През НОЕМВРИ мама и татко ще си гушкат бебче сладко!!!

  • 14 426
  • 281
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 815
Браво на малкия Андрес, че вече папка от гърда- фрики, защо не се опиташ пак да го сложиш без силиконовите зърна- така по- лесно може да се отбие- но ако не иска не го насилвай разбира се Simple Smile много е хубаво да си с бебче в къщи, нали - да ходите на разходки- а колкото до плачкането- малките дяволчета в началото още не са се светнали още за какво иде реч- после започва голямото плачене- както каза Момчил- "ама той не можеше да плаче- в родилния дом другите бебета го научиха"Simple Smile дано да ти е все така спокоен- Ран беше такъв- спяхме си по цяла нощ и сега ако ми се падне ревливо не знам какво ще правим

     И още един съвет.Ако можете искайте си епидурална.Спомням си раждането като хубава среща с моя син а не като болезнено преживяване.Никакви страи4ни ефекти и никакво забавяне на родилния процес.Нашите като ме видяха след това не можаха да повяват колко съм свежа.За мен няма смисъл да се търпят тези болки.Разбира се всеки си има свойте разбирания.

Фрики, така запалените рекламни агенти на епидуралната ставаме двама- подкрепям 100000000 процента твоето мнение! За епизотомията- аз се пръсках с едно спрейче- Бивацин и още на втория ден си сядах свободно на д-то (е, имах само два шева, но първия ден си боляха) сега съм си го сложила  вече в чантичката- без него към болницата не тръгвам!!!

# 226
  • Мнения: 708
добро утро и от мен,
днес съм много ранобудна имайки в предвид 4е тук е 8.30 в момента,а аз съм будна от пове4е от 4ас  Laughing
Ама няма как ина4е да е след ужасно ко6марната но6т която прекарахме.
Първо като легнахме сно6ти и мъжо веднага заспа,мен оба4е изведнъж ме хванаха контракции (а тъкмо в4ера се хвалех на майка ми 4е нямам такова 4удо за сега).....и то болезнени.Е не умирах от болка ама си боле6е пък и бяха доста на 4есто и продължаваха около 20 секунди.Доста се упла6их понеже съседката тук само ми всява паники колко ми се бил смъкнал корема и как според нея скоро съм 6тяла да родя  #Cussing out
Както и да е отминаха и успях да заспя,но.......
какво се слу4ва в 02.20 4аса.
Събуждам се от бу4ене.....ама бу4ене идва6то от земята все едно вулкан 6те изригва,мъжо и тй се събуди.Ку4ето на съседката отдолу се разлая....последва заметресение.Малееее изкарах си акъла,така се упла6их и то не толкова от самия тру колкото от това бу4ене преди това.В БГ земтресенията не правят така .....и да се 4уе бу4ене е по_леко,а това направо .....абе думи нямам,настръхва ми косата.
И въпреки 4е си умирях от страх успях да запазя самоубладание,мъжо ме гу6на и отново заспахме....

Та така не много приятна но6т  Confused

Днес съм на курса за бременни,да видим кво 6те нау4им пак.Много по4на да ме хва6та страх ве4е и не знам за6то,но си мисля 4е няма да мога да устискам о6те много......дано поне о6те 1 седмица 4е да влезна в 9 или пък 2,4е да дойде майка ми  Praynig

Много ви цункам и стискам палци на вси4ки нуждае6ти се.....то сега май вси4ки имаме нужда де.

  bouquet   bouquet   bouquet   bouquet

Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 09:53 от Bimba25

# 227
  • Мнения: 483
Добро утро и от мен!  Hug

Днес мисля да посетя и аз въпросния склад в Люлин  Thinking Няма повее за кога да го отлагам.
Момичета да се похваля, че моята приятелка ще ми даде помпа на Авент, тъй като вече не я ползва.Така че няма да купувам  Simple Smile

Олеле Бимба направо настръхнах като го прочетох това за земетресението  Shocked Много ме е страх от земетресения  Sick Особено след онова силното в Турция, което така ме люля тогава, че после месеци наред като си легнех и все ми се струваше, че леглото се люлее  newsm78
Pepipetia отивай на лекар, че не е хубаво да стоиш, за да не ти стане по зле пръстчето. Sad А болката от раждането дори и да  е по-силна(в което не се съмнявам), то поне резултатът си струва  baby_neutral

Точка значи бебчетата ни ще са родени на една и съща дата  Simple Smile Колко хубаво  Hug
Веси, не се преуморявай така, мила.  Confused Вече бебовците тежат доста и ни изморяват здраво.
И аз все си мисля, че мога да си ходя, както преди, ама вчера толкова бързо се изморявах, та направо не можех да се позная.  newsm78

Момичета, днес вече съм по-спокойна, а и знам колко много ще ми стискате палци всички тук.Много топло ми става на душата като знам, че имам вашата подкрепа!  Outta Joint
Благодаря ви!  bouquet

Желая ви хубав и ползотворен ден   bouquet
И умната с разходките  Naughty  Wink  Hug

# 228
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Благодаря ви за споделеното по въпросчетата, които ме интересуваха!   bouquet

Pepipetia, много приятно ми стана, като прочетох щастливия ти пост!  Grinning Все такива да са ти отношенията със Свекито! Много, много любов у дома!  Heart Eyes

Като върл фен на кърменето и всичко максимално близко до естественото, категорично не подкрепям "напътствията" на акушерката от ОБ -Варна. Но това си е друга тема, в "Кърмаческия" има литература, колкото ви душа сака, даже и повече.  Wink 

Другата седмица навлизаме в 39 г.с. (кога стана мали-и-и-и-и-и-и) и ще наминем край нашя Доки, за да видим Александра какви ги е свършила в корема на Мама.  Grinning След това на рапорт тук!

Да чукам на дърво, много сме добре, нямаме никакви гадинки по интимните местенца. На Мама съм и обещал да я епилирам, ама се чудя кога да го направя. Да не остане за последния момент, че тогава ще играе бръснача. А колкото и добре да я избръсна, все ще боцка на доктора!  Grinning Нещо-о-о-о, много държи да не се изложи пред колегата, това моето момиче, дали не трябва да поревнувам, а? Хи-хи-хи-хи!  Joy

В Пловдив е едно слънчице-е-е-е-е ... Пожелавам го и на вас!  Heart Eyes

# 229
  • Мнения: 1 986
  Привет и от мен HugАз днес реших да си навестя колегите в работата,че то вкъщи по цял ден не се издържа вече ooooh!Имам чувството,че съм напуснала от месеци,така чуждо и странно ми се вижда работното място Rolling Eyes
  Бимба,ти направо ме втрещи с това земетресение ShockedУжас!!!Добре,че не се е отразило на състоянието ти,че то сега и най-малкия стрес може да провокира раждането Confused
 Гадамер,много ти благодаря за полезната информация  bouquet
  Я да ви питам,раждали мамчета Wink-на всички ли първексини правят епизиотомия newsm78-четох,че не е задължителна,но пък "статистиката" сочи,че на около 80% от родилките я правят-болезнено ли е SickИ,Цвети,може ли това спрейче да се ползва и ако не е правена епизотомия-просто за облекчаване на д...то Thinking
  Аз все още съм изненадващо спокойна,като че ли съм в 4 месец Laughing-всичко ми изглежда толкова далечно...Дано като се започне,да не ме хване паниката Crazy
  LIghtblue,с теб сме,мила,стискаме палци всичко да мине добре PeaceПросто не мога да повярвам,че другата седмица вече ше гушкаш малкото човече Heart EyesИзбра ли си някое щъркелче от нас Wink

# 230
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Цветина   , забравих да ти благодаря, че поддържаш тази тема и си отделила толкова време да подредиш всичко! Да е чистичко, спретнатичко, удобничко! Браво!   bouquet Имаме да те черпим всички тук!  Grinning

Ето номера и на нашето щъркелче 0888 248 604 Пламен. Както споменах, щъркелчо ще донесе на татко още една красавица (една вече си има - Кармен на 7). Ще се казва Александра. Ако амниоцентезата не е познала пола, което ще е прецедент  Shocked ще си имаме Александър. И ще поносва отвреме на време и малко розово    Blush  Joy 
 
 

# 231
  • Мнения: 1 064
Здравейте, ноемврийски сладуранки! smile3525 От един час чета какво сте написали от вчера и сигурно пак ще пропусна нещо...
gadamer, ronja - благодаря ви и аз за информацията, която сте ни предоставили от лекциите, които сте посещавали... Hug
lightblue, ще стискам палци всичко по време и след раждането да е наред fingerscrossed, а ти трябва да си оптимистично, позитивно настроена...недей да мислиш за болката... Stop
Точка, същото се отнася и аз теб Praynig...всички мами ще насочим позитивните си мисли към вас и всичко ще е ок Peace
Pepipetia, въобще не се замисляй, ами отивай на лекар doctor...не ти трябва да се притесняваш и за това...А и смятам, че с малко местна упойка проблема с болката ще бъде решен...
karil, радвам се и аз да те "видя" Flowers Bouquet...надявам се въпреки контракциите, които имате с Рени, бебоците да поизчакат поне до ноември и да не ви се налага да си "делите" убавия дофтор...  smile3534

Сега и аз да докладвам. Снощи ходихме на видеозон и се оказа, че младежа за 2 седмици е наддал с 600гр. и е пораснал с 2см., т.е. в момента е 3400-3500 и 52 см. newsm32 Доки каза, че все още няма индикации за раждане и че най-вероятно другия четвъртък пак ще се видим. Бебо е с прав нос и прибрани ушички и гордо показваше мъжките си атрибути (за радост на татко си) stork-boy

С мъжа ми се познаваме от 7 години, но в началото просто се движихме в една компания. Той с приятелка, аз - с приятел, но винаги съм усещала, че не мога да го "сложа под общ знаменател" с останалите мъже в компанията...Винаги ми е бил слабост. С времето аз останах сама, той - също, но никой от двама ни не предприемаше "първата стъпка". И така в един февруарски ден на 2005г. аз му се обадих и го поканих да излезем заедно с наши приятели...Месец по-късно вече живеехме заедно, на 12.08.2005 ми предложи да се оженим, на 01.10.2005 се оженихме, а февруари 2006 - забременях. Това е накратко нашата история...Най-интересното е, че още като се запознахме аз знаех, че това е мъжът с главно "М"... Flutter

Това е засега от мен. Хубав ден! lovekiss

# 232
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Lightblue, Точка, разбира се, че ще ви стискаме палци и ще чакаме щъркелчетата ви да известят за това толкова щастливо събитие в живота ви Hug!
И ние вчера ходихме на консултация, взех си обменната карта и направлението за болницата, бебчето е главично /това ме радва най-много/, за пола ще разберем на финала. Мъжът ми пак пита докторката : "Сега вижда ли се какво е?", а тя с  Simple Smile: "Бебе бе, бебе ще се ражда Grinning. Според мен е мъжки, ама ще видим. Акушерката каза ли женски?", ние кимаме утвърдително и тя пак с усмивка :"Значи нашият кабинет със сигурност ще познае Simple Smile". И така. До последно ще се чудим, ама нали си е нашето бебче в крайна сметка, просто няма да взимаме розови неща засега. Само да сме живи и здрави всички Praynig!
После отидохме до шефката на бившата ми съквартирантка, тя има момиче на 10 месеца, много сладичко /естествено, като всички дечица/, а тя ни даде кошница за кола и помпа на Чико. Дано да ми върши работа!
Само малко ме разочарова за "Св.София", че само във ВИП стаите може да си стоят бебчетата когато мамите искат, ама пък дано сме за малко там!

# 233
  • София
  • Мнения: 38
Ох момичета, толкова много сте изписали, че ви четох на няколко пъти!
За протокола - с мъж ми сме заедно от (забележете) 14 години - бяхме на по 16г. когато тръгнахме. Сгодихме се на 02.06.2005г. (мноооого романтично беше, защото той си празнуваше 30-тата годишнина и бяха всички приятели и роднини и изведнъж като взе микрофона от DJ-я ... а на всичкото отгоре ми поднесе 2 пръстена - според него - за по-сигурно  Laughing). Съответно се оженихме на 29.04.2006г. И сега си се хилиме, че май от "скука" се оженихме, защото според мъж ми (той е адвокат) и без това за такъв период му се падам "по право", но мисля, че не съжалява - напротив.

# 234
  • Мнения: 210
Здравейте,мили момичета.Благодаря  на майчетата,който споделят наученото на лекциите с нас newsm10 newsm03,така поне ще сме малко по подготвени.Ние  с моята половинка се познаваме от 3 години,а сме семейство от 1,подписахме на 29.07.05 loveuuu :heartМили майчета,имали сред вас такива като мен унесли се в пазаруване,особено на малки сладки дрешки? Simple SmileНашата бебка неспира да се движи,направо и се чудя кога спинка newsm32

# 235
  • Мнения: 815
Бимба, даже мъжки си понесла земетресението- аз сигурно щях да го накарам моя мъж да стоим цяла нощ на вън- голяма съм бъзливка Simple Smile

Габи, аз като питах ще ми правят ли епизотомия и доктора ми отговори- а, не- ще те чакам да се разкъсаш- и това при положение, че имаше индикации бебо да не е много едър- около 3 кг (роди се 3200). но разрезите само звучат страшно- моите понеже бяха контролирани бяха само 2 и ме зашиха с животински конци, които изобщо не дърпаха- виж, мамите, които имаха и конци за сваляне повече зор видяха- общо взето завистливо ме гледаха като втория ден сядах без да се замисля Simple Smile Бивацина е антибиотичен спрей за оперативни рани- пък и от какво ще те боли д-то ако нямаш шевове... освен, че много облекчава, понеже се прилага външно МОЖЕ да се кърми докато го ползваш- в Шейново го препоръчват на абсолютно всички родилки с епизотомия

# 236
  • София
  • Мнения: 2 438
Здравейте мацки как сте днес в това прекрасно време?

Гери честити ти придобивки. Да си ги ползва бебчо със здраве. Аз днес също се сдобих с помпа на Авент от една мама от форума и съм много доволна (Цвети мерси, че вчера ми обясни какво трябва да гледа за помпата - беше много полезно) а помпата е направо като нова. След това купих и едно космонавтче и мисля, че вече сме готови за малкия мъж.

За Бивацина и на мен една позната ми каза, че е много полезен и аз също мисля да се снабдя с него. Колко струва?

Бимба ужас. Добре, че не е било силно земетресението.
Точка и на теб ще стискам силно палци на ръцете и на краката.

взех си обменната карта и направлението за болницата

Имам въпрос - онзи ден в Шейново ми дадоха обменната карта, но това направление от къде трябва да го взема newsm78От тях или от личния лекар?

# 237
  • Мнения: 1 328
Присетих се за още нещо - някой беше споменал за след раждане сядане на детски пояс, само напомням.. И сигурно и в болницата ще трябва, или за по принцип.. мноооого малко си спомням  newsm78

Здравейте мацки как сте днес в това прекрасно време?
взех си обменната карта и направлението за болницата
Имам въпрос - онзи ден в Шейново ми дадоха обменната карта, но това направление от къде трябва да го взема newsm78От тях или от личния лекар?

На мен ми го даде гинеколожката заедно с обменната карта, на един химизиран лист е, даже май е в 2 екземпляра..

# 238
  • Мнения: 3 034
Присетих се за още нещо - някой беше споменал за след раждане сядане на детски пояс, само напомням.. И сигурно и в болницата ще трябва, или за по принцип.. мноооого малко си спомням  newsm78

Мишенце беше писала за това. Peace

# 239
  • Мнения: 1 064
Да се похваля и аз с нови придобивки newsm44 Излизахме с моята сестричка и бъдещата леля купи на племеника си спален комплект - горно и долно чаршавче, възглавница, олекотено юрганче и обиколник newsm07 Всичко вече е в пералнята и се пере с "Тео бебе" wash Аз от своя страна купих мокри кърпички за бебо за родилното и от тези еднократните чаршафи(подложки) за мен. Снощи доки каза, че е хубаво да продължа да пия Ферофолгама, дори и след раждането, защото хемоглобина и желязото така или иначе щели да паднат.

sdsm-moni, обменната карта, заедно с направлението за раждане се дават от лекаря, който ти наблюдава и води бремеността, т.е. този, който има договор със Здравната каса  costumed050 Последно купувах "Бивацин" юни месец, когато мъжа ми си беше срязал ръката. Тогава съм го взела на цена 7.50лв.

Общи условия

Активация на акаунт