Въпроси за изправянето на детето!!!

  • 2 224
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 362
Кога започнаха децата ви да се изправят сами от легнало в седнало положение?
Кога започнах да се изправят сами във леглото ?
Кога започнаха да са стабилни изправени?

Питам защото моята дъщеря ще навърши след няколко дни пълни 8 месеца ,а все още не може напълно стабилно да сяда,не може /или не иска/ сама в леглото да се изправя,само с моя помощ се изправя от легнала в седнало положение,от седнало-права  Rolling Eyes

Рано ли е още или пък е по мързелива,защото аз рядко я оставям в леглото много време  ,или има някакъв проблем  Rolling Eyes Възможно ли е по-късно да започне да ги прави тези неща? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 455
И двете ми деца започнаха да седят стабилно малко след навършването на 7 месеца.Изправяха се преди това,защото пълзяха доста преди да започнат да седят.Но всяко дете е различно.Може би ако е по пълничка и ако не пълзи..,не знам,но не мисля,че е притеснително.Според мен всеки момент ще започне да се справя със сядането,все пак сега е навършила осем и сега и е момента според мен.Не се притеснявай.

# 2
  • Мнения: 4 362
Ами пълничка  Grinning сравнение с др. на нейната възраст си е направо манекен  Laughing около 8 кг е,но не пълзи  Rolling Eyes и изобщо не се и опитва  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 4 399
Дея, дъщеря ти пълзи ли?
Ще започне да се сяда сама когато успее да застане в позиция за пълзене. За да се изправи първо трябва да се обърне по корем, после да седне сама, и едва след това става изправянето. Кое точно се развива първо и кое второ, е много индивидуално. Моята дъшеря първо се научи да се изправя и след това да сяда. Не и е късно за нито едно от нещата които си изброила и нямаш причини за притеснения. Ако искаш да мотивираш детето да седне или да се изправи, го оставяй повече в легнало положение и особено по корем.

# 4
  • Мнения: 4 399
но не пълзи  Rolling Eyes и изобщо не се и опитва  Rolling Eyes[/color][/b]

хе-хе, точно това беше случая и при моята принцеса, на която и беше по-лесно да се провиква, да пищи, да плаче само и само да ме привика и да започне разходката с ръцете ми. Аз се бях примирила че няма да пълзи когато отидохме на профилактичен преглед при лекар който следи двигателното развитие на детето. Тогава ми обясниха че няма деца които да нямат физическите данни да не пълзят, освен ако не са увредени. Казаха че се е научила на мързел и че трябва да я оставям да лежи, дори и да не и харесва много. Обясниха ми също как става развитието на сядането, пълзенето и ставането. Точно 10 дена след като започнахме да я оставяме по корем (опитвахме да прекарва повече време в това положение и да я мотивираме да се обръща от гръб по корем и обратно, а също и да се върти в кръг по корем), тя седна и веднага след това започна да пълзи. Така че упорствай.

# 5
  • Мнения: 4 362
Дея, дъщеря ти пълзи ли?
. Ако искаш да мотивираш детето да седне или да се изправи, го оставяй повече в легнало положение и особено по корем.

Ами не пълзи и изобщо не изявява желание .Оставям я по корем,но почва велико мрънкане и чак до рев се стига,ако не я взема от леглото  Rolling Eyes Може би там е грешката,че аз не я оставям сама в леглото дълго време да е  Rolling Eyes

хе-хе, точно това беше случая и при моята принцеса, на която и беше по-лесно да се провиква, да пищи, да плаче само и само да ме привика и да започне разходката с ръцете ми. Аз се бях примирила че няма да пълзи когато отидохме на профилактичен преглед при лекар който следи двигателното развитие на детето. Тогава ми обясниха че няма деца които да нямат физическите данни да не пълзят, освен ако не са увредени. Казаха че се е научила на мързел и че трябва да я оставям да лежи, дори и да не и харесва много. Обясниха ми също как става развитието на сядането, пълзенето и ставането. Точно 10 дена след като започнахме да я оставяме по корем (опитвахме да прекарва повече време в това положение и да я мотивираме да се обръща от гръб по корем и обратно, а също и да се върти в кръг по корем), тя седна и веднага след това започна да пълзи. Така че упорствай.

Благодаря ти   bouquet Явно и при нас проблема е такъв.
А когато взе да я оставяш повече време по корем,тя не мрънкаше ли?
Какви точно упражнения освен поставянето по корем правехте?

Аз се усетих,че става дума за мързел тука  Mr. Green
Ама от утре я почвам госпожицата,само по корем  Grinning
А тя сле тези поставяния по корем,от легнала сядаше ли?

Благодаря,ще пробваме и ще пиша  Hug 

# 6
  • Мнения: 1 111
 Иха, Дея, какво са ти писали само, моят син, малкият де, още не пълзи, не иска и това е, иначе седи, върви и другите там съпътстващи неща,но вместо да пълзи се тътри по дупе, нещо идеята да застане с корема надолу не го привлича Laughing.Споко де!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 162
Моята седи стабилно от началото на 8-я месец някъде, допреди  това с възглавници само. Сега аха да падне и се задържа с ръчички.  От седнало положение застава на четири крака и веднага пльосва по корем и почва да реве да я вдигна. И при нас придвижването става по дупе. В леглото не може да се изправя, но вчера като се хвана за малката масичка успя да застане на колена- но само толкова. Не може да се обръща в легнало положение по корем и обратно. Не може да кляка.
Май всяко дете си е индивидуално. Не съм я учила на нищо. Но при нас проблемът е в мързела на мама, а не на бебо. Laughing

# 8
  • Мнения: 361
Моята сладурана също не може да пълзи, нито се изправя сама от седнало в право положение. Когато я оставим права и без никаква опора се задържа няколко секунди сама. С паяка ходи, та чак бяга  Joy. Първото ми дете на 7 1/2 вече пълзеше и се изправяше. Сега правим опити с малката да я учим да пълзи, ама тя не ще. Иначе килограмите й  изобщо не са много на 9м и 10 дни - 8,550. Аз мисля, че няма за какво да се притеснявам ами всичко си е индивидуално. Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 35 950
Не се притеснявай- това е индивидуално и зависи от детето, характера и т.н.
Може да и помогнеш, като я държиш да ходи- така ще и заякнат крачетата /иначи ще и е трудно да стои на тях/.
За да стимулирам моето дете- слагах одялце на рамката на кошарата и чувайки говор и звуци, то нямаше търпение да погледне какво става.Така се научи много рано да се изправя и ходи. На 10 месеца - вече ходеше.
Измислях какви ли не хитринки за да го стимулирам. За да вземе играчки от плота до кошарата - трябваше да се изправи и т.н.

# 10
  • Мнения: 5 362
Не се притеснявай- това е индивидуално и зависи от детето, характера и т.н.

И ние късно започнахме да се изправяме в леглото-към 10-я месец-други деца вече прохождаха тогава.Така и не се научи да пълзи,а направо проходи-на 1г. и 2м.Сега вече пълзи,бяга, катери се и въобще е ужас-не се спира на едно място.И аз бях притеснена,но всичко си е индивидуално и в крайна сметка няма ненаучено дете. Peace

# 11
  • Мнения: 702
Започнах да я слагам седнала когато навърши шест месеца.
На 8м. започна да седи стабилно.
На 9м. започна до се изпровя сама от легнало в седнало положение, да пълзи и да се изправя сама в кошарата.
На 1г. и 17 дни проходи.


Детето само ще си покаже кога е готово. Успех Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 7 723
Дея , голямата ми дъщеря така и не пролази изобщо, дори и опит не направи. Направо проходи на 11 месеца smile3539

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 17:36 от Аурелия

# 13
  • Мнения: 4 621
Яна започна да седи стабилно на 7 месеца, на 8 и половина се изправяше в кошарата,на десет започна умело да пълзи, проходи  стабилно на 1г.  и 2 месеца

# 14
  • Мнения: 9 990
Дея, децата са различни , знаеш-не ги лови програма, те си имат свой ритъм.Моята седна сама на около 6-7 месеца, а се изправи пак сама, на крачета да стои около 10-11 месец.Проходи на година и два месеца.Не е пълзяла, направо се изправи.Ползва проходилка точно 30 дена и и омръзна.Не е била от децата, след които се тича-проходи крачка по крачка и всеки ден си увеличаваше дозата PartyНе съм усетила, всички се чудеха, ама на-мързеливо бебе-мама без болки в кръста Hug

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 17:37 от Аурелия

# 15
  • Мнения: 2 865
Моето момченце се изправи само в леглото си на 8м и 10 дни, лазеше от около 6м. възраст, а се научи да седи стабилно на 8 месеца.
Детенцето ти преглеждано ли е за рахит?

# 16
  • Мнения: 1 555
Синът ми се изправи на 7 месеца сам в леглото си
На 6 навършени месеца седна, а на 7 месеца вече седеше доста стабилно
Детето доста късно се научава от легнало положение да сяда само, това си е трудничко, обикновено се извърта на колене и така си сяда !
Не се притеснявай нали детето ти е здраво а това е най-важното ще видиш че изведнъж ще започне да прави всичко, същото е и с говоренето  Hug

# 17
  • Мнения: 2 019
Дани отдавна пълзи,малко след осмия месец започнах да го хващам за ръцете и да го изправям до седнало положение и след няколко дни започна сам да се изправя в кошарата,сега е постоянно прав там Grinning

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Дея, не се притеснявай, но все пак заведи детето на педиатър или дори на ортопед за собствено успокоение. Всяко дете е различно. Моят син проходи без да е пропълзял, чак след това се научи да пълзи.

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 17:37 от Аурелия

# 19
  • Мнения: 231
Здравейте и от нас Grinning
Валентина от една седмица се изправя сама в кошарата,даже свалихме нивото.По същото време започна и да се хваща за мебелите и да се набира.Аз също мисля,че всичко си е до дете.А и от около 7 месец започна да пълзи

# 20
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Дъщеря ми се изправи в кошарата на годинка и четири дни. Много бях притеснена, ама много... Питах и педито, мисля че и тема пусках чак. На година и два месеца  проходи, и ела да гледаш сега какво става #Crazy Не се притеснявай толкова Peace

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 17:38 от Аурелия

# 21
  • София
  • Мнения: 3 787
Кога започнаха децата ви да се изправят сами от легнало в седнало положение?
Кога започнах да се изправят сами във леглото ?
Кога започнаха да са стабилни изправени?

В леглото започна да се изправя до седнало след 8 месец Peace
Сам в леглото започна да се изправя чак на 9 месеца.
Стабилно изправен стоеше към 9 месеца и половина ,а на 11 проходи.

Не се притесявай,при всяко дете е издивидуално,всичко ще стане от само себе си Peace

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 15:07 от ками

# 22
  • София
  • Мнения: 272
Нашето момиченце се изправи в леглото на 6 месеца,а стои седнала от 5 мес и 20 дни.Дея почивай се сега,защото сега лазиме, пипаме навсякъде, всичко бързо ни омръзва и по цял ден се чудя как да я забавлявам.Всичко с времето си!Ние пък нямаме нито зъбче,нито симптоми за пробиването му!

# 23
  • Мнения: 1 983
Дея, Вики до близо година не искаше да се обръща и да сяда от легнало положение, също така не се и опитваше да се изправя.Много се бях притеснила защо толкова я мързи, водих я на ортопед чак, който разбира се ми каза, че всички деца са различни и всяко се развива по собствен начин.И забележи - проходи на 1г 2м и чак СЛЕД това пропълзя.Сега е едно малко торпедо, което не се спира.  bouquet

# 24
  • Мнения: 295
Не се притеснявай, всички деца са различни, но зо твое успокоение се консултирай с ортопед. Моето слънчице първо започна да пълзи на 6 месеца / на корем /, на 6 и половина се изправи , а чак на 7 започна да седи стабилно. Сега само иска да лази, не мисли за прохождане.

# 25
  • Мнения: 6 164
Абе Деичка, престани с тия притеснения!
Крис
нито седи - ако го сложа аз, веднага фокусира някой предмет и се хвърля към него и не ще да седи 2 секунди мирен, ако реши да седи мирен се клати напред-назад, наляво и надясно
нито пълзи - изправя се на "4 крака", но се отритва и се изхвърля като жаба по корем напред - това му е начина на придвижване, после пак се изправя и пак се изхвърля...
нито се изправя - в проходилката като е се набира на шкафа и а-ха да излезе, но в леглото грам не се сеща да се набере по решетките... иначе по мен се катери - изправя се на колена и ме прескача...! Laughing
Така, че сигурна съм, че нищо й няма на малката, не я гледай по книга, като си реши ще си се изправи.

# 26
  • Мнения: 3 205
Дея,
Иво още не се изправя сам от легнало в седнало положение. Научи се да сяда сам от пълзящо положение преди около 3 седмици.
Изправи се за пръв път в леглото на осми декември   Mr. Green
Още не е стабилен изправен, стабилен е само в кошарата, като се придържа с ръце и зъби. Все още не стъпва чисто на цяло стъпало.

Не се притеснявай, скоро ще те изненада  Simple Smile При Иво нямаше никакви признаци, че ще се научи да сяда или да се изправя. Единия ден не можеше, на следващия - вече можеше. Не съм му правила упражнения, масажи и т.н., защото не съм насилник (той се сърди ако се опитам да го уча на нещо, преди да е готов сам).

Цунки на мини-Дея, а ти не се притеснявай  Hug

# 27
  • Мнения: 2 897
Дея,не се притеснявай,при всички дечица е различно.Ще му дойде времето и на твоето съкровище Grinning
За сравнение,моят син започна да сяда от легнало положение след десетия месец,седмици по-късно започна да стои прав стабилно,и да танцува даже,после пропълзя,а едва преди десетина дни започна да се изправя самичък и да обхожда креватчето си.Много се забавлява,не се спира на едно място GrinningСлед две седмици става на годинка.

# 28
  • Мнения: 1 382
Според мен няма място за притеснения. При нас, както не можеше, така изведнъж започна да става и да се изправя  Flutter

# 29
  • Мнения: 2 956
Яна започна да седи стабилно на 7 месеца, на 8 и половина се изправяше в кошарата,на десет започна умело да пълзи, проходи  стабилно на 1г.  и 2 месеца
Същата работа беше и Вики  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 4 399

Благодаря ти   bouquet Явно и при нас проблема е такъв.
А когато взе да я оставяш повече време по корем,тя не мрънкаше ли?

Мрънкаше, разбира се, и още как.  Grinning По принцип мрънкаше когато беше в легнало положение, но по корем изобщо не искаше да лежи. Посъветваха ме да я оставям за кратко време и да и ангажирам вниманието. Не я оставях сама, винаги съм била около нея. Самата аз лежах пред нея, подавах и играчки и гледах да удържа положението доколкото мога. Докато само мрънка я оствях, но почнеше ли да реве, веднага я взимах. Детето не трябва да получава стрес, всичко трябва да е забава и игра. Освен това дебнех моментите когато е бодра и в добро настроение. Например тя много обича да е без памперс и тогава се задържаше малко по-дълго време. Но като цяло трудно издържаше повече от 3 минути. Затова опитвах често и по малко.

Какви точно упражнения освен поставянето по корем правехте?
Никакви специални упражнения. Слагах я по гръб и оставях нещо интересно нагоре и по диагонал, така че да се принуди да се обърне сама по корем. Ако видиш че се опитва, но все още не може да се обърне, можеш да я бутнеш леко по дупето, така че да се обърне. Важното е детето да види че успява. Когато вече е по корем е важно да усвои едно въртеливо движение, цялоо тяло се върти в кръг. Не мога да ти го опиша по-точно, но като я видиш да се върти като пумпал, ще разбереш. Аз дори не бях забелязала че тя го прави, лекарите ми обърнаха внимание и казаха че това е важно защото така се развива страничната мускулатура на тялото. Това е необходимо за да може детето да застане на 4 крака. Тя и сама се въртеше, но когато и омръзваше и слагах някаква играчка леко в страни и това я стимулираше да продължава. Аз самата също често бях играчката, защото се опитваше да стигне до мене и да се изкатери нагоре (тя се изправяше вече в по това време).
[/quote]

А тя сле тези поставяния по корем,от легнала сядаше ли?

Благодаря,ще пробваме и ще пиша  Hug  [/color][/b]

Да, започна да сяда от легнало положение. Но не очаквай че ще седне както си лежи по гръб. Това става около 4 годишна възраст. Както ти писах по-нагоре, първо се обръща по корем, след това застава на 4 крака и така се завърта за да седне. Няколко дни по-късно разбра че е по-удобно да застане в поза за пълзене вместо да стои на 4 крака с главата надолу.  Laughing Сега я намирам редовно изправена в леглото и когато се събуди. А да не ти казвам в какво изживяване се превръща смяната на памперсите... Rolling Eyes Гоним се из цялата стая, защото докато успея да и сложа памперса под дупето, тя вече е седнала и се е отправила на някъде пълзейки.
Ако започнеш да я слагаш повече легнала и не виждаш никакъв прогрес, не се отчайвай, просто продължавай да го правиш редовно. Наистина всичко става абсолютно неочаквано и без никакви признаци. Както си лежи, така в един момента се надупва и сяда без предупреждение.  Wink

И един съвет, по никакъв начин не я стимулирай да става права. Това ще се случи когато стане готова. Бебетата нямат кости, а хрущяли, затова натоварването от стоенето е много голямо и е опасно да стават преди да са готови за това. Няма закъде да бързаш. Както мъжът ми казва, като си помислиш колко е дълъг човешкия живот, какво значение има дали ще проходи 1 месец по-рано или по-късно. В момента се смята че прохождането трябва да стане до 18 месеца и само в случай че е до 18 месеца детето не е проходило се говори за проблем. Не помагай и с проходилка. Вредата от проходилките е доказана.

# 31
  • Мнения: 1 427
Йоана започна да седи стабилно на около 7м.Изправи се сама в кошарата на около 9м и половина.Нейните връстници отдавна го владееха този номер Laughing.Но тя пък бързо си навакса.След няколко седмици се изправи по мебелите.Но не е пълзяла.Започна да пълзи след като проходи.Така, че не се притеснявай.Всяко дете придобива тези умения по пазлично време Peace

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 11:46 от marianna

# 32
  • Мнения: 1 425
Дея, не се притеснявай, детето ти се развива много добре. Не е задължително да може да сяда точно на 7месеца или да се изправя и да лази на 6м.

Аз се занимавам с деца и виждам колко са различни в тяхното развитие. Едното детенце започна да лази на около 9м. проходи на година и два месеца. Другото и то горе-долу като него. Последно гледам едно момиченце, което е от 6 месечна при мен. Тя започна да лази след като навърши годинка, а тогава все още не можеше да се изправя. Стабилно да сяда се научи към деветия месец. Мразеше да лежи по корем. Проходи на 1г. и 5м. Сега е доста подвижна, но все още е нестабилна като качва и слиза по стълбите, но и това ще научи. Имам чувството, че в България ако едно детенце не в крак с книгите, околните го гледат с лоши очи. Всяко бебе си има своя индивидуален ритъм с който се развива. Не се притеснявай и се радвай на спокойствието, че после има екшън  Wink.

# 33
  • Мнения: X
моята дъщеря ИНА, от 6-ия месец седи сама стабилно, от легнало положение сама сяда и от навършени 7  м. самичка се изправя и по цял ден е правостояща и от около 1 и половина лази напред.не се притеснявай при вяско дете е различно.да чукна на дърво ИНА спирка няма, даже вече обикаля ходи из леглото.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 750
Моят съвет е да отидете на физиотерапевт. На консултацията ще преценят какво е двигателното развитие на детето и дали има проблем. И упражнения ще ви покажат, ако има нужда.
Според мен притеснението е полезно, защото ако има проблем, по-добре да се хване навреме. Така че, аз лично предпочитам да се притеснявам и да отида на специалист, а той да прецени имало ли е смисъл от моето притеснение или не.
Стискам палци с вас всичко да е наред!  Peace

# 35
  • Мнения: 3 069
Моят съвет е да отидете на физиотерапевт. На консултацията ще преценят какво е двигателното развитие на детето и дали има проблем. И упражнения ще ви покажат, ако има нужда.
Според мен притеснението е полезно, защото ако има проблем, по-добре да се хване навреме. Така че, аз лично предпочитам да се притеснявам и да отида на специалист, а той да прецени имало ли е смисъл от моето притеснение или не.
Стискам палци с вас всичко да е наред!  Peace


Подкрепям Таталина.
Вики няма никакво желание да седи, да се изправя пък не го виждам в близко бъдеще...
Мрази да седи легнал по корем, рев до посиняване е!!!Затова направихме консултация със специалист и се оказа, че при него проблема е в многото му килограми.На 6 месеца беше 9'300кг. а след 4 дена ще навърши 7 месеца и не ми се мисли какво ще покаже кантара ooooh!
Направете консултация и ако всичко е наред недей да се притесняваш.Детето си усеща само кога е готово.

# 36
  • Мнения: 4 181
Въобще не се притеснявай Peace
Моят син започна да седи стабилно на 8 месеца, така като питаш не помян кога за първи път се изправи сам в кошарата, но може би на 9, 5 месеца.
И изобщо при бебетата не може да има абсолютни норми. Има деца, които проходжат на 10 месеца и такива на 1 година и 6 месеца.
Всяко дете е различно, понякога ми се струва, че слушайки непрекъснато другите майки, които гордо споделят колко бързо детето им се е научило да прави това и онова, често пъти даже преучвеличено, се притесняваме без да има защо Peace

# 37
  • Мнения: 814
Дея, не се притеснявай, тя ще започне да седи, да пълзи, да се изправя тогава, когато й дойде времето, когато тялото й е готово да го прави. Всяко дете се развива индивидуално,щом е здравичка, какъв е проблемът? Не я насилвай, просто под формата на игра  правете двигателни упражнения и ще видиш как в един последващ момент бебката ще те изненада, като се изправи да седи, след това започне да пълзи и т. н. За да си спокойна, направи консултация със специалист, но от сърце пожелавам тревогите ти да са неоснователни.

Общи условия

Активация на акаунт