Бременни кърмачки?

  • 39 345
  • 617
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 242
Вивчо дано се разберете! Понякога наистина става непоносимо положението, но се успокоявам че съм на средата вече Tired А и Ива суче два пъти, или иначе казано на обед едната гърда, вечер другата и така имам повече време за почивка.
Микки, на Ива хич не и дреме че суче само в началото малко коластра и после на празен ход, кефи си се и тва е  Rolling Eyes
Ирра мънички сте още и лесно ще стане отбиването, а после едва ли ще помни как се суче, но кой знае все пак.

# 121
  • Мнения: 1 896
Мойто дърто кърмаче на финала съвсем си развали засукването и ми е почти непоносимо да давам цица, а пък той се сърди като му кажа че ме стиска и ме боли. Че и раждането наближава и коремът ме присвива като го сложа на цицата, та ме е страх малко. А миличкият много му се суче - не за друго, ами явно малко или много вече се чувства застрашен от новото бебе, макар че ми целува корема и се радва, ама е леко е стресиран в същото време.
То това не е за кърменето, ама снощи майка ми тука щеше да ми прави една процедурка за предлежанието на бебето и той като се спусна да гушка мама и бебето - прегръща ме изотзад заедно с корема и не дава на баба си нищо да ни прави. Не можахме да го убедим че е за хубаво - пази ни човекът и толкоз  Grinning

# 122
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ох, Мери, и при нас сукане на празен ход има. Сутрин от 5 до 7, с малки паузи. Обаче поне през деня много лесно я убеждавам да спре.
Басилиск, тази ревност при нас я има и преди да забременея.

# 123
  • Мнения: 4 242
basilisk пази си те човека, нали е мъж, то си му е заложено   Hug И Ива се сърди като и кажа че ме боли, обръща ми гръб с нацупена устчика, а след малко се обръща, зяпа и ми казва "не хапя бе. виж че не хапя!" Вие поне сте към края вече и като дойде млякото няма да има проблеми, вярвам че Жоро ще суче пак нормално.

Вивчо значи и ти забелаза че зърното и ареолата се променат, втвърдяват се някак и не са толкова еластични вече, от там според мен идва основния проблем с болките. А Бу ми се чудеше за какво говоря Laughing

# 124
  • Мнения: 829
Вие поне сте към края вече и като дойде млякото няма да има проблеми, вярвам че Жоро ще суче пак нормално.
Ами при нас за жалост не е точно така - съвсем отскоро Мартин много си развали сукането и често ме боли, въпреки че го коригирам на всеки 3-4 минути!  #Cussing out Не знам докога ще я караме така, като хич не дава знаци да се отбива сам...  Thinking

Е, дано при вас е по-добре  Praynig

# 125
  • Мнения: 4 242
Ай, ти ме отчая, а аз мислих че е заради количеството ooooh!
Че тя суче лошо от месец и кусур, ако суче до края така, това си е половин година стаж, иди отучвай сетне Crossing Arms

# 126
  • Мнения: 829
Мери, при нас е друго, може би  newsm78 - Мартин сучеше добре до раждането - имало, нямало кърма, все едно, добре беше. Но откак се роди Надето, може би от неудобните пози покрай тандемското кърмене, му се развали "стойката" и сега дори и сам да суче, пак така... отделно и вече е много любопитен, все върти глава, докато суче (да не би да пропусне нещо  Mr. Green) и затова още по-зле става.

На мен друго ми е гайлето сега - понеже той не суче така ефективно (а и явно по-малко мляко му трябва), моята система за делба на гърдите нещо не сработва  ooooh! Гърдата, от която той суче няколко часа поред, не е така добре стимулирана и после, като дойде ред малката да суче оттам, за нея не стига. Но тя е упорита и суче на сухо, за да има. После тъкмо се регулира въпросната гърда, скоро пак е време тя да суче от другата и така до безкрай  newsm78 #Crazy Добре, че нощем си наваксва! Ама докога така...? Докато се регулира лактацията ли?

# 127
  • Мнения: 4 242
Защо не редуваш по често/всеки път гърдите?

# 128
  • Мнения: 829
Защо не редуваш по често/всеки път гърдите?
за да съм сигурна, че дундата си изпива и задното мляко, че понякога ми заспива и след час пак е на гърда... Шъ съ опраим  Peace  Mr. Green

# 129
  • Мнения: 4 242
Разбира се че ще се оправите!  Peace
Мисля, че дори да ги сменаш всеки път, пак ще са еднакво изсукани.

# 130
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз сменям, по-малко продуктивната предлагам 2 пъти, т.е. Мартин суче 2 пъти на нея, а Фабиан има пълни права над другата, но веднъж на нощните кърменета. През деня, като съм само с бебока суче и на 2те.

# 131
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравейте!
При нас има лек напредък в отбиването  Grinning ...ама я да се похваля по-смело - направо огромен напредък!
Костаки сучеше по 5-6 пъти на денонощие - за закуска, за "стопляне" след излизане от морето, за обедния сън, след обедния сън към 19ч, вечер за заспиване и нощно време към 4ч  Crazy И говорим не за цокване и пускане, а за яка глътка  Laughing
От десетина дена имаме само вечерно кърмене за приспиване към 22ч, останалите кърмения спряха по мое желание, с помощ на таткото, каката, бабата и дядото. Все още идва да си поиска с лукаво пламъче в очите, галейки ме по скута и със сладкото "Мама, тита - амам???" И аз му обяснявам как циците нанят и чак като прави нани Коки - тогава ще има мляко...
Много ми беше трудно да продължавам - имам гадене, прилошава ми от храни, нощем не спя добре, все съм уморена...След всяко пропускане на кърмене ходех с мокри фанелки от мляко, но вече се регулира.
Четох тук, че към 5-ия месец спирало млякото - май тогава ще спрем и вечерното цокане, което сега му е голяма наслада (и за мен, много ми е сладък като цока и ме гледа в очите).
Колко време сучат вашите "бозайничета" - моето сега го докарва по 30-40мин, явно за да се наслади по-дълго на единственото МАМ.
Преди за 10минути се наяждаше (и от двете винаги).

# 132
  • Мнения: 966
отбих я на 1г. и 2м. започнах след годинка да намалям кърменията,накрая останахме само с едно сутрешно.После заместих сутрешното с чай,разбира се имаше рев,но само няколко дни.Сега вече и чай не давам с тенденция да спре да се буди в 6-7 часа.
Възхищавам ви се да кърмите такива големи деца и то бременни.
леко раждане и успешно отбиване Peace

# 133
  • Мнения: 4 242
OLYMPIA Ива суче не повече от десетина минути за приспиване вечер и когато спим на обед, рядко търси сутрин за събуждане, тогава по скоро се галим и се гушкаме.
Но детенцето ти е мъничко, няма как да не са различни нещата при вас. Радвам се че имаш куража да отказваш, аз за това си изчаках Ива да порасте и да надрасне повечето подобни нужди, нямам сърце да се изправя пред този поглед и молба.  Heart Eyes
Успех!

# 134
  • София
  • Мнения: 4 381
При нас нещата отиват съвсем на отбиване. От няколко вечери момата заспива без амче. В началото искаше само да ги гали и се гушка в тях, говори им нежно  Heart Eyes Изобщо голям цирк сме. Но в студа вече не съм съгласна да стоя гола до кръста, за да им се любува и даваме по кратката процедура - само докато се преобличам. Последните дни ми беше много неприятно кърменето, защото както бях писала преди,  ареолите вече не са така еластични, тя впива зъби, кърмата силно намя и кърменето се превърна в болка.
Сега вече обяснява как в нейното коремче има две бебета, пък на мама само едно  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт