Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 329
Рядко са лекарите ,които правят изследвания на хормоните на щитовидната жлеза , а по принцип когато не са в норма оказват влияние върху овулацията и попринцип цикъла на една жена.

При мен това беше проблема първият път при забременяването ми.

# 1
  • Мнения: 883
Тези хормони отделно ли се изследват от половите? Как преценява лекаря дали трябва да провери и тях? Или ти поиска да ти ги изследват? Поемат ли се от здравната каса?
Извинявай, че така те засипах с въпроси!  Embarassed Но още не е установено къде се крие моят проблем, та затова...

# 2
  • Мнения: 1 209
изследват се отделно, някои се поемат от касата 4рез направление от АГ- TSH, Ft3, FT4. TAT i MAT се плащат отделно. общо взето това са основните хормони, изследването им е около 50лв.общо. 

# 3
  • Мнения: 883
Благодаря! Не е кой-знае колко голяма сума. За което много се радвам!

# 4
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
dididi, попринцип се изследват при липса на овулация.

# 5
  • Мнения: 3 248
Странно - почти едновременно ми откриха леки хормонални проблеми (всъщност проблема беше само с един хормон - с Т беше.. Thinking) и по това време ми потвърдиха бременността! Rolling Eyes newsm78

# 6
  • Мнения: 9 990
Да, оперирана съм от аденом на млечната жлеза, редовно ми проверяваха и щитовидната.Това-точно преди да забременея с първото си дете.Препоръчаха ми след операцията скорошно забременяване, защото гърди и полова система са пряко свързани/хормони/.Естествено, че им а и случаи, в които макар и с леки хормонални нарушения се стига до бременност.Природа.

# 7
изследват се отделно, някои се поемат от касата 4рез направление от АГ- TSH, Ft3, FT4. TAT i MAT се плащат отделно.

Направлението за изследвания хормоните на щитовидната жлеза се дава не от АГ, а от ендокринолог

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Нарушена функция на щитовидната жлеза и бременност: http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=190

Функция на щитовидната жлеза и забременяване: http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=133

 Peace

# 9
  • Мнения: 7 716
Уважаеми пациенти, не си обменяйте диагнозите.

# 10
  • Мнения: 329
Никои не обменя диагнози ,а просто споделяме.Нали е точно за това този форум да споделя ме , а не да се правим на компетентни

# 11
  • Мнения: 7 716
Защо не си направиш един скенер на главата? Една жена каза, че една нейна позната умряла по време на раждането от аневризма.
А пък една жаба видяла, че коват вола и тя дигнала крак.

# 12
  • Мнения: 1 209
изследват се отделно, някои се поемат от касата 4рез направление от АГ- TSH, Ft3, FT4. TAT i MAT се плащат отделно.

Направлението за изследвания хормоните на щитовидната жлеза се дава не от АГ, а от ендокринолог

според зависи, при мен беше от АГ, но той е и ендокринолог, но предполагам, 4е в общия слу4ай си права. има логика, тъй 4е извинявам се ако съм подвела някой.

# 13
  • Мнения: 329
Слушаи Lali ако скучаеш и няма какво да правиш и си решила да се заяждаш ,моля заповядаи ,но това е присъщо на човек с ниско ниво на интелигентност.Ти сама си направи извода.
А накрая една патка мислила,мислила и накрая се удавила.

# 14
  • Мнения: 1 416
Без размяна на диагнози, бих казала, че ако има съмнения, лекарят ти наистина е логично да назначи изследване на хормоните на щитовидната жлеза.
Ще ти поемат от здравната каса три с направлението - Т3, Т4, TSH. А TAT и MAT се изследват само, ако ендокринологът иска да докаже диагноза тиреотоксикоза. Те са антитела, които секретита жлезата, не - хормони. Не знам за кой път го обяснявам...  Rolling Eyes
Аз страдам от тиреотоксикоза и заради нея имах много нередовна менструация. Забременях напълно случайно, ако съзнателно съм правила бебе, сигурно щях да имам проблеми, да ми правят изследвания, да се окаже, че я имам овулация, а нямам... Ирония на съдбата обаче, бременността ми беше изненадваща...

Бърборана,
Не се самонавивай, говори с лекаря си и нека той прецени имаш ли нужда от проверка на щитовидната жлеза. Дори да се окажеш с хормонален дисбаланс, и това е поправимо...  Peace
Желая успех на теб и на всички момичета, които мечтаят за детенце...  Heart Eyes

# 15
  • Мнения: 329
При мен проблема е решен още преде 4 години с операция на щитовиднота жлеза и моято диагноза е струманодоза или киста на щитовидната жлеза и доколкото ендокринолога обяснява знам це TSH и FT4 са хормони произвеждани от щитовидната жлеза.Нередовният ми цикъл се дължеше на доста повишено ниво на TSH , който след операцията подържам нормално с лекарства иначе 6 месеца след операцията забременях благодарение на лекарствата ,които започнах да пия.Така че говори за съвсев различни диагнози и не си ги поставям сама ,а просто споделям но не до там толко подробно .А сега са боря за второ дете и се надява да стане без проблеми ,защото от 4 години на сам подържам хормона в рамките на допустми те норми.

П.С.Незнам защо ме разбирате погрешно ,сигурно защато не съм се изразила напълно .Просто го добових защото много малко са лекърите които са същат за този проблем .

# 16
  • Мнения: 1 416
При мен проблема е решен още преде 4 години с операция на щитовиднота жлеза и моято диагноза е струманодоза или киста на щитовидната жлеза и доколкото ендокринолога обяснява знам це TSH и FT4 са хормони произвеждани от щитовидната жлеза.Нередовният ми цикъл се дължеше на доста повишено ниво на TSH , който след операцията подържам нормално с лекарства иначе 6 месеца след операцията забременях благодарение на лекарствата ,които започнах да пия.Така че говори за съвсев различни диагнози и не си ги поставям сама ,а просто споделям но не до там толко подробно .А сега са боря за второ дете и се надява да стане без проблеми ,защото от 4 години на сам подържам хормона в рамките на допустми те норми.
Бърборанка,
Щом си с операция и заболяване на щитовидната жлеза, естествено е освен гинеколог, да те консултира и ендокринолог... Заболяването ти е, ако може така да се каже, точно противоположно на моето...  Confused
Да, T3, T4, TSH са хормони на щитовидната жлеза, аз говорех за TAT и MAT, които са по-различни и засягат тиреотоксикозните като мен...
Радвам се, че операцията ти е минала толкова успешно и сега се чувстваш добре.  Peace
Не знам какво друго да ти кажа, освен, че ти желая да забременееш пак, щом толкова го желаеш...  Hug

# 17
  • Мнения: 329
Благодаря и всичко добро и на теб !Явно малко не се бяхма разбарли и наистина се надявам скоро да се похваля с две чертички!

Общи условия

Активация на акаунт