Запалени по плетенето-2

  • 137 275
  • 297
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 608
tane, чудесна е пелената и блузката е хубава. Да я покажеш когато я завършиш!

# 91
  • Мнения: 4 629
Tane, хареса ми пелената. Покажи и пуловерчето като го довършиш Сигурно много сладко щр стане.

Ето и от мен още една чанта:

http://new.photos.yahoo.com/svobodaburns/album/57646076233645488 … 928803753566263/8

А върху това работех до вчера:

http://new.photos.yahoo.com/svobodaburns/album/57646076233645488 … 928803753566263/8

Довърших го, ама трябва да го фиксирам и тогава пак ще го пусна вече чавършен

# 92
  • Мнения: 498
milf страхотни нови неща, и чорапите и чантата, поздравления   bouquet

# 93
  • Силистра
  • Мнения: 288
Мили момичета, искам да Ви попитам има ли някой който да е плел с YARNART SOLEIL, някакви моделчета, ако можете

# 94
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
milf,страхотни чанти си изплела !

Как процедираш - 2 части и съединяваш?А вътре има ли подплата,дръжките имат ли пълнеж някакъв?Направо ми идва да си изплета една като ги гледам.

# 95
  • Мнения: 4 406
Стейси, 10 см са достатъчни за цип.

# 96
  • Мнения: 355
=^._.^=, ЧЕСТИТ ТИ РОЖДЕННИК! Да е жив и здрав и всичко най му желая!

Steisi, майка ми оплете на малката жилетка, но после реши, че с цип ще стой по-добре. Само, че ципът не е до горе, за да не й дразни вратлето, а свършва на три пръста под брадичката. Моят съвет е като оплетеш жилетката и си харесаш цип да измериш колко искаш да е дълъг и да го занеш да ти го скъсят, ако е нужно. Има я тази услуга в някои магазини и шивашки ателиета.

Аз все така си плета блузката на малката, но бавно става, защото преждата е тънка, а и нямам много време. Обаче се оказа, че съм я захванала доста голяма и ще й я плета за догодина, че не ми се разплита. Добре, че тепърва ще ми расте детенцето  Joy

# 97
  • Мнения: 663
milf-Много ми хареса чантата smile3501

# 98
  • Мнения: 4 629
Мерси   bouquet

Галхен,

лилавата чанта се плете цялата заедно. Започва се с 15 бримки и се плете всеки ред лицев до около 25 см. После се захващат бримките в кръг и на всеки 4-5 сантиметра се наддават по 2 ( в средата по ширина на чантата). В дръжките няма никакъв пълнеж. Тази чанта е плетена от 100% вълна (само с такава прежда става) и е пускана в пералнята с гореща вода да се степа. Като я переш трябва да я увиеш в някаква друга твурда дреха (дънки например) Като се плете се прави по-голяма, защото после се свива. Степането зависи от конкретната прежда, но обикновено се свива около 20% по дължина на плетката и около 30% по височина. Най-добре е, като ще степаш нещо в пералнята пъво да си изплетеш едно парченце право и да видиш точно колко ще ти се свие модела

# 99
  • Мнения: 4 629
Dobi75,

Нали ти обещах, че ще се опитам да преведа модела за този шал:

http://knitty.com/ISSUEfall05/PATTflora.html

Според модела се плете едновременно с 3 различни по цвят нишки тънка прежда шала. Започва се с 7 бримки и после се наддава. Шала прилича на стрелка има схема най отдолу. Цветето се плете пак с 3 нишки, но 2 са от един цвят, а само третата е различна.

Няма да превеждам ред по ред само ще напиша какво означават символите, че не ми се преписва цялата схема

row  e ред

k значи лицева бримка

p - oпакова бримка

yo - наддаване чрез премятане

k2tog и p2tog - съответно изплети 2 лицеви заедо и изплети 2 опакови заедно

kfb - изплита се една бримка лицево и отпред и отзад (техника за наддаване е това)

m1 - наддава се 1 бримка

Обяснени са:
1.seed stitch  пише как се плете първия ред и за да се получи тази плетка всеки ред се плете като първият ред
2.twisted loop Това са тичинките на цветето. Издърпва се една бримка от лявата игла да е около 6 см и се усуква много стегнато - прехвърля се на дясната

Ако съм пропуснала да преведа някой символ питай

Последна редакция: нд, 26 ное 2006, 22:42 от milf

# 100
  • Мнения: 14
Благодаря milf, ще се пробвам и ще пиша за резултата.
 
Писах ти на лични.

# 101
  • Мнения: 6 472
В този подфорум ми отива практически половината свободно време Rolling Eyes Разкъсвана между три теми, практически вече не ми остава време за творения Joy

Най- после довърших последният пуловер на Марта. Бабата му беше подхванала ластиците, но така и не стигна до него, та се наложи аз да си го изплета:)

http://images12.snimka.bg/001601487.jpg

# 102
  • Мнения: 498
На мен за малко не ми достигна преждата да си доплета жилетката и след много плетене и разплитане сега я насмотах в един плик и я оставих да отлежи, докато си купя още едно чиле за да я завърша. Явно много съм се подценила щом не си уцелих грамажа, но пък и тая яка много прежда ми изхарчи. Както и да е, това до тук беше да се оправдая, че снимка ще ви показвам по-късно.

Сега съм захванала една шапка с 3 цвята за сина ми, само че слагам и едно червено, което ме притеснява да не го разколебае да го носи, но аз точно със червенкото най я харесвам. Та за това рискувам да я направя такава пък в края на краищата аз съм привилегирована с това голямо момче, че мога да нося някои неща, които той не иска.

Хайде споделяйте до къде стигнахте вие с плетивата.

На Luluto пуловера много ми харесва.
За нещата на milf също успях да се изкажа, че са страхотни.
Влади ти до къде стигна? Steisi? Tane?

# 103
  • Мнения: 4 629
Благодаря milf, ще се пробвам и ще пиша за резултата.

Ще чакам да кажеш как върви

Лулу, сладко е пуловерчето. Цветятя накрая ли са пришити или са плетени?

# 104
  • Мнения: 6 472
Някои са пришити на края, други са при самото плетене. Дръжките на всички са пришити допълнително.

Общи условия

Активация на акаунт