Почнаха листата да жълтеят, Юлчетата упорито хубавеят!

  • 11 025
  • 299
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 298
Здравейте  Heart Eyes
Нашата кутия понеже е на задната тераса, се напълнила с вода и суичът сгънал  Tired
И в тва дъждовно време не стига че си стояхме вкъщи с бебчо,ами и нямахме нет  #Cussing out

Татито ни като се прибра и ходихме да пазаруваме.За първи път слагаме Галко прав  в кенгуруто.Ама май му хареса  Whistling
Искам да ви кажа че заспа в магазина още в началото на списъкът  Joy

Асе  Hug за линкчето.

# 211
  • Мнения: 1 440
Я да ви питам бебчетата ви ако пропуснат хранене вие цедиите ли се?Аз дори тя да спи 8 часа, ставам и цедя на всеки 3 часа? newsm78

# 212
  • Мнения: 2 653
Снощи Софи направи пауза от 22.00 до 5.30 newsm44 newsm44 аз така, както бях заспала на спалнята докато  и се любувам докато спи и тя като промърка , че е гладна станах и я нахраних.После погледнах часовника и не можах да повярвам на очите си Wink
Лала, как ме подсети  за това за варенето.Аз имам едно метално, сгъваемо, като решетка, което се слага във всеки размер тенджера и става за варене на пара.как го бях забравила ooooh!
Лека и спокойна нощ на всички!

# 213
  • Мнения: 660
Бибошка, Гери-то, имате ли някакви успехи с издържането? Аз засега почти съм спряла да опитвам, че ни се появиха пак коликите, но все пак поне веднъж на ден - преди или след масажа - успявам да я накарам да ходи в гърнето.

Моля, някой ако му се намира излишен Инфакол да каже, че направо не знам какво да правя с тия колики - един куп различни капки опитвам - и Саб, и Еспумизан, и Бейбинос, ама като реши, си реве и това е. Не знам какво ми е на диетата, вчера само манджа с картофи и месо и салата от домати и краставици съм яла, а цял ден и нощ се гърчи и ми е в ръцете  ooooh!.

И да ви питам, ако сте в кухнята например къде си държите бебчетата - аз засега в едно порт-бебе я слагам, ама вече й е скучно в него, иска да зяпа наоколо Rolling Eyes

Ами успехи имаме, в смисъл, че редовно успява да се изходи над легена, но го държиме, когато ясно си е показал, че това смята да прави. Аз, обаче, малко поразредих процедурите, защото все ми се струва, че тая хватка много му натоварава тазобедрените стави и още е малък за нея. Може и да си внушавам, ама нещо не ми се нрави; затова мисля да започна по-усилено след 4-тия месец. Засега само майка ми ги върши тез неща, когато не съм наблизо и после ми се хвали с постижения  bowuu. Днес например ми разказа hahaha, как го взела, хванала го над легена и в този момент той започнал да пишка със силна струя и полял пода пред легена; тя го дръпнала назад, в тоз момент той спрял да пишка и почнал да ака - на пода зад легена; тя го преместила отново напред, той пак пишнал пред легена и като го дръпнала назад, отново се изакал зад легена Joy... Но пък май му помага по този начин по-лесно да си облекчи коремчето и може би коликите да не са толкова силни, знам ли  newsm78

За Инфакол пиши на лични на Маxin, (тя не знам къде се изгуби напоследък  newsm78), може още да има.

А когато съм в кухнята, Самуил спи в коритото си, върху една пухена възглавница Flutter (когато желае да спи, де, иначе виси на рамото ми  Laughing)

# 214
  • София
  • Мнения: 688
Бибошка, явно майка ти и малкият добре се забавляват  Simple Smile... Аз държа Яна почти хоризонтално на гърнето, то е по-ниско от леген, слагам го до мен, а не под мен и така мисля, че не се натоварва толкова.
Писах на Максин, ще видим дали има инфакол...
Това друго приложение на ваната е идея, за която не бих се сетила, но аз имах предвид, че Яна не ще вече хоризонтално, чудех се да пробвам ли в кошницата за кола или шезлонг да й купуваме. Ама не знам докога може да се ползва този шезлонг, има ли смисъл и това да купим, че после да се чудя къде да го завра...
Лала, идеята за стерилните контейнерчета е хубава, друго си е човека с опит   bouquet

Да ви се оплача, Яна спи само навън в количка през деня. Днес като валя цял ден, не можа да спи изобщо, цял ден я приспивам на ръчички, оставям я и тя се събужда до 2-3 минути, съдра се от рев, че много й се спеше. Та към коликите (Диди-81, не е глад, вече я знам от кое как реве  Sad ) се добави и още един тормоз... Какво ще го правя това мойто дете зимата не знам  ooooh!

# 215
  • Мнения: 2 481
Пробва ли и вътре със количката,ние най- редовно в къщи сме си пак в количка,измивам гумите и така е и в кухнята и в хола,където пожелая!Бабата я взима с количката и в нейната стая! Peace
А вчера като бяхме на гости в комшииските бебета също си бяхме с количката вътре,но те бебетата си бяха май само в ръцете ни или в кошарите!Та се надявам зимата така да мине бързо и неусетно като вече отминалите 2 месеца!
Нан нашия татко си ни е лош но справедлив,кво да го правим ще си го гледаме!Голяма е скица,като му дам беба да я гледа и пита как да я гледа,какво да я прави,как да я хване!А тя милата винаги като е в него се съдира от рев!
Синеочка това с пръта ме изкефи!Голям е прът,ама си го обичкам макар да ме ядосва понякога!
Мале хайде бай че току що ми се обади една приятелка от детство ще идва да ни види и трябва да оправим разхвърляното положение в къщи!А после може да ви разкажа за нейната трагедия!
Бай че днес ще е напечено наистина и баща ми щеидва на гости и аз трябва да изперкам,даже токущо ми се доходи до тоалетна от зор!Ама кво чистене ме чака сега!
Айде изключвам се !Чао!

# 216
  • Мнения: 5 401
Betta, имам 1 Инфакол, но съм обещала на една мама да го задържа известно време, че имали малко финансови проблеми. Ако ми го откаже, с удоволствие ще ти го предложа. На същата мама, Максин би трябвало да е продала вече нейните Инфакол-и.

# 217
  • София
  • Мнения: 688
pearly, непременно свирни, ако ти изостане инфакола...   bouquet

е4о83, и аз мисля да ползвам количката, като си идем в къщи, но сега сме на гости на майка ми, където е къща и сме на втория етаж, не мога да я внасям... Иначе вчера разкачих коша на количката, който става на люлка и пробвах в него да я приспя, ама й това не работи  ooooh!

# 218
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Здравейте, мами! С това лошото време, днес няма да има разходка... Sad. Хубавото е, че ще имам време да изчета какво сте написали.
Narina, аз се цедя, ако бебка пропусне ядене. Понеже през нощта обикновено не яде, а аз трудно мога да се надигна, за да изцедя събралотот се количество, сутрин това е първата ми работа. През деня не ми се налага, но понякога и вечер го правя, преди да легна. Със събраното мляко, другите членове на семейството я хранят, когато ме няма вкъщи.
Assinka, благодаря за споделеното относно сокчетата. Може би ще поизчакам с тях.
А сега да се похваля, че Вяра от няколко дни много се смее, гука, "приказва". Обогатява всеки ден "репертоара" си. То сигурно и при вас е така... smile3503
Това е от мен за сега. Приятен ден на всички!

# 219
  • Мнения: 1 298
Нашият Галинчо днес иска да заспива в мама  Tired
Понеже бяхме навън досега с кошницата/за пръв път карам сама и бебето до мен/.Не иска да заспива в нея сам.  newsm78
По принцип избягвам да го приспивам на ръце че да не свиква така ама днес има промоция  Joy

Вашите бебета как заспиват? Искат ли на ръце  Thinking
Абе то е нормално да искат да се чустват сигурни мишоците.Нали са ни мънички още и искат внимание.Ама мен все ми е едно на ум да не свикват че после няма да имам мира  Wink

Аз снощи се наложи да цедя че бебчо 2 пъти се събужда да яде,а цока малко и заспива.И аз доизцеждам че да не ми намалее кърмицата.
Попова твоята бебка като прави такива големи паузи ти цедиш ли междувременно или как?  Thinking

# 220
  • Мнения: 1 341
Ема от 2-3 нощи си развали хубавия режим  Confused Първо от 11 часа пауза започна да прави 8,а тази нощ 6 часови паузи.Но и това е добре,дано е временно.
Рени,аз не цедя от около2-3 седмици.Кърмата ми се регулира,и не искам пак препълнени гърди.Аз кърмя само от едната(давам и другата,но в нея няма почти нищо)И нощем ми се пълни доста,но Ема сега се събужда към 3-4 часа и суче,така,че нямам нужда от цедене.Но ако видя,че намалява,ще деця какво да се прави.
Докато сме в кухнята Ема седи(лежи)в една люлка,която купихме миналата седмица.По-късно ще кача снимки.
Не я приспивам на ръце,защото ме е страх да не свикне,че после е тегло  Crazy
Сутринта се събуди в 6:00 часа и от тогаване е спирала да гука  Heart Eyes ,спа 3 пъти за по 20 мин.

# 221
  • Мнения: 1 298
Ех, че готини бебета си имамее  Joy
Чак сега намерих време да разгледам  ooooh!

  bouquet

# 222
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Асе,мерси за линка Hug ,направо се успокоих. Пък и днес засега се храним успешно. И днес ми е много послушна беба Heart Eyes Може да е било заради хремата,която още продължава,въпреки капките. Май няма ефект от тях и днес й слагам физиологичен разтвор. Дано се оправи вече,че много я мъчат тези сополи,горката. Други майки ме съветват да дам профилактично лекарство да не се разболеела повече,ама аз не,та не Naughty Недай си Боже ако вдигне Т или нещо такова,тогава ще помисля за Панадол. Та да питам-физиологичния разтвор по колко слагате и колко пъти на ден?
Днес бяхме 4 часа навън. Доста е хладно,бях и облякла 2 гащеризона,но пак и измръзна нослето. Но...да свиква...зимата няма все в къщи да си стоим я Naughty Сега включих климатика да се позатопли хубаво и да спинка.
Нарина,аз не цедя изобщо. Незнам трябва ли,не ли newsm78 Всъщност Дая прави големи хранителни паузи само през нощтта -8-10 часа. Трябва ли да ставам през нощта да цедя и има ли опасност да намалее кърмата като не цеда?  Моля за компетентно мнение по въпроса! Асе?  bouquet

# 223
  • Мнения: 660
Аз физиологичен разтвор слагам, само когато ще чистя носа - да се втечнят сополките, и после ги махам с клечка за уши, доколкото мога. Иначе не, че много се дави с него.

И не се цедя, защото Самуил все още се храни доста начесто -  2 големи нощни паузи от по 4 (четири) часа, сутрин през два часа, следобед през час-час и половина и вечер през половин час. Hug
Това е положението!

# 224
  • Мнения: 1 866
...хремата,която още продължава,въпреки капките. Май няма ефект от тях и днес й слагам физиологичен разтвор. Дано се оправи вече,че много я мъчат тези сополи,горката. Други майки ме съветват да дам профилактично лекарство да не се разболеела повече,ама аз не,та не Naughty Недай си Боже ако вдигне Т или нещо такова,тогава ще помисля за Панадол. Та да питам-физиологичния разтвор по колко слагате и колко пъти на ден?

Физиоологичния разтвор може да го слагаш колкото си пъти искаш. Това е всъщност водичка, за да промиваш нослето от сополките. С помпичката пък може да го "издухваш". С капките за нос не прекалявай, особено внимавай с тези, които съдържат кортикостероиди. Те нараняват лигавицата на носа и с времето тя става много чувствителна и започват хреми от какво да е. Аз на дъщеря ми не съм й слагагала никога капки . Всъщност ако трябва да бъде честна преди наколко дена й сложих за първи път, защото педито ме заплаши, че ако не склоня поне за капките, ще дава антобиотик, защото хрипове има!!!И понеже хомеопатичката не е на разположение, нямах избор. Та това са първите й капки за нос, а тя е вече на 2 години и 3 месеца и повярвай ми, особено от както тръгна на ясла, доста сополи са изтекли. Така че може и без капки. Иначе за температурата, ако вдигне случайно висока - поне над 38,5 те съветвам да дадеш Ефералган на свещички в дупето - има такива според килограмите на детето. По-ефикасни са от течния Панадол. Но както Ефералгана, така и Панадола са парацетамоли и с тях шега не бива - не трябва да се превишава дозата никога, опасно е. А за даването на лекарства превантивно, това за мен е някакъв абсурд!  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт