Консултация с Класически Хомеопат

  • 170 311
  • 996
  •   1
Отговори
# 495
Люсиана, дсбре е,че сте сменили лекарството, Туберколина даден в остро състояние може да предизвика силно влошаване,но ако е правилно изписан утре детенцето трябва да е по-добре, най-вече кашлицата. Димекса би трябвало веднага да даде резултат,като успокоение на кашлицата, така че като съчетанието мужду двете не е ясно какво ще  се получи.Успех!

# 496
  • Мнения: 1 737
- По принцип алопатичните л-ва не пречат на хомеопатичните, действието им е на различни нива.

Аз защо съм чела на много места, че алопатичните антидотират хомеопатичните и усърдно се пазя от тях, даже от вит. Ц?!

Имам и втори въпрос - може ли да дадете някаква информация относно нематериалното антидотиране? Нищо не знам за него, а усещам, че ми се случва съвсем редовно, преживявам много тежки стресови ситуации (поне аз си ги възприемам като такива и им реагирам така), макар, че една от основните причини за лечението ми са именно те.

# 497
  • София
  • Мнения: 311
Д-р Попова, благодаря и за Вашия отговор Hug
Да, туберколина, даден вчера (към 14 ч.), подобри състоянието, всмисъл, кашлицата не е спряла, но значително намаля. Днес нищо няма да давам, ще се чуем с нашата лекарка следобяд. Димекс дадох само вчера на обяд преди туберколина и вечерта към 19 ч.
Честно казано, аз нямам много добри впечатления от Димекс, мисля че не действа много, поне на сина ми, пили сме го и друг път. Мога ли сега, след туберколина, да взема друг сироп за овлажняване на кашлицата, след като нищо хомеопатично не трябва да приемаме в близките 3-4 седмици?

Благодаря  bouquet

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 08:30 от Люсиана

# 498
  • Мнения: 4 414
в 17 часа сме при лекарката, но ви моля за мнение Praynig
дъщеря ми от 2 дни е с жестока хрема, очите и сълзят, вчера започна и да кашля. по съвет на хомеопата й и дадох нейното си лекарство снощи и тази сутрин. и в двата случая, веднага след това сополите станах водни...но няколко часа по-късно, отново се сгъстиха. сега не са толкова гъсти, колкото бяха, но са по-гъсти от веднага след лекарството. кашлицата се увеличи и още не е започнала да се кърти. през нощта вдигна Т, не е жжизнена, непрекъснато спи, много е бледа...това според вас говори ли, че лекарството е поизчерпало действието си? пием го от март и в началото и действаше
благодаря  bouquet

# 499
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Аз защо съм чела на много места, че алопатичните антидотират хомеопатичните и усърдно се пазя от тях, даже от вит. Ц?!

 - Алопатичните не антидотират в директния смисъл хомеопатичното л-во, но обикновено "удрят" Жизнената Сила - тласкайки я в обратна посока и така водят до ПОТИСКАНЕ!
 - Пример: - при хрема, без други симптоми, упорито, многократно капене на ден на алопатични капки за нос, и вследствие на това след около седмица хремата изчезва! - Ура!?... Но, след броени дни "изневиделица" се появяват Астматични пристъпи.

 - Колкото за синтетичния вит С, там опасноста е от Хипервитаминоза, с всички произтичащи от това неблагоприятни последици. Писал съм и преди за това.
Цитат

може ли да дадете някаква информация относно нематериалното антидотиране? Нищо не знам за него, а усещам, че ми се случва съвсем редовно, преживявам много тежки стресови ситуации (поне аз си ги възприемам като такива и им реагирам така), макар, че една от основните причини за лечението ми са именно те.

 - Това е т.н. "Поддържаща причина", например при стрес, придружен с потиснат гняв, се причинява Потискане и следва релапс на болеста и това налага отново да се взема индивидуално-подходящото за вас Хомеопатично л-во.

# 500
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
кашлицата се увеличи и още не е започнала да се кърти. през нощта вдигна Т, не е жжизнена, непрекъснато спи, много е бледа...това според вас говори ли, че лекарството е поизчерпало действието си? пием го от март и в началото и действаше

 - Носът е периферия и отдушник, но дробовете вече не са!
 - Това че не е жизнена и непрекъснато спи, говори че причинителя е сериозен, една от вероятните причини може да е вирус.
 - Това че вдига Т. пък говори че Жизнената и Сила има сили да се бори.
 - Не споменахте колко висока е Т. и, но знайте че и според традиционната медицина в Европа, вкл. и България, Т. до 38.5С не бива самоцелно да се сваля, разбира се ако няма основателна причина за това. Вижте тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.160

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130836.0

 - Всяко Конституционално хомеопатично л-во има и подходящи л-ва за Остро състояние, в зависимост пак на индивидуалните особености.  Hug

 - И непременно редовно посещавайте Педиатъра си, който да преслушва гърдите и сърцето, щом болеста вече е в Белите дробове!

# 501
  • Мнения: 4 414
температурата не е висока - 38, но ме притеснява, че е постоянна. свали я за няколко часа през нощта само. иначе аз свалям Т след 39. вчера бяхме при педиатъра - гърдите и гърлото бяха чисти. хомеопатът ни също е педиатър и винаги я преслушва много обстойно. всъщност сополите са доста намалели, но общото състояние е лошо Sad надявам се да не е слязло надолу Praynig...ще видим какво ще каже хомеопатът довечера...
много благодаря за отговора  bouquet

# 502
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
вчера бяхме при педиатъра - гърдите и гърлото бяха чисти.

 - Това е много добре! Успех!  luvbed

# 503
  • Мнения: 128
Здравейте Aleksander,
 Благодарение на вас се обърнах към класически хомеопат във връзка с проблемите на сина ми свързани със сливиците, преди да стигна до хомеопатията той хъркаше нощем и се давеше, не се наспиваше, не се хранеше и се чувстваше постоянно уморен, а е едва на 3 години. След интервю при хомеопат, което продължи близо 2 часа ни изписа mercurius solubilis 200C, което приемахме 2 дни - 3,4 капки 2 пъти на ден и 1 ден по 3,4 капки, в процеса на приема носът му, който досега беше вечно запушен потече. След телефонен разговор се разбрахме да повторим тази схема, но се появи странна температура от 37,4 която ту се появява, ту изчезва. В четвъртък си записахме час за преглед и дотогава ще давам веднъж дневно mercuris solubilis, хъркането изчезна и детето ми спи спокойно, има апетит и се храни смятате ли, че въпреки появилата се температура сме постигнали успех? Предварително ви благодаря за вниманието!

# 504
  • Мнения: 4 414
оказа се, че инфекцията наистина е слязла надолу, но слава Богу, разминахме се с пневмонията. буквално за часове е слязна надолу - сутринта я слуша личната и нямаше нищо... хомеопатката ни смени лекарството, правим инхалации и днес пак сме на преглед. още снощи имаше видимо подобрение и през нощта спа спокойно.

# 505
Детето е с диагноза МНОЖЕСТВЕН МОНОНЕВРИТ - PAREZA NA N.OCULOMOTORIUS и N. ABDUCENS В ЛЯВО.СЪМНЕНИЕ ЗА ДОБРОКАЧЕСТВЕНА ИНТРАКРАНИАЛНА ХИПЕРТЕНЗИЯ.
Може ли да го лекува класически хемеопат и дайте координати, телефон и адрес.

# 506
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ivetunka
Цитат
хъркането изчезна и детето ми спи спокойно, има апетит и се храни смятате ли, че въпреки появилата се температура сме постигнали успех? Предварително ви благодаря за вниманието!

 - Напротив, вдигане на Т. след даване на хомеопатично л-во е мн. добър признак, означаващ че л-вото работи в правилната посока, активирайки Жизнената Сила.

Последна редакция: сб, 23 дек 2006, 11:52 от Aleksander

# 507
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Varbi
Цитат
Може ли да го лекува класически хемеопат и дайте координати, телефон и адрес.

 - Ще ви дам на "Лични", но първо се регистрирайте и кажете от кое населено место сте?
 - или ми пишете на и-мейл адреса ми:  dr_alexbg@yahoo.com  Hug

Последна редакция: ср, 20 дек 2006, 13:41 от Aleksander

# 508
  • Мнения: 480
Здравейте Александър!
Преди време ви питах за Хамомилата, как да я взема сина ми - зъбоникнем...
Понеже свърши, от аптеката са дали на мъжа ми /без дори той да забележи/ някакво друго хомеопатично в същата опаковка - BRYONIA /9ch - каквото и да означава това/

С какво действие е то?

Мога ли да го давм като Хамомила 9?

# 509
  • Мнения: 2 531
Здравейте, спешно ми трябва информация за действието на тези продукти на боарон - hyoscyamus niger ch15 и medorrhinum ch15, а също и дали може да се комбинират с продукти на Хил , конкретно валериана и лимфомиазот. Praynig
Може ли да ми препоръчате нещо за облекчаване на зъбоникнене- дъщера ми от 3 дни е нервна, а тази нощ вдигна и температура, подозирам че проблема е от зъбките!

Общи условия

Активация на акаунт