Почти сме в списака на децата с...астма:(

  • 4 067
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 531
Да и нашата докторка е против теста за алергии за Мария.Притеснява се че тя и без това прави доста тежки уртикарии, и АД и теста само може да провокира нови проблеми.

# 31
  • Мнения: 872
Дъщеря ми също е с диагноза асма.От девет месеца сме на флексотид.От два месеца и сингулер.Д-р Райчева и педиатърката казаха,че флексотида не се спира изведнъж,а постепенно  се намалява дозата му.Вентолина също не се  спирал изведнъж,а 2-3 дни се пие по половин доза .Но това ми го каза едва днес.До сега не съм го знала.А колко пъти сме пили вентолин ...

# 32
  • София
  • Мнения: 7 242
Преди две години същото се случи с дъщеря ми - лежа няколко дни в белодробната, на инхалации, наплашиха ни много. При приемането /аз бях в командировка/ са казли, че за малко са щели "да я изпуснат". Не беше имала пристъп преди това, нито слава Богу е имала от тогава.

# 33
  • на път
  • Мнения: 2 804
Здравейте. И нашето момче е в тази група. На 2 годинки и 6 месеца е. Неговата е на алергична основа, като имаше алергия към почти всичко за което може да се сетите. До 1 годинка и 7 месеца беше на много строга диета /и пак се обриваше/ и на поддържащи лекарства /кетотифен и флексотид/. Тогава отидохме в детската педиатрия при доцент Маринова /алерголог/. Тя спря кетотифена и направи схема за захранване. Сега детенце яде всичко в градината /ходи на детско заведение от месец април, като съм благодарна на персонала, че много строго се съобразяваха с хранителния му режим/. Вече яде всичко освен шоколад, ядки, мед и горски плодове. Като мине зимата спираме постепенно и инхалациите. Тя ни каза тогава, че прогнозите за отшумяване на болестта при момчетата са много добри - при 50% болестта изчезва в пубертета, при другите преминава в много лека фаза, а при 3% остава.
Кураж мами и поздрави!!!!

# 34
и ние сме в този списък.сега е на 11 месеца.от 4 месеца сме по лекари.отначало само на антибиотици.после в болницата с бронхеолит-10 дни.след 7 дни в интензивното с пневмония,остра дихателна недостатъчност,кашлица,хрема,задушаване.и това всичко без да му е спирано предишното лечение.4 дни беше на кислород,системи,инхалации,аспирации и куп инжекции.изписаха ни и сега след 20 дни отново сме с бронхит и начален стадий на пневмония,но този път го лекуваме в къщи.викаме сестра да му бие инжекции купихме си и инхалатор.и той сигурно има астма вече.докторката ни също е мн.добър специалист и сме мн.доволни от нея,защото прави всичко за него,но е доста проблемно дете.Единственото за което се молим е Господ да е с нас да ни помогне и да ни даде сили да се справим

Общи условия

Активация на акаунт