РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти

  • 300 631
  • 467
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 063
Защо ми се струва,че на видеото смесват много повече неща  Thinking
Първо прави един крем, после го смеси с друг...или нещо не съм разбрала... newsm78

# 256
  • Мнения: 1 283
В Била си купих такъв крем  в кутия със пакетче ягодова заливка.Добавя се 250 гр.мляко и 250 гр.течна сметана и в хладилника за 2 часа.Крема става страхотен,само заливката му е малко,но аз сложих топинг ягоди.Вътре си има желатин. Немски е на RUF.Дано съм ви помогнала Grinning

# 257
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Не,не сме объркали... Peace
Крема /по точно тортата/в Хепи, във менюто се казва ПАНАКЕЙК.Може и това да е което казваш,но да са го кръстили панакейк,понеже не го правят като на снимките по долу,а наподобява чийзкек,основата му е бисквити смлени с масло и отгоре крема...та затова си мисля,че са го кръстили панакейк заради бисквитената основа,но знам ли??? newsm78

# 258
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Пак се включвам,то тоз крем стана исторически ooooh!
Аз ли съм тъпа,но не разбирам нищо от клипа и рецептата....3 пъти го гледах и сравнявах с рецептата,но не ми се връзва,пък и не знам енглиш и съвсем ми е мътно.Виждам,че в тенджерата на жената има предполагам сметана,после тя слага разбита  на сняг като че ли пак сметана,после разбрах желатин,и въобще не ми е ясно кое какво е Sick,ако е по тази рецепта писана тук,то на клипа има или мляко ,или някаква готварска сметана,но съм сигурна,че има един продукт повече от рецептата
ако някой се наема ,моля нека обясни кое какво е стъпка по стъпка ,от клипа:pray:

# 259
  • Мнения: 1 063
Същото питах и аз на предната страница... Thinking

# 260
  • Мнения: 4 435
Тази вечер направих пилето ''Беарнез'' на Мариета.Стана невероятно.Благодаря ти   bouquet

# 261
  • Мнения: 325
Някой да знае как се правят червената и зелената маринати за пържоли в Била?

# 262
  • Мнения: 1 117
За крема Панакота, че и аз много го обичам, а тази видео рецепта изглежда обещаващо, ето какво преведох аз:
Прави се на два етапа.
1. стартов  Grinning етап - съставки:
- 1 шушулка ванилия
- 1 чаша течна сметана за разбиване
- 1/4 ч. л. сол
- 1/2 чаша пудра захар
- 2 и 1/2 ч. л. (1пак) желатин на прах
- 1/8 чаша мляко
 
Сега - шушулки ванилия в БГ се намират колкото диамантите на ДеБеерс, така че - знаете си.
Пропускам тази част. Слагаме сметаната със солта и захарта в малък съд, разбъркваме и кипваме на слаб огън.
Желатинът се смесва с млякото, и се оставя да набъбне.
Щом сметаната кипне, махаме от огъня, тук тя вади шушулката, а ние можем да си сложим нашата си ванилия.
Добавяме желатина, нежно го разбъркваме да се разтопи, изливаме сместа в голяма стъклена купа и оставяме да изстине до стайна темп., като разбъркваме от време на време.

2 етап - финал
съставки:
- 3/4чаша кисела сметана (заквасена ще рече)
- 1/2 чаша течна сметана
Когато първият ни крем е изстинал, продължаваме с финала: Разбиваме заквасената сметана в отделен съд, колкото да стане гладка. Разбиваме течната сметана в друг съд до твърди връхчета. Смесваме двете сметани - виждате как се прави.
Сега разбъркваме отново първата желатинова смес, за да сме сигурни, че е напълно гладка. Смесваме двете неща - първо слагаме малко от суровата сметана в желат. смес, нежно бъркаме, после и остатъка, пак нежно объркваме - готово. Разливаме в купички, чашки, охлаждаме ок. 2 часа в хладилника.
Частта за компота си я спестих, щото всички сме варили компот, пък и може и без компот Mr. Green

Така. Аз си мисля да я пробвам тая панакота в събота - неделя...
Но имам един друг въпрос - в Гърция на няколко места ядохме нещо, което силно напомня на панакота, но отгоре му имаше кафяв карамелен слой, сякаш на принципа на крем-карамела. А сега де? Някой да знае?

# 263
  • Мнения: 1 063
Благодаря Lois  Hug  chef  bouquet

# 264
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Но имам един друг въпрос - в Гърция на няколко места ядохме нещо, което силно напомня на панакота, но отгоре му имаше кафяв карамелен слой, сякаш на принципа на крем-карамела. А сега де? Някой да знае?

крем брюле?

# 265
  • Мнения: 1 117
Мммммнне, крем брюле знам как изглежда, или поне как трябва да изглежда Mr. Green, това което ми сервираха беше правено очевидно в тава, нарязано на правоъгълни парчета, стоеше си стегнато, карамела му беше отгоре, но очевидно при приготовлението е бил отдолу, а при сервиране е обърнат. Чакай да видя някоя снимчица не съм ли щракнала...пуу, всички други чинии, ама не и десерта. Нищо, другия път.
ето намерих нещо подобно

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 08:59 от Lois

# 266
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мммммнне, крем брюле знам как изглежда, или поне как трябва да изглежда Mr. Green, това което ми сервираха беше правено очевидно в тава, нарязано на правоъгълни парчета, стоеше си стегнато, карамела му беше отгоре, но очевидно при приготовлението е бил отдолу, а при сервиране е обърнат. Чакай да видя някоя снимчица не съм ли щракнала...пуу, всички други чинии, ама не и десерта. Нищо, другия път.
ето намерих нещо подобно


скоро имаше една рецепта за турски сладкиш, който бил разпрстранен в Гърция - казан деби.
с оризово брашно.
да не е това?
пусни на търсачката...

# 267
  • Мнения: 1 117
намерих рецепта, точно на панакота с карамел, но довечера ще я пусна, че сега трябва да излизам Grinning
пък всъщност може и да я направя, и тогава да докладвам Mr. Green

# 268
  • Пловдив
  • Мнения: 686
        Момичета вижте! Рецептата за крема панакотта я бях превела от испански, а видеото го намерих в английска страница. За това може да има разминаване, но аз не разбирам много английски. Пуснах видеото само за да се ориентира, който иска да го прави и разбира английски, освен това рецепти много....  Laughing
        Що се отнася до "ПАНАКЕЙКА" сигурно е кръстен така заради факта: ПАНА-от панакотта и кейк-заради бисквитите в неговата основа. Поне така подразбрах от вас. Абе ще го издокараме най-накрая  Wink  Wink  Wink.

# 269
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Lois,ух как тъ обичам..... Hugмного мерси за превода  bouquet
вече усещам вкуса на кейка.Мисля,че точно това е рецептата,която предлагат в хепи.Знаех си аз ,че не е само сладкарска сметана ,а има и нещо друго там вътре WinkАз затова като правих импровизацията в нас,сложих и 2с.л.кис.мляко,понеже нямах сметана заквасена,ама и да имах то се слага и прясно мляко,така ,че пак нямаше да открия Америка hahaha
sylya,как няма да го докараме бе мила,то вече сме на път,но в неделя ще го направя и ще кажа,дали е точно това което трябва,че днес имам работа/ домашна,ах как я мразя #Cussing out/,утре съм във Варна/тъкмо ще хапна пак панакейк,че като правя в неделя вкуса ми да е пресен-пресен hahaha/и неделя запрятам ръкави,и ще докладвам  за резултата:mrgreen:

Общи условия

Активация на акаунт