Летни салати

  • 22 979
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 208
Да ви кажа и любимата на мъжо ми домат+печен пипер+печен патладжан+чесънче+лукче(подправена с олио,оцет,сол)салаткато е много -хубава но става бавно
  chef

# 16
Капитанска салата

малули
домати
кубчета сирене
пържени тиквички
пържени патладжани
чесън, олио , оцет, копър

ей това е супер лятно!!! някъде съществува и с орехи!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Снощи импровизирах една салата, понеже имах малко листа от марули.

Марули, нарязани като за салата
Краставица
2 сварени яйца, нарязани на кубчета
50гр. кашкавал нарязан на кубчета
2бр. задушени гъби (сложих и сосчето)
Сол и олио на вкус
Стана чудна на вкус Wink

Предложения от мен за лятна салата:

Печени чушки (червени), катък (извара), сирене и пресован чесън. Продуктите се объркват, отгоре се поръсват със смлени орехи.

Вълча салата:
Домати
Краставица
Печен пипер
Бекон или шунка (на кубчета)
Настърган кашкавал

Манастирска салата:
Домати
Краставица
Царевица
Топено-пушено сирене (на кубчета)
Настъргани сварени яйца

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 12:19 от Миленика

# 18
  • Мнения: 5 475
И аз да споделя една лесна салатка.
 
 Сварен зелен фасул(може и от консерва)
 Сварен картоф-нарязан на кубчета
 маслини
 салатен лук
 риган или чубрица
 сол,олио,оцет

  продуктите се разбъркват и се гарнират на вкус по желание!  Peace
 

# 19
  • Мнения: 614
Аз тъй като съм да диетка, си правя салатка от бяло зеле, краставица, домат и печена чушка... овкусявам и ам-ам  eat

# 20
  • Мнения: 1 455
Аз си правя един "бъркоч", който става адски вкусен и засищащ. Нарязвам домати, краставици, малко зеле или зелена салата, настърган морков, печени тиквички, печена чушка, 3-4 стръкчета сварени броколи, пресен лук, кълнове по избор, сирене или извара и сос от кисело мляко с много малко чесън, колкото за мирис. Магданоз също добавям, а понякога и малко кашкавал. Изяждам една голяма купа и много често се засищам и преминавам направо към десерта  Grinning.

# 21
  • Мнения: 2 266
Катък с чушки
1 кофичка кисело мляко;150 грама сирене;2 печени червени чушки;1-2 скилидки чесън;олио;копър;маруля за декорация
Киселото мляко се изцежда.След това към него се добавят настърганото сирене и счукания чесън.Капват се няколко капки олио и всичко се разбърква до получаване не хомогенна смес.Печените чушки се нарязват на дребно и се прибавят към катъка.Салатата се изсипва в чиния върху маруля.Отгоре се декорира с копър.
 cheers

# 22
  • Мнения: 1 881
Моята любима салатка напоследък е следната.

Нарязани на кръгчета домати. поръсени със зехтин, счукан чесън, босилек и много настъргано сиренце отгоре. Лесно и супер вкусно Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 241
Аз напоследък правя салата от тиквички с кисело мляко като купешката, но не съвсем, защото там тиквичките са пържени, а ние пърженето го избягваме по разни причини Simple Smile

Та аз пека тиквичките на фурна с малко зехтин, но без брашно, след което (като изстинат) ги обърквам с кисело мляко (ако имам слагам и малко извара, но не преобладаващо - не обичам особено), чесън, копър (двете последните по много Simple Smile) и това е.

Поне мъжът ми казва, че стават по-добре от "кенарските" Simple Smile

# 24
  • Мнения: 750
И от мен една

Доматена фиеста

Домати се нарязват на кубчета, смесват се с обезкостени маслини (черни), поръсват се с нарязан на ситно пресен босилек, натрошен на ситно тортийя чипс (само солен) и настъргано пармиджано. Подправя се със сол и зехтин. Сервира се върху листа от къдрава салата. По желание върху листата салата се слага малко сос песто.

Другите две любими класически доматени рецепти вкъщи са:

Жетварска салата

Домати, нарязани на резенчета (може предварително да се обелят, ако ви се заиграва) се поръсват с натрошено сирене, пасиран чесън и нарязани на едро орехи. Гарнира се със зехтин и босилек (или магданоз), нарязан на ситно.

Домат с Моцарела

Един домат се нарязва на филийки. Топче моцарела - също. Реди се филийка домат, моцарела, босилек на ситно, домат, моцарела, босилек и така докато се възстанови доматът. Полива се с капки зехтин и се сервира гарниран с песто.
При добро желание изглежда така:

# 25
  • Мнения: 794
Може би ще я познаете...някъде я наричат "Евъргрийн" Simple Smile

Снощи си я направих леко модифицирана:

1. домат;
2. краставица;
3. сладка царевица;
4. кашкавал;
5. сос(млеко+майонеза)...  обожавам я Simple Smile

и

С Риба Тон (може ида се повтарям с някоя кулинарка)

1. риба (ясно какава) Simple Smile
2. марулка
3. краставица
4. може малко репичка
5. може и яйце
6. лимонов сок

всичко на око и както го предпочитате...  Grinning


Bon appetit!


# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 686
2 любими салати и от мен. Едната някой я беше писал в 1 форум и се влюбих в нея. Става и да се вечеря с нея.

Салатата в която се влюбих:

чушки
патладжани
тиквички

Пържат се на филийки /без брашно!!!/, чушките се пържат цели. В 1 малка тенжерка или голяма купа се редят - ред патладжани, ред чушки, ред тиквички и така докато свършат. Между тях се слага нарязан чесън + магданоз. Заливат се с марината от захар, оцет, олио и сол, кипнати на котлона. Слагат се в хладилника и всяка вечер можеш да си хапваш от там.......става супееееееррррр

Втората салата я ядох няколко пъти в Испания /провинция Арагон/

Испанска салата

Същата е като шопската, но вместо сирене слагаш консерва риба тон и разбъркваш. Можеш да нарежеш на ситно 1 скилидка чесън. Това се сервира върху листо маруля. Но хайде чак пък толкоз няма нужда  Laughing и без марулята пак ще се изяде.

# 27
  • Spain
  • Мнения: 3 750
обожавам салатите и тук има доста интересни неща Simple Smile ммммммм ще трябва да " преразгледам темата .
ето една лятна салата и от мен
 маруля (салата)
 варени яица (много )
зелен лук (и без него може )
 сол , малко оцет , малко олио
кисело мляко (ужасно важната съставка ! Simple Smile )

супер бърза лесна и апетитна е салатата
 и един трик показан ми от моя позната - марулята се 4упи с ръце (така си спестявам поне двоино от времето )

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 686


Казват, че манекенките вечеряли само със салати за да са слаби.

Някоя от вас има ли я тази практика?

# 29
  • Вече на село
  • Мнения: 569


Казват, че манекенките вечеряли само със салати за да са слаби.

Някоя от вас има ли я тази практика?

О, да, но в такъв случай гледам нещо по-съществено да има вътре, като кашкавалец например или дори пуешко пушено. smile3508

Общи условия

Активация на акаунт