Какви салати приготвяте

  • 26 121
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 157
Аз обичам и майонезените, ама сега е малко топличко за такива салати. Например - кус-кус, с кисели краставички и майонеза. И сол и черен пипер на вкус.

# 31
  • Мнения: 2 804
Поредната салата дето ми дойде да направя днес :
Червено цвекло на кубчета
морков рендосан на по-едро
царевица
сол
лимонов сок
зехтин

# 32
  • Мнения: 1 352
Аз много обичам зелева, но вътре освен зелето и морковите слагам нарязана на дребно червена чушка и сладка царевица от консерва. Подправям със сол, лимонов сок или оцет и зехтин. Става страхотна лека салатка и върви на всичко.

# 33
  • Мнения: 4 370
любимата ми в момента е домат , краставица, пипер , чушка, магданоз, маслини и сирене

но си извадих няколко от по горе споменатите да ги пробвам

# 34
  • Мнения: 1 455
Аз много обичам салата от печени чушки, печени тиквички, сварено червено цвекло, краставица, маслини, сирене, лук, сварен белтък (не обичам жълтък  Sick) зехтин, оцет и малко сол. Разбърквам и е готово!

# 35
  • София
  • Мнения: 1 511
Тази вечер направих обикновена салата от зеле,много магданоз и моркови,но я полях с дресинг от майонеза,кисело мляко,чесън и кетчуп.
Не бях сигурна дали ще е добре на вкус,защото за първи път пробвах тази комбинация... Confused
Но всички я харесаха и съм много доволна. Grinning

# 36
  • Мнения: 1 353
 Най-често просто доматена, но от време на време разнообразяваме като сложа печена чушка и рендосам сирене.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 511
Салатата за довечера ще е:
 1 консерва риба тон;
 3 - 4 кисели краставички,нарязани на кубчета;
 1/2 консерва царевица;
       магданоз;
 1 майонеза (или колкото е необходимо за да се разбъркат съставките).

 Всичко се разбърква добре,върви с ракия,но и с вино  Wink

# 38
  • Мнения: 156
Най-често шопска. Имам си една любима - пиле, кисели краставички, кашкавал, майонеза. Другата е домати, краставици, пиперки, лук, гъби, кашкавал и шунка. Всичко се нарязва на кубчета и се поръсва със сирене Дунавия. bowuu

# 39
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Хитът ни това лято: купувам от натрошеното сирене, намачквам го с вилица, добавям малко кисело мляко, настъргвам краставица, слагам орехи, чесън и зехтин - супер е.

# 40
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Най-обичам печени чушки, обелени и нарязани, няколко яйца (според вкуса) и сирене. Всичко това залято със кисело мляко, смесено с майонеза и чесън. И още една: Царевица от консерва, варени яйца, печени червени чушки, нещо пушено (филе, шунка), малко лук и майонеза. Ммммм, обожавам ги тези двете салатки.

# 41
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
домати нарязани на кръгчета - нареждат се на дъното на голяма чиния.
Отгоре една консерва риба тон в растително масло но отцедена
лук - за предпочитане пресен, ако не червен нарязан на кръгчета
после настргваш отгоре синьо сирене
заливаш с майонеза - за да не е мнго тежка може в майонезата 1 с.л. кис. млеко
и най отгоре много магданоз

Последна редакция: пн, 11 сеп 2006, 00:00 от avana

# 42
  • Мнения: 5 299
От няколко дена ми се е дояла Снежанка и Руска салата, та си купувам от тях.

# 43
  • Мнения: 408
Една приятелка приготвя домати с варени яйца и заливка от майонеза с кис.мляко, чесън и черен пипер. А в едно заведение в Созопол много ми хареса: варени картофи, домати, кашкавал на кубчета, орехи, залята пак майонеза и кис.мляко.

# 44
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Салата:

сладка царевица от консерва
една консерва риба тон
домати, нарязани на кубчета (ако не ви мързи, можете да ги обелите)
варен ориз
1-2 ситно нарязани варени яйца
Всичко се разбърква със сол, черен пипер, олио/ зехтин

bon appetite   chef

Общи условия

Активация на акаунт