
Всички коментари, както и лични патила с тези НК клетки ще са ми много полезни. Имате ли подобрение след вливанията?


Здравей Санторини,

и аз имам завишени НК клетки -15%, при мен предписанията са вливане на интралипид преди бременност, и терапия с аспирин протект, фраксипирин и имуновенин веднага след положителен тест. Но аз имами  антифосфолипидни антитела и Хашимото. По принцип всичко е много индивидуално, ако предписанията са ти направени от имунолог, най-добре да се придържаш към тях. Трудно е да се търси аналогия, тук наистина има момичета били на такава терапия и успели да забременеят и износят успешно бременноста си.

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 15:53 от Taни

# 546
  • Мнения: 224
Здравейте, мами!

Досега никога не съм и предполагала, че ще пиша тук, но никога не казвай никога. нали така Sad   Grinning ... На 23 години съм и ми поставиха диагноза Хашимото. Хормоните са наред, но ТАТ и МАТ за в пъти над нормата, разбирайте - 5-6 пъти. Ендокриноложката ме успокои и каза, че за момента не е наложително лечение, само трябва да се следят показателите, но гинекологът ми беше далеч по-озадачен. Каза ми сериозно да се замисля над това да имам деца (нещо което на мен и през ум досега не ми беше минавало, но... знае ли човек. Не съм омъжена, но имам сериозен приятел, с когото сме от няколко години заедно) и да не го отлагам много, преди да е станало прекалено късно. Sad
 Въпросът ми е - има ли мами с Хашимото и как е протекла бременността при тях? Имало ли е много усложнения? Какви са опасностите за плода? И каква изобщо е вероятността да се роди здраво бебче, въпреки тази съпротива на тялото?  В Интернет се начетох на какви ли не страхотии, а ми се иска да чуя информация от първа ръка. Ще се радвам на вашите отговори!   bouquet

# 547
  • София
  • Мнения: 1 902
Прочети на предишната страница,за да не се повтарям.И не се шаш,просто трябва да попаднеш на добър лекар,успех

# 548
  • Варна
  • Мнения: 64
Здравейте, момичета. Искам да попитам как мога да изпратя кръв за имунологични изследвания до Плевен и горе-долу колко трябва да платя за самите изследвания. Аз съм от Варна, понеже съм с диабет д-р Тодорова ми препоръча да направя следните имунологични: NK- клетки; анти β2 GPI и антикардиолипинови антитела. Тъй като консултацията стана по телефона неможах да разбера дали TAT и МАТ се отнасят към имунологичните или към генетичните, защото д-р Тодорова каза първо да направя имунологични и след това ако се наложи и генетични....
П.С. Стана малко дълго и объркано, но ще съм ви много благодарна, ако някой ми даде информация за цените и начина на изпращане на кръвта


Благодаря ви много момичета, разясних си нещата...а и бях малко ошашавена докато разбера къде да прочета Simple Smile успех на всички

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 16:31 от Рали81

# 549
  • София
  • Мнения: 1 902
Имам в къщи телефона на секретарката в Плевен,д-р Тодорова ми го даде и ми каза-ако има нещо неясно да и се обаждам.А кръвта се изпраща по Спиди...довечера ще ти напиша телефона

# 550
  • Мнения: 4 700
Рали81 , ТАТ и МАТ спадат към имунологичните. Успех. 

# 551
  • Мнения: 5
Здравейте,

Можете ли да ми помогнете с координати на Балтаджиева в София. Док. Владимиров ме изпраща при нея за НК клетки, но пропуснах да питам как да я намеря:( Накратко: при мен търсим причина за 3 спонтанни аборта в 6-7 г.с. Засега безуспешно... Споменах да Владимиров за Конова, но той категорично ме препрати към Балтаджиева.. и така.

# 552
  • Мнения: 1 284
Изпратих ти телефона на лични.

# 553
  • Мнения: 57
Здравейте,момичета!Вчера изтече тримесечния срок на предписаната ми терапия от моя ендокринолог.Тъй като имах Завишени антетела МАТ, които бяха 549,5 сега след тримесечен прием на ЕЛтирокс 25 гами /ден и цефасел 2х100/ден си направих контролен преглед и се оказа ча МАТ се е завишило и сега е 700.ТАТ който беше в норан също е скочило на 70.Възможноли е това.А аз се надявах да са паднали SadМоля Ви кажете ми имали такива случаи межде вас.И как продължихте нататък с лечението.

# 554
  • Мнения: 83
 А вярно ли е това , че нк-клетките възпрепятстват инплантирането и така на практика не се стига и до положителен тест? Мисля си , че при мен е имало бременност и преди , която е приключила твърде рано.

Общи условия

Активация на акаунт