цветна бременност и базална температура

  • 10 081
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 300
Момичета, знаете ли дали при цветна бременност базалната температура е същата като при нормална? - Защото нали цветната е с нещо като мензис, а при мензис по принцип температурата е много под 37, пък при бременност по принцип - над 37....

# 1
  • Мнения: 252
От  личен опит: базалната температурата при бременност  първите  4 месеца е над 37 градуса. След това не  мога да  кажа, спрях да я  меря  Crazy

А за  кървенето, при бременност, знам , че е лош признак и трябва много да се внимава!

Peace

# 2
  • Мнения: 300
Това е ясно, питам за изключенията, както е при тнар цветна бременност

# 3
  • Мнения: 666
Ами доста е относително защото причините за т.нар. цветна бременност са много. По принцип ако има оцветяване или слабо кръвотечение то не е в никакъв случай не е като нормален мензис. Аз бях с леко кафеникаво зацапване първите два месеца и температурата ми беше към 39 градуса. Но не мисля че се влияе от кръвотечението.

# 4
  • Мнения: 300
ха, че 39 градуса не е ли нещо ненормално?! Знам, че при бременност нормалното не наближава 38...
А иначе снаха ми каза, че първият месец от бременността й мензисът си й е бил почти като предишните, едва на втория месец й закъсняло и отишла на лекар, а там установили, че то е с един месец напред...

# 5
  • Мнения: 3 089
моята БТ преди ОВУ беше 36.5, а по време на ОВУ 37.3. толкова се задържа и след ОВУ до първия тест, с който регистирах бременност, независимо от лекото кървене. спрях да я меря към 15-я ден след закъснението, когато се чу сърдечна дейност на плода и нямаше съмнение, че чакам бебе. т.е. двъпреки ниските си (сравнително) стойности, моята БТ си се задържа на определено по-виско ниво.
нормално, телесната ми Т е ок. 36-36.2. вероятно затова и БТ при мен е по-ниска. затова ще ти препоръчам да не гледаш какво пишат по книгите - при ОВУ стигало до 39-40 градуса - ей ме на, ч епри мен стигна едва 37.2. явно всеки организъм си е със воите си странности. просто следи Т и ако се окаже, че дори след ОВУ БТ не пада, то можеш да се надяваш на бременност.
стискам палци!

цикълът също според мен е нещо относително. моят приятелка балерина има 3-дневен цикъл, който изкарва с ежедневни превръзки. представете си при нея една цветна бременност колко ще наподобява цикъл. 

# 6
  • Мнения: 300
чакай бе, никъде по книгите не пише, че при овулация стигало 39-40 градуса! та това е ненормално! Пише, че при овулация пада драстично под 36.5, после се качва около 37 и ако си бременна, се задържа малко над 37. Какви 39, какви 40?! Та ти си за болница, ако си с такива температури!

# 7
  • Мнения: 4 965
При овулацията температурата ми беше 37,6 и си остана над 37 през цялата бременност (между 37,2 и 38,2 градуса).
От 8-те месеца бременност, първите 4 мензисът ми си беше нормален, което ме шашкаше ужасно - само малко по-тъмен и с 2 дни по-кратък (нормалният ми е обилен и продължава по 6 дни на 32); до 7-мия месец имах кафеникаво зацапване в дните на цикъла и само 8-мия месец нямах кървене, но тогава родих. Отделно имах отлепване на плацентата и леко зацапване (по 1-2 капки на ден) през цялото време.
Кървенето след раждането ми продължи 1 седмица. Цикъл нямах го 2 месеца и после пак се възобнови.

# 8
  • Мнения: 300
това е много интересно - а как разбра тогава, че си бременна?

# 9
  • Мнения: 4 965
 Grinning
1. Бременността ми беше планирана и очаквана.
2. Заради горното и поради разни $женски$ проблеми посещавах достатъчно често гинеколога си.
3. Имах си всички други симптоми на бременност - дори някой в повече.

# 10
  • Мнения: 4 965
Щях да забравя:
4. Не съм първия случай в семейството  Party.
5. Беше ми втора бременност и познавах вече усещанията.

# 11
  • Мнения: 666
Съжалявам сгрешила съм не 39 а 36.9-37 ми беше температурата. 39 определено не е нормално, нещо съм спала докато съм писала моля за извинение.

# 12
Здравейте на всички!
Искам да Ви попитам за някой неща , свързани с цветната бременост!
Положението при мен е следното - цикълът ми закъсня с 4-5 дни, направих си тест , който показа отрицателен резултат.Но днес ми дойде но има по-различен цвят.Бие малко към розово.
Има ли вероятност да съм бремена?
Аз съм все още малка и определено не ми е време - 19год

# 13
  • Мнения: 300
а защо, девойче, като си малка, не се пазиш?! Тук жените реват след всеки път, когато им дойде пак, защото ИСКАТ забременяване, а ти... Направи си тест след още някой ден, ако бързаш и за по-сигурно - кръвен

# 14
  • Мнения: 7 723
parvanova , малка е вероятността да си бременна, но все пак си направи тест Peace

а защо, девойче, като си малка, не се пазиш?! Тук жените реват след всеки път, когато им дойде пак, защото ИСКАТ забременяване, а ти... Направи си тест след още някой ден, ако бързаш и за по-сигурно - кръвен

maiska , тук жените споделят проблемите и тревогите си, за да получат съвети! Нещо си в грешка!  Shocked
Има друг форум за проблемно забременяване   thumbsup
А, по темата ти-
въпреки, че говорим за евентуална цветна бременност, Т е по- висока от нормалната, т.е. 37- 37,5 гр.
Въпреки, че матката се "чисти", все пак говорим за бременност.
Но все пак, и това правило има и изключения Peace

Последна редакция: ср, 20 дек 2006, 15:34 от mylenka

Общи условия

Активация на акаунт