"ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ" - тема 7

  • 22 376
  • 802
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 4 195
аз планирам в понеделник да сляза до Св.Параскева да занеса албумчетата, а във вторник ако всичко е ок с изследванията и до Пирогов, тъкмо след операцията. Познавам детенцето........но не е зьа тук да пиша какво знам, ще говорим като се видим.
Другата седмица ще ходя до Трън и ако не съм открила Хели по телефона, ще мина през Радомир, притеснявам се какво се е случило с Дани дали не са по болници в София, много се притеснявам.
има ли желаещи да ходим до Трън newsm78

# 616
  • Мнения: 2 249
момичета-фондацията,която ще дари клапата за това дете се свърза миналата седмица с нас и ние ги насочихме към него-оба4е.....има малко разминаване в информацията-затова искам утре да проверя нещо за майката-да говоря с др.Веселинова-дотогава ще ви помоля да не коментирате тук случая Praynig(знаете защо)

Еми,много съжалявам за случката-аз ако бях щях да издивея от безсилие-прегръщам те Hug Heart Eyes Heart Eyes

# 617
  • София
  • Мнения: 2 210
аз планирам в понеделник да сляза до Св.Параскева да занеса албумчетата, а във вторник ако всичко е ок с изследванията и до Пирогов, тъкмо след операцията. Познавам детенцето........но не е зьа тук да пиша какво знам, ще говорим като се видим.
Другата седмица ще ходя до Трън и ако не съм открила Хели по телефона, ще мина през Радомир, притеснявам се какво се е случило с Дани дали не са по болници в София, много се притеснявам.
има ли желаещи да ходим до Трън newsm78

Криска, не са спешни албумите (ако само затова ще ходиш). Аз днес занесох 20 (Мариетка ги купи, аз и дадох паричките днес).

# 618
  • Мнения: 2 353
  Другата седмица кога ще се ходи до Трън?

# 619
  • Мнения: 4 195
  Другата седмица кога ще се ходи до Трън?
ами когато ти се ходи общо взето, щото аз съм безработна - неам особенни ангажименти Crazy

# 620
  • Мнения: 2 353
  Ако се ходи в четвъртък или петък ще Ве замоля да ме вземете!

# 621
  • Мнения: 2 249
мили ми момичета-искам да напиша няколко думи за случая който се разисква в последните страници-за детето с хидроцефалия
историята е тъжна...адски тъжна-,но мисля,че всички вие които не сте спали като мен заради нея имате право да знаете истината...а тя е малко по-различна от описаната от майката Crazy
с 2 думи-това момиченце беше в изолатора в дома,когато с Криси Баксанова снимахме филма-тоест то4но беше прието-изоставено-ние тогава имахме пари за клапата(бяхме ги събирали за друго дете,за което така и не се наложи) и искахме да се направи операцията-тогава дететнцето беше много малко и шансовете мнооого по-големи-при тази болест всеки ден е важен,защото налягането в главата,освен че я уголемява и обезобразява убива мозъчните клетки там-тогава директорката на дома издири майката и я помоли да подпише съгласие за операцията-детето беше без отказ и не може да се оперира без подписа на родителите-майката тогава отказа-била се посъветвала с лекари  й казали ,че няма смисъл ooooh!(според мен тук е изиграл голяма роля бащата-отва оба4е не е оправдание) и така...детето си остана в дома а глави4ката продължи да расте-видях го преди месец-ужасно е-не ви пожелавам да го видите Cry-болестта е много напреднала-да кажа ,че майката напоследък ходела да го вижда,страдала за него-(и какво от това) и сега този американец ,който изпратихме там и който искаше да направи опеацията се е наел д я направи-макар,че е късно-полза все пак ще има-ще се намали налягането в главата и болките от това-но процеса е необратим-сега майката се е осъзнала и е решила да отиде в Пирогов и да стои с детето-....не искам да коментирам-не искам да обвинявам никой(това има право само онзи там горе-дето ни ги спуска всичките тия изпитания)-искам само да ви кажа истината-защото макар,че съм сигурна ,че тази майка е минала през ада,снощи като затворих очи се сетих за онова малко телце с огромна глава в кошарката в ъгъла-дето не живее а съществува и се мъчи.....спомних си ,че имаше шанс да живее малко по-различно и колкото и да търся съжаление в мен към нея-не намерих. Crazy
сега остава само да се молим операцията утре да мине добре и да облекчи поне малко болките на малкия ангел в краткото му оставащо съществуване Praynigмоля те Господи! Praynig Praynig Praynig

# 622
  • Мнения: 2 584
ох Sad Мерелин и аз от вчера се чувставам като парцал заради това дете, милото какво е преживяло, аз съм минала през един ад със сина и знам колко е необходимо да има човек до теб за подкрепа, това ми каза и майката снощи бащата изглежда е имал голямо влияние преди ( не знам в такива моменти всеки реагира по различен начин, била съм в такова положение не съм мислила да оставя детето си но.... при всеки е различно) Мариета пиши ми лични какво да направя, не знам утре дали ще отида до Пирогов, причината е че съм хремава и ще видя как ще се чувствам утре, не ми се иска да стоя при оперирано дете, само му трябва и настинка сега

Последна редакция: нд, 01 окт 2006, 11:50 от rut

# 623
  • Мнения: 4 195
аз знам за това дете, моля ви, не носете на майката нищо,дано разберете смисъла на думите ми, ако искате да му помогнете - след операцията тя ще го върне в Перник, тогава - бъдете до него, аз съм била, и съм го галила и съм му пяла ,но на майката - нищо няма да дам..........

# 624
  • София, център
  • Мнения: 687
И аз снощи попаднах на темата и бях като парцал до 3 часа през ноща, само за бебето мисля...толкова сълзи излях, молих се, ...утре майка ми ще го направи в църква защото е важно в деня на операцията да има молитви! Това съм избрала като помощ за тях, НЯМАМ СИЛИ ДА ОТИДА ДАГИ ВИДЯ, ЩЕ УМРА ОТ ПЛАЧ АКО ГО НАПРАВЯ...което само ще влоши нещата...

Надявам се да продължите да пишете по темата , за да разбера какво е развитието...

# 625
  • Мнения: 258
Момичета, здравейте, в склада се събраха доста неща за   сортиране и подреждане. Предлагам в четвъртък преди обяд да се опитаме да подредиме. Какво ще кажете?
 Въпреки тъжните неща около нас ви пожелавам повече усмивки в този слънчев есенен ден !!!

# 626
  • Мнения: 2 584
Овне с удоволствие ще помогна в сортирването но  не може ли понеделник или вторник, сряда и четвъртак съм на работа

# 627
  • Мнения: 286
МЕРЕЛИН, аз направо онемях. Аз пуснах темата след като тя ми се обади, че са настанени в Пирогов и ходих да ги видя. Мъжът ми едва не припадна, а аз как издържах не знам. Тя ми поиска хавлия и нощница. Запознахме се когато беше в Майчин дом и роди бебето, бяхме легло до легло. Оттогава знам, че нямат пари, давала съм й за храна. Много се сближихме, но покрай моята бременност се залисах и дълго не бяхме се чували. Сега просто ме втрещи с това, което ми разказа. Тя изглежда ужасно и наистина страда. Аз й варвам, т.е. вярвах. Сега като чета това се обърках ... наистина ли е оставила бебето Cry Не може да бъде, тя толкова страдаше и се надяваше, че ще се оправи. Нищо не разбирам вече. Но няма да забравя, че държах това малко телце, няма да забравя очичките му, малките надупчени ръчички. Не знам кой е виновен, а и да се знае какъв е смисълът вече ....

# 628
  • Мнения: 286
Говорих с майката. Ето какво казва тя: след раждането е имала право да остане в Майчин дом няколко дена, след това е трябвало да плаща престой. Затова си е заминала. Бебето е останало без нея, никой нищо не я е питал, не й се е обаждал. Бебето е било преместено някъде, тя не знае къде. След това е било в Перник. Аз лично звънях на Д-р Райчева и Д-р Атанасова да питам за това бебе след като тя си замина, но никой нищо не ми казваше. Чакали мнение на неврохирурзите. Тя не го е оставяла, искали са пари от нея които е нямала. Живее някъде до Велинград, не може непрекъснато да пътува...Това по телефона, като я видя ще разговарям с нея за повече неща.

# 629
  • Мнения: 258
4arlin, БЛАГОДАРИМ за изчерпателното инфо  bouquet Аз и мама също ще участваме с пари/30лв./;аз също мисля, че не са толкова много Money Как ще стигнат до теб или въобще каква е организацията? Thinking
Цитат
Майче, предлагам да ги дадеш на Криси,нали ще се видите тези дни ако не се лъжа newsm78 и тя после на мен, а аз често съм в Св.Параскева, направо ще ги дам за първият месец. По принцип няма организация за парите, защото това беше резервен вариант, но ние тук все си ги мислим дечицата и се тревожим,след като имаме желание да ги заделим все пак Heart Eyes
4arlin, нещо -  нищо не направихме с парите за дечицата, ако имаш лична сметка  прати я моляте на лични, ще ти преведеме  парички с Мая ти ще  ги ползваш по предназначение. Мисля,че това е най бързия начин.

Общи условия

Активация на акаунт