Хайде да си покажем гарсониерите

  • 105 622
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 903
последното жилище е изключително интересно и приятно. Но за каква квадратура говорим? Трудно ми е да си представя, че всичко това е събрано в 48 квадрата да речем/нашата гарсониера е толкова/. Дори само заради спалното помещение, като виждам колко пространство остава край спалнята.

# 16
  • Мнения: 4 380
Всъщност, втория апартамент е с квадратура на двустаен- 70 кв.м. Първия- към 47 ако не се лъжа. Но втория е ново строителство и колко от тях са "реални" може да се гадае. Може пък в Русия (където са проектите) квадратурата на новото строителство да е по-реална и адекватна от на нашето. Laughing Интересно е да се видят прийомите на архитектите за създаване на илюзия.Забележете че кухнята няма горни шкафове, а единствения голям шкаф е вграден. Или цветовото начупване на "мъниста", архитектурното начупване също (неправилната форма изглежда по-голяма), или овалите, потъващи в безкрая..., мащабно много малката мебел практически с изключение на дивана- всичко правено по поръчка.

# 17
  • Мнения: 9 903
така е - много е интересно. Точно гледах, че в кухнята няма горни шкафове и си мислех, че е абсурд да се побера в такава кухня предвид всички тенджери, уреди и джаджи, които незнайно как съм събрала. А всеки шкаф в повече запълва пространството и "отнема въздуха". Новото строителство тук вече не включва мазе и таван, задължителното складово помещение в някои случаи е метър на метър - колкото да се отбие номера - и това е проблем за хора, събрали повече багаж и непривикнали да живеят минималистично Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 035
Тези идей са наистина много красиви, но са за хора който гарсониерите са им лични и могат да си правят каквото си решат в тях   Sunglasses На мен ми идват прекалено генерални и лъскави   Rolling Eyes  Ние сме все пак на квартира и лошото в случая е, че хазяйна е против да ни приспада за сметка от наема и каквито и да са козметични промени, а камоли големи ремонти Sad  Още като се нанасяхме гледахме ремонта да е само освежаващ и с най-евтини материали  Rolling Eyes  Затова ми хрумна да ви видя гарсониерките, че ако има нещо интересно примерно като хубава и интересна етажерка или шкаф или разни там  малки неща, които допринасят за повече уют да ги открадна  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 4 380
Вал, покажи конкретно твоето жилище и ще ти дам съвети за евтин начин да го направиш красиво. Тези снимки пуснах за песимистите на тема "гарсониери".

# 20
  • Мнения: 505
Ами ние живеем двама в гарсониера, все си мечтаем за по-голям апартамент, ама не ни стиска. Не знам как да публикувам снимки, така че ще разкажа. Пари за преустройство не сме давали, всичко си стои по БДС. Обаче, има някои хитринки. Първо, в коридора има голям гардероб от пода до тавана и в него е натъпкано всичко - дрехи, куфари, завивки, чаршафи, кърпи, обувки, книги, стари уреди, инструменти, препарати за чистене и прочие. Което не се побира, се изхвърля директно - 2 пъти в годината правя прочистване и подреждане. В кухнята направих нови шкафове с удобни нови механизми - като се вадят лесно чекмеджетата някак не е така стресиращо, че е тясно. Отново имаше изхвърляне, ама болеше - никога не знаеш кое ще ти потрябва. Ако си под наем, можеш просто да смениш пантите на вратичките или направо да поръчаш нови вратички от дърво. Защо от дърво ли? Ами може да поискаш ръбовете им да са заоблени - аз лично се наранявах средно един път седмично в ръбовете на старите вратички - та новите вратички са ми от дърво и вече половин година ги изпробвам - няма как да се удариш. А вътре на долните шкафове можеш да измислиш някакви релси, на които да вървят вътрешни чекмеджета, ама айде това е много засукано. И значи в кухнята държа още някакви работи, които изобщо не са за кухня - документи, козметика, лекарства, шивашки принадлежности. И ето че за хола остава вече съвсем малко. Там няма шкафове - само две евтини етажерки, които са натъпкани с всякакви болкуци и това е. Голямо легло за двама, два леки фотьойла от двете страни на леглото за четене, а масичката я ползваме като нощно шкафче. Просторно, мога да си играя гимнастика или просто да се въргалям на пода, както би правило едно бебе, а ако забременея някога, ще вместя и детското легълце. Разбираш ли, ако всички вещи по възможност са извън всекидневната не са ти пред очите и се живее по-леко. Не мога да каня повече от двама гости - иначе ще седят на пода. Само това ми липсва много. И още една хитринка - взех си лаптоп на старо и изхвърлих стария компютър. Не можеш да си представиш колко е удобно в гарсониерата - кеф ти в леглото, кеф ти на масата в кухнята, кеф ти на креслото. Е, това е. Успех!

# 21
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Cry аз пък не виждам снимките. Моля ви да ми пуснете линк Praynig. Предстои ни преустройство и обзавеждане.

# 22
  • Мнения: 4 970
Ще следя темата с интерес, защото на насо скоро ни предстои да обзавеждаме и да се местим в ново жилище,което уж се води двустайно,но представлява спалня и общо помещение- всекидневна с бокс на едно,така 4е- все едно е грасониера Simple Smile.Така или ина4е- мястото ще е малко и ще трябва да се използва възможно най-рационално и практи4но. В момента сме пода наем в 3 стаен,но мястото отново не стига ooooh!.Ще трябва да се  превъзпитам спрямо "плюшкин" синдрома Sick.И аз все трупам разни безумни неща и място - няма Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 2 035
Ето "скица"  Laughing на квартирката с разположението на стаите:



Мебелите са:
В стаята - спалня, на беба леглото, ъглова компютърна маса + шкафче; комод; едно парче от секция  Laughing
В кухнята - кръгла маса, столове, бели кухненски стандартни грозни шкафове  Sick и бялата ни техника.
В коридора пак едно парче от секция само че гардероб  Laughing

И т'ва е всичката ни  покъщнина  Mr. Green
Не съм фен на претрупаното, но няма къде да си събера дрехите. В момента летните са натъпкани под спалнята, а гардероба "пращи" отвсякъде от зимните  #Crazy

Penkailieva, звучи интересно във вас  Heart Eyes Може да щракнеш ако не ти е проблем и да качиш снимки тук: Free Image Hosting
После директно в поста си само посочваш линковете  Peace

Последна редакция: сб, 13 яну 2007, 00:04 от val_stef

# 24
  • Мнения: 3 089
брат ми живее в 3-стаен, а площта е 55 квадрата. има 2 спални х 9 квадрата и всекидневна-хол (+ кухня) около 25. + 2 тераси. банята не е малка, но е е и огромна - нормална си е. но в апартамента няма никаква загуба на пространсто - коридорът е точно толкова,колкото ти трябва, за да пресечеш апартамента - без излишно разливане и чупки. супер спретнат апартамент. явно е въпрос на добро желание от странана архитектите да си впрегнат уменията и да уползотворят максимално даденото. и на умения, разбира се Simple Smile

# 25
Ето тук има много идеи за хора с пари http://www.ivd.ru/archive.xgi
Аз се уморих години наред от 65 квадрата да правя 165 и ще сменям жилището тази година с по-голямо, т.е. с по-човешко,т.е. с не по-малко от 150 квадрата, аман от теснотия, живота ми замина вече в нея.

# 26
  • Мнения: 505
Penkailieva, звучи интересно във вас  Heart Eyes Може да щракнеш ако не ти е проблем и да качиш снимки тук: Free Image Hosting
После директно в поста си само посочваш линковете  Peace

Адски съжалявам, обаче грамотно направени снимки нямам, може би ще се опитам да направя сега. Съчувствам ти, защото прекрасно те разбирам - живях под наем десетина години по разни стаи и гарсониери и докато си сам, е О.К., но когато имаш семейство, направо си е обидно. Превърташ всякакви варианти за покупка, ама то у нас не е направено - стария механизъм за раздаване на апартаменти отпадна, а новия механизъм с ипотеките ти отрязва главата направо от кръста - хем лихвите по-големички, хем квадратурите (на новото строителство) творчески пресметнати, хем   по-старите панели пред разпадане (то не се знае колко години живот им остават - преди да ги изплатиш, току виж - паднали). Ние какво - бунаци ли сме, малоумни ли сме? То малко да се напънеш, и ще се сетиш. Така че остава ни само да се простираме според чергата и да се надяваме за в бъдеще нещата да се оправят. И така стигаме до квартирата. Описанието на твоето обзавеждане ме навежда на мисълта, че коридорът ви е неизползваем като складова част, най-много да си натъпчете обувките там. Остава сравнителнително голямата кухня и хола. Ако мебелите са ваши и са стари, можеш да си купиш фолио и да ги облепиш в един цвят - разностилието също дразни, когато не е дело на дизайнер. А ако са на хазаина, можеш да направиш друго.
     Виж сега, няма цял живот да се гърчите в тая гарсониера, нали? Така че можеш да започнеш да си купуваш собствени мебели, които после да носиш със себе си в следващите квартири, а някога - в твоя собствен апартамент. Можеш да си вземаш от най-евтините - има едни полски BRW, на адрес http://www.brw.com.pl/ можеш да ги разгледаш, продават ги навсякъде в София. Или можеш да си направиш по поръчка в собствен стил от някоя българска мебелна фирма. Аз се спрях на поръчка и ги поръчвам на година по една мебел, горе долу - трудно ни е с парите. Освен това ги вземам на изплащане, пак по същата причина. Само за ориентация - спалнята струваше някъде към 300 лева+матрак за 400, кухнята струваше 1800 лева без уредите. Планирам да продължа в същия дух и някой ден, като си купя нормален апартамент, да се окажа с готови мебели. Защото обзавеждането на ново жилище също си е яко главоболие. А ти в най-лошия случай можеш да се изхитриш да си наемеш след две години необзаведен двустаен и пак си на далавера.
Blush Зарежи етажерките, аз си имам две големи в хола и полудявам, като трябва да ги чистя. В София има много прах и всичките предмети се набиват с мръсотия - книгите, дисковете, химикалките, опаковките на козметика - неописуемо е. Шкафчетата са по-практични - по-лесно се поддържат вещите, а и като са скрити, все едно ги няма. Другият трик е в светлите цветове на мебелите и да не са в контраст с тапетите - изглежда по-просторно. На теория студените цветове разширяват, топлите свиват пространството(субективно). На практика аз обичам топлите и нарушавам правилата. Желая ти успех,ще споделям и занапред всякакви идеи.

# 27
  • BG
  • Мнения: 793
 newsm78 sega mi mina prez uma, 4e moje6 da oblepi6 belite kuhnenski 6kafove s lepia6tia furnir, po troi izbor  Wink kato se setia ne6to drugo 6te pi6a, no sega imam temperatura i mi se topi misylta  #Cussing out

# 28
  • Мнения: 1 531
супер темичка  Peace
и най-вече bouquet на xenia за вдъхновението, с което парира нашето 'гарсониерско' безнадеждие  Crazy

на мен ми е супер удачно точно сега да поискам съвет Hug 

за сведение: живеем в гарсониера под наем, тооолкова стандартна за панелките, че едва ли има смисъл да я чертая  Wink в кухнята ни са стандартните бели комунистически шкафове срещу прозореца, едно до друго хладилник, фурна и пералня от едната страна, маса с 2 стола в центъра до прозореца, и комп-бюро от другата страна срещу вратата

много бих се радвала за съвет за подредбата на голямата стая Hug 
нейната врата е в единия край на дългата стена а на другата къса страна е терасата с големи почти до земята прозорци / в нея сега има легло персон и половина, диван с две табуретки, холна масичка, малка ТВ масичка и стенни метални етажерки 3 бр. / скоро, обаче, (само здраве да е  Heart Eyes ) ще трябва да има детско легълце и шакфче-за-повиване=бебешко-гардеробче / пердетата са прозрачни доста, слънчевичко и готино / искам да вметна и нещо, което за мен е МНОГО важно: фен-шуи или поне това, което аз разбирам от него  Laughing  т.е. да няма легло до прозореца + голяма част от леглото да е до стена + да е главата към север-изток (за стаята това е глава към дългата стена срещу вратата или към късата до вратата), а също и мебел, на/в която се прекарва много време, да не е на пътя на енерргията = легла и диван да няма между вратат и прозоречната къса стена
към момента съм измислила - кошарката да е в ъгълчето срещу вратата по дължина на дългата стена, леглото ни да е в същата пососка и пак с глава към късата стена но много близо до вратата / диванът да си остане лепнат към дългата стена, но може би не в средата, а до прзореца изтеглен, шкафът да е на другата дълга стена вдясно от вратата и тв-то там някъде...
може би не е лошо, но някак си ми се иска да е може би по-разчупено или по-разграничено хол с тв и легла, пък и като цяло ми се струва, че все някак си праволинейно оформям дома си: тъй че ще съм благодарна за идеи
  bouquet   

# 29
  • Мнения: 2 035
Penkailieva и rozaly, балгодаря за съветите   bouquet

ninochka, вашата квартирка май е доста по-голямка от нашата  Rolling Eyes щом в кухнята има спокоино място и за компа  Sunglasses
Сигурна съм, че мамите тук ще ти помогнат и на теб  Wink
И леко бременеене до края...предстои ти нещо Божествено  bouquet

Последна редакция: вт, 16 яну 2007, 22:50 от val_stef

Общи условия

Активация на акаунт