"Смешно" ли е раждането?

  • 300 798
  • 1 072
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 227
Като прочетох написаното вече съм убедена, че всяка родилка си има за кадем циганка на съседното легло. Laughing
Та, значи в Предродилна зала на МД съм и ми следят тоновете. Контракциите зачестяват и вече започва не на шега да ме боли. До мен на съседното легло една циганка /после разбрах, че се казва Софка/ и тя с контракции по-чести от моите вика от болка, та се къса. На мен ми е неудобно да викам обаче /ама, че съм овца/ и изчаквам когато тя започне да вика и аз тихичко й пригласям  #Shocked Та, Софка ме погледа, погледа и изтърси: "Ама-а-а-а, к`во скимтиш кат  мачка? Викни си с цело гърло  - кат мен..."
Ама вярно си е. И аз си имах едно ромско девойче на съседното легло, ама тя  милата без грам разкритие и контракции само дето водите й бяха изтекли. Та идва ми на мен контракция и аз започвам да си охкам и да си мрънкам.... слуша ме, слуша ме и по едно време започна и тя с мен да си охка и мрънка... идва една акушерка и я пита какво се е размрънкала толкова и тя казва:
- Докторке, докторке боли ме корема.
А акушерката й казва:
- Ами щом си тук ще те боли корем, ако беше казала, че те боли зъб, щях да се притесня  Crazy

# 31
  • Мнения: 5 183
- Ами щом си тук ще те боли корем, ако беше казала, че те боли зъб, щях да се притесня  Crazy

 Joy

Страшни сте!
Аз раждах в странство. Раждах на английски, така да се каже. Кой знае какви куриози нямаше, само дето говорех на език, който не ми е роден, и се улях  Mr. Green Писала съм и друг път, но да кажа и тук. Трябваше да предупредя анестезиолога, като имам контракции, да спре за амалко с вкарването на иглата за епидурал. Та аз от напрежение, или незнайно какво, доста пъти казвах "конСтракшън", вместо "контракшън".

# 32
  • Мнения: X
При моите раждания нямаше кой знае колко смешни случки,но при първото също имах циганка,която така пищеше и охкаше,/ и то сума време/,че накрая в стаята,където бяхме все току що родили,се обзалагахме на коя няма да и издържат нервите и ще се довлече до родилна зала за да и запуши устата/ и едно от момичетата изкоментира"Абе,ние само си мислим,че ни е боляло,виж как се мъчи,горката..",а една акушерка ни "светна",че за всеки сериозен вик,вън мъжката рода наддава със злато/
А за второто-почти без да иска/бяхме го обсъждали предварително,че не ще/ мъж ми стана свидетел на раждането.Докато ме приготвяха,той се мотаел отвън и го поканили да ми прави компания...Вкараха ми го и тъкмо почнахме да се майтапим с доктора и акушерката и аз взех,че родих....а пък педиатърката като дойде и веднага му връчи бебето,и го поведе да го къпят и да слагат памперс...след около двайсет минути/докато ме зашият и преместят в стаята/ го срещам пак и какво мислите ми каза..."Ох,добре,че те докараха,че ми се пуши,та две не виждам..." и после каза,че това си мислел през цялото време...Абе ,романтичен си ми е....

# 33
  • Мнения: 3 932
..."Ох,добре,че те докараха,че ми се пуши,та две не виждам..." и после каза,че това си мислел през цялото време...Абе ,романтичен си ми е....

Верно мъжлето ти прелива от романтика  hahaha hahaha hahaha пушело му се...щем падна  Joy...а ти що не спиш, г-жа Камбанска  newsm78

# 34
  • Мнения: 508
Здравейте! Аз все още не съм родила , но ще разкажа малко комични моменти от моето раждане, разказани ми от майка ми.

Тръгнала съм да  излизам в 2 часа през нощта, баща ми в командировка, майка ми сама със свеки, която вятър я вее на бяла кобила. Майка ми станала събрала си багажа и тръгнала, на врата се изтипосва свеки и вика: " Къде по това време, Виктор като е в командировка" , а майка ми / със все по-силни контакции /....." НА БАР, КЪДЕ ДРУГАДЕ"  И си излязла. Живеем съвсем близо до Майчин дом и майка ми пешачката покрай моргата на бул. Пенчо Славейков...раз-два-раз-два.
След като съм се родила, дошъл кума, но не го пуснали вътре и той крещи под прозореца на майка ми " На кой приличааааа", а майка ми, бясна на баща ми, че го няма отговаря " НЕ ГО ПОЗНАВАААААШ"

# 35
  • Мнения: 695

След като съм се родила, дошъл кума, но не го пуснали вътре и той крещи под прозореца на майка ми " На кой приличааааа", а майка ми, бясна на баща ми, че го няма отговаря " НЕ ГО ПОЗНАВАААААШ"

голям майтап Joy Joy Joy чак сълзички пуснах да се смея Laughing
аз нямам май чак такива смешни случки или не помня,но сега се сетих ,че след като родих пуснаха мъжът ми при мен за малко в родилна зала и акушерката му каза"отиди и купи нещо за хапване да се подсили жена ти,че не е яла от сутринта"след 30 час мъжо пристига и носи две торби сякаш ще зарежда хладилника в нас Joyпосле на снимките които ми направиха докато ни качваха с малката горе се виждат само някакви торби и едни крака стърчащи отдоло Laughing

# 36
  • Мнения: 15 619
Аз отидох да раждам с гащите?!?! Акушерката изпадна в потрес, като ме видя. Сега ми е смешно, но тогава се ядосах, някой да ме беше подсетил, бе.

# 37
  • Мнения: 514
Благодаря на всички майчета за тази тема Hug,наистина имах нужда от нея и се посмях на случките,но за съжаление при мен все още страхът надделява! Embarassed

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 526
При мен беше ясно, че ще раждам секцио, защото бебето беше по-мъничко, но нямах представа, че ще стане 3 седмици преди термина. Бях в болницата за наблюдение и по съвет на всички се тъпчех с какви ли не храни. На визитацията една сутрин ме питат - има ли нещо ново при теб, а аз изобщо не бях разбрала, че водите са ми изтекли и им викам - ами имам някакво много обилно течение Simple Smile))) Ужас !!! Simple Smile)) Като стана ясно, че ще трябва да раждам лекарката идва и ме пита - ти какво яде сутринта? И аз започвам да изреждам: мляко, месо, тиквеник и незнам още какво, при което лекарката побеля, защото трябваше да ме реже след 2 часа, а аз съм се издула като прасе Simple Smile))) А нали на тези, които са секцио от вечерта - нито храна, нито вода им дават Simple Smile)) Е какво да се прави, тя ме пита - може ли да върна поръчката? И аз й викам - няма проблеми (а на ум си казвам - това ме е спасявало от лош махмурлук при други обстоятелства:)))) И така стана. За някои може да не смешно, но на мен тогава ми беше супер забавно, защото най-накрая се успокоих, че бебето ще се ражда и всичко ще свърши най-накрая Simple Smile)))) Успех на всички мами и да си родят живи и здрави бебоци Simple Smile)))

# 39
  • Мнения: 286
Много весела темичка Laughing
Аз започнах да раждам изведнъж, една съботна сутрин. А предния ден на прегледа всичко си беше ок. Та мислех, че нещо си ме боли просто и до последно стоях вкъщи. Накрая звъннах на мъжа ми. На него пък му откраднали чистачките и се беше запътил към къщи. Късмет! Отиваме в болницата и ме слагат в една стая да чакам, а мен ме боли че вече две не виждам, скимтя, цялата в пот и накрая се разкрещях: "Умирам, умирам!" EmbarassedА до термина още 19 дена. Дойде един ядосан лекар, стои до леглото ми и ме гледа нервно, а аз се чудя за какво да се хвана, иде ми всичко да дърпам, и за малко да го хвана където не трябва, само малко му събух панталона BlushНакрая се смили и реши да ме прегледа, остави ме сама да се кача на магарето, и като ми отвори краката се опули ей така Shocked, развика се че раждам, да не напъвам, и хукна да тика количката, обаче аз не можах да изтърпя - напънах и Владо излезе в ръцете му! Така родих за 20 минути. На другия ден на визитация вика: "Ето я моята бързачка, дето вчера умря десетина пъти!" Laughing

# 40
  • София
  • Мнения: 3 064
Много хубава тема, браво! Peace

Аз лично обичам да обръщам всичко на майтап - това сваля напрежението чудесно. Гледайте позитивно и без черни мисли и страхове!!!

Надявам се след 2-3 месеца да има и аз какво весело да ви разкажа Sunglasses

Темата си е направо за закачване на първа страница!

# 41
  • Мнения: 8 917
Моят спомен е по-скоро "следродилен" /нищо, че бях секцио/ - но докато "чакаме" да "пуснем газове" в следоперационната - това са първите 1-2 дни се улучихме някакви веселячки. А в другата стая имаше някакви съпруги на лекари, които се глезеха страшно - то не бяха обезболяващи, инжекции за газове,  хвалби по телефона как съпрузите им били организирали всичко и т.н., и т.н.  И едната говореше НОН СТОП по мобилният си - явно бе решила всички приятели и родата до 9-то коляно да научи и затова ги набираше тя   - с АБСОЛЮТНО равен тон и по АБСОЛЮТНО еднакъв начин й протичаха разговорите " Здравей, родих, 3 кг и 100 гр, 51 см, Цветелина се казва!".... и така поне 30 пъти  Mr. Green... И някоя от нас  тъкмо я понаболи раната или я свие корема и като чуен звън на мобилен започвахме преди нея " Здравей, родих, 3 кг и 100 гр, 51 см, Цветелина се казва!"..... Joy

# 42
  • Мнения: 136
Сутринта ме вдигат в 5.00  Crazy да ми слагат система да раждам, а аз си бях имала контракции цяла нощ и бях с 4 см разкритие. И понеже не ме болеше много до този момент (преди системата #2gunfire) и както бях със сънения си мозък си взех списание да си чета докато раждам  doh. Акушерките изпопадаха  rotfImao
После те си четяха от моето списание докато аз раждах... пфу! Поне не скучаеха!

# 43
  • София
  • Мнения: 2 045
  hahaharotfImboСега ми е смешно,ама като ми дойде до главата... Laughing

# 44
  • Мнения: 37
Сутринта ме вдигат в 5.00  Crazy да ми слагат система да раждам, а аз си бях имала контракции цяла нощ и бях с 4 см разкритие. И понеже не ме болеше много до този момент (преди системата #2gunfire) и както бях със сънения си мозък си взех списание да си чета докато раждам  doh. Акушерките изпопадаха  rotfImao
После те си четяха от моето списание докато аз раждах... пфу! Поне не скучаеха!

 rotfImbo    Като си помисля и моето раждане беше комично,но не и тогава Thinking

Общи условия

Активация на акаунт