ДНЕС Е ТЬЖЕН ДЕН ЗА ВАРНА

  • 9 632
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 259
ВЧЕРА ВЬВ ВАРНА ПОЧИНА ЖАСМИНА БРЕМЕННА  В 8 МЕСЕЦ.НЕКА ВСИЧКИ ПРЕКЛОНИМ ГЛАВА ДНЕС В НЕЙНА ПАМЕТ. Cry Cry Cry

    Май отново се касае за лекарска грешка Whistling #2gunfire

Последна редакция: ср, 13 сеп 2006, 10:04 от valikir

# 1
  • Мнения: 1 564
 Praynig Praynig Praynig
Мир на праха и.

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Тръпки ме побиха като го чух снощи по новините. Какво ли е преживяла милата...   Cry

# 3
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Нека почива в мир. PraynigМного ми е мъчно Cry

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Мир на праха и! Praynig

# 5
  • Мнения: 282
Нека почива в мир Cry Praynig Cry

# 6
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Нека почива в мир, тя и малкото ангелче!  Praynig

# 7
  • Мнения: 2 584
нямам думи,нека почива в мир Praynig  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 8
  • Мнения: 1 425
Нека почива в мир Praynig newsm45
Това е голяма трагедия.Преди два дни почина при раждане детенцето на моята най-добра приятелка.За него също ще се моля да почива в мир ,а на нея ще и трябват много смелост за да го преживее. Praynig Cry

# 9
  • Мнения: 27
Нека почива в мир! Praynig

# 10
  • Мнения: 240
Ще се помоля за нея и детенцето и.Нека почиват в мир.
И дано ако има виновни лекари си понесат заслуженото.

# 11
# 12
  • Мнения: 1 080
 Flowers RoseТъжно е  че  това се  случва  по  този  начин  в  21 -ви век .

# 13
  • Мнения: 2 259
ПРОСТО ДО КОЛКОТО РАЗБРАХ ТОКУ ЩО,ДОКТОРА С"УГОВОРКАТА" НЕ СЕ Е ЯВИЛ ПРИ ПРОБЛЕМА.А ДРУГ ДА МУ "ВЗЕМЕ ПАЦИЕНТА"НЕВАРВИ.РАЗБРАХ И ДРУГО,МОМИЧЕТО СЕ Е МОЛИЛО И МЬЖА И ЗА СЕКЦИО 2 ДНИ И ПАРИ ....КАКВИ СА ТЕЗИ "ЛЕКАРИ В АГ" БЕ?ТУЙ ХОРА ЛИ СА?

# 14
  • Мнения: 1 517
Боже, тръпки ме побиха!!!
Мир на праха и, и на малкото бебче ...
И много, много сили на таткото...как ли се чувства той  Cry

# 15
  • Мнения: 1 425
ПРОСТО ДО КОЛКОТО РАЗБРАХ ТОКУ ЩО,ДОКТОРА С"УГОВОРКАТА" НЕ СЕ Е ЯВИЛ ПРИ ПРОБЛЕМА.А ДРУГ ДА МУ "ВЗЕМЕ ПАЦИЕНТА"НЕВАРВИ.РАЗБРАХ И ДРУГО,МОМИЧЕТО СЕ Е МОЛИЛО И МЬЖА И ЗА СЕКЦИО 2 ДНИ И ПАРИ ....КАКВИ СА ТЕЗИ "ЛЕКАРИ В АГ" БЕ?ТУЙ ХОРА ЛИ СА?
Незнам какви са тези лекари ,моля се да не случва повече на никого. Praynig Praynig PraynigНа приятелката ми детето също почина в АГ преди няколко дни точно защото не са и направили на време секциото.Просто не мога да повярвам че това се случва във век на модерни технолотии.  Close

# 16
  • София
  • Мнения: 4 397
Мир на праха и  Flowers Rose Flowers Rose

# 17
  • Мнения: 1 866
Не знаех за случая. Ужасена съм! Мир на праха им!  Praynig

А много майки отиват да раждат в АГ-то защото там уж било най-добре оборудвано и с най-много специалисти! Не знам вече какво да кажа!!!

# 18
  • София
  • Мнения: 7 043
Бог да ги прости. Praynig

# 19
  • Мнения: 533
Мир на праха и  Praynig
Вчера четох статията по темата, бях потресена, в почивните дни никой не и е обърнал внимание, нечовешко е!

# 20
  • Мнения: 2 000
Нека почиват в мир  Cry

# 21
  • Мнения: 409
Flowers RoseТъжно е  че  това се  случва  по  този  начин  в  21 -ви век .
НЕКА ПОЧИВАТ В МИР. Cry

# 22
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
 Cry
Нека почиват в мир!!!
Многе често обаче ми се струват тези лекарски грешки във Варна newsm78
Май трябва да им се обърне специално внимани на специалистите там!

# 23
# 24
  • Мнения: 2 159
Нека почиват в мир! Flowers Rose
много зачестиха тези лекарски грешки и то не само във Варна! Трябва да им се дава повече гласност, защото лекарите се чувстват недосегаеми, нали знаете няма осъден лекар #2gunfire

# 25
  • Мнения: 1 134
Бог да я прости! Praynig

И дано наистина се вземат мерки...:
http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?p=127640

# 26
  • Мнения: 329
Нека почиват в мир и дава ма и мама и бебе.А господ си знае работата всичко се връща , особено на такива некадърници. Sad Cry Cry

# 27
  • Мнения: 959
Мир на праха им.

# 28
  • София
  • Мнения: 11 712
Бог да я прости!

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 353
Мир на праха им  Praynig

# 30
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Сутринта разбрах за случката,даваха  майката на починалото момиче по НТВ,много тъжно.....

# 31
  • Мнения: 3 760
Бог да ги прости!!!!
Дано семейството й ги преследва докрай!

# 32
  • Мнения: 518
Мир на праха им!!! Praynig
Но съм потресена от лекарското бездействие! Толкова ли малко струва вече човешкия живот #Cussing out

# 33
  • Мнения: 10 620
Много ми е мъчно. И най-жалкото е, че на тези лекари нищо няма да се случи. Като юрист не бива да казвам такива неща, но .... аз бих прибегнала до саморазправа. Мир на праха им и дано Господ прати възмездие, защото държавата няма да го направи!

# 34
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
 Cry Мир на праха и. Съболезнования на съпругът и всички близки.  Praynig

# 35
  • Мнения: 338
Ужасно тъжно,просто нямам думи Weary Flowers Rose Flowers Rose

# 36
  • Варна
  • Мнения: 567
Ужасно се почувствах и снощи, като чух новините и сега като четох писмото на брат й.
 
Но за мен "мир на праха им" не е достатъчно. Вярно е, че нищо не може ги върне. Но трябва да се търси справедливост и възмездие, за да няма и други такива случаи, за да се затегне контрола върху лекарите, за да не умират  хора от лекарска небрежност!!!

Кураж на близките. Hug

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Cry CryМир на праха им......Немога да си представя как се чувства бащата в този момент аи всички бизки...

# 38
  • Мнения: 23
Мир на праха им!Нека почиват в мир Cry

# 39
  • Мнения: 489
В нашата държава ве4е вси4ко е възможно, но докога обществото ни ще търпи и ще се примирява с това. Трябва да се потърси наказателна отговорност на виновните и най- после да има наказани. За съжаление това не е първия слу4ай на лекарска небрежност. Докога?!! Мир на праха им...

# 40
  • Мнения: 502
   Бог да ги прости и много молитви за близките им да се справят в този ужасно труден момент.
ТОВА НЕ СА ЛЕКАРИ,ТОВА СА ИЗРОДИ,на които трябва да им се забрани да практикуват и да бъдат осъдени ЕФЕКТИВНО.Лекарската небрежност е подсъдна и всеки един от нас ТРЯБВА да си потърси правата по съдебен път,когато има основание за това.Вярно,че нищо няма да върне дъщерята на родителите и жената на мъжа/не ми се мисли въобще за горкият човечец/ и бебчето също,но поне да си знаят всички доктори и  "светила",че ако не си вършат съвесно работата-ЩЕ ИМА ПОСЛЕДСТВИЯ.
   

# 41
  • гр. Карнобат
  • Мнения: 175
Поклон пред светлата им памет!
Потресена съм, че може да се случи такова нещо когато медицината толкова е напреднала.
Искренни съболезнования на близките й!
Да се потърси отговорност за немърливостта на лекарите.

# 42
  • Мнения: 663
Написаното от брат й ме разплака, сега за близките й ще е много трудно, дано намерят възмездие.

# 43
Преди два дена детето ми ме попита умират ли майки при раждане и аз и отговорих, че медицината е много напреднала и това не може да се случи. Бясна съм защото изглежда съм излъгала. Не мога да разбера как в 21век е възможно такова нещо. Тези лекари май са забравили, че когато са си вземали дипломите са полагали Хипократова клетва.Страхувам се,че това безхаберие може да продължи.Дано има възмездие за почерненото семейство. #2gunfire #2gunfire Мило семейство поднасям Ви съболезнованията си. Кураж. Бог да ги прости.

# 44
  • Мнения: 1 671
Потресена съм до дъното на душата си!
Боже, как е възможна такава безотговорност? Ама дано на лекарите, допуснали това, им се случи нещо подобно, тогава само ще има възмездие! Не съм отмъстителен човек, но когато някой с лека ръка е зачеркнал бъдещето на млада жена и нейното неродено още бебе, и когато си е позволил да почерни завинаги дните на семейството й, моралните ми устои не издържат!

Съд е малко за такива лекари, линч за тях!

Моите най-дълбоки и искрени съболезнования за семейството на Жасмина!

# 45
  • Мнения: 208
Потресена съм от случилото се. Дано виновниците си получат заслуженото. Ала докога ще продължава това безхаберие в нашето здравеопазване ?!

Бог да прости Жасмина и детето.

Поднасям съболезнованията си на близките й.

# 46
 Cry Съболезнования за семейството на Жасмина.....Бог да прости нея и малкото човече...Трябва ако има виновни да бъдат наказани.Уважавам лекарите,но това,което са допуснали е недопустимо!!! Close Кой е личният й лекар, някой знае ли? И аз съм от Варна и съм възмутена от това,което се случи с милото момиче....нека да направим така,че да няма повече такива нелепи грешки  Sad .....
Поклон пред паметта й !!! smile3518

# 47
  • Мнения: 311
Господи, пази всички майчета и неродените им бебчовци!
Срам ме е, че живея в държава, която допуска да умират майки и деца в родилно отделение!

# 48
  • Мнения: 822
Най-искрени съболезнования към семейството на Жасмина!

Момичета,виждам че има и юристи сред вас...Как би се отразила в случая една подписка от наша страна?Дори и да не се отрази на самото следствие,защо да не опитаме?С искане да има наказани,конкретно за този случай.Пределно ми е ясно,че може да го отнесе лекар,който има най-малка вина в случая.Но виновна ли е Жасмина или детето й,или всички други момичета,които си отиват по този животински начин?Мисля,че е важно да се тръби по случая и той да не се забравя,колкото и време да отнеме това. Peace

# 49
# 50
  • Мнения: 2 259
АЗ СЬМ ТАЗИ КОЯТО ПУСНА ТОВА СЬОБЩЕНИЕ И СЬМ СЬГЛАСНА С ТЕБ,ЧЕ ТРЯБВА ДА ИМА НАКАЗАНИ ЛЕКАРИ.ВЯРНО Е И ТОВА ,ЧЕ И ТЕ СА ХОРА И ГРЕШАТ,НО Е ВЯРНО И ТОВА,ЧЕ И ТОЧНО ТОЗИ СЛУЧАЙ Е ПОВЕЧЕ ОТ ГРЕШКА.ТОВА Е МНОГО ГОЛЯМА ГРЕШКА СЬС ЗАГУБА НА ЕДНО НЕРОДЕНО МАЛКО ЧОВЕЧЕ И ЕДНА МЛАДА УМНА И ДОБРА АДВОКАТКА.АПЕЛИРАМ КЬМ ВСИЧКИ АДВОКАТИ,КАЖЕТЕ НА ВСИЧКИ КОИТО ПОЗНАВАТЕ,И ТЕ ДА СЕ ЗАЕМАТ ПО ТОЗИ ВЬПРОС.НЕКА И ТЕ ПОРАБОТЯТ ПО ТАЗИ КАУЗА.АЗ СЕ МЬЧА ЗА БЕБЕ ВЕЧЕ  3 ГОДИНИ,НО ОТ ДНЕС МАЛКО МЕ Е СТРАХ ПО ВЬПРОСА ДА ПРОДЬЛЖА ДА СЬЗДАВАМ ПОКОЛЕНИЕ НА ТАЗИ ДЬРЖАВИЦА.МНОГО МИ Е МЬЧНО И МНОГО СТРАШНО ЗА ТЕЗИ ХОРИЦА,КАКВА ЗАГУБА ЗА ТЯХ........

# 51
  • Мнения: 574
Поклон пред паметта им newsm17

Не може в болниите да гледат на хората като парче месо и да не им пука за чувсвата ни .
Що за хора са това! Аз смятам ,че са за затвор.
Всичко се връща! Аман, не се налапаха на пари и все в ръцете гледат. Ох, майчината клетва най хваща....а майката на момичето със сигурност ги е проклела

# 52
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 227
Нека почиват в мир и двата ангела -кураж и много сили на близките им.

# 53
  • Мнения: 291
Нека почиват в мир!
Ако има Рай, то те са там и сигурно пеят с ангелите.

# 54
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Просто нямам думи за такава трагедия-нека почиват в мир Жасмина и малкият ангел Flowers Rose

# 55
  • Мнения: 5 140
Мир на праха и, както на нея, така и на малкото бебче. Praynig Praynig Praynig Cry

# 56
  • Мнения: 2 116
 smile3518 smile3518 smile3518
... нямам думи...  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 57
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Думите са слаби Flowers Rose Flowers Rose

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Ужасно! Лека им пръст!

# 59
  • sofia
  • Мнения: 769
Мир на праха на майката и на нероденото Ангелче.

А що се отнася до тези лекари в родилните отделения.... мисля, че всяка една от нас се е сблъскала с нечовешкото им отношение. За тях сме поредната бройка, от която могат да изкарат пари или да ни зарежат на произвола на съдбата. 2 пъти съм раждала и 2 та пъти бях на косъм, а това което ми оставиха в наследство не е за коментар. Но има и майки и момичета много по-преживели от мен. Аз осъдих една лекарка и какво. Съдът и забрани практика, изгониха я от ДКЦ-то и тя отиде в съседната часна клиника. Това е. #Cussing out

# 60
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ужасно! Направо съм потресена...
Нека почиват в мир!

# 61
# 62
# 63
  • София
  • Мнения: 2 100
Божеееееееее, ама то секциото е било задължително, още когато са чули отслабващите тонове на бебето. Какво е това безхаберие и тази безнаказонст в държавата и докога ще търпим.
Може би не е мястото тук, но вчера подобен случай на човешка, смърт поради лекарска немарливост или нещо повече показаха в Господари на ефира. Лекар, който се изказа, че той не би разчитал на бърза помощ е бил уволнен.
До кода питам, аз ще ставаме жертва на егоизъм и безскрупулност, а уж ще влизаме в Европа и сме много горди. Всички знаят, че не
о не е наред, но това е положението.

Нямам думи да изкажа какво чувствам четейки темата
най-искрени съболезнования на цялото семейство за тежката загуба и най-вече на тази майчица загубила детето и нероденото си внуче.

# 64
  • Мнения: 1 288
Най-искрени съболезнования към семейството на Жасмина!

Момичета,виждам че има и юристи сред вас...Как би се отразила в случая една подписка от наша страна?Дори и да не се отрази на самото следствие,защо да не опитаме?С искане да има наказани,конкретно за този случай.Пределно ми е ясно,че може да го отнесе лекар,който има най-малка вина в случая.Но виновна ли е Жасмина или детето й,или всички други момичета,които си отиват по този животински начин?Мисля,че е важно да се тръби по случая и той да не се забравя,колкото и време да отнеме това. Peace

защо наистина да не направим една подписка. дори за да не позволим случая да се забрави бързо, като поредната лоша тв новина.
милите душички..........  Praynig Praynig Praynig горкият  съпруг и татко и всички близки.......

# 65
Божеееееееее, ама то секциото е било задължително, още когато са чули отслабващите тонове на бебето. Какво е това безхаберие и тази безнаказонст в държавата и докога ще търпим.


Аман от разбиращи!
Секцио при мъртъв плод НЕ се прави. Всеки лекар ще ти го каже.
Освен ако няма индикации, че ЖИВОТЪТ на майката е в опасност. А такива, за съжаление, до последно е нямало.

# 66
  • Мнения: 2 657
Тъжна история,а докато 4етях подробностите от брат й и азсе разплаках.

Нека по4иват в мир Praynig
Божеееееееее, ама то секциото е било задължително, още когато са чули отслабващите тонове на бебето. Какво е това безхаберие и тази безнаказонст в държавата и докога ще търпим.


Аман от разбиращи!

Не е тук мястото да се заяждате Peace

п.п.Не ви ли писна от заяждания Twisted Evil

# 67
  • Мнения: 603
Нека почива в мир, тя и малкото ангелче!  Praynig

# 68
  • Мнения: 4 392
Да почиват в мир- майчето и малката душичка. Praynig

# 69
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
 Cry Praynig

# 70
  • София
  • Мнения: 2 100
Секцио при отслабващи и едва доловими тонове на бебе СЕ ПРАВИ и то веднага.
За след като са изгубили бебето не искам да коментирам, кой и колко разбира.
Просто нямам думи.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 105
Нека почиват в мир! Cry Cry Cry

Питам се, защо лекарите станаха търговци и от кога човекът в тях спря да говори. Всяка година се случва подобно нещо. Майка и дете да си отидат заради това, че на "ЛЕКАРИТЕ" не им пука, как така?! Мен честно да ви кажа ме е страх да ходя на лекар...Тъжно, много тъжно... Cry

# 72
  • Мнения: 2 657
Секцио при отслабващи и едва доловими тонове на бебе СЕ ПРАВИ и то веднага.
За след като са изгубили бебето не искам да коментирам, кой и колко разбира.
Просто нямам думи.

 Peace

# 73
  • Мнения: 953
Нека почиват в мир майката и малкото ангелче.
Господ забавя, но не забравя.

# 74
  • Мнения: 2 386
Господи...не знам какво да кажа!! Дано почиват в мир и дано има възмездие за тях...

# 75
  • Мнения: 201
Господ да прости двете души, мир на праха им Praynig
И дано тези които са причинили това да си получат заслуженото, ако не от закона то поне от Господ - Той бави но не забравя.

# 76
  • Мнения: 83
Господ да прости двете души, мир на праха им Praynig
И дано тези които са причинили това да си получат заслуженото, ако не от закона то поне от Господ - Той бави но не забравя.

 Sad Cry Cry

# 77
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
 PraynigДумите са слаби!
Мир на праха им!

# 78
  • Мнения: 108
Бог да ги прости. Praynig
Не зная точно какво се е случило, но съм потресена...
Съболезнования на близките.

# 79
  • Мнения: 1 561
Моите искренни съболезнования на близките им!Лека им пръст и дано този път правосъдието си каже думата Praynig

# 80
  • Мнения: 656
Да почиват в мир- майчето и малката душичка. Praynig
Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 81
  • Мнения: 40
Вчера прочетох за трагедията.Страшно ме потреси ,млада жена .Чудя се дали това е карма.Бог да ги прости. Praynig Praynig

# 82
  • Мнения: 5 178
Бог да прости майката и неизплакалото и детенце..  Flowers Rose Flowers Rose

Аз лично като жена, на която в най-скоро време предстои раждане искам да знам имената на всички лекари, имащи отношение към случая .. от лекаря водил ЖК.. до лекаря който е извадил мъртвото бебче.. Не ме интересува кой за какво има вина и кой носи по-голямата част от нея.. едва ли Жасмина сама е взимала решение за себе си и бебчето..

Последна редакция: вт, 19 сеп 2006, 22:02 от PC (коте)

# 83
  • Мнения: 135
да почиват в мир майката и бебчето Cry

# 84
  • Варна
  • Мнения: 199
Изказвам моите най-дълбоки съболезнования на семейството на Жасмина!  Praynig

Преди няколко години в същата тази АГ болница във Варна почина родилка и трите и деца. Беше приятелката на мой близък приятел. От 7-мия месец беше приета за наблюдение, поради напредналата бременност с тризнаци. Може би сте чували за този случай. Доста време се разнищваше по медиите. Лекарят, който уж я беше "поел" беше тогавашния шеф на АГ болница доц.Козовски (старши). Трябваше да се дават специални лекарства на момичето, като такива за задържане и някакви други, и изнудваха бащата да ги плаща във валута. Когато рабраха, че е състоятелен и има пари започнаха да го изнудват редовно. Първо почина едното детенце. В последствие последователно починаха и другите две. Казаха, че можело да бъдат спасени. Но парите, които даваше моя близък все им се струваха недостатъчни и по неговите думи буквално са му казвали - "донеси еди каква си сума и ние ще направим еди какво си за тях.." Става дума за един 100%-ов случай на корупция. "Доенето" от моя познат продължи с месеци и сумата, която беше дал за лекарства и лично на доц.Козовски достигна сума, колкото за един апартамент по него време.
Аз лично през цялото време бях свидетелка на разиграванията от страна на болницата, тревогите на бащата и сумите, които той самия беше дал. Бях потресена от цялата история, но по него време, когато корупцията беше във всичко и навсякъде се опитвах да го приема за нещо що годе нормално. Моят познат постоянно ми казваше, че парите нямат значение за него и ще даде каквото трябва и колкото поискат само да бъде спасено семейството му.
След като починаха и трите бебенца накрая почина и момичето. А беше само на 24 години...

# 85
  • Мнения: 822
Момичета от Варна,има ли някакво развитие по случая? Tired

# 86
  • Мнения: 2 259
МИЛА,КАКВО РАЗВИТИЕ ТЪРСИШ?В КОЙ СВЯТ ЖИВЕЕШ?ВСЯКО ЧУДО ЗА ТРИ ДНИ.И АЗ КАТО ТЕБ СЕ ЧУДЯ ЗАЩО ВСИЧКИ МЪЛЧАТ?КАТО АВТОР НА СТАТИЯТА ВСЕКИ ДЕН ПРОВЕРЯВЯМ ДАЛИ ИМА НЕЩО НОВО И ПУБЛИКУВАНО ИМЕННО ТУК.А ЗАСЕГА НИЩО.САМО ДНЕС РАЗБРАХ,ЧЕ МАЙКАТА НА МОМИЧЕТО Е НЕУЗНАВАЕМА ОТ СКРЪБ.ВИДЯЛА Я Е МОЯ КОЛЕЖКА.НИЕ РАБОТИМ НА 10 МЕТРА ОТ ЖИЛИЩЕТО,КАДЕТО ЩЕШЕ ДА ЖИВЕЕ СЕМЕЙСТВОТО .МНОГО ТЪЖНО И МНОГО ЛОШО Е, ЧЕ ВСИЧКИ ЗАБРАВИХА ЗА ТАЗИ ТРАГЕДИЯ .
А МИНАХА ЛИ И 40 ДНИ....................?

# 87
  • Мнения: 822
Ами нали живеем все с мисълта:Нали не е на моя гръб...
Имаше сякаш някакво раздвижване.Колегите й бяха решили да предприемат нещо...Жалко за нас,не за нея... Tired

# 88
  • Мнения: 1 883
                  PraynigБог да ги прости Praynig
               " Боже, колко мъка има на тоя свят Боже"

# 89
  • Варна
  • Мнения: 199
Друг трагичен случай отново в АГ болницата на гр. Варна....

http://magy2.hit.bg/Bul_1.html#G

# 90
  • Мнения: 822
Не искам да повярвам,че никой не е в състояние и няма силата,да се пребори за справедливост...
Тази история е по-стара,но за 5 години явно нищо не се е променило.Няма да се промени и за 50...
Миглена,Жасмина...Докога?!Кой ще е следващият от списъка? Cry
Не е ли възможно,семействата на двете момичета да се свържат?Ако трябва,да наемат адвокат от София...Сигурно има и други жертви.Да заведат общо дело срещу болницата...А доколкото виждам и в двата случая е намесено името на Д-р Атанасов/не зная,дали става дума за един и същ лекар.../

Прекаленото спокойствие може да бъде много пагубно...И то ни убива,но по-бавно...

Последна редакция: пн, 23 окт 2006, 06:16 от niara

# 91
  • София
  • Мнения: 1 941
Друг трагичен случай отново в АГ болницата на гр. Варна....

http://magy2.hit.bg/Bul_1.html#G
Боже, това истина ли е? Потресена съм Sad

# 92
  • Мнения: 903
да почиват в мир майката и бебчето Cry
Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 93
  • Мнения: 107
Мир на праха им!
Мисля, че е крайно време да се  потърсят отговорните и да се накажат!!!
Напоследък много зачестиха тези случаи във Варна...

# 94
  • Мнения: 1 517
Здравейте!
Снощи преглеждайки пак темата видях линка за случая на Миглена от 2001. Направо се потресох. Няма да коментирам, искам само да споделя и моя горчив опит в АГ - Варна, СЛАВА БОГУ без фатални последици  Praynig .

  Средата на м. октомври 2002 - бременна съм в 6-ти месец с дъщеря ми. В къщи съм, вечер е и за втори път започват адски болки в следствие на бъбречна криза. Стискам зъби колкото мога докато сложа сина си да спи, поне да не ме гледа...болките ми стават нетърпими, започнаха и контракции...Мъжа ми буквално ме грабна на ръце, метна ме в колата и гаааз към АГ-то. То беше едно посрещанееее...в колата вече ревях от болка и страх, а те ми се развикаха защо не си нося здравна книжка и лична карта. Мъжът ми се опита да им обясни, че в такъв момент едва ли на някой ще му дойде наум, те се развикаха и казаха, че трябва да сме безкрайно благодарни ???!!!!, че не ни връщат. Качиха ме на 8-мия етаж и разбраха, че и багаж нямам, поне нощница. Каква наглост от моя страна...нали? Вкараха ме в една стая и казаха, че ей сега ще дойде сестрата да ми сложи система. Вече не си спомням колко дълго и качествено ме прегледаха, но веднага се съгласиха с мен, че правя бъбречна криза (и слава богу). Чаааках, чаааках...никой не идваше, а болките бяха страшни, контракциите ми зачестиха...излязох в коридора и буквално лазейки се добрах до сестринската стая, отворих вратата и изревах "моля ви, помогнете ми, много ме боли". Тогава едната сестра, беше легнала на едно легло, се обърна, скочи като ме видя и каза: "Ама аз си помислих, че не те боли много и си викам чакай да свърши Шоуто на Слави, че тогаз"...
  Оправих се, на детето му нямаше нищо но от 6-ти до 9-ти месец си ходех с 2,5 см разкритие  Hug

   През 1991 имах болки долу в дясно...Периодично влизах и излизах в детска хирургия Варна, но няколко месеца убеждаваха мама и татко, че се гевезя и не ми се ходи на училище. Накрая ме оперираха от хроничен апендикс и установиха, че е срастнал с десния ми яйчник - на косъм се размина да ме осакатят като бъд. майка, но от тогава имам проблеми само с този яйчник...

  1999 - сина ми е на 1 годинка. НОщ е , той кашля жестоко и започва да се души от остра лаеща кашлица. Грабваме го и вече сме в спешното в Аксаково. От студения въздух, обаче (октомври) детето маааалко се поотаврези. И многоуважаемият дежурен лекар каза: "Нищо му няма, бе майче, здраво е". "А защо тогава кашля така грозно" - питам аз.  "Ами защото има бронхит"???!!!!  #Crazy Направо ме нокаутира. Каза ми още да изчакам до сутринта и да ида на преглед при детската лекарка (още нямаше джипита). Прибрахме се и Павел направи нов пристъп, нямаше и час...виждахме го как се бори за въздух и бере душа...Хукнахме към спешното във Варна. Прегледи, урбазони, тичане, викане...Веднага ни приеха в детското отделение с диагноза  Ларинготрахибронхит и дихателна недостатъчност. Таман да бях чакала до сутринта...

  Дъщеря ми е на 1 год., 2004 януари. Събличам я за сън и виждам, че цялата е покрита с много грозен обрив. Вдигна и температура. Беше 21.00 часа - късен или не час, вие кажете. Обаждам се на хомеоПатката и искам да я прегледа и естествено ще си платя. Тя ми се развиква, че съм нагла и как може да я безпокоя у тях тооолкова късно. Заведохме детето в инфикциозното във Варна. Имала Токсоалергичен дерматит...каквото и да значи това.

 Благодаря на Бога, че от всички тзи лекарски небрежности нямаше фатални последици. Защото всичко можеше да се случи...
  А за тези мили майчици и дечица, които са на небето...вярвам, че ще има възмездие за тях  Praynig

# 95
  • Мнения: 75
просто нямам думи....
как е възможно това да се случва в наши дни!?!?!
къде остана човешкото в хората, защо парите и алчността заграбиха сърцата ...?!?
Дано да не се случва никога повече
Как ли се чувстват близките !?!...
УЖАС!!!
Мир на прах им!
На къде отива този свят!?!

# 96
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
просто нямам думи....
как е възможно това да се случва в наши дни!?!?!
къде остана човешкото в хората, защо парите и алчността заграбиха сърцата ...?!?
Дано да не се случва никога повече
Как ли се чувстват близките !?!...
УЖАС!!!
Мир на прах им!
На къде отива този свят!?!

Cry

# 97
  • Мнения: 1 455
Нямам думи, потресена съм. Много ми е мъчно  Cry
Съболезнования за семейството!

# 98
  • Мнения: 161
милите душици.много ми е тъжно. Cry

# 99
  • Мнения: 544
  А за тези мили майчици и дечица, които са на небето...вярвам, че ще има възмездие за тях  Praynig
[/quote]



 Praynig Praynig Praynig

# 100
Ужасни трагедии... За съжаление няма ваксина или застраховка за тях. Представяте ли си как се чувстват близките на починалите. Какво би могло да ги утеши?

# 101
  • Мнения: 1 215
Нека почиват в мир двете невинни души.
Но според мен, който може и има право трябва да съди тези лекари. Като човек живял на много места в Европа, мога съвсем отговорно да заявя, че толкова изродско поведение като това на голяма част от лекарите, тук в България, просто няма.

# 102
  • Мнения: 8 917
Нека почиват в мир....не бях видяла темата Cry

# 103
  • Мнения: 2 259
А аз си мислех,че са много малко лекарските грешки  Sad   На това АГ във Варна,му давам жълт картон. CloseНезнам ,ако всички бъдещи майки му дадът червен,тези нещастни #2gunfire душици ,какво ли ще се случи с тях?Може би е време да се смени главата.Нали знаете,че рибата от към главата се вмерисва? 

# 104
  • Мнения: 78
Нека почиват в мир, милите невинни душици!Аз самата съм майка загубила съвсем на скоро детенцето си,именно заради "НЕОНАТОЛОЗИТЕ" на Аг болница Варна. Малката Теди която на 22.10.2006  напусна този свят едва на 23 дни.Почивай в мир малко мое слънчице! Аз смятам,че на тези хора трябва да се потърси отговорност, затова моля майки, които по един или друг начин са засегнати от лекарското съсловие във Варна моля ви пишете ми за да се съберем.Нека не просто да покажем червен картон, а да им потърсим морална и съдебна отговорност така неще върнем децата си, но поне нека се опитаме да предпазим други майки от тази жестока ситуация.Вместо да гушкам бебенцето си, аз съм почернена и всеки ден ходя на гробчето,където почива детенцето ми.Ако се съберем заедно ще сме по-силни, нека го направим!!! Ще вмъкна имената на лекари от които смятам да потърся отговорност:Др.Шейтанов, завеждащ детска хирургия Окръжна болница Варна, др.Чернокова завеждаща детска неонатология АГ боница Варна

Последна редакция: нд, 29 окт 2006, 11:19 от пухче

# 105
  • Мнения: 819
Нека почиват в мир!!!

Общи условия

Активация на акаунт