Пак аз със това хранене. Ще полудея значи.....

  • 1 571
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 753
Цитат на: belinda
Аз не мога да разбера защо толкова държиш на точния час, като сте на кърма.Да бяхте на адаптирано - ок, то се усвоява по-трудно, а и доста напомпва бебоците, та си трябва режим общо взето.Но на кърма?Явно просто детето я разгражда бързичко, дай си му пак и готово.....

а, да добавя и за водата - пробвай ти като си гладна, да се наливаш с вода, да видим няма ли да ти докривее Wink


Ами току що я нахраних пак. 2 Часа след предното хранене.... И спинка като ангелче. Е, малко се гърчеше като си хапна, ама то толкова манджа.... не й е лесно. Абе като е гладна ще й давам и това е. Просто не мога да понасям да реве - и тя и аз се изтощаваме. Пък и няма смисъл. А за водата - само си преварявам като накоя луда всяка сутрин. Не желае нито глътка  Sad  Поне след хранене да си изплакваше устичката.... но не, не ще и това е.

Много благодаря за отговорите ви. Успокоихте ме. Ще го храня бебока. Дано само коликите не се засилят  Praynig

# 16
  • Мнения: 3 200
Цитат на: makrust
Освен това още в болницата ти казват да не пиеш много течности понеже се разрежда кърмата.


 Shocked В болницата ми казаха да пия повече течности, и то ми се пие, не се наливам. За първи път чувам такова нещо за разреждане на кърмата.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: makrust
Цитат на: boo
Нехранителна женска кърма няма (между другото браво, че си предпочела кърма пред адаптирано мляко). Може би биберонът е много голям? Пробвай с друг, най-малък размер - може би друга марка. Да не би да изяжда много бързо манджата и затова да няма чувството, че се е наяла? Пробвай и да я оригваш по време на ядене, да изкарва излишният въздух, за да няма толкова колики.
Мисля си, давай й, щом и се яде...ако кърмеше, нямаше как да разбереш колко е изяла от цицата, даже да хапваше повечко.

Лъжеш се. Прочети по форумите или поговори с познати. Има рядка кърма и гъста кърма. Аз имах проблеми понеже кърмата ми беше много гъста и бебето се засищаше с малко а аз имах много и получих запушване, но това е друга тема. А съседката ми на която детето е на 9 месеца пък кърмата й беше много рядка и детето ядеше по много а не се засищаше и се налагаше да дохранва. Освен това още в болницата ти казват да не пиеш много течности понеже се разрежда кърмата.


Ха-ха-ха, уби ме направо!Да кажеш на Бу да почете из форумите - тя го направи този форум,бре моме Laughing А това,че има нехранителна кърма сигурно са ти го казали в същата болница, дето са те учили да не пиеш вода, че да ти е гъста кърмата, а?Не го приемай като заяждане, не си виновна, че са те заблудили, но просто трябва да ти кажа, че заблудата е мноооого сериозна!

# 18
  • Мнения: 7 106
Цитат на: makrust
Лъжеш се. Прочети по форумите или поговори с познати. Има рядка кърма и гъста кърма. Аз имах проблеми понеже кърмата ми беше много гъста и бебето се засищаше с малко а аз имах много и получих запушване, но това е друга тема. А съседката ми на която детето е на 9 месеца пък кърмата й беше много рядка и детето ядеше по много а не се засищаше и се налагаше да дохранва. Освен това още в болницата ти казват да не пиеш много течности понеже се разрежда кърмата.


Леле малее и тази кърма от какво ще се образува, ако не пиеш течности?Напротив - трябва да пиеш достатъчно течности!А това за рядката и гъста кърма няма да го коментирам.Каналите могат да се запушат от стегнат сутиен, спане върху цицата, неволен удар върху гърдата, неизпразване на гърдата дълго време и т.н и т.н.

# 19
  • Мнения: 6 206
Цитат на: makrust
Лъжеш се. Прочети по форумите или поговори с познати. Има рядка кърма и гъста кърма. Аз имах проблеми понеже кърмата ми беше много гъста и бебето се засищаше с малко а аз имах много и получих запушване, но това е друга тема. А съседката ми на която детето е на 9 месеца пък кърмата й беше много рядка и детето ядеше по много а не се засищаше и се налагаше да дохранва. Освен това още в болницата ти казват да не пиеш много течности понеже се разрежда кърмата.

 #Shocked  #Shocked  #Shocked
сори за емотиконите, не можах да се сдържа. Embarassed  Голяма част съм го чувала, но това за болницата беше уникален бисер.

# 20
  • Мнения: 3 926
Първо - Не ме убивайте за мнението Wink И аз знам, че има по-хранителна и по-нехранителна кърма. Това обаче се определя от маслеността на кърмата. Има жени, чиято кърма е синкава като водица и такива, над чиято кърма има по един пръст като масло. Но от банка за кърма няма да ти дадат нехранителна. То там им правят двеста изследвания.
И за водичката - много ясно, че като се е наяла няма да иска вода. Давай като се събуди, но преди да се е усетила, че е гладна. Моята приятелка така научи сина си. Като отвори очета и хоп - шишето с водичката. Сега на година и 5 месеца няма никакъв проблем. Той пие по литър вода и около 600мл. изцедени сокове на ден. Но беше много малко време на кърма. Около месец. И тогава пак така си му даваше вода.

# 21
  • Мнения: 1 629
Цитат на: Assinka
  Той пие по литър вода и около 600мл. изцедени сокове на ден. Но беше много малко време на кърма. Около месец. И тогава пак така си му даваше вода.

 
 А не мислиш ли, че след като е поело толкова течности, ще му се суче? Там е работата, че бебетата утоляват и глад и жажда чрез кърмата, ако го налееш с вода, ще суче по-малко.
 Колкото до хранителността на кърмата, да, кърмата на всяка жена е различна по състав, защото всяка е произведена за бебе с различни нужди.

# 22
  • Мнения: 3 926
Честно да ви кажа аз това го знам и от майка ми. Никое бебе - било то на кърма или адаптирано мляко - няма да иска да пие вода след като се е наяло. Вода се дава като се събуди или половин час след хранене ако се заиграва. Пак казвам не съм особено компетентна по въпроса, но като се роди човечето ще видим. То и без това всяко си е за себе си. Характерчета. Проявяват се от първата минута на бременността  Wink

# 23
Леле направо ме разпънахте на кръст, защо ли си отворих устата #Bad Talk
Като говорех за пиене на много течности имах предвид това че аз родих със спинална упойка и анестезиолажката ми каза да пия по 3 литра вода на ден за да се изчисти бързо организма ми от упойката и да не получа това прословуто главоболие което получават 2/3 от жените раждали със спинална упойка. Та детската лекарка ми каза че това количество вода може да ми разреди кърмата да го намаля, но не и да спра да пия течности естествено, защото ще се обезводня. А кърмата се увеличава не от течностите а от храната. Затова има определени храни които трябва да се ядат за да се увеличи кърмата а няма определени течности за увеличаване на кърма нали? Като изключим бозата, за която е съмнително дали наистина увеличава кърмата и не е точно течност.
А що се отнася до видовете кърма, всички сме чували за майки, които се оплакват че имат много кърма а децата им не се засищат. Е моето пък се засищаше от малко а от гърдите ми течеше  гъсто като масло и като се изцедя в шише после по него остава един дебел слой мазнина и едва се измива. Та и изцеждането ми беше трудно и получих запушване на гърдите с всички екстри - висока температура и болезнени буци в гърдите.
От температурата нямах никакъв апетит и по цял ден се наливах с вода, сокове и прясно мляко(понеже го обичам, не от някакви съображения), най много малко бисквити да хапна. Като започнах да пия антибиотик за отпушване и за сваляне на темепературата трябваше да спра да кърмя бебето за две седмици. В началото на втората седмица в едната ми гърда вече нямаше грам кърма, в другата имаше още около 2-3 седмици обаче със зор изцеждах 30-40 мл веднъж на ден. Това е резултата от така наречената ми диета. За сведение в началото имах толкова кърма че бях приела постъпки да се записвам за донор към банката за кърма.
Това ми е историята пък вие си правете извод за храните, водите и кърмите:)))))

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: Anonymous
Та детската лекарка ми каза че това количество вода може да ми разреди кърмата да го намаля, но не и да спра да пия течности естествено, защото ще се обезводня.
А кърмата се увеличава не от течностите а от храната. Затова има определени храни които трябва да се ядат за да се увеличи кърмата а няма определени течности за увеличаване на кърма нали?
А що се отнася до видовете кърма, всички сме чували за майки, които се оплакват че имат много кърма а децата им не се засищат.

Около 2-3 литра на ден пият повечето кърмещи майки, особено докато детето е само на кърма. Млякото не се разрежда от повече течности. Кърмачката трябва да пие колкото й се пие, наливането с повече течности, отколкото всъщност иска, не води до повече мляко (нито го разрежда). Прекомерното приемане на течности може да намали млякото (примерно ако се пият над 3-4 литра без реална нужда).
Кърмата се увеличава именно от течностите, не от храната. Ако се приема адекватно количество течности (2-3 литра обикновено), млякото е достатъчно. Обратното, и 8 порции манджа на ден да яде, ако не пие достатъчно течности, майката може просто да не произвежда достатъчно кърма. Определените храни за увеличаване на кърмата общо взето са различни (и противоречиви) за всяка страна, така че действието им е по-скоро психическо, отколкото реално.
В България (а и другаде) сме чували всякакви митове и истории за майки, кърма и деца. Определено няма нехранителна женска кърма, освен в случая, който коментирахме с Тони в другата тема. За воднистото и мазното мляко - има "предно" и "задно" майчино мляко, които се различават по състав, и ги има при всяка майка. Също така млякото варира от детето, възрастта му, сезона и много други фактори, но винаги е съобразено с нуждите на кърмачето в дадения момент.
Понякога твърде голям прием на сатурирани мазнини може да доведе до лошо оттичане на млякото, все едно каналите са запушени. Прием на една с.л. лецитин на ден и ограничаване на сатурираните мазнини често води до драматично подобрение в оттичането на млякото ("The Breastfeeding Book").

# 25
  • Мнения: 153
И ние бяхме същите, давай на детето колкото иска с времито само щ си нормализира храненето. Коликите ще ги има дор да яде и по 10 грама

# 26
  • София
  • Мнения: 2 181
аз се справих с тази ситуация като след като си изпие млякото и мрънка за още и давах бибката,за да си задоволи сукателните нужди.

# 27
  • Мнения: 2 051
Албена, на мен ми минава и друго през ума - да не би мъникът да има нужда просто да суче - за да се чувства по-спокоен. Той човекът може да си е сит, а сукателния му рефлекс да му казва "искам още да суча!!!" ако изпива прекалено бързо млякото.

Общи условия

Активация на акаунт