Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 884 866
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 2 010
  • Мнения: 5 370
Благодаря, Магистър фармацевт Вълев.

Искрено съжалявам, че аптеката, в която работите, не е мааааалко по-нагоре по "Хр. Ботев".  bouquet

# 2 011
  • Мнения: 2 070
Здравейте!
Бихте ли ми отговорили,съвместимо ли е пръскането на Назонекс  и поставянето на АБ капки в носа-Цилоксан в случая?
Благодаря!

# 2 012
  • Мнения: 647
Каква пневмония, чии крака?  От гърлен секрет не може да се прецени изкарана ли  е пневмония, той е индикатор за локална инфекция. А дали се нуждаете от лечение зависи от една цифричка, написана след името на причинителя. Ако е 105 се провежда лечение според антибиограмата.


На Антибиограмата пише стрептокок пневмония-масово.Сега съм на АБ Ксоримакс за 5 дни.

Здравейте!

Стрептококус пневмониЕ, а не пневмониЯ. Това е името на бактерията, а не указание, че имате пневмония! Не бъркайте това! От гърлен секрет не може да се види дали имате пневмония - казах го в предния си постинг до Вас.

Инак, ксоримаксът, ако е показан по антибиограмата, е добро решение, само че обикновено се взема 10 дни при пневмония.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 2 013
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Имам следния въпрос към маг.фарм. Антон Вълев: Бихте ли ми казали как се взема Резохин за профилактика за малария? Според това, което разчетох от указанието - 4 таблетки една седмица преди влизане в маларийната зона и след това по 2 таблетки веднъж седмично докато сте в зоната и 4-6 седмици след това. Ще съм Ви благодарна за отговора!

# 2 014
  • Мнения: 647
Благодаря, Магистър фармацевт Вълев.

Искрено съжалявам, че аптеката, в която работите, не е мааааалко по-нагоре по "Хр. Ботев".  bouquet

Здравейте!

Нашата аптека е там, където е Simple Smile При нас идват пациенти от Македония дори, от Люлин, Младост и къде ли не от страната... Тоест, разстоянието очевидно не е проблем. Засега законът у нас не разрешава аптеките да правят представителни щандове, така че, адресът ни е Христо Ботев 122.

Между другото, вече имаме и частично работещ интернет-сайт на аптеката, посетете го и дайте коментари, ще сме ви благодарни: www.eruditabg.com

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 2 015
  • Мнения: 647
Имам следния въпрос към маг.фарм. Антон Вълев: Бихте ли ми казали как се взема Резохин за профилактика за малария? Според това, което разчетох от указанието - 4 таблетки една седмица преди влизане в маларийната зона и след това по 2 таблетки веднъж седмично докато сте в зоната и 4-6 седмици след това. Ще съм Ви благодарна за отговора!

ЗДравейте, Донесена от вихъра !

Отговорът ми ще повтори точно това, което сте написала във въпроса си. Просто следвайте инструкцията. Таблетките вземайте след хранене- при някои пациенти може да причини гадене и стомашно неразположение!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 2 016
  • София
  • Мнения: 8 348
Здравейте Магистър фармацевт Вълев,
Препоръчахте ми Жълт кантарион и Бял равнец за болки и разстроен стомах вследствие на прием на Наклофен и Салазопирин.
Става въпрос за 14 годишен, много кльощав младеж, ако килограмите са от значение.
Та молбата ми е да ми дадете и някаква дозировка и начин на приготвяне на чай от въпросните билки, за да имат максимален ефект..

Благодаря предварително.

# 2 017
  • Мнения: 2 070
Здравейте!
Бихте ли ми отговорили,съвместимо ли е пръскането на Назонекс  и поставянето на АБ капки в носа-Цилоксан в случая?
Благодаря!
питам за дъщеричката ми.има ал.ринит,и стафилокок ауреус.УНГ казва че няма проблем,педиатъра твърди че при бактерия не се използва кортикостероиден препарат.според него е по-добре да заместим назонекса с Кузихром

# 2 018
  • Мнения: 647
Здравейте Магистър фармацевт Вълев,
Препоръчахте ми Жълт кантарион и Бял равнец за болки и разстроен стомах вследствие на прием на Наклофен и Салазопирин.
Става въпрос за 14 годишен, много кльощав младеж, ако килограмите са от значение.
Та молбата ми е да ми дадете и някаква дозировка и начин на приготвяне на чай от въпросните билки, за да имат максимален ефект..

Благодаря предварително.


Здравейте, possessed !

Вземате по 50 грама от двете билки и ги смесвате. От така получената смес запарвате в порцеланов съд по 2 супени лъжици с 500 мл вряла вода. Не варите. Похлупвате и оставате да изстине за около 20 минути. След това прецеждате с тензух или неметална цедка.

Получената запарка да се пие на три пъти през деня около 15-20 мин преди хранене.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 2 019
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Благодаря!   bouquet

# 2 020
  • shumen
  • Мнения: 18 150
Здравейте маг.фарм.Вълев.Да Ксоримка ми е изписан по антибиограма.Утре ще ходя на контролен пак и ще видим дали трябва да се пие още АБ-то.

# 2 021
  • София
  • Мнения: 1 783
Здравейте отново!
Имам дете на 1год. с гнойна ангина.Изписаха ни Зинат на 12ч. по 4мл.Добре ли е дозиран?Детето е 9,5кг.Освен това давам по 1 ампула вит С,по 1 прахче ентерол на ден и по 2,5мл. Ериус.
Нещо друго за гърло няма ли?Изопринозин или есберитокс мога ли да включа?Как мислите?
Предварително благодаря.

Дозата на Зината, според мен е малко ниска. Ентерол  е лекарство, влиящо при диария идруги чревни проблеми  и не мога да намеря приложението му при гнойна ангина. Изопринозин е противовирусен препарат с имуностимулиращ ефект при рецидивиращи инфекции, ако държите да дават имуностимулатор, Есберитокс е по-добър избор за дете, според мен. какво имате пред вид под "нещо за гърло"?
Таблетки за смучене при дете на 1 година, не смятам, че са подходящи.

Здравейте!
Не сте уточнили от колко милиграма ви е Зинатът. Има зинат на сироп от 125 мг  и от 250 мг на 5мл доза.

Ентерол се предписва като протектор за евентуална дисбактериоза, понеже антибиотикът е малко мощничък и може да причини разстройство. Педиатрите го дават за профилактиране. Като се има предвид, че е безвреден, бих го нарекъл много удачен избор.

За болното гърло можете да ползвате прополисови таблетки- прополки или проповит С

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Ако суспенсията  е от 25 мг/мл, то дозата е под минималната, ако е от 50 мг/мл е под средната.

Колкото до таблетките за смучене, за дете на 1 година не  е безопасно. Или  е точно толкова опасно, колкото твърди бонбони, фъстъци...

# 2 022
  • shumen
  • Мнения: 18 150
Здравейте маг.фарм.Вълев.Колко дни след приема на Ксоримакса може да се пусне контролен гърлен секрет.Според доки са достатъчни 10 дни след това.

# 2 023
  • Мнения: 1 726
Здравейте, бихте ли ми казали, продава ли се в България препарат с активна съставка: syllium hidrophilic mucilloid , как се казва и ако имате представа , каква е цената? Предварително ви благодаря.

# 2 024
  • Мнения: 647
Здравейте маг.фарм.Вълев.Колко дни след приема на Ксоримакса може да се пусне контролен гърлен секрет.Според доки са достатъчни 10 дни след това.

Здравейте, danaeka!

Да, 10 дни са достатъчни за изчистването ефекта на антибиотика и прорастването на нови колонии, ако такива микроорганизми има.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Общи условия

Активация на акаунт