Фън Шуй

  • 150 773
  • 840
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 463
гадинка си ти!  Wink само възбуждаш любопитството ни! не се прави така, разкажи малко подробности, дай и на нас стимул да си помръднем дупетата и да си пооправим живота! плийс...
Много много се радвам, че при теб има подобрение!  Hug
Ами толкова много неща направих , едно 70% от нещата в къщи съм разместила.На схемата на апартамента с определени зоните и посоките във всяка зона съм написала какво е подходящо и какво не и като цветове и като предмети и елементи. И така зона по зона минах цялата къща. Спим вече в подходяща за нас посока , TV ми е на СЗ, имам трикрака жаба, делфини,слонче, разкарах една палма -направо я изкорених и я изхвърлих, в един шкаф в спалнята дъното беше огледално -сложих една картон на  цвят като самия шкаф и покрих цялото огледало-сега дори изглежда по-хубав . Едното огледало от коридора -отразяваше вратата на тоалетната направо го махнах.В  "любовния" сектор имам хубави наши снимки със съкровището и едни сърчица . На СЗ съм си сложила една мъничка метална камбанка и календар със снимки на гори. Преместих си микровълновата в "Слава и репутация" и до нея има дървен шкаф .Върху хладилника ,който ми е в зоната на богатствота съм сложила Красула. Такива неща дребни подобрения -почти нищо не съм купувала. Няма сектор , по който да не съм работила и да не съм подобрявала. В офиса не мога да размествам и съм сложила картинки -на черна костенурка , на водопад, на в.Еверест и още едно цвете си занесох.
На пръв поглед дребни неща , но какъв ефект имат . Със сигурност пропускам нещо , но не мога сега да се сетя за всичките подобрения. newsm78
След тези промени просто се чувствам по различен начин, освен хубавите неща които ми се случват fingerscrossed
Нещо само не успявам да си намеря хубави вятърни чанове , а ми се иска поне 1 да си купя -харесвам звука им.

# 736
  • Мнения: 2 013
Браво!
Кажи и за хубавите неща, които са ти се случили. Така да се каже, имаме нужда от Success Story!

# 737
  • София
  • Мнения: 2 019
Искричка, много се радвам за теб.  Peace Пожелавам ти все така да ти се нареждат нещата.
Аз пак не харесах поредния апартамент. Намира се в хубав квартал, в комплекс от затворен тип, но от прозореца се вижда черква, и самото разположение на стаите е много странно. Зарадвах се, че има 3 входа - преден, заден и от към гаража и ще мога да практикувам като Лилиан Ту (когато на единия вход се падне лоша звезда да използваме другия), но пък самите посоки не пасват и т.н.п да не ви отегчавам с подробности.
Хубавата новина е, че си получих най-после лекциите от първия курс по ФШ. Естествено повече от нещата са ми ясни, но научих и нови. Примерно неутрализацията на ша стрели. Гледа се към кой елемент спадат и съответно се предценява как да се противодейства. До сега по книгите съм срещала като коригиращо средство само метални чамове и огледала.
Утре сме на поредния оглед #Crazy

# 738
  • Мнения: 2 013
Може би си казвала по-нагоре, но съм пропуснала. Какъв курс по фън шуй? Ето на такова нещо бих отишла или бих се записала онлайн.
СТискам палци днешният оглед да завърши с покупка.
ПС досега не съм виждала апартаменти в БГ с три входа, за къде иде реч за този, който сте отхвърлили. Или за самия блок става дума?

# 739
  • Мнения: 2 282
След тези промени просто се чувствам по различен начин, освен хубавите неща които ми се случват fingerscrossed
Браво на момичето! Благодаря ти, че сподели!

Дивана, видях, че експертката се занимава и с геопатогенни зони, та се сетох да попитам - теб или който друг е запознат. Знаете ли наистина ефективен начин за намаляване въздействието на геопатогенните излъчвания? Тя нещо препоръча ли ти?
При нас преди години един чичко измерва, още пазя скицата на местата, където според него имало излъчвания. За жалост обаче точно там са детските легла и няма абсолютно никакъв начин да ги преместя. Той тогава ни посъветва да сложим 4мм корк под леглото, всичко щяло да е ок, или 4 кестена по ъглите. За кестените не знам, обаче за корка говорих със специалисти. Та корка си е пресована дървесина. И при условие, че живея на 4тия етаж и всички сме с естествен паркет, каква е логиката да добавям и корк върху поне 4 слоя паркет?
Много бих се радвала да прочета нещо по въпроса, дори се чудя дали да не пусна отделна тема. Чета разни писания за пирамиди и някакви други чудеса (например това), обаче не знам на какво да вярвам. Проблема е, че с детето, което спи там наистина имам доста нерви.

# 740
  • София
  • Мнения: 2 019
Може би си казвала по-нагоре, но съм пропуснала. Какъв курс по фън шуй? Ето на такова нещо бих отишла или бих се записала онлайн.
СТискам палци днешният оглед да завърши с покупка.
ПС досега не съм виждала апартаменти в БГ с три входа, за къде иде реч за този, който сте отхвърлили. Или за самия блок става дума?
Курсът е на руски и го води Анатолий Соколов от Международната Академия по ФШ. Накрая има изпит и ако го издържиш дават диплом. Ако те интересува ще ти пратя адреса на лични.
Апартаментът всъщност има 2 входа, втория е през гаража. Има още два, които са на блокчето (главен и заден), но в блокчето има само 2 апартамента, които са като къщичка защото са на 3 етажа - долу е гаража с едно помещение, следват кухня с трапезария и хол и на последния етаж са 2 спални и още едно помещение с прозорец за кабинет или гардероб.
като видях днешния почвам да се замислям за вчерашния.
Абе главата ми пуши от сметки и изчисления Crazy

# 741
  • Мнения: 648
    Шоши,
стискам палци скоро да си изберете вашия дом  bouquet Не ми се мисли, ако бях тръгнала с компаса на огледи ooooh! Предполагам колко сметки водиш и изчисления Peace Струва ми се, че сте все по- близо Heart Eyes
 
Момичета, имам няколко въпроса Blush
Изчислих си благоприятните посоки и тези на малката и съпруга ми, ясно е, че ще се водя по неговите, но аз да питам Thinking
Оказва се,че зоната на богатството е там, където ще е масата за хранене(кръгла) и е зоната на личен напредък на мъжа ми, мисълта ми е, когато активирам зона в къщи да съобразявам ли и с благоприятните ни посоки или неблагоприятни, тоест, активирайки например здраве, да не се окаже, че активирам неблагоприятна моя посока да речем ooooh! Извинете ме за объркания въпрос Crazy
И хубаво ли е,че кухнята и печката са ми в моята благоприятна посока?
Друго, как да си "разсея" ефекта на огледалото, което е на вратата на банята и тоалетната, която е срещу входната врата? Не директо, леко в страни, но се вижда Crazy
Като се сетя друго, ще питам пак Whistling

Шоши, май като се дипломираш туй ще ти е призванието  bouquet

Да ви похваля и да ви препоръчам картата на съкровищата Hug

Благодаря, предварително Heart Eyes

# 742
  • София
  • Мнения: 2 019
Наде, отделните зони нямат нищо общо с направленията. Зоните се активират, а според направленията се избират помещенията. Примерно спалня, трапезария и хол е хубаво да са разположени в добрите ви направления, а тоалетна, баня, килер, мокро помещение и кухня да са в лошите направления. Това разбира се е трудно да се уцели ако не си го планирала предварително. Би могла обаче да ориентираш леглата, местата около масата и т.н.
Печката е хубаво, че е ориентирана така.
За огледалото зависи какво е разположението в коридора ти, но можеш да пробваш с някакво параванче.

# 743
  • Мнения: 2 013
Може би си казвала по-нагоре, но съм пропуснала. Какъв курс по фън шуй? Ето на такова нещо бих отишла или бих се записала онлайн.
СТискам палци днешният оглед да завърши с покупка.
ПС досега не съм виждала апартаменти в БГ с три входа, за къде иде реч за този, който сте отхвърлили. Или за самия блок става дума?
Курсът е на руски и го води Анатолий Соколов от Международната Академия по ФШ. Накрая има изпит и ако го издържиш дават диплом. Ако те интересува ще ти пратя адреса на лични.
Апартаментът всъщност има 2 входа, втория е през гаража. Има още два, които са на блокчето (главен и заден), но в блокчето има само 2 апартамента, които са като къщичка защото са на 3 етажа - долу е гаража с едно помещение, следват кухня с трапезария и хол и на последния етаж са 2 спални и още едно помещение с прозорец за кабинет или гардероб.
като видях днешния почвам да се замислям за вчерашния.
Абе главата ми пуши от сметки и изчисления Crazy

Мерси, но руският май не ми е особено силен език - разбирам, даже превеждам, но имам нужда от речник, а като заговоря.... само много любезни руснаци ми казват, че се справям.

Описанието на апартамента звучи много добре, ако не са толкова фатални посоките - помисли за удоволствието да живееш само с едни съседи, почти в къща (подобни еднофамилни къщо-апартаменти май имат и градинки), на тихо и спокойно (предполагам, щом е затворен комплекс), без да гледаш в кухнята на съседите си от прозореца. Защо да е лошо да се вижда църква от прозореца?

# 744
  • София
  • Мнения: 2 019
И аз не съм кой знае колко добре с руския. Разбирам всичко, но трудно пиша. За да получа диплом трябва да изпратя отговорите на 3 задания, 2 от които са пълен фш одит на жилище, съобразено с наученото разбира се. Ще трябва да намеря някой да ми провери падежите, да не се излагам много. Grinning
А за жилището спор няма - предимствата са много.  Екстериора е на 6, но вътре някои неща ме притесняват. Сега обаче сериозно обмислям нещата. Проектът на строителя е включвал басейн и фитнес зала в комплекса, но строежът им е замразен на половина. Ако бяха готови хич нямаше да му мисля. Whistling
Абе изобщо искат ми се много работи, ако можеше и да е пред училището на дъщеря ми... Sick

# 745
  • Мнения: 2 013
 CryМного съм далеч от фън шуй оценка на жилище...

Хм, ако е замразен строежът, може би трябва да провериш какви са шансовете да се довърши и кога... Щото не е много гот край теб да има недовършени сгради, както и да строят - в съседство до нашия блок строят друг и е мръсно и шумно. Види му се края вече.
 

# 746
  • Мнения: 5 647
Прочетох доста неща от нета за фън шуй и вече тотално се обърках.  Crazy Нещото,което съм направила е да сложа в спалнята в зоната на семейството една саксия с китайска роза, която между  другото цъфна в черено. В зоната на богатството в хола се намира масата за хранене, но съм решила да я дръпна леко и в ъгъла да сложа саксия с аихризон (когато го купя, разбира се) Wink Четох, че в зоната на богатството могат да се сложат 3 свещи (червени), които да се запалват от време на време. Относно работното ми място, преди време бях писала, че направлението, в което седях не беше благоприятно, но поразместих малко и сега се надявам да е по-добро. Но, има едно нещо, което ме притеснява- с колежката ми седим на едно бюро, една до друга и поради тази причина мисля да сложа от лявата ми страна някакво цвете. Вие какво бихте ме посъветвали? И още един въпрос- трикраката жаба трябва да стои до външната врата с глава насочена към вътрешността на апартамента, така ли беше?

Ето един интересен сайт

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 12:10 от Madeline

# 747
  • София
  • Мнения: 2 019
Madeline, масата за хранене ако е дървена се намира точно на мястото си и няма нужда да я дърпаш. Можеш върху нея да държиш дървен панер с портокали - чудесен символ за пари.
За 3-те свещи newsm78 Елемента на зоната на богатството е дърво, числото 4. Червени свещи са силен огън, който изгаря дървото.

# 748
  • Мнения: 463
Madeline ,ако сложиш свещите по надясно където е зоната на славата обаче мисля ,че няма да сбъркаш ,там елемента е огън ,но знам ,че червените свещи са силни и могат да предизвикат различни обрати.

# 749
  • Мнения: 5 647
Madeline ,ако сложиш свещите по надясно където е зоната на славата обаче мисля ,че няма да сбъркаш ,там елемента е огън ,но знам ,че червените свещи са силни и могат да предизвикат различни обрати.


Прочетох за свещите, че е идеално да се поставят в зоната на славата, ето тук.

Общи условия

Активация на акаунт