"Смешно" ли е раждането?

  • 300 625
  • 1 072
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 1 394
При първото ми раждане/да уточня ,че родих навръх Нова година точно в 00.01ч под звуците на химна/,та имаше емоции,сещате се.Те бяха опънали една софра в съседната стая,чувах на Слави Трифонов гласа от тв.През пет минути при мен имаше някой /за което съм благодарна,понеже си мислех ,че ще се изпонапият и няма да ми обърнат внимание/Наблюдаваха ме две току-що завършили акушерки,ама едни сладурани....24-25 годишни....какво да ви кажа-те повече трепереха от мен.И когато казах,че много ме боли и едната ми казва:"Дишай спокойно,бавно,стой мирно и не мърдай и ще видиш,че ще те отпусне-като мине контракцията,а и не боли чак толкова!"Аз я попитах дали е раждала,а тя ми отговори,че не е.Тогава и казах:"Айде като раждаш,тогава да си прочетеш тая лекция да видим дали ще си повярваш и самата ти"/в интерес на истината преди една година е родила и колежките и в чудо са се видели с нея,но това е друг въпрос/Та после,контракциите зачестиха и не след дълго започнаха напъните.Акушер-гинеколога,който водеше раждането /беше мъж/,каза да задържа напъните."Немога!!!"-беше моят отговор.Тогава той вдигна главата си пое си дъх и ми показа нагледно как трябва да ги задържа. hahaha Joy hahaha Joy Така се вживи в ролята си -все едно е раждал 100 пъти.Та тъкмо ги задържах и той вика:"Айде тръгвай бързо след мен" Аз:"Къде ще ходим?"........ hahaha Joy hahaha Joy hahaha Joy всички-СМЯХ!"Да раждаш бе жена!" ......и аз ...смях!После ми беше смешно,че ми викаше,когато напъвах,все повтаряше-"Напъвай от долните бузи,не от горните!"....После вече бебо се роди....звучеше химна......в родилната зала -аз разчекната на магарето,а вътре нахлу целият персонал на родилното отделение,барабар със една щурава санитарка,която после хвърляше пиратки в коридора.Всички бяха с чашите със шампанско в ръка....някъде към 10-тина човека бяха и се поздравяваха за новата година....а аз разчекната на стола,с метната пъпна връв през едното коляно.По едно време се притесних,защото се заприказваха докторите и се развиках:Плацентата,плацентата,няма ли да я вадите?"Те прихнаха да се смеят:"Спокойно,няма да те уморим има време не се притеснявай"После исках вестник от акушера,че незнаех какво да правя през тези два часа....а той само викаше,че такава забавна родилка не е имал.
С второто дете ....много бързо го родих и нямаше чак такива емоции.В 5.30 сутринта ме закара мъжа ми в болницата,в 7.10 родих.Пак в същата болница раждах,но се паднах при друг акушер/пак мъж/ и вече в активният процес като напъвах и виках на акушерката,че много ме опъва и боли,понеже тя питаше,а той влиза в залата и вика:"Айде лиготии-не боли изобщо ,стига сте се престаряли!"А аз му викам:"Ами да -отстрани не боли,а и няма как да го разберете и то никога.Ако легнеш ти да раждаш....гаранция си си попълнил молбата за напускане,нали?"Той взе да се смее и каза-"100%"....После в стаята ,като записваха имената на децата ме питаха как ще се казва,аз им отговорих-Никифор, сестрата която ме пита и записваше се казваше Тоска.Та тая същата ми вика-"К`во е това име Никифор...друго нямаше ли к`во да му измислите,какво е това Никифор?"    Аз погледнах табелката и и казах:"Ами такова е ,като Тоска...друго име неможаха ли да ви измислят ,ами Тоска???".....С нейните камъни по нейната глава.....Ами това се сещам сега,ако се сетя още нещо ще пиша.А мамите на които им предстои раждане изобщо да не се притесняват-няма да са първите,няма да са и последните!...........Сетих се още нещо от второто раждане.Влизам после в стаята и гледам до моето легло вече ми докарали бебето завили го с одеалцето ,което му купихме два дни по-рано и реве та се къса.Отидох аз при него и го награбих,Взех да го гушкам и да го успокоявам .И както го успокоявах се загледах в него.....боже това бебе с вежди-ключ....взех да се чудя кой в рода ни има такива вежди....мисля мисля....гледам му носа,очите....ни на мен мяза ни на мъжа ми....ама пък мое си е и си му говоря и то млъкна и заспа.Аз още съм го гушнала и в този момент в стаята влиза една от сестрите и носи "едно" бебе със същото одеалце като мойто,гледа ме и вика:"Хайде маме,носим ти го и твоя юнак!"Аз гледам като трясната и в този момент пък влиза и една майка,която ме пита:Какво направи,как го успокои,аз цял ден и цяла нощ го дундуркам все реве-ти го взе каза му две приказки и млъкна!"Лелееее,незнам дали ме разбрахте-бях взела чуждото бебе  Joy hahaha Joy hahaha Joy hahahaПосле си гушнах мойто си....одрало кожата на мъжа ми!

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 13:48 от dodyniki

# 1 126
  • Мнения: 140
Да си кажа, честно хич не ми беше смешно. Вечерта на 20 с/у 21 започна да ми зацапва, чак в 17 без 10 на 21.02 изцяло падна тапата. В болницата ме приеха в 19 без 15, а водите изтекоха чак след 1 часа сутринта на 22.02. Родих в 2:40 сутринта, нормално имам 1 шев, но сама казах, че не мога повече и да ме срежат.
Бях с 4 акушерки, които се държаха отвратително- то за тях нали раждането е ежедневие. Не знам колко пъти чух тъпото изречение : "Лесно майка не се става #Cussing out"
Овиках света и задавах въпроси, но мисля че е нормално- не вс ден раждам, а и живота ми беше в ръцете на тези хора. Сигурно на паркинга са ме чували как викам, поне до псувни не се стигна Laughing
По едно време в предродилна зала виках за помощ, защото акушерките мн спокойно си подреждаха шкафчетата в родилна зала #Crazy
Накрая вече ми беше все тая и гледах как извадиха плацентата и ме шиха Laughing
Преди да родя, бях изчела 10000000000 неща, който е писал,че раждането не боли вероятно е бил мъж или нераждала жена  Thinking

# 1 127
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Да си кажа, честно хич не ми беше смешно. Вечерта на 20 с/у 21 започна да ми зацапва, чак в 17 без 10 на 21.02 изцяло падна тапата. В болницата ме приеха в 19 без 15, а водите изтекоха чак след 1 часа сутринта на 22.02. Родих в 2:40 сутринта, нормално имам 1 шев, но сама казах, че не мога повече и да ме срежат.
Бях с 4 акушерки, които се държаха отвратително- то за тях нали раждането е ежедневие. Не знам колко пъти чух тъпото изречение : "Лесно майка не се става #Cussing out"
Овиках света и задавах въпроси, но мисля че е нормално- не вс ден раждам, а и живота ми беше в ръцете на тези хора. Сигурно на паркинга са ме чували как викам, поне до псувни не се стигна Laughing
По едно време в предродилна зала виках за помощ, защото акушерките мн спокойно си подреждаха шкафчетата в родилна зала #Crazy
Накрая вече ми беше все тая и гледах как извадиха плацентата и ме шиха Laughing
Преди да родя, бях изчела 10000000000 неща, който е писал,че раждането не боли вероятно е бил мъж или нераждала жена  Thinking
Поста ти не е за тази тема.

# 1 128
  • Мнения: 172
kamelllia19,объркала си темата!Ако искаш да се оплакваш, се ориентирай към подходящата тема!

# 1 129
  • Мнения: 394
Аз от 8-ми месец си се разхождах с разкритие и вече ми беше станало чак дискомфортно. С една дума - нямах търпение да раждам вече.  На 03.02 ме започнаха едни контракции, ама вяли едни такива, не боли въобще а пък иначе редовни - на 5 м. Чаках до вечерта и накрая реших да ида да видя дали не е започнало раждане, че първия път родих за 5 ч. от първата контракция до края.
Отидох в болницата и контракциите взеха, че спряха - върнаха ме естествено. Прибрах се  - беше станало вече към 11 вечерта и контракциите пак започнаха, ама вече наистина. Аз обаче реших, че няма да се излагам втори път, вечерях си и си легнах да спя. Събудих се към 6 сутринта и разбрах, че вече ще се ражда - контракциите ми бяха на 2-3 м. Събудих и мъжа ми - недоволен и недоспал, обадих се и на свекърва ми да дойде,  че каката спеше. Тапата ми падна, ама мехура така и не се спука. Приготвих се прилазвайки на 4 крака, че вече контракциите бяха много силни.
Тръгнахме с мъжа ми към болницата, аз охкам и пъшкам, всяка неравност по пътя ми е истинско изпитание, а той ми вика - "сега опера ли да ти пусна или друга музика?". Стигнахме до болницата навреме все пак - имах 9 см. разкритие, но мехура ми все още не се беше спукал. Взеха да ми оправят документите и се оказа, че съм си забравила личната карта. Бяхме се наговорили с мъжа ми да бъде с мен в предродилна, че миналия път си умрях от скука (никой не мислеше че че родя толкова бързо и всички легнаха да спят), но се наложи той да се връща до вкъщи за личната карта. Междувременно беше станало 8.30. Почакаха ме в предродилна да ми се спука мехура към час, накрая ми го спука една лекарка, започнаха веднага напъните и в 9.45 Димитър се роди. Питах акушерката кога се е родил, че не съм забелязала часа, а тя ми отговори - то оставаше и да видиш. Мъжът ми точно се беше върнал с личната карта, видяхме се и ми каза, че съм много бърза. Поне хареса бебока, че за дъщеря ми заяви, че е смачканка като го питах харесва ли му.

# 1 130
  • София
  • Мнения: 44 229
 Joy Joy Joy


 Rolling Eyes

нещо  последните постове не са за тук май, а newsm78

# 1 131
  • Мнения: 3 695
Rolling Eyes

нещо  последните постове не са за тук май, а newsm78
да, май нещо са обърка темата

# 1 132

Общи условия

Активация на акаунт