Фън Шуй

  • 150 780
  • 840
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 25
не мога да обърна вратата да се отваря на вътре, има ли нещо да противодейства на това( да изравнява силите по някакъв на4ин)  или да се правя 4е тази врата е в най-правилното си разположение или...

# 811
  • София
  • Мнения: 2 019
lluba1, като отваряш вратата на вътре енергията също влиза в апартамента ти, а като я отваряш на вън няма как да стане.

# 812
  • София
  • Мнения: 1 244
lluba1, като отваряш вратата на вътре енергията също влиза в апартамента ти, а като я отваряш на вън няма как да стане.

Леле това с вратите не го бях чувала  #Crazy
Ами ние сме с две - една навътре, една навън, няма начин за промяна просто... Не може ли да подмамя Чи да влиза през прозореца, вместо през вратата  Twisted Evil
Шегата настрана, но наистина съм много объркана вече...

П.С. Започнах да превеждам един много обширен и систематизиран сайт от немски и мисля да пускам преводите тук. Ако някой има идея как да го направя на едно място, да пише.

Последна редакция: пн, 02 окт 2006, 15:10 от phil

# 813
  • София
  • Мнения: 2 019
Предполагам, че вътрешната врата се отваря на вътре, така че няма проблем. А енергията няма какво да я подмамваш, тя сама си влиза през прозореца. Точно за това е важно какво се вижда от него.
По принцип в Германия също се организират интересни лекции по ФШ, но не знам сайта на какво ниво - популярна литература или по-съществени неща. Можеш да споделиш ако не ти представлява трудност.

# 814
  • София
  • Мнения: 463
Дали някой е срещал инфо за цвета на столовете в офиса. Понеже имам възможност за избор и се чудя какъв цвят да бъде, според елемента ми -огън или според зоната в която е стола . Дали има някакви бизнес ФШ правила за това.

# 815
  • София
  • Мнения: 1 244
Голяма съм патка  doh
Тръгнах по статиите подред и си въобразих, че щом започват от А и Б с добри автори, значи ситигат и до Я... Да ама това били само основите... подведох се, съжалявам
Както и да е, ще ги пусна поне тях на бг довечера, малко или много са интересни
А това е линка: http://www.feng-shui.de/

# 816
  • София
  • Мнения: 1 244
И веднага се реванширам: Първите три книги/файла се даунлоудват безплатно:
- Десетте грешки при Фън Шуй
- Бърз съветник за петте елемента
- Вятърни чанове и фонтани...

Десен бутон, Save link as или Save target as. ПДФ формат е и върши работа дори за лаиците в английския, защото има страхотни картинки  Laughing
  bouquet

http://fengshui.about.com/gi/dynamic/offsite.htm?site=http://www … e%5Fdownloads.htm

# 817
  • София
  • Мнения: 2 019
Дали някой е срещал инфо за цвета на столовете в офиса. Понеже имам възможност за избор и се чудя какъв цвят да бъде, според елемента ми -огън или според зоната в която е стола . Дали има някакви бизнес ФШ правила за това.
Цвета е последното нещо с което трябва да се съобразиш. Важно е да имаш подлакътници, висока облекалка, дървото във стола ще ти дава подкрепа. Задължително спази всички изисквания за разположение - благоприятно направление, да не си срещу врата, огледало... да не си с гръб към прозорец, открит шкаф....

# 818
  • Мнения: 479
Искам да питам за рибките.. Има ли значение колко са в аквариума и дали са по двойки или не? Онзи ден си купих 3 рибки - 2 гупи и 1 златна  Laughing И сега се чудя дали да купувам още една златна.... newsm78

# 819
  • Мнения: 648
    Здравейте, момичета!
От вчера вече май- взех да добивам повече яснота след като вече 3 месеца чета Лилиан Ту ooooh!

На гости съм на родителите ми в Димитровград, за съжаление обаче мама е от седмица в болница в София и очакваме да бъде оперирана Sick Познайте какво установих току що с "прохождащия си ентусиазъм в изкуството на фън шуй"- тоалетната на родителите ми е в югозападния ъгъл Shocked Сега си обяснявам всички неволи, които понася основно моята майчица Rolling Eyes, ще ви бъда благодарна за всякакви съвети!
Абсурд е да боядисаме вратата на тоалетната в червено, не ми се мисли как ще реагира татко, ако в тясната тоалетна му побия и високо растение..........................
Небесния доктор на мама е Север, какво да сложа там, че да й помогна, толкова ми е тежко.................
Благодаря ви предварително Hug

# 820
  • Мнения: 1 226
В двора ми, сектор "Богатство" липсва.Там оградата е скосена и се намира бараката за дървата за парното.Какво да правя? И още нещо:от 8години ходя по лекари, билкарки и т.н., а немога да имам бебе.Как да стимулирам сектор"Деца" и това може  ли да ми помогне?

# 821
  • София
  • Мнения: 2 019
Наде, това, което може да се направи е да активираш ЮЗ ъгъл в спалнятя на майка ти и да държите тоалетната затворена. За здравето активирай центъра и изтока. След като север се пада небесен доктор за майка ти просто трябва да спи с глава сочеща на север, нищо не се слага.
Желая на майка ти бързо оздравяване. Heart Eyes
stella_ts, за двора има много изисквания и секторите са ти последна грижа. По-важно е да откриеш дали присъстват костенурката, феникса, дракона и тигъра и ако не да се опиташ да ги създадеш изкуствено. После да огледаш хубаво околната среда и да анализираш как се вписва къщата в нея, как й влияят околните сгради и природни дадености, къде се намира входа и т.н.
За зачеването е от значение дали имаш здравословен проблем. Ако докторите са ти казали, че няма причина поради която не можеш да заченеш тогава Л.Т. съветва мъжът да спи в своето романтично направление. Освен това може да има и други причини. Примерно в една от книгите си тя споделя, че също дълги години не е могла да забременее и нейният учител й е казал, че дървото пред входната им врата носи много лош ФШ. Ако пък имаш установен здравословен проблем можеш да спиш в направление небесен доктор, да активираш центъра и изтока.

# 822
  • Мнения: 17
 Sunglasses наааааааааааааай-накрая изчетох всичко(с което съм горда), което сте написали по темата.и така....чакам заплата и отивам на Славейков да си понакупя книжки.като казах на приятелят ми , че не е лошо да си сложим пеперудки в спалнята-той  Shocked миии-ок.до тук добре, искам и да си "разграфим" апартамента-той пак-ок, но......не казвай на никой, че ще ти се смеят Mr. Green Mr. Green Mr. Green. няма проблем-ихо и ротко ще разместваме.а някои от вас са толкова компетенти по въпроса, че ми се струва че и с 20 книги-пак няма да съм на ясно, но...важно е да почна, после ще ви питам Wink

# 823
  • Мнения: 485
Един въпрос - нито в книгата на Лилиан Ту ,нито в темичката няма никаква информация за зоните в които са вертикалните щрангове или просто казано онези места от апартамента , в които се намират ВиК тръбите (а те не са много малки). Другото за което нищо не съм прочела до момента са онези места ,където се намират комините в апартамента.
Предполагам и е логично според мен да се приемат за увреждане на зоната в която се намират, също както тоалетна и килер. Но какви лечения има за тях?
Още повече че комините обикновено се падат в някой от ъглите на стаята (при нас на хола) или в някой ъгъл на кухнята.
Моля споделете ако намерите някакви лечения или ако сте прочели вече нещо и не съм права в разсъжденията си.

# 824
  • Мнения: 25
не знам за комините и аз никъде не съм срещала информация за тях, а пък се чудех. И другото - някъде четох че висящите саксии носели ша. Някой чел ли е нещо подобно?

Общи условия

Активация на акаунт