През НОЕМВРИ мама и татко ще си гушкат бебче сладко!!!

  • 14 410
  • 281
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 3 064
Пишете ме към сомнамбулите!

Рени, стискам палци всичко да е наред Peace

Аз да се оплача - по реда си и аз паднах, ей така, на равното на улицата се спънах в нещо и туп!!! Ожулих си леко коляното, нямам сериозни поражения, но това беше предупреждение да внимавам повече май newsm78

Айде, лека нощ на всички и от мен Heart Eyes

# 271
  • Мнения: 2 274
  Момичета, благодаря за подкрепата   bouquet!
  Снощи явно ме хвана папаверина по някое време и контракциите са спрели или са били по леки, та съм заспала! Сега обаче пак започнаха, но поне не са на 5мин. като снощи, а са нерегулярни!
   Роня, тя и Жени може да те консултира за простира, че и Точка също  Mr. Green!
   София, внимавай! Да си призная откак започнах да се клатя като патица и да ме боли таза и аз едва си вдигам краката и все се препъвам в нещо, но Слава Богу още не съм падала!
   Лек ден на всички и се пазете!   bouquet
 А ако нещо стане днес, непременно ще ви ви уведомят  Mr. Green / ама дано не става  Praynig /

# 272
  • Мнения: 1 064
Добро утро, момичета! Днес в Стара Загора времето е ужасно - мрачно и мъгливо Wear Umbrella, и май ще си остана вкъщи. То и без това трябва да се  newsm79 wash hang 1ironing newsm71 newsm55 1dishes

benihgted, тежка вечер си изкарала, а и деня ти явно не е започнал леко. Стискам палци всичко да е наред Praynig и да не се виждате с бебо преди вторник! baby_neutral
София, внимателската! Аз се питам newsm78 кога ли ще се блъсна в някой или нещо, че като вървя все в краката си гледам...

Хубав и спокоен ден ви пожелавам! lovekiss

# 273
  • Мнения: 815
Рени, дано контракциите отминат. Ако случайно не стане- ти пак звънни на доктора- той да те препрати към негов колега, че иначе могат да те сложат на нормално раждане като едното нищо

Точка- малко остана при теб- как се чувстваш? С обменна карта или куп изследвания е все едно и също- а за таза- не се притеснявай- нали имаш уговорка с лекар- ако нямаше може би щеше да е

Освен еднократната помощ от 200 лв, която всяка майка може да получи, съм сигурна, че има и помощ за бременност, която се дава на "социално слаби" - т.е. както писах, на майки, в чиито семейства доходът е под някакъв минимум. Мисля, че бяха пак някъде толкова, или 150...трябва да проверя,,ама сега много ми се спи и се запътвам към леглото.

тази помощ се дава само ако майката няма осигуритеолен стаж и не е в болничен 45 дни преди раждането. В това съм сигурна- не съм сигурна кога майката може да излезе в платено майчинство за 2 години- мисля, че приеха стажа да е от годината предшестваща забременяването, а не изобщо някога... обаче точно като спореха напуснах поста парламентарен репортер и отидох да раждам Ран- но пък съм почти убедна, че е така

# 274
  • Мнения: 498
Относно помощта за раждане:

"Право на подпомагане имат семействата, чиито средномесечен доход на член от семейството за предходните 6 месеца, преди месеца на подаване на молба-декларация, е по-нисък или равен на 200 лв."

Пълният текст от страницата на министерството по труда и социалната политика може да намерите на: http://www.mlsp.government.bg/bg/public/deca.htm

# 275
  • Мнения: 256
 Flutter здравейте мадами !

Рениииии, пий си хапченцата мила, дори и в по-големи дози. Трябва още мъничко да задържиш, че да си по-спокойна при твоя лекар. Полежавай повечко днес  Peace.

Аз днес станах в 6 часа  ooooh!, защото имах уговорка с моята лекарка да ме прегледа в Сливен. За тоновете каза, че "човекът е добре"  Mr. Green, но главичката е слязла вече долу, та всеки момент може да се видим с девойката  Laughing. Иначе Магнерота ще се пие до четвъртък, когато ще реши кога да ме приеме. По принцип не избързват да ги вадят бебетата, защото онзи ден извадили едно недозряло и сега било в кувиоз милото  Cry.

Радинка да знаеш, че във вторник ще съм с теб мислено. И с Точка също  newsm10.

Рени, на този простир регулира ли му се височината  newsm78?

Днес тук е много мъгливо. Не мога да се порадвам на хубавото   Nature Sunny, което вече грее в Сливен.

Хубав ден на всички бременелки   love001

# 276
  • Мнения: 158
хайде да се отчета и аз!преди малко се връщам от преглед.бебка вече се е обърнала главично,и всичко е наред.все още се движи с една седмица напред и може да не дочакаме 15.11.06г. Peace Laughing

# 277
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравейте и от нас!  Hug
Рени още много малко, добре че засега се е разминало!
Бебочето ти е нетърпеливо да те гушка  Hug
Мами, относно здравното осигуряване питахте - има промяна в закона за Здравно осигуряване
Чл. 109 гласи
Хората, които не са платили повече от три здравноосигурителни вноски през последните 15 календарни месеца, предхождащи началото на месеца преди посещението на лекар губят здравноосигурителните си права, което означава, че трябва да заплащат оказаната им медицинска помощ!

Това значи, че броиш 15 месеца назад отсега, а не от 2000 година, или ако си работила на трудов договор, респективно си била болничен, или осигурена здравно от Дирекция Бюро по труда, или от Социално подпомагане през предходните 15 калензарни месеци - ти не си отпаднала от системата все още!
  bouquet

Хей, мами, ама не бързайте толкоз с тези бебчета, нека се погушкат още малко на топло в мама, до ноември остава само още седмичка   bouquet
Лека и успешна Ви пожелавам!

# 278
  • Мнения: 1 986
  Да се отчета и аз днес WinkТук е страхотно времето,но аз съм се заредила с няколко филма за гледане и след малко ще засядам пред телевизора Grinning
  Надявам се всички да "удържим фронта" Laughing поне още една седмица-ноември дойде!
  Аз все още нямам нагласата,че скоро ще раждам newsm78-откъде ли и на какво отгоре това спокойствие не мога да си обясня Crazy
  Хубав ден на всички  bouquet

# 279
  • Мнения: 2 332
Хей, Рени - стискам палци бебчо да изчака още малко!!! Ако ли пък не - леко раждане (нали знаеш - настройката е най-важна). Мда, и аз ги харесвам много тези простири - ако оцелее балкона следващото лято мисля да инсталираме и ние един такъв.

Успех на Точка и lightblue в понеделник - и аз леко завиждам, че по-скоро ще гушкат бебенца... Hug Но, от друга страна, не всичко ни е готово, така че по-добре за нас е да позадържим положението Wink. Д-рката каза оня ден, че все още главичката е свободна - сиреч не е слязла в таза - т.е. не би трябвало много по-рано да родя... И плацентата ми е 1-ва степен на зрялост.

Днес определено е хубав есенен ден - дано повечко се задържи такова времето. Целувки от мен в този прекрасен ден! Party

# 280
  • Мнения: 815
Относно помощта за раждане:

"Право на подпомагане имат семействата, чиито средномесечен доход на член от семейството за предходните 6 месеца, преди месеца на подаване на молба-декларация, е по-нисък или равен на 200 лв."

Пълният текст от страницата на министерството по труда и социалната политика може да намерите на: http://www.mlsp.government.bg/bg/public/deca.htm

роня, и аз и ти сме прави- въпросната помощ се дава на майките, които не работят на трудов договор и нямат стаж от 6 месеца в годината преди забременяването- но дори да са безработни, ако доходът на член от семейството е над 200 лв- не получават нищо- т.е. майката не е работила и един ден в живота си, но таткото взима 600 лв брутна заплата- по 200 за него, нея и за бебо- и не получават и един лев - ако пък и двамата родители са на трудов договор, но примерно по 160 лв - пак не взимат нищо- тогава майката получава болничен - 90 процента от заплатата и после по 160 лв до навършване на 1 година

за здравните осигуровки- аз мисля като Златна- но щом на пепипетя са й водили консултацията без проблеми- значи все още не е изпаднала от системата

в този слънчев ден моя Ран е болен... и съм много притеснена- имаше температура и кашляше- сега заспа- дано като се събуди да е по- добре

# 281
  • Мнения: 815
аз отивам да спинкам, че да не ме започнат пак контракциите...

ето я и новата тема Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135816.new#new

Общи условия

Активация на акаунт