Ех, Канада- бъдещи и настоящи Мами/ част 10/

  • 15 154
  • 290
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 327
Холи, Гаргамелчо,
Ама бива ли такива вкусотии да показвате.  Naughty  Гаргамелчо да прави нова торта, че вече знаем къде живее и пак ще й ходим на гости.  Mr. Green
Ето ги снимките от Куба
http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/croco1977/album?.dir=7666re2

И все забравям да честитя дъщеричката на Дот и да пожелая на новите бременелки лека и  спокойна бременност.

# 271
  • Мнения: 449
[Каролинка, как мина зъболекаря? Всичко ли е наред с кърмата вече?

Добре мина. Впечатлена съм от зъболекарските услуги тук. По-доста по-различен начин се правят разните му там манипулации и съм много доволна от резултата. Иначе кърмата като чели започна да се нормализира и сега съм по-спокойна, че му стига.
Гаргамелчо, не само тортата, но и цялото парти беше страхотно. Много готино си изкарахме, а Мони толкова уморен беше, че спа цяла нощ непробудно до 8,30 ч. Хапна малко и сега продължава да спи, а вече минава 2.30 ч  #Crazy
А за Гери и Кроко мога да кажа, че май повечко под чадър са стояли за разлика от Ивонка, която е станала като негърче.
heureuse, честита бременност. Май се очертава да е септемврийче като моето гардже.
Мама на Раян, брей с каква тинейджърска прическа си се издокарала. Много свежо.
Poupon, браво на теб. Радвам се, че си издържала изпита и че ще започнеш работа скоро.
Холи, как я забоде тази кукла така майсторски в тортата. Много е ефектна.

Приятен ден ви желая.  Hug

# 272
  • Мнения: 676
Гаргамелчо, Честито пораснала Вики да ти е жива и здрава.
Прекрасна торта, блазе ти мен хи4 ме няма в това Embarassed

Холи, твоята торта я помня. Още тогава те признах за главен майстор сладкар  bouquet

Лека ве4ер на вси4ки, а...между другото, радвам се, 4е съм ви накарала да се усмихните с моя разказ в картинки Wink о4аквайте продължение.

# 273
  • Мнения: 2 959
Викторийке,
Честит Рожден Ден, малка красива Принцеске!



Гаргамелчо, да ти е жива и здрава, лъчезарна и пъргава!

Росист, честито и от мен! Лека и безпроблемна да е Ти желая! А на Благи казахте ли вече?
Краси, очакваме го, дано направиш включване скоро.
Кроко, снимките са разкошни- цветове, слънце, басейни, усмивки. Дано да сте починали добре. А на въпросата Ти за съжаление нямам отговор, може би някаква деформация, знам ли?!
Пчелице, заложи на йогата за бременните, ще Ти е интересно, да знаеш. Минава ли раната вече? А какъв е тоз диетичен диспансер, къде се намира, някъде около центъра ли?
Век, ами има си сняг. Ту се поразтопи, но пада нов и така! Леко учене Ти желая!
Дензълче, къде се загуби, Бременелке? На работа ли си тез почивни дни?
Каролинка, а бабата радва ли се че ще идва при Вас?
...АЗ също обичам сама да правя тортите на децата,...
Холи, бих допълнила че резултата винаги е бил перфектен, след като дори и таз торта принцеса стана така добре, въпреки че я прави точно преди заминаването. Радвам се че Ви харесва Албърта и в частност Калгари. А колкото до ниските температури, наистина ще видиш че минусовите темп. няма да ти правят впечатление, така както 1-2оС плюс, на мен тогава ми е по- студено от колкото при -15.
Крисимам, а колко време ви продължават заниманията в комюнити центъра?

Лек и хубав следобяд Ви желая!

# 274
  • Мнения: 224
Хеи момичета, здравеите..още един път благодаря на всички ви за поздравите...
Имам един въпрос...От Бг си бях донесла седалката за кола , която е на Chicco. Сега , като ни изписваха от болницата ни казаха, че тази седалка е без safety stamp от Канада, което означава че трябва да си купим нова. Някои знае ли дали може да се направи нещо по въпроса? Благодаря ви предваритено...
Честит рожден ден на Виктория- да радва много мама и тати!
Честито на бременелките-лека и безпроблемна ви желая!
Лека вечер на всички ви...

# 275
  • Мнения: 1 199

heureuse Поздравления, пожелавам ти всичко да мине по вода и да имаш една много спокойна бременност. Странно, от преди  бях останала с впечетление че си бременна, но явно сьм се обьркала, но явно не са била на погрешен пьт, то ти е предстояло.



Значи си имала предчувствие Laughing
Благодаря ви на всички за поздравите, момичета  bouquet Каката и баткото знаят, баткото дори започна да измисля име. Засега реши да е Джейми, ама казва че ще продължава да мисли Sick Ако много настоява може да му дам в краен случай един списък с имена, че от тях да си избира Mr. Green Ама до там да стигнем, ще го мислим. Сега да закрепя бременността, че вече ходих по спешност в болницата. Сега всичко е наред, ама да не предизвиквам дявола. 

# 276
  • Мнения: 398
Калида, имам сестра, но доста по-голяма от мене и затова ми е интересно при разлика 2 години например няма ли да е тежко за родителите с бебе и дете на 2 години. Все пак още не разбират много на тази възраст, но може и да ме поправиш, ти го имаш поне пред очите си, а аз съдя по другите деца.

Роси, поздрави и от мене за новото човече  bouquet
А как си прекарвате с малкия дните, какви забавления му организираш като сте си двамата.

Щастливко, а ти се пази много и ги стятай повече другите да вършат къщната работа, а ти да почиваш.

Не ви ли се струва, че нови попълнения бебоци ще ни донесе новата 2007. Гери, няма как да не прихванеш в тоя случай. Joy hahaha

Честито на Вики първа свещичка на хубавата торта!!!

Холи, давай рецептата да тренирам докато малката стане на две - има време.

Тороно мами, супер е било из Куба, завиждам ви благородно и не само Grinning

# 277
  • Мнения: 417
Добра вечер мили мами!

heureuse, честита ти бременност и пожелавам вичко да се нормализира и да мине повече от леко   bouquet

Калида, мила, не съм се загубила, но напоследък едно еднообразно ежедневие ме е налегнало. Само чета, но ме домарзява да пиша  Embarassed Плюс това и времето е едно депресарско тук - студ, сняг, киша. В интерес на истината се бях поразглезила за някоя и друга година, но сега вече ми напомня на зимите в БГ. За сметка на това сега сме запалени да търсим количка, креватче - поне времето предразполага Simple Smile
Как сте вие с Дана?

Ryan's Mom, страхотни снимчици и много беше забавен разказа!

croco1 и Гери добре дошли от слънчева Куба! Със сигурност сте си изкарали прекрасно!

Гаргамелчо, невероятна торта!!! Честит рожден ден на твоята принцеска - да бъде жива и здрава! Можеш ли да ме светнеш за рецептата. Има предстоящ повод и се запалих да правя торта, а никога не съм правила досега.

Изглежда тази година ще е много бебешка. което е повече от прекрасно Flutter

Лека вечер на всички и прекрасен утрешен ден ви желая!   bouquet

# 278
  • Мнения: 319
Kalida, раната минава, днес махнах бинта и оставих само лепенка Flutter
Диетичния диспансер има програма за бременни, в която осигуряват на бременните по 1л. прясно мляко на ден, и дават по една дузина яйца на 2 седмици. Дават също витамини и разни други неща от време на време. Това е програма за семейства с ниски доходи, ама не знам до каква сума на човек на месец се води нисък доход. Също така имам среща с диетолог 2 пъти в месеца, като той ме съветва какво да ям, какво не чак толкова, следи как наддавам, изчислява колко калории и колко протеини поемам, дали са достатъчни за мен и бебето. Всички лекции, които организират са безплатни, достатъчно е просто да си записан при диетолог. Програмата започва от 20г.с. и продължава до края на бременността, а понякога и след това. Диспансера се намира в центъра. Адреса е:
Dispensaire dietetique de Montreal
2182, av. Lincoln
Montreal, Qc, H3H 1J3
metro Atwater
тел.: 514 937 5375
Намира се на 3-4 минути пеша от метрото
 Тази програма е аналог на програмата OLO, предлагана от CLSC.

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 05:15 от p4eli4ka

# 279
  • Мнения: 2 959
...че вече ходих по спешност в болницата...
Щастливче, какво е станало? Да не си се преуморила нещо? Имала ли си подобно нещо и с предишните бременности, предполагам лек- ва не са Ти давали или инжекции, тук избягват такива неща, нали? Започнаха ли бременните неволи- гаденето, виенето на свят, умората?
Дот- че, а кой ще Ти проверява столчето за кола къде е произведено и дали има тоз стикер, та се притесняваш толкоз?
Пупонка, остави ги тез планове, ами действате с 1/2 по въпроса, а като стане тогава ще го мислиш. Ще се оправиш, Софийчето ще ти бъде поотрасла и ще разбира вече доста.
Дензълче, ти на Коледа две баклавички спретна, сега и тортичка предвиждаш, ама нищо не Ти се лепи, много си елегантна. Започна ли поне коремчето да личи?
Пчелице, това е страхотно с диетолог да Ти се следи бременността. А изготвено дневно меню имаш ли? А тоз диспансер е в обратна посока на таз където живеех аз, аз ползвах CLSC на Монт Роаял. Име измислихте ли за бебка?
Мимка, как сте с Марчелка и Дими? Малчугана разбират ли се с баба през деня?

# 280
  • Мнения: 417
Калида,
Да, започна да личи Simple Smile Щом клиенти вече питат дали ще ми е първо и прочее. Колегите пък постоянно му говорят на бебето и коментираха, че нямам нямам корем,пък то съвсем изведнъж се пръкна. .... само да ни е забавно....
Истината е че не съм свикнала още и ми е малко неестествено, но от друга страна забавно. Личи ми само в профил, но не и в анфаз Simple SmileSimple SmileSimple Smile, но аз и не съм наддала много ... само около 4кг, което за мен си е постижение.
Бебето мърда и една вечер много се смях, защото чак и корема пружинираше при ритник  Mr. Green
А за тортата - винаги ми е било мерак, но не съм стигала до там. Сега ме ентусиазираха с тези красиви торти и искам и аз да спретна една. А що се отнася до баклавите - те са много лесни и не ми преи да ги права, но си хапнахме до насита чак до следващата Коледа Simple Smile


# 281
  • Мнения: 210
Здравейте и от мен май4ета!
 
Пьрво искам да 4еститя рожденният ден на ВИКТОРИЙКА nbirthday newsm38
и да и пожелая да расте здраво и послушно дете и само да радва мама и тати.
 
Сега моми4ета искам ве4е и аз да споделя това 4е и аз пак ще ставам мама,така се присьединявам кьм групи4ката на бременелките,която запо4ва да расте Laughing
О4акваме бебето в края на Август,и се надявам бременноста ми да бьде лека и безпроблемна.
 
Лека ве4ер на вси4ки!

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 07:34 от kivito

# 282
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Пчеличка аз мога да ти пратя координати за курс за бъдещи родители към Роял Виктория - няма проблем че ще раждаш в друга болница - курса е платен 150 долара.
Роси честито и от мен - лека и безпроблемна с пожелание за момиченце - пък то ясно че няма да го рекламирате заради пола Simple Smile
Честита първа свещичка на ВИКИ - очакваме снимков материал от събитието Simple Smile
Честито бъдещо бебче и на Кивито - лека бременност и сладурско бебе.
Калида с кърменето сме горе долу добре - малко се дохранваме но няма как гладно няма да седи.
Днес ходихме да го премериме колко е наддало мъничето - та вече хич не е мъниче 4 100 тежи - 700 грама сме качили от рожденното тегло или 1 кг от теглото, с което ни изписаха - направо сме се напомпали. Вече има какво да пощипваме по дребното.
И аз ще завиждам за почивката на топло - Торонто мамите да разкажат повече та и ние да завиждаме повече - снимките са супер само вас ви няма на тях. Раздухайте подробности моля - и един въпрос в допълнение - за там слагат ли се допълнителни ваксини или няма опасност от зарази. Започвам да се замислям дали пък да не се напънеме и ние за една такава почивка  newsm78 - само дето дребното е много дребно пък и ще ни дойде сякаш в повече в комбинация с почивка в БГ лятото Simple Smile


# 283
  • Мнения: 369
 Дензъл, ако правите залагания за пола на бебчето,   Thinking докато мен ме няма следващата седмица, аз от сега залагам за момче.  Party

 Честито на Кивито и Силви. Лека и безпроблемна бременност Ви желая.

Холи, как я карате? След изминалото време, имате ли носталгия към Монреал.

Отивам да си лягам, че утре пак подготвяне на багаж ме чака. Ние да имигрирахме, май по-лесно щеше да бъде.  Laughing

# 284
  • Мнения: 319
Kalida, бременността ми я следят в болницата, но и диетоложката ми следи как се справям с теглото. Изготвено меню нямам. Като ходя веднъж на 2 седмици, нося списък какво съм яла през тия 2 седмици. Тя смята, смята, и накрая казва примерно, че трябва да ям повече ядки, да пия повече прясно мляко, примерно казва че с млечните произведения (сирене, кисело мляко) се справям добре, и така.
Аз живея доста далеч от диспансера, в Cartierville, което ако нищо не ти говори, ще те ориентирам че живея на 10 мин. пеша от магазин София Flutter
Име на бебката сме измислили, но си го пазим в тайна. Като се роди ще го казваме Peace

denzul, моя корем много късно пролича, някъде към началото на шестия месец (но тогава само аз си го забелязвах, другите взеха да го забелязват 1 месец по-късно), даже преди да зарита бебката се бях притеснила, че не качвам килограми, корема не расте, бебето не рита ooooh! Ама с времето всичко си дойде на мястото. Сега съм толкова спокойна, че няма накъде повече Hug А за баклавата, то и аз май правя само по новогодишните празници, ама снощи моя мъж каза, че му се е прияла (той по-зле от бременна жена hahaha), тъй че тия дни ще правя  chef (за торти хич не ме бива, нямам кураж даже да пробвам)

kivito, честита ти бременност и на теб и всичко да е по вода  bouquet Кой ли повлече крак за малки сладки бебенца Hug Hug Hug

shemet_neveroiaten, благодаря ти за предложението, ама няма да се възползвам. Не е никак близо до нас, а тъй като курсовете са вечер, не ми се иска да мъча мъжа ми да ме кара след работа, достатъчно изморен е. Видях, че има и съботите, ама тогава пък ще му отива целия почивен ден Пък и по градски транспорт не ми се блъска. Затова ще остана само на лекциите на Диетичния диспансер, мисля че ще са ми достатъчни Peace А между другото, аз ще раждам в Sacre-Coeur baby_neutral Сега видях, че от CLSC-то са ми дали координатите на Royal Victoria за курсовете за бременни, но пише, че курсовете са само на английски, а аз не го владея Confused Тъй че това е още една причина, поради която няма да се възползвам.

Има ли някоя от вас, която да е раждала в Sacre-Coeur? И ако да, споделете мнение моля Flutter

Общи условия

Активация на акаунт