губене на равновесие- какво може да й е?

  • 15 818
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 380
Аз също ще те посъветвам да дойдете в София при проф.Д.Чавдаров. Ние от 3години ходим при него и съм много доволна.Става със записване  а GSM е 0886242755.За съжаление не мога да Ви кажа къде се намира новият офис защото и ние все още не сме ходили / другият месец сме на контролен  преглед / но ако решите да Ви прегледа те ще ви обяснат. Успех.

# 16
  • Мнения: 138
Благодаря за отговорите. Днес направихме ЕЕГ, бихме й диазепам, и се потвърди диагнозата епилепсия. По притеснителното е, че Маги се роди с невус на гърдите и лекарката се съмнява, че има неврофиброматоза за това ще ни праща в София да й направим ядрено магнитен резонанс. Тази болест се характеризира с такива невуси (макар че на Маги петното е по-различно от типичните за тази болест, понедо колкота аз прочетох в един учебник по детска неврология) и има вероятност такива пигментни петна да има и по нервите, макар да може да има и само кожно проявление. Общото с епилепсията е, неврофиброматозата често се придружава от епилепсия и / или някой други заболявания, като в момента се сещам само за Spina bifida. При наличието именно на такива комбинации , невус+епилепсия или др. или при по фрапантни случаи на невус, се предполага наличието на неврофиброматоза.
 Поне така го разбрах аз със простата си глава и в този момент на пълно объркване и паниране. Пуснах и тема Неврофиброматоза, но за сега никой не е отговорил. Иска ми се да посъбера още инфо по въпроса, че се чуствам като сляпа и глуха.
 За връх на всичко, (тъкмо се захванахме с бебеправене) и лекарката ни посъветва да поизчакаме, за да ни направят и на нас някакви генни тестове, та да знаем има ли вероятност да предадем това заболяване и на другите си деца, понеже това заболяване е наследствено. Това е хубаво разбира се , така с нетърпение чаках да почнем бебеправенето, бяхме го планували от този месец Sad
 Не ми стана ясно обаче, дали тази неврофиброматоза има някакво негативно действие върху развитието или просто си я носи без да й вреди?
 Моля всички които могат да ми дадат и най-малка информация да пишат. Също така ми се иска и сведения и координати за спец. невролози и от София и от Пловдив и от Луната даже Wink, понеже не смятам да се опирам само на мнението на един лекар.
 Дано да съм го написала разбираемо, че нещо съм неадекватна в момента.

Последна редакция: ср, 25 окт 2006, 11:13 от pepita

# 17
  • Мнения: 1 878
Не мога да помогна с лекарските термини и диагнози, но от цялото си сърце ви пожелавам пълно излекуване на малката красавичка  Praynig Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 822
Пепита,
и аз не мога да ви помогна с личен опит или познания,но ми се иска да ви пожелая,всичко да се размине по най-благополучния начин за детенцето ти!И тримата сте много симпатични...Дано няма лоши прогнози! PraynigИ аз бих послушала момичетата за преглед в София...Стискам палци и ви желая късмет! Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Hug

# 19
  • Мнения: 1 455
И аз не мога да помогна с информация, но искрено се надявам прогнозите да са добри!
За бебеправенето - стискам палци генетичните изследвания да са добри, за да сте спокойни занапред. Всичко ще е наред, не се притеснявай  Hug

# 20
  • Мнения: 138
Благодаря за подкрепата.
 Дани, а знаеш ли как стои въпроса със епилепсията и хомеопатията. Възможно ли е изобщо да се лекува с хомеопатия?

# 21
  • Мнения: 138
Аз също ще те посъветвам да дойдете в София при проф.Д.Чавдаров. Ние от 3години ходим при него и съм много доволна.Става със записване  а GSM е 0886242755.За съжаление не мога да Ви кажа къде се намира новият офис защото и ние все още не сме ходили / другият месец сме на контролен  преглед / но ако решите да Ви прегледа те ще ви обяснат. Успех.
Този лекар, работи ли със здравната каса и ако не, колко струва прегледа и ЕЕГ-то при него?

# 22
  • Мнения: 1 455
Благодаря за подкрепата.
 Дани, а знаеш ли как стои въпроса със епилепсията и хомеопатията. Възможно ли е изобщо да се лекува с хомеопатия?


Пепи, мисля, че е възможно хомеопатията да се справи с епилепсията, но най-добре се консултирай със специалист. Може да пишеш на Aleksander, той е класически хомеопат и има доста интересни постинги.
Хомеопатката, при която водя децата, твърди, че гърчовете при епилепсията се овладяват с хомеопатия, но при вас случаят е малко по-различен. Имала съм много проблеми с Цвети когато беше бебе и за съжаление трябваше да й давам Фенобарбитал в продължение на 6 месеца. Дозата беше изключително малка, но все пак  Confused . Когато казах на хомеопатката за какво става въпрос, тя само ми каза, че този вид медикаменти не помагат, но ни правят дебили  ooooh!. Дават се, за да да се предотвратят гърчове, но не лекуват. Аз поне не съм чувала за излекувани от епилепсия с конвенционалната медицина.
Аз не съм фанатик на тема хомеопатия, за много неща си ползвам и алопатия, а често прибягвам и до народната медицина. Все пак, ако бях на твое място, определено бих пробвала и с хомеопатията. Бих се информирала отвсякъде и ще направя това, което ми подсказва собствената интуиция. Вече не вярвам толкова сляпо на лекарите  Confused
Много, много се надявам всичко да е наред  Praynig!

# 23
  • Мнения: 138
Дани много ти благодаря мила. Ще видим по кой път ще поемаме. Тази невроложка която ни преглежда беше категорична , че се лекува, пък и съм чувала за излекувани хора. Пък и докато не ми го потвърди поне още един лекар няма да съм на сто процента сигурна в диагнозата. А и тази неврофиброматоза като че ли ме притеснява повече, защото май не се лекува, а и не се знае кога и дали ще се развие. Доста съм объркана от тази неизвестност, както каза педита "И най-лошата диагноза е по-добре от това да не знаеш какво точно й има"
Отново ти благодаря!

# 24
# 25
  • Мнения: 44
Бих Ви препоръчала д-р Иванов от Пловдив - ВМИ, разбира се ако не сте пътували до София вече.
Желая Ви късмет с откриването на Вашия лекар и здраве за детенцето ВИ.

# 26
здравеите на вски4ки аз не съм маика но и аз имам проблеми сас вестибулАрния апарат и по4ти се оправих ... но не знам дали 6те се полу4и пак а съм само на 15 години и не знам даже от какво се полу4и 

# 27
  • Мнения: 1 878
Само искам да ви кажа, че има много видове епилепсия, както и различни степени на болестта - така че не можем с лека ръка да предричаме излекуване или не. Да добавя, че от собствен опит знам за излекуван мой близък и то напълно  Hug Пожелавам на детенцето да се оправи, но горещо препоръчвам да се потърси много добър специалист в областта и да се направят всевъзможни изследвания, за да се определи най-точното лечение и доза на лекарство.

Общи условия

Активация на акаунт