козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4

  • 65 506
  • 710
  •   1
Отговори
# 330
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Веси оздравявай бързо!   bouquet
Да се пазиш!  Hug

# 331
  • Мнения: 1 021
Оправяй се бързо!  bouquet

# 332
  • Мнения: 5 140

Подкрепям, това е мой човек да и дадеш добър съвет.

Аз си получих кремчето и тъкмо да те питам как да го ползвам и ти си се разболяла.
Бързо оздравявай, приятелко.  bouquet Hug Heart Eyes

# 333
  • Мнения: 1 254
ей ме на, жива съм  Hug
Щеше ми се още 1 ден да си полежа, ама няма как ....  Rolling Eyes


Веси, аз тръгнах към лечител, даже и си принтвах това дето си ми го написала, но се зачудих  на нощният крем- мазен и смесен тип кожа и Нощен за около очи- като преди това е гелчето с ройбос- та въпроса ми е -всичко това едно след друго вечер ли??а за през денят- само гел с ройбос??? Нали правилно съ м разбрала???
Предварително благодаря!!!!!

аааа, не-не-не, не съвсем така  Peace
Извини ме, ако съм го описала недобре... Аз като си знам наизуст продуктите не значи, че и вие от половин дума ме разбирате ....  Blush

Доколкото си спомням идеята беше така:
вечер:
цяло лице - 1. гелче с Ройбос; 2. нощен крем за мазен и смесен тип кожа
очички - 1. гелче с Ройбос; 2. нощен крем около очи

сутрин:
цяло лице - 1. гелче с Ройбос; 2. нощен крем около очи
очички - 1. гелче с Ройбос; 2. нощен крем около очи

Така трябва да беше. Сега ще се върна назад и ако нещо не си доспомням ще коригирам постинга Simple Smile, но това е идеята.
 Hug

# 334
  • Мнения: 1 254
Здравей Веси, за съжаление съм изхвърлила  опаковката с описанието на крема на Галеник. Това, което пише на самият крем е хидратантен хипоалергенен крем.
А това, което изрових от интернет като състав  е следното:
Ingredients: Water, Cocos nucifera, dicaprylyle maleate, tribйhйnine PEG-20 esters, isohexadйcane, liquid paraffin, cyclomйthicone, triglycйride caprylique/caprique, myreth-3 myristate, glycйrine, PEG-8, benzotriazolyle dodйcyle P-cresol, CI 42090, dimйthiconol, scent, mйthyl parabиne, phйnoxyйthanol, parabиne propylique , CI 17200, Ribes rubrum, Rubus idaeus, sodium polyacrylate , tocophйryle acetate, Vaccinium myrtillus, CI 15985.
50ml Jar
Успешен ден   bouquet

привет!  Hug

Предвид по-горното описание на кожата и състава на тоя "крем" .... какво да ти кажа. Сега ще ти кажа 2-3 неща за кремчето, че да ме разбереш.
Cocos nucifera - кокосово масло. Нарежда се веднага след водата, т.е. има немалко от него вътре. При условие, че имаш черни точки, никак не ти го препоръчваме. Виж за цяло тяло е чудесно и кожата придобива кадифен вид от него Wink
Liquid paraffin (което по Евр. директива трябва да се изписва по  INCI - Paraffinum liquidum) - течен парафин. Комедоногенен!
Ribes rubrum, Rubus idaeus и Vaccinium myrtillus са съответно екстракти от Боровинка, Малина и френско грозде. - антиоксиданти, но количеството им вътре е много малко  Rolling Eyes Ако се вгледаш, дори CI 17200 (което идва от Colour Index ... - оцветител) е по % повече или същото! А пък оцветителите са в порядъка под или = 0.1% в една средностатистическа рецепта  Rolling Eyes Един екстракт си оказва действивето при  минимум неколкократно по-висока концентрация и тук те оставям да продължиш на ум вместо мен ...
tocophеryl acetate - вит. Е, той е ясен, и е под тяхната концентрация ...

Тези неща ги казвам един път, за да те убедя, че няма нужда да си даваш парите за този продукт, второ - за информация как горе-долу да се ориентирате като си купувате нещо. Като има екстракти (те се познават по имената из рецептата, добре е да стоят преди витамините, преди оцветителите, преди парфюмната композиция, преди консерванта...

За лятото - ще видим Simple Smile Там нещо по-леко.
Аз сега ще ти предложа тези наши неща + някои не наши Wink

1. Тоал. мляко - мазен и смесен тип кожа
с Глицерин, урея, екстракти Лавандула и Репей, вит. А и Е
можеш да го заменяш с този за чувствителна кожа - там екстрактите са Лайка и Див кестен.
2. Тоник - мазен и смесен тип кожа
с Алантоин, Д-пантенол, билкови кестракти от Лавандула, Репей, Хмел, Хвощ, Дъбови кори и Бреза, вит. А и Е, урея, без алкохол
него го избираме заради поричките, които ще повлияем благоприятно Simple Smile От друга страна той не изсушава, противно на повечето ни очаквания от продукти за такъв тип кожа. Можеш да нанасяш спокойно и около очичките   bouquet
Моля те само, погледни си действието на активните съставки по индекса на темите на стр. 1 на тази -  Peace Благодаря за разбирането!

3. Околоочен гел с Ройбос - магазините на Лечител
с Д-пантенол, екстракт Ройбос (където вложеният % доста надхвъля 1%  Peace .... до тук с инфото, само за мотивация Wink ), златисти перлички с вит. Е

4. Дневен крем - чувствителна кожа
в кремчето няма излишни мазнини, които да водят до черни точки, но нощният за чувствителна кожа не е за теб, не се изкушавай! Simple Smile Ако искаш нощен, за мазен и смесен тип кожа, той е овлажняващ, с екстракти и без мазнини. Но за сега имам друга идея за вечер.

този крем е с конкрет от Роза, екстракти от Лайка, Див кестен, Чимшир и Сладък корен, вит. А и Е, урея, масла от Гроздови семена и Жожоба, спф 12
Аз лично също реагирам на прах - екстра е, а и за зимата ще ти дойде добре, независимо, че е топла.

И ето, че не са чак толкова много продуктите Simple Smile
Много бих искала да си вземеш и хума + масло гроздови семки + етерично Лавандулово масло, с които да си правиш маската с хума в седмицата преди цикъл почти всеки ден, а иначе 1-2 пъти седмично.
От време на време, преди нея стой по 15-20 мин. на лицето със 1:1 смес сокче ябълка и лимон Simple Smile

какво ще кажеш?  Flutter

Вечер:
тоал. мляко (изплакване) - маска с хума (ако правиш) - тоник - гелче с Ройбос (цяло лице, вкл. очички) - тоал. мляко вместо нощен крем

Сутрин: хладка вода - тоник - гелче Ройбос - дневен крем.


 Hug това предлагам и чакам размисли и страсти по случая  Sunglasses
  bouquet кожа и до скоро ...

# 335
  • Мнения: 1 254
Веси  bouquet
Вчера си набавих кремовете,другото днес ще го доставят.
Имам обаче още един въпрос Embarassed.Под Дермален Лавандулов разтвор, Маслото от гроздови семена ли имаш впредвид newsm78 newsm78 newsm78
Че в аптеката ме гледаха Shocked
Благодаря и Лек ден Hug

не, нямам това впредвид  Sunglasses

Дермален раз-р на етерично масло е разр-р получен при добавянето на съобразно количество чисто (концентрирано) етерично масло към базисно масло, в което се разтваря. Базови са маслата, подходящи за третиране на кожата, в зависимост от типа и състоянията й. Разреждането се прави, тъй като етеричните масла съдържат в себе си много голям брой от активните вещества на растенията, от които се извличат и в голяма концентрация. Етеричните масла са с малък размер на молекулата, ефирни са и поради това навлизат дълбоко и действат силно благотворно при умерена употреба. Именно за това маслата се разреждат и така се достига до безопасната и полезна концентрация на етеричното масло.
В случая - гроздови семена, защото това масло е почти единственото подходящо за типа кожа. Можеш да си вземеш такова на Икаров, 55 мл. е, в които ще си сложиш общо 11-12 капки от етеричното масло. Готови дермални разтвори не знам дали има и ако има дали стават за употреба. Ние правим, но се намира трудно. Етерично масло виж на Етерика (Надена) - ето така изглеждат  http://www.nadena-bg.com/blendingsbg.html , или на БГ Роза - Карлово, ако намериш (по-голямо количество е и по -скъпо), или на Лавена - това са сигурните като качество производители.

Ами, надявам се сега го обясних добре. Ако има нещо неясно - питай!  Hug

  bouquet кожа!

П.С. ааа, и кажи коя е тази учтива аптека, че да я препоръчвам и на други варненки  Simple Smile

# 336
  • Мнения: 1 021
Много, много благодаря Веси!   bouquet
Веднага си преписвам необходимите продукти и започвам да ги издирвам.
Смятам да започна като си ги намеря всичките. Обещавам да съм много стриктна.
Прочетох мноого внимателно това, което си ми написала и обяснила, за да не объркам нещо, но си запазвам правото да те притесня пак ако нещо се пообъркам  newsm78
А за крема, който ползвам, направо ми идва да ги  #2gunfire,
Още веднъж, благодаря и ще се включа с резулт.  Hug

# 337
  • София
  • Мнения: 570
Здравей Веси.
От доста време чета форума и вече и аз си напазарувах от вашата козметика.
 На 27 год. съм. Кожата ми е смесен тип - имам черни точки в Т-зоната, от време на време там се появява и по някоя пъпка. Купих си тоал. мляко, тоник и дневен крем - всичко това за мазен и смесен тип кожа. По принцип търсех дневен крем в туба, обаче в Лечител ми казаха, че вече не се правел такъв, а има само крем в кутийка и аз съответно такъв си купих. От месец-два си правя маската с хума и дерм. разтвор на лаванд. масло - много съм доволна от нея.
Обаче има следния проблем - сякаш от крема ми лъщи кожата, а не я матира и по трудно попива. Дали крема в туба ще е по-добрия вариант? И  произвежда ли се все още?

# 338
  • Мнения: 223
Здравей Веси, Simple Smile
Ще съм ти много благодарна ако можеш да ми помогнеш със съвет по следния проблем: Сега съм във 8-ми месец от бременноста и имам пигментни петна..получих ги преди да забременея, от излагане на слънце /фактически се пигментираха белезите от акне/, но и тъй като за да забременя бях стимулирана с хормони те също са една от причините за петната..с течение на бременноста пигментацията се засили.. Cry От 1 месец и половина се мажа с Мела Д на Ла Рош, но ефект почти няма.. Cry Въпросът ми към теб е има ли смисъл да продължавам с него (дали дава резултат) и дали мога да се мажа и с  него и по време на кърмене? ..или да го сменям  с някое друго мазило? Четох, че "Мелабел" бил много ефикасен, но пък подходящо ли е за бременни и кърмачки newsm78...ще съм ти много благодарна ако ми помогнеш Flutter..и мерси в аванс

# 339
  • Мнения: 1 254
Веси Здравей,
Има ли във Велинград някъде вашата козметика и къде ?
Благодаря предварително !

здравей, hasimollC,  Hug
Извинявай за забавянето! Искрено вярвам, че не е фатално  Hug

Отсяла съм ти 3 аптеки във Велинград:

Лечител
ул. Братя Маврикови, 18

Каменица ЧА
ул. Иван Ушев, 5
но е с по-слабо рписъствие на козметиката

и Надежда ЧА
бул. Съединение, 99
зарежда май само 1 път месечно, но пък има по-съществени продукти там Wink

Освен това, никога не е проблем да им поръчаш нещо, което искаш! Така или иначе ние им ги доставяме с нашите си курсове. Този курс е Благоевград и пътува през седмица. Ще те помоля, ако си поръчаш нещо, да ми драснеш 2 реда с продуктите и в коя от аптеките, за да предам на колежките в търговския да напомнят на аптеката при прозвъняването за взимане на заявка!  Peace

  bouquet кожа!
Ако имаш въпрос по някой от продуктите - моля.  Hug

# 340
  • Мнения: 1 254
Веси,аз ти писах на лични,ама ти е пълна кутията,та ще си пльосна тук питането,сори не е много по темата Blush

Heart Eyes
Младежа от вчера е на градина и аз имам време за форумстване  щот съм на работа   Mr. Green
За катранения сапун-тъкмо се бях оскубала отзад на кръста и се бях изприщила,та влязох в аптека да си взема еудермол,и видях и катранения сапун,изплуваха ми спомени,че помагал за кожни проблеми и затова го купих.И сега си се къпя с него,пъпчиците минаха.Та се чудя какво му е действието...рових в нета и видях,че го препоръчват за коса,ама за кожа не намерих нищо...
Хубав ден!   bouquet

Heart Eyes  Hug  Heart Eyes Hug
Здрастииии!
Ами, да ти кажа, няма време да си разчистя ЛС ...  Blush 80 бр. са това, а аз бях разчистила 10 предния път, ама ....
Май утре ще ги огрея. Всичко, което не те притеснява - пиши си го спокойно тук!  Heart Eyes
Катраненият сапун действа в 2 посоки - антисеборейно и анти-бактериално. Предполагам е поуспокоил възпаленията. Но ти си със суха кожа на тялото и мисля да преосмислиш избора си на сапун  Wink

Я кажи ти спряли да мажеш мостричката!? Щото в България си ми първата с реакция към крема. Една реакция е имало и в Ливан. 2 от 33 - cool Simple Smile Но дали е алергична? Ако не те притеснява, мазни на сгъвката на лакътя, за да видим там има ли реакция или нещо в крема ти е наистина тежко, както ти предположи. Все пак - трябва да го направим най-най-най  Mr. Green

 Heart Eyes  bouquet

# 341
Веси здравей,
Пише ти жената която се интересуваше за Велинград, моля те консултираи ме на кои продукти да се спра, аз имам вече някакво наблюдение и все пак мисля, че е добре да се съобраза и с твоето мнение. На 30 г. сам , смесен тип кожа, склонна към образуване на комедони, с тъмни петна от стари пъпки.Виждам че си online , и ако получа скоро отговор веднага тичам до аптеките за продуктите. Благодаря ти предварително!

# 342
  • Мнения: 88
Vesi , здравей , взех си дневния крем на Талодерма за смесена кожа и нощния ревитализиращ крем.Дали съм направила точния избор.?!
На 30 години съм , кожата ми е суха , но на носа ми излизат черни точки и имам разширни пори на бузите и челото , пъпки не ми излизат. Имам вече доста бръчки около очите и устните.Моля те пиши какво още да си закупя и как да го прилагам по най -правилния начин.
Предварително ти благодаря!

# 343
  • Мнения: 1 254
Веси здравей,
Пише ти жената която се интересуваше за Велинград, моля те консултираи ме на кои продукти да се спра, аз имам вече някакво наблюдение и все пак мисля, че е добре да се съобраза и с твоето мнение. На 30 г. сам , смесен тип кожа, склонна към образуване на комедони, с тъмни петна от стари пъпки.Виждам че си online , и ако получа скоро отговор веднага тичам до аптеките за продуктите. Благодаря ти предварително!


Mr. Green ок, тогава  Hug
Само, че не съм сигурна, че всичките неща ще ги има .... хм.

Моето предложение:
1. Тоалетно мляко - мазен и смесен тип кожа
2. Тоник - тук има 2 варианта: Тоник мазен и смесен тип кожа + избелващ серум или За сега само избелващ тоник - !?
3. Лосион - избелващ (2 седмици - всеки ден, после разреждаш). Повлиява едновременно и порите и комедоните, и ще намали пигментацията от пъпките.
4. Нощен крем - мазен и смесен тип кожа
5. Дневен крем - ревитализиращ (а може и нощният крем за около очи на цяло лице, но предпочитам кремът да е с филтри, защото продуктът срещу петна ще се използва активно)

6. Хума + масло гроздови семена + етерично Лавандулово масло
7. (ако желаеш Simple Smile ) - околоочен гел с Ройбос

Мисля, че в Лечител ще намериш повечето неща, но от избелващите те все още не са заредили.
Ааа  Hug , имаш късмет!!! В аптека Каменица са поръчали избелващ лосион на 22ри, което означава, че вчера или днес е там Simple Smile - граби!  Grinning
Избелващ тоник не е купуван скоро - значи за мазна и смесена кожа.
Серум също не виждам поръчван.

 Hug Как си с идеята за тези продукти? Много ли се разминавам с твоята?  Sunglasses

# 344
  • Мнения: 811

Я кажи ти спряли да мажеш мостричката!? Щото в България си ми първата с реакция към крема. Една реакция е имало и в Ливан. 2 от 33 - cool Simple Smile Но дали е алергична? Ако не те притеснява, мазни на сгъвката на лакътя, за да видим там има ли реакция или нещо в крема ти е наистина тежко, както ти предположи. Все пак - трябва да го направим най-най-най  Mr. Green

 Heart Eyes  bouquet[/color]

Мила,радвам се ,че вече си на линия  Heart Eyes
Спрях да мажа лицето,но мажа гушата-много добре се чувства тя.Не ми се вярва да е алергична реакция,но ще мацна сгъвката на лакътя довечера.
Сапуна като свърши го спирам,просто исках да пробвам как е  Wink
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт