РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти

  • 300 579
  • 467
  •   1
Отговори
# 165
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Запис

# 166
  • Мнения: 2 755
Направих кашкавалчета по рецептата на Хепи, но попиха доста мазнина при пърженето, въпреки че фритюрника беше загрял добре. Като изстинаха малко  от тях може да се цеди олио.  Къде е проблема?

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 686
    Cathie здрасти! Не знам защо ти се рони пицата. Моята не я правя в машина за хляб. На ръце си правя всичко и до сега не ми се е ронила нито веднъж. Ям я както си я ям във ВЕРДИ с вилица и нож, само дето моята я правя в цяла тава. Маята която слагам е на кубчета. Да не би проблема да е в брашното или в твърдостта на тестото?!  ooooh! До сега нито при мен, нито при някого от моите познати от които съм я взела /рецептата/ са ставали издънки.  Не знам какво да те посъветвам!  newsm78

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 686
 Hug
Тези дни съм се навила и аз да правя пицата. Както и готвено на САЧ. Да видим какво ще стане. Само че аз на пицата и слагам каквото си искам или си имам в хладилника /малко от тип "изпразни хладилник"/.
        Хареса ми това с пресните гъби в пицата, които я правели по-сочна. В предвид това, че се пече само 10 мин. гъбите абсолютно сурови ли се слагат отгоре????? Сигурно - да! Така или иначе ще я правя с гъби от консерва, шунка, кисели краставички, чорбаджийски чушки от консерва, топено сирене и много кашкавал, както и чубрица и риган. А за заливка майонеза и кетчуп.
         Само блата ще си направя като на пицарията. От там нататък знам какво да си сложа.  Laughing Grinning Wink

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 09:51 от sylya

# 169
  • Мнения: 784
И аз направих пицата - стана много сполучлива. Замесих с машината за хляб. Действително тестото не е като типичното тесто за пица, а малко по-хрупкаво. Но така пък е по-подходящо и лесно за ядене от малки деца. Иначе съвсем спокойно се режеше с ножа.
За втората доза пица обаче тестото беше порядъчно втасало, но блатът пак се получи много вкусен, само малко по-пухкав!

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 15:14 от ЕДЕЛВАЙС

# 170
  • Мнения: 153
Здравейте, аз ще се включа с една салата. Редовно ходим в едно квартално заведение и попаднахме на нея.

4 - 5 домата
200 гр. кашкавал
орехи - около 1 кафена чашка изчистени и счукани на ситно
100 мл. зехтин или олио
1/2 пакетче босилек

Нарязаните домати, настъргания кашкавал и приготвените орехи се слагат в една салатиера. Аз лично си правя соса половин час преди да приготвя салатата, като смесвам мазнината с босилека в една чаша. Изсипвам соса точно преди сервиране при другите продукти. Сол само при желание и нужда /според мен си зависи от солеността на кашкавала/.
Давам примерни количества на продуктите, защото аз приготвям салатата за повече хора.

Надявам се да ви допадне. Rolling Eyes

# 171
  • Мнения: 18
Здравейте мами. И аз по повод тестото за пици "Верди"... Тъй като не мога да меся, за тесто за пици досега съм ползвала купата за месене на TUPPERWARE но в нея стават доста пухкави - как мислите дали това тесто ще стане в такава купа? Нека някой който има опит да сподели. Пък ако не- ще се уча да меся...като гледам ваште резултати явно си стува  : )))

# 172
  • София
  • Мнения: 472
ПИЦА от пицария "ВЕРДИ"


оригинална ресторантска рецепта


500 гр. брашно
20 гр. мая - 1/2 кубче
1 ч.ч. прясно мляко
2 яйца
8 с.л. олио

Замесва се тесто /маята се разтваря в хладкото млякото + много малка щипка захар, яйцата се разбиват и всичко се омесва до меко тесто/. Откъсва се топка колкото юмрук, ръцете се намазват с олио, разтегля се до някъде, поставя се в намазнена тава и се раздърпва до краищата. Пицата се намазва с доматен сок, после кашкавал и после всичко останало. Пече се на силна фурна 250-300'С за 10 мин.

 Не е нужно да втасва, нито да се разточва. Количеството става горе долу за 2 тави.


"Парадизо"

кашкавал, дом.сос, шунка, пушено пиле, пушено сирене, царевица, чеснов сос, маслини, магданоз, риган


"Бягащо пиле"

кашкавал, дом.сос, пушено пиле, гъби, царевица, риган


"Вегетариана"

кашкавал, дом.сос, гъби, царевица, чушки, маслини, грах, магданоз, риган


"Калцоне"

кашкавал, дом.сос, шунка, пушено сирене, гъби, чорбаджийски чушки, чеснов сос, магданоз, риган


Лично съм изпробвала рецептата и е страхотнаааа..., 1:1 като в тези елитни пицарии "Верди". Тя е взета от там. Само продуктите са по желание. Успех на тези , които ще предпочетат да си я направят в къщи!!!


Правих я - страшно лесно за правене, но си трябва и малко сол. Иначе вече това ще е тестото за пица в къщи. БЛАГОДАРЯ!

# 173
  • Мнения: 4 202
А някой да знае как се прави зеленият сос за "Салата с топли пилешки филенца" на Уго, а също и филенцата в каква ли марина ги държат?
Предполагам, че е някакъв вид песто, но все пак ако сте дочули нещо...

# 174
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 691
Аз пък търся рецептата за гъстата леща с подправки от индиския ресторант срещу х-л Хемус.  Също така, от няколко години безуспешно издирвам рецептата на една китаЙска туршия с люто-кисело-сладко зеле, правят я във всеки китаЙски ресторант. Ако някоЙ има идея, моля да сподели.

аз имам една рецепта за китайска салата от зеле.
нямам спомени какво сервират в китайските ресторанти.
може да пробваш моята рецепта:

Зелева салата по Сечуански

1 кг. китайско зеле или обикновено   
няколко чили чушки    
1 с.л. настърган пресен джинджифил    
1/2 с.л. червен сечуански пипер   
1 с.л. сол , или на вкус   
5 с.л. захар   
5 с.л. оризов оцет   
5 с.л. сусамено олио

Зелето се реже натънки ивички, претрива се със сол и се оставя около 4 часа да почине.
след това зелето се изтисква и се маха водата, която е пуснало. добавят се тънко нарязаните чушлета и настъргания джинджифил.
в тиган се загрява сусзменото олио и се запърват зърната пипер, докато запончат да миришат. добавя се захарта и оцетът и се бърка докато се разтопи захарта. изсипва се върху зелето, разбърква се и пак се чака около 4 часа да се смесят ароматите.
салатата издържа в хладилник...


П.П. лещата да не е Дал? май имаше рецепта за такава леща в готварската книга

Много, много благодаря!   bouquet Мисля, че китаЙското зеле е точно това.
Не мога да открия рецептата за лещата още, но продължавам да търся Wink

# 175
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 691
Аз пък търся рецептата за гъстата леща с подправки от индиския ресторант срещу х-л Хемус.  Също така, от няколко години безуспешно издирвам рецептата на една китаЙска туршия с люто-кисело-сладко зеле, правят я във всеки китаЙски ресторант. Ако някоЙ има идея, моля да сподели.

аз имам една рецепта за китайска салата от зеле.
нямам спомени какво сервират в китайските ресторанти.
може да пробваш моята рецепта:

Зелева салата по Сечуански

1 кг. китайско зеле или обикновено   
няколко чили чушки    
1 с.л. настърган пресен джинджифил    
1/2 с.л. червен сечуански пипер   
1 с.л. сол , или на вкус   
5 с.л. захар   
5 с.л. оризов оцет   
5 с.л. сусамено олио

Зелето се реже натънки ивички, претрива се със сол и се оставя около 4 часа да почине.
след това зелето се изтисква и се маха водата, която е пуснало. добавят се тънко нарязаните чушлета и настъргания джинджифил.
в тиган се загрява сусзменото олио и се запърват зърната пипер, докато запончат да миришат. добавя се захарта и оцетът и се бърка докато се разтопи захарта. изсипва се върху зелето, разбърква се и пак се чака около 4 часа да се смесят ароматите.
салатата издържа в хладилник...


П.П. лещата да не е Дал? май имаше рецепта за такава леща в готварската книга
Благодаря много   bouquet В това зеле, което аз съм опитвала се слагат и малко моркови нарязани на иглички, но ще направя салатата да видим какво ще излезе Simple Smile Много наподобява това, което търся.
Рецептата на лещата не мога да я открия все още.

# 176
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Рецептата на лещата не мога да я открия все още.

виж сега, аз имам рецепта за индийска леща. но половината подправки едва ли ще ги намериш.
отделно смятам, че няма една-единствена рецепта за тази леща...има много и те се различава в някакви детайли.
ако искаш ще ти напиша една рецепта, подправките в която са достъпни на българския пазар.

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 686


Момичета гледах предаването на Иван Зведев по GTV и там той показа как се правят картофите Соте в ресторантите. Вчера пробвах за вечеря и страшно много ми харесаха. Ето рецептата за желаещите да опитат.


КАРТОФИ  СОТЕ

1 кг. картофи
100 г. масло
сол
1 ч.л. вегета
копър на вкус

Картофите се сваряват добре, но БЕЗ да се преваряват. Обелват се, нарязват се като за картофена салата и се запържват, но не в олио, а в 100 г. масло, може и повече. Като се позапържат се добавя солта, вегетата и копърът на вкус. Разбъркват се и се маха от огъня.


# 178
  • Мнения: 3 360
sylya ,в допълнение на твоята рецепта...Ако се използва пикантина/пикантни подправки/и галета и в тях да се овалят и изпържат вече сварените картофи,също става чудесно-хрупкави и леко пикантни!Идеални за биричка  cheers

# 179
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 691

Рецептата на лещата не мога да я открия все още.

виж сега, аз имам рецепта за индийска леща. но половината подправки едва ли ще ги намериш.
отделно смятам, че няма една-единствена рецепта за тази леща...има много и те се различава в някакви детайли.
ако искаш ще ти напиша една рецепта, подправките в която са достъпни на българския пазар.
ДаваЙ   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт